مهاجرت استارت آپ

برنامه مهاجرتی استارت آپ کانادا ویژه ی افراد کارآفرینی است که مهارت و توانایی راه اندازی یک کسب و کار خلاقانه با قابلیت ایجاد شغل جدید برای افراد در کانادا را داشته باشند.

اگر فکر می کنید ایده ی خلاقانه ای برای آغاز یک کسب و کار در کانادا را دارید، حتما به مطالب تهیده شده توسط گروه خدمات مهاجرتی کیان ویزا در رابطه با چگونگی اخذ اقامت دایم کانادا از طریق استارت آپ نگاهی بیندازید.

شرایط لازم برای درخواست ویزای استارت آپ کانادا:

 1. کسب و کار پیشنهادی شما باید شرایط زیر را داشته باشد:
 • مورد تایید یکی از نهادهای مجاز در برنامه استارت آپ کانادا باشد.
 • حداکثر 5 نفر می توانند به عنوان مالک استارت آپ در کانادا درخواست دهند. هر متقاضی باید 10 درصد و یا بیشتر از حق رای تمامی سهام شرکت را داشته باشد.
 • متقاضیان و نهاد مجاز مربوطه در برنامه استارت آپ کانادا در مجموع بیش از 50 درصد از حق رای مربوط به سهام شرکت یا کسب و کار را داشته باشند.
 • در زمان دریافت اقامت دایم کانادا، مدیریت فعال و مستمر استارت آپ را در کانادا بر عهده داشته باشید.
 • نقشی ضروری و مهم در عملکرد استارت آپ در کانادا ایفا کنید.
 • استارت آپ پیشنهادی شما در کانادا ثبت شده باشد.
 1. دریافت نامه حمایت از یکی از نهادهای مجاز در برنامه استارت آپ کانادا: نهاد های مجاز در واقع گروه های تجاری هستند که برای سرمایه گذاری در پروژه های استارت آپ کانادا و حمایت از آن ها مجوز دریافت کرده اند.

پس اولین قدم برای اقدام از طریق برنامه استارت آپ کانادا این است که ایده ی جدید و خلاقانه خود را با یکی از این نهادهای حمایتی مورد تایید در کانادا مطرح کنید و حمایت آن ها را برای سرمایه گذاری در پروژه استارت آپ خود جلب کنید. باید نهاد حمایتی مورد نظر خود در کانادا را قانع کنید که ایده ی استارت آپ شما ارزش حمایت و پشتیبانی مالی از سوی آن ها را دارد. نهاد حمایت کننده علاوه بر نامه حمایت مالی از استارت آپ، یک تعهدنامه را مستقیما به اداره مهاجرت کانادا ارسال می کند.

 1. حداقل نمره آیلتس 5 یا معادل آن در زبان فرانسه برای ویزای استارت آپ کانادا ضروری است.
 2. تمکن مالی کافی برای اقامت در کانادا داشته باشید. از آنجاییکه دولت کانادا هیچ گونه حمایت مالی برای مهاجران تازه وارد به کانادا از طریق ویزای استارت آپ ارایه نمی دهد، باید ثابت کنید که توانایی حمایت مالی از خود و افراد همراه خود را در کانادا دارید.
   

-/  تعداد اعضای خانواده در کانادا

-/ میزان تمکن مالی به دلار کانادا

-/ 1

-/ 12960

-/ 2

-/ 16135

-/ 3

-/ 19836

-/ 4

-/ 24083

-/ 5

-/ 27315

-/ 6

-/ 30806

-/ 7

-/ 34299

-/ هر عضو اضافه

-/ 3492

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نهادهای مورد تایید دولت کانادا در ویزای استارت آپ

همانطور که پیش از این اشاره شد، ایده ی تجاری یا استارت آپ شما باید مورد تایید یک یا چند نهاد مورد تایید اداره مهاجرت کانادا قرار بگیرد تا بتوانید برای اقامت دایم کانادا ازطریق استارت آپ درخواست دهید. این موسسات شامل گروه های زیر می شود:

 • صندوق سرمایه مخاطره آمیز
 • گروه های سرمایه گذاری آنجل
 • بیزنس انکوباتور

این سازمان ها در کانادا برای حمایت مالی از پروژه های استارت آپ و سرمایه گذاری در این طرح ها تاییدیه لازم را اخذ کرده اند. نهاد های مورد تایید برای حمایت از طرح های استارت آپ از میان طرح های استارت آپ پیشنهادی بهترین ها را انتخاب می کنند. روند پذیرش طرح پیشنهادی استارت آپ و معیارهای ارزیابی آن در هر کدام از این نهادها ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال ممکن است از شما بخواهند شخصا با حضور در کانادا ایده ی استارتاپ خود را ارایه دهید یا اینکه طرح تجاری و اجرایی مفصلی از ایده ی استارت آپ خود ارسال کنید.

اگر طرح استارت آپ پیشنهادی شما مورد تایید نهادهای مجاز حمایت از استارت آپ در کانادا واقع شود، نامه ی حمایتی برای شما به عنوان صاحب ایده ی استارت آپ صادر می شود که لازم است این نامه را با درخواست اقامت دایم کانادا به عنوان مهاجرت از طریق استارت آپ ارسال کنید.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای اقدام از طریق ویزای استارت آپ کانادا

در روش مهاجرتی استارت آپ کانادا نیازی به سرمایه گذاری شخصی توسط متقاضی نیست. اگر سرمایه مورد نظر برای راه اندازی استارت آپ در کانادا از یکی از صندوق های سرمایه تامین شود، حداقل میزان سرمایه گذاری باید 200000 دلار کانادا باشد.

اگر سرمایه مورد نظر برای راه اندازی استارت آپ در کانادا از یکی از گروه های سرمایه گذاری آنجل تامین شود، حداقل میزان سرمایه گذاری باید 75000 دلار کانادا باشد.

در مورد بیزنس انکوباتورها، دریافت پذیرش از یکی بیزنس انکوباتورهای مورد تایید کانادا کفایت می کند.

در صورتیکه طرح استارت آپ شما در کانادا با شکست مواجه شود:

اگر پروژه استارت آپ شما در کانادا موفقیت آمیز نباشد، این موضوع مشکلی در وضعیت اقامت دایم شما ایجاد نمی کند. در واقع در برنامه مهاجرتی استارت آپ کانادا، ریسک شکست استارتاپ بین بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شود.