حوزه های نیازمند نیروی کارخارجی در کشور نروژ

در سال 2019 میلادی از هر 5 شرکت در کشور نروژ یکی از آنها با مشکل کمبود نیروی کار مواجه بوده است . 

بیشترین نیاز به نیروی متخصص و کارآمد در چهار حوزه ی خدمات پزشکی و بهداشتی، ساختمان سازی، فن آوری اطلاعات و ارتباطات و صنایع نفت و گاز است.

  1. خدمات پزشکی و درمانی

بیشترین نیاز کشور نروژ به مشاغل درمانی و خدمات بهداشت اجتماعی است، چراکه بیش از یک سوم سازمان ها و نهادهای فعال در این زمینه برای استخدام نیروی کار ماهر و کارآمد در این رشته ها با مشکل روبرو بوده اند. در این میان شغل پرستاری در نروژ بیش از سایر مشاغل حوزه ی درمان مورد نیاز است.

حدودا از هر 3 کارفرما یکی از آنها موفق نشده نیروی پرستار مورد نیاز خود را از طریق انتشار آگهی استخدام پیدا کند.

 پرستاران مورد نیاز کشور نروژ ازمیان اتباع کشورهای مختلف پذیرفته می شوند، اما شرط لازم تسلط آنها به زبان نروژی است، درحالیکه این شرط برای کارکنان سایر رشته ها وجود ندارد.

(اطلاعات بیشتر در زمینه ی مهاجرت کاری کادر درمان به نروژ در مقاله دیگری موجود است)

  1. صنعت ساخت و ساز

صنعت مهم دیگری که در کشور نروژ با کمبود نیروی کار مواجه است، صنعت ساخت و ساز است که حدودا به 14300 نفر نیروی انسانی نیازمند است. این تعداد در حرفه های تخصصی مانند نجاری، چوبکاری، برق کاری و لوله کشی، به مراتب بیشتر است.

 

 

  1.  فناوری اطلاعات و ارتباطات

تعداد نیروی کار مورد نیاز کشور نروژ در حوزه ی فناوری اطلاعات حدود 6500 نفر است.

سوابق کاری و مهارت های مورد نیاز برای درخواست ویزای کار نروژ در زمینه ی IT به شرح زیر است:

مدیریت امنیت اطلاعات، آشنایی با استاندارهای این حرفه مانند چارچوب امنیتی ISO 27002 ، حسابرسی IT ، دانش پیشرفته ی Microsoft Support Tools, SCCM, PXE, and WSUS، Code, Automation ،Scripting، مدیریت پیکربندی...

  1. صنایع نفت و گاز

صنایع نفت و گاز در کشور نروژ در مقایسه با صنایع دیگر اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که 14% تولید ناخالص داخلی و 39% کل صادرات را به خود اختصاص داده است. در حال حاضر نیروی کار غیر بومی  بسیاری در صنایع نفت و گاز نروژ مشغول به کار هستند و بسیاری از شرکت های نروژی نیروی کار متخصص و حرفه ای مورد نیاز خود را ازکشورهای دیگر انتخاب می کنند.

چنانچه در یکی از زمینه های زیر در حوزه ی نفت و گاز سابقه ی کاری دارید و به زبان انگلیسی مسلط هستید، می توانید برای ویزای کار کشور نروژ اقدام کنید:

عملیات حفاری، فناوری ساخت و طراحی سیستم Roughneck ، شناور FPSO ، تکمیل چاه، نمودارگیری از گل حفاری، سیمانکاری چاه های نفت و گاز، HSE، بازرسی جوش  و ...