کیان ویزا

روش های مهاجرت به انگلستان

0.0
0.0/5

روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

انگلستان

انگلستان به عنوان کشور اصلی بریتانیا بیش از نیمی از این جزیره را به خود اختصاص داده است. غالبا انگلستان را با بریتانیای کبیر ( انگلستان، اسکاتلند، ولز) و یا پادشاهی متحد (UK) اشتباه می گیرند.

میزان مهاجرت به بریتانیا در سال های اخیر نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا تفاوت قابل توجهی داشته است. اقتصاد و بازار کار از دلایل اصلی انتخاب انگلستان برای مهاجرت است. 

جغرافیا و جمعیت انگلستان

کشور انگلیس در شمال غرب قاره اروپا قرار گرفته است . این کشور را گاهی به اشتباه با بریتانیای کبیر( انگلستان، اسکاتلند، ولز) و یا پادشاهی متحد (UK) یکی می دانند. انگلیس در حقیقت مهم ترین، بزرگ ترین و پرجمعیت ترین کشور از میان این 3کشور است.

این اشتباه، یعنی یکی دانستن کشور انگلستان با بریتانیای کبیر، اغلب باعث رنجش اهالی سایر کشورهای این دو قلمرو می شود. دلیل این اشتباه شاید این باشد که اهالی تمامی این کشورها با ملیت بریتانیایی شناخته می شوند و پایتخت این قلمرو نیز پایتخت کشور انگلستان، یعنی شهر لندن است.

84% از جمعیت UK (بریتانیا) ساکن کشور انگستان هستند که اکثرا در شهرهای اصلی آن ساکن هستند.

کشور انگلستان تنها 35 کیلومتر از کشور فرانسه فاصله دارد. جدیدترین راه ارتباطی این دو کشور تونلی است که در زیر آب های کانال انگلیس ساخته شده است.

جنوب کشور انگلیس بیشتر از مناطق کم ارتفاع با زمین های کشاورزی و تپه های سرسبز تشکیل شده است. در مناطق شمالی این کشور، بیشتر مناطق مرتفع و کوهستانی با پوشش گیاهی کم به چشم می خورد.  

حکومت انگلستان 

نوع حکومت در انگلستان پادشاهی مشروطه است. کشور انگلستان برخلاف اسکاتلند و ولز، دارای پارلمان جداگانه ای نیست. این کشور هیچ گونه حزب ملی ندارد که وابستگی خاصی به فرهنگ ملی داشته باشد. 

احزاب سیاسی اصلی این کشور شامل حزب محافظه کار، حزب لیبرال دموکرات و حزب کارگر است. انگلستان و ولز در حوزه ی سیاست گذاری و عدالت جزایی یک واحد مشترک محسوب می شوند. 

مذهب در انگلستان

در کشور انگلستان افراد در انتخاب دین و مذهب خود کاملا آزاد هستند. اگرچه مسیحیت در این کشور تاریخچه ای طولانی دارد، اما مردم کاملا پذیرای عقاید مذهبی مختلف هستند.

دین اصلی مردم این کشور مسیحیت است و افراد اغلب پیرو کلیسای انگلستان یا کلیسای اسکاتلند هستند که هر دو پروتستان است. اما کلیساهای کاتولیک زیادی نیز برای پیروان این فرقه مسیحیت در سطح کشور وجود دارد.  

آب و هوا  در انگلستان 

این باور رایج که در کشور انگلیس هوا هر روز بارانی است، به هیچ وجه صحت ندارد؛ با اینحال، پیشنهاد می شود از نظر روحی آمادگی بارش باران در هر زمانی از سال را داشته باشید.

از آنجاییکه کشور انگلیس یک جزیره است، در طول سال آب و هوای متفاوتی را تجربه می کند. پیش بینی آب و هوای آینده در کشور انگلیس کار چندان راحتی نیست و ممکن است امروز بارانی و فردا هوا کاملا آفتابی باشد. 

در کل می توان گفت این کشور تابستان های معتدل و زمستان های خنک دارد. تابستان های آن از بسیاری از کشورهای اروپا خنک تر و زمستان های آن معتدل تر است. جولای و آگوست معمولا گرم ترین و فوریه در شهرهای ساحلی و ژانویه در شهرهای مرکزی سردترین ماه های سال هستند. 

هزینه های زندگی در انگلستان 

هزینه های زندگی در بخش های مختلف  انگلستان  بسیار متفاوت است؛ اما بطور کلی قیمت ها در لندن و شهرهای جنوب شرقی بالا تر و در شهرهای شمالی پایین تر است. واحد پول این کشور نیز پوند استرلینگ است که برابر با 100 پنی است.

سکه های مورد استفاده در این کشور1پنی، 2پنی، 5پنی، 10پنی، 20 پنی، 50 پنی، 1پوندی و 2پوندی و رایج ترین اسکناس ها هم 5پوندی، 10 پوندی و 20 پوندی است. البته اسکناس های درشت هم وجود دارد که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

هزینه ماهیانه حمل و نقلقیمت  دو پرس غذا (3 پرس در رستوران های معمولی)اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر
شهر
132 £55 £1,686 £لندن
51.50 £50 £709    £        منچستر

هزینه زندگی یک دانشجو درانگلستان حدود 240,89  پوند برابر با370  دلار آمریکاست. 

اجاره مسکن انگلستان

اگر به تازگی وارد انگلستان شده اید و یا به زودی به این کشور وارد خواهید شد، آپارتمان های مبله زیادی برای اجاره کوتاه مدت در دسترس شما است. هر چه به سمت جنوب انگلستان پیش بروید، اجاره خانه بیشتر می شود.

حداقل مبلغ اجاره در بریتانیا در شمال شرق انگلستان و در شهرهایی مثل نیوکاسل و ساندرلند به میزان 640 دلار است.

چنانچه به دنبال اجاره خانه یا آپارتمان در انگلیس هستید، اطمینان حاصل کنید که آژانس املاک شما عضو انجمن ملی مشاورین املاک باشد.  

قرارداد اجاره شما باید شامل نام و اطلاعات تماس طرفین، آدرس، میزان اجاره، موعد پرداخت، ودیعه، شرایط بازپرداخت ودیعه… باشد. حتما در زمان عقد قرارداد کارت شناسایی، کارت اقامت (یا ویزا)، فیش حقوق، نامه از کارفرما، قرارداد کاری خود را به همراه داشته باشید.

شما موظف هستید مبلغ اجاره و تمامی هزینه هایی که در متن قرارداد آمده است، را سر موعد پرداخت کنید. پرداخت هزینه بابت هر گونه آسیبی که از سوی شما ایجاد شده است، بر عهده خود شما است. 

خانواده و فرزندان    

هزینه مراقبت از کودک، به ویژه کودکان زیر 3 سال، در انگلستان قابل توجه است. خوشبختانه این کشور مزایای ویژه ای برای والدین شاغل در نظر گزفته است. اکثر والدین شاغل در انگلیس می توانند از خدمات مراقبت از کودک رایگان به مدت هفته ای 30 ساعت برخوردار شوند.

غالبا مهد کودک ها در انگلستان پذیرای کودکان از بدو تولد تا 5 سالگی هستند. ساعات کاری این مراکز 

معمولا از 7 صبح تا 7 شب است.


مدارس و سیستم آموزشی در انگلستان   

تحصیل در مدارس در سنین 5 تا 16 سالگی برای همه اجباری است. پس از آن شخص می تواند در صورت تمایل برای ادامه تحصیل در “کالج” یا “مقطع ششم” برای سنین 16 تا 18 سال تصمیم بگیرد.

 مدارس معمولا بین 8 تا 9 صبح شروع و تا 15 الی 16 بعد از ظهر ادامه دارد. سال تحصیلی نیز در ماه سپتامبر شروع و در ماه جولای تمام می شود.

در صورت توانایی مالی، والدین می توانند فرزندان خود را در مدارس خصوصی یا همان مدارس غیر دولتی یا آزاد نیز ثبت نام کنند.

بسیاری از دانش آموزان بریتانیا به انتخاب خود به جای شرکت در امتحانات مدرک دیپلم، در امتحانات مدرک “سطح A” شرکت می کنند. داشتن این مدرک برای پذیرش در دانشگاه های این کشورها الزامی است.

هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان زیاد است؛ اما همه شهریه ها مطابق با استاندارد تعیین شده این کشور است. بنابراین بهتر است موقع انتخاب دانشگاه و درخواست پذیرش بیشتر به سطح علمی رشته مورد نظر خود در آن دانشگاه فکر کنید و کمتر نگران مبلغ شهریه باشید.

مقطع کارشناسی بیشتر ترکیبی از سخنرانی، سمینار، کلاس های عملی و چند واحد درسی تئوری است که معمولا 3 سال طول می کشد و مدرک آن کارشناسی در رشته های هنر و علوم انسانی (BA)، کارشناسی در رشته های علوم پایه (BS) ، کارشناسی آموزش (BE) و کارشناسی در رشته های مهندسی (BE) است.

 در دانشگاه های اسکاتلند، بر خلاف انگلیس، ولز و ایرلند شمالی، طول دوره کارشناسی 4 سال است.

اگر از دانشگاهی در کشور انگلستان یا از یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی معتبر در یک کشور خارجی  مدرک کارشناسی گرفته اید، می توانید تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد در همان رشته یا رشته های مربوط به آن ادامه دهید. 

در این دوره باید به مدت 1 سال تعدادی واحد درسی را بگذرانید و یا به مدت 2 سال کارهای پژوهشی انجام دهید.

مدرک کارشناسی ارشد پیش نیاز ورود به مقطع دکتری است. در انگلستان بر خلاف آمریکا برای شروع به تحصیل در 2 رشته پزشکی و حقوق نیازی به مدرک کارشناسی نیست و تمام دانش آموزان بعد از اتمام مدرسه و دبیرستان می توانند بلافاصله در این دو رشته شروع به تحصیل کنند. 

افتتاح حساب بانکی و مالیات در انگلستان

امروزه مدیریت حساب ها و منابع مالی برای ساکنین کشورهای انگلستان بسیار راحت و بی دردسر شده است. سیستم بانکی بریتانیا نیز کاملا مشتری مدار و  کاربر پسند است. در مورد افراد شاغل حقوق بگیر، هیچ نیازی به مراجعه حضوری به اداره مالیات نیست.

بعد از ورود به کشور انگلستان، درست مانند هر کشور دیگری، باید حساب بانکی افتتاح کنید و با سیستم مالیاتی آن کشور کاملا آشنا شوید. اگر کارمند و حقوق بگیر باشید، کار با سیستم مالیاتی این کشور بسیار راحت است؛ اما اگر شغل آزاد دارید، محاسبه مالیات های مختلف ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد. 

برای رفع این مشکل، بهتر است از اداره مالیات محل سکونت خود کمک بگیرید.

بانک های زیادی در سرتاسر بریتانیا با خدمات متنوع و متفاوت در دسترس همگان است و تقریبا تمامی آن ها خدمات بانکی ساده را به رایگان در اختیار مشتریان قرار می دهند. 

بعد از اینکه بانک مورد نظر خود را انتخاب کردید، باید ابتدا با کارمندان بخش مورد نظر هماهنگ کرده و وقت قبلی بگیرید. فرم ها و مدارک مورد نیاز را تهیه و مبلغی پول نیز برای افتتاح حساب همراه خود داشته باشید.

میانگین هزینه های زندگی در انگلستان 

باید توجه داشت که هزینه های زندگی فرد در انگلستان به شیوه ی زندگی فرد، برنامه ریزی و سلیقه های فردی نیز بستگی دارد. در جدول زیر هزینه های زندگی در کشور انگلستان در سال 2020 به طور نمونه آورده شده است: 

963.56 پوندمیانگین هزینه زندگی 1 نفر در ماه بدون اجاره مسکن
740 پونداجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر
607 پونداجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر
970-1257 پونداجاره آپارتمان سه خوابه
154.27 پوندآب، برق، گاز
60 پوندوسایل حمل و نقل عمومی
10 پوندشام در یک رستوران معمولی
10 پوندبلیت سینما
30.45 پوندباشگاه ورزشی
5.65 پوندمرغ (1 کیلو)
7.81 پوندگوشت (1 کیلو)
1.2 پوندبرنج (1 کیلو)
0.95 پوندآب (1.5 لیتری)
1.80 پونسیب (1 کیلو)
1.26 پوندبنزین (1 لیتر)
31.11 پونداینترنت (60 Mbps یا بیشتر)
58.81 پوندشلوار جین

میانگین درآمد مشاغل مختلف در انگلستان

درآمد مشاغل در انگلستان با توجه به محل اقامت، نوع و اندازه شرکت یا محل فعالیت، ماهیت کار و سطح مهارت و تخصص فرد متغیر است. جدول زیر درآمد ردیف های شغلی مختلف در انگلستان را به طور میانگین در یک سال نشان می دهد:

1895.40 پوندمیانگین حقوق خالص در ماه (پس از کسر مالیات)
3.18 درصدنرخ سود وام مسکن (برای 20 سال با نرخ ثابت)
35000 پوندمهندس برق
37900 پوندمهندس IT
34000 پوندمهندس عمران
50000 پوندپزشک
29500 پوندپرستار
40500 پوندحسابدار
31860 پوندطراح گرافیک
30150 پوندطراح وبسایت
32890 پوندراننده تاکسی
44000 پوندجوشکار
18500 پوندآرایشگر
39200 پوندفروشنده
16500 پوندآشپز

انواع روش های مهاجرتی انگلستان

انگلستان و به طور کلی بریتانیا همواره مورد توجه متقاضیان مهاجرت بوده است. به نظر می رسد “رفاه” اصلی ترین دلیل افراد برای انتخاب انگلستان برای مهاجرت است. در ادامه توضیحات بیش تری در مورد انواع مختلف ویزاهای کشور انگلستان و اخذ اقامت این کشور آمده است:

 • ویزای توریستی                                                                             
 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت
 • ویزای تحصیلی عمومی Tier 4
 • ویزای دانش آموزی
 • ویزای کاری عمومی Tier 2
 • ویزای ورزشکاری Tier 2
 • ویزای نوآوری
 • ویزای استارتاپ
 • ویزای استعدادهای خاص
 • ویزای سرمایه گذاری کاری 3ساله  

ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستان تمامی اهداف توریستی زیر را در بر می گیرد: ویزای خانواده، ویزای عمومی، ویزای ملاقات با فرزندان، ویزای تجاری، ویزای توریستی تحصیلی، ویزای معالجات پزشکی، ویزای ورزشی، ویزای اجراکنندگان برنامه های هنری، ویزای کارآفرینی، ویزای معالجات پزشک خصوصی، ویزای گردشگری و ویزای مقاصد تایید شده گردشگری(ADS) . 

مدت زمان صدور ویزای توریستی انگلستان

برای این ویزا باید حداقل 3 ماه قبل از زمان مورد نظر برای حضور در انگلستان، اقدام کنید.

مدت اعتبار ویزای توریستی     

مدت اعتبار این نوع ویزا حداکثر6 ماه است؛ چنانچه مشمول معالجات پزشکی خصوصی  و یا فرصت مطالعاتی باشید، امکان طولانی تر شدن مدت ویزای توریستی انگلستان برای شما وجود دارد.

هزینه های دولتی ویزای توریستی  

هزینه ویزای توریستی استاندارد 95 پوند است. هزینه ی ویزای توریستی بلند مدت بسته به مدت اقامت شما متفاوت خواهد بود. به طور مثال، ویزای توریستی 2 ساله 361 پوند و ویزای توریستی 5 ساله 655 پوند است.
مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی  

 • پاسپورت 
 • مدارک تمکن مالی از جمله گواهی تمکن از بانک
 • مدارک تمکن مالی مربوط به شخص سومی که قرار است پشتیبان مالی شما در انگلستان باشد.
 • اگر مشغول به کار یا درحال تحصیل هستید باید مدارکی ارائه کنید که نشان دهنده جزئیات شغلی و تحصیلی شما باشد، ازجمله گواهی اشتغال به کار یا گواهی اشتغال به تحصیل.
 • مدارک ثبت شرکت در صورتی که صاحب شرکت و کسب کار خاصی هستید.
 • رضایت نامه از والدین برای افراد زیر 18 سال  

ویزای تحصیلی کوتاه مدت در انگلستان

با این ویزا می توانید به مدت 6 ماه در انگلستان مشغول به تحصیل شوید (11 ماه در صورتیکه بالای 16 سال سن داشته و در رشته زبان انگلیسی تحصیل می کنید). این ویزا قابل تمدید نیست و با آن نمی توانید اعضای خانواده را با خود به انگلستان ببرید. 

مدت زمان اقامت با ویزای تحصیلی کوتاه مدت

اگر سن شما بالای 16 سال باشد و در رشته زبان انگلیسی تحصیل کنید، می توانید اقامت خود را تا 11 ماه تمدید و در صورت نیاز 30 روز هم اضافه تر در این کشور بمانید. 

هزینه ها

 • ویزای 6 ماهه 97 پوندویزای 11 ماهه 186 پوند

مدت زمان صدور ویزا

  برای این ویزا باید حداقل 3 ماه قبل از زمان مورد نظر برای حضور در انگلستان، اقدام کنید.

مدارک لازم

 • پاسپورت 
 • مدارک تمکن مالی از جمله نامه بانک 
 • جزییات محل اقامت و برنامه های سفر-تا قبل از دریافت ویزا نیازی به پرداخت اجاره محل اقامت نخواهد بود.
 • اطلاعات تماس ولی یا سرپرست در کشور خودتان (در صورتیکه زیر 18 سال سن دارید)
 • نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی در کشور انگلیس
 • رضایت نامه کتبی از والدین برای متقاضیان زیر 18 سال
 • رضایت نامه کتبی شخص یا اشخاصی که قرار است در انگلستان مراقبت شما را به عهده بگیرند (برای افراد زیر 18 سال). 


ویزای تحصیلی عمومی Tier 4
در انگلستان

 مدت زمان اعتبار این ویزا طولانی تر است و برای اخذ آن باید از طرف یک دانشگاه معتبر در انگلستان پذیرش گرفته باشید. برای اخذ پذیرش از دانشگاه به مدرک آیلتس و اثبات تمکن مالی جهت پرداخت شهریه نیاز دارید.

شهریه دانشگاه ها برای دانشجویان خارجی در انگلستان بین 10،000 پوند تا 38000 پوند در سال با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متغیر است.

شرایط لازم

 • نامه پذیرش از دانشگاه های مورد تایید لیست Tier 4
 • تمکن مالی کافی برای پرداخت هزینه تحصیل و سایر هزینه های زندگی- مبلغ آن بسته به شرایط شما متغیر می باشد.
 • مدرک زبان آیلتس (نمره آیلتس 6 برای مقطع کارشناسی، 6.5 برای کارشناسی ارشد و غالبا 7 برای مقطع دکتری)

مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی Tier 4

 • پاسپورت 
 • مدارک نشان دهنده تمکن مالی از جمله گواهی تمکن از بانک، سند ملکی، رسید پرداخت شهریه
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • مدرک آیلتس 

ویزای تحصیلی دانش آموزی

این ویزا ویژه دانش آموزان 4 تا 17 سال است که تصمیم دارند در یک مدرسه غیر دولتی در انگلستان تحصیل کنند. دانش آموزان بالای 16 سال در صورت داشتن این ویزا می توانند در حین تحصیل کار کنند.

شرایط لازم

 • سن شما بین 4 تا 7 سال باشد.
 • از یک مدرسه غیردولتی درانگلستان پذیرش داشته باشید.
 • از والدین یا سرپرستان خود رضایت نامه داشته باشید.
 • توان مالی کافی برای پرداخت شهریه مدرسه و خرج های زندگی داشته باشید.

 مدت زمان صدور این ویزا

بایدحد اکثر 3 ماه قبل از زمان مورد نظر برای حضور در انگلستان برای این ویزا اقدام کنید.

هزینه ها

هزینه درخواست ویزای دانش آموزی از خارج از انگلستان 348 پوند است. مبلغی نیز باید بابت بیمه درمانی زمان درخواست ویزا پرداخت نمایید.

مدت زمان مجاز اقامت با این ویزا

مدت اعتبار ویزای دانش آموزی انگلستان غالبا برابر با مدت تحصیل بر اساس نامه پذیرش از مدرسه است.

شرایط درخواست اجازه کار در حین تحصیل برای دانش آموزان 16 ساله و بالاتر

 • کار پاره وقت در طول ترم تا حداکثر 10 ساعت در هفته
  • کارتمام وقت در طول تعطیلات
  • کاربجای دوره کارآموزی به عنوان بخشی از دوره تحصیلی(نباید بیش از 50% از وقت کلاس های دوره را بگیرد).
  • کار به عنوان کارمند اتحادیه های دانشجویی به مدت حداکثر 2 سال

ویزاهای کاری انگلستان انواع متعددی دارد از قبیل :

ویزای کاری جنرال (ردیف 1) 

ویزای ورزشکاری ( ردیف 2) 

ویزای کار آفرینی ( ردیف 1) 

ویزای کاری 

جهت اخذ ویزای کاری Tier 2  باید از سوی کارفرمایی در کشور انگلیس پیشنهاد شغلی دریافت کنید. چنانچه دریکی از کشورهای انگلستان از طرف شرکت یا موسسه ای که عضو لیست شرکت های مجازبه ضمانت است،  پیشنهاد شغلی حرفه ای داشته باشید ، می توانید برای  این نوع ویزای اقامت درخواست بدهید.

شرکت ضامن شرایط شما را بررسی می کند و در صورتیکه تشخیص دهد برای کار مربوطه مناسب هستید به شما ضمانت نامه  و شماره ضمانت نامه ای میدهد که باید آن شماره را در فرم درخواست ویزای خود وارد کنید.

مدت زمان صدور ویزا از زمان ارسال درخواست 3 ماه است.  

نتیجه بررسی پرونده شما نیز ظرف 3 هفته بعد از ثبت درخواست و تحویل مدارک اعلام خواهد شد.

هزینه های ویزای کاری Tier 2جنرال:

هزینه دولتی ویزای کاری برای مشاغل مورد نیاز 464 پوند است. هزینه درخواست ویزای کار بالای 3 سال 1220 پوند است.3 ساله:

شخصی که برای او  درخواست می دهید  در خواست  ویزا ( از خارج از انگلستان) 
خودتان 610پوند 
خودتان (اگر شهروند ترکیه یا مقدونیه باشد)  555پوند 
 وابستگان شما  610پوند برای هر فرد 
ویزای کاری 3ساله برای  مشاغل مورد نیاز شخصی  که برای او درخواست می دهید  درخواست ویزا(از خارج از انگلستان)درخواست تمدید یا تغییر ویزا ( در داخل انگلستان) 
خودتان   464 پوند 464 پوند 
خودتان  ( اگر شهروند ترکیه یا مقدونیه باشید )  409 پوند 409 پوند 
وابستگان شما  464 پوند برای هر فرد 464پوند برای هر فرد 

ویزای کاری بالای 3 سال 

شخصی که برای او  درخواست می دهید  در خواست  ویزا ( از خارج از انگلستان)درخواست تمدید یا تغییر ویزا ( در داخل انگلستان)
خودتان  1220 پوند برای هر فرد 1408 پوند برای هر فرد 
خودتان  ( اگر شهروند ترکیه یا مقدونیه باشید )  1165 پوند 1353پوند 
 وابستگان شما  1220 پوند برای هر فرد 1408 پوند برای هر فرد 

ویزای کاری بالای 3 سال برای مشاغل مورد نیاز 

شخصی که برای او در خواست می دهید  درخواست ویزا (از خارج از انگلستان) درخواست تمدید یا تغییر ویز ا( در داخل انکلستان ) 
خودتان  928 پوند 928 پوند 
خودتان  ( اگر شهروند ترکیه یا مقدونیه باشید )  873 پوند 873 پوند 
 وابستگان شما  928 پوند برای هر فرد 928 پوند برای هر فرد 

مدت اعتبار ویزای کاری Tier 2 در انگلستان

با این ویزا می توانید به مدت حداکثر 5 سال و 14 ماه یا به مدتی که در نامه پیشنهاد شغلی شما ذکر شده است، در انگلستان اقامت داشته باشید.

با ویزای کاری Tier 2 می توانید:

 • در بعضی شرایط خاص در شغل دومی مشغول به کار شوید.
 • تا جاییکه مانع فعالیت های شغلی شما نشود، تحصیل کنید.
 • اعضای خانواده خود را به انگلستان بیاورید.

حقوق دریافتی مورد نیاز برای ویزای کاری Tier 2

حداقل حقوق دریافتی شما باید 30000 پوند در سال باشد.

مدارک لازم برای ویزای کاری Tier 2

 • شماره مرجع ضمانت نامه شغلی از یک شرکت یا کارفرما در انگلستان
 • مدرک دانش زبان انگلیسی
 • نامه تمکن مالی
 • پاسپورت 

                                            ویزای ورزشکاری Tier 2

شرایط لازم

 • ورزشکاریا مربی برگزیده و حرفه ای در بالاترین سطوح بین المللی باشید.
 • سازمان مدیریتی ورزشی که در آن فعال هستید درخواست شما را تایید و امضا کند.
 • اثبات تمکن مالی به میزان 945 پوند 
 • مدرک زبان انگلیسی 

ضمانت نامه ویزای ورزشکاری

ضامن حرفه ای شما مدیریت همان سازمان ورزشی است که فرم درخواست شما را تایید و امضا می کند و برای اثبات این موضوع باید برای شما ضمانت نامه صادر کند.

مدت زمان صدور ویزای ورزشی

مدت زمان صدور این ویزا نیز مثل موارد قبل 3 ماه از تاریخ ارسال درخواست است.

هزینه های ویزای ورزشی

هزینه دولتی درخواست ویزای ورزشی انگلستان 610 پوند است. علاوه بر این هنگام درخواست باید مبلغی را بابت بیمه سلامت بپردازید. 

مدت اعتبار ویزای ورزشی

مدت اعتبار ویزای ردیف  2(ورزشی) تا 3 سال است که میتوانید مجددا برای 3 سال دیگر آنرا تمدید کرده و درمجموع حداکثر 6 سال در انگلستان اقامت کنید.

با ویزای ورزشی می توانید:

 • در بعضی شرایط خاص به شغل دومی مشغول شوید.
 • برای تیم های ملی انگلستان بازی و ورزش کنید.
 • درصورتیکه به شغل شما لطمه نزند، تحصیل کنید.

                                        ویزای نوآوری

شرایط لازم

 • تصمیم به راه اندازی  کسب و کار و فعالیت تجاری در انگلستان داشته باشید.
 • تجارت یا ایده تجاری شما از سوی یک سازمان معتبر تایید و امضا شده باشد.
 • حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کارجدید در انگلستان به میزان 50000 پوند را داشته باشید. 

تاییدیه رسمی از یک نهاد ذیصلاح

برای  گرفتن این تاییدیه از سازمان های معتبر باید نشان دهید :

 • ایده تجاری شما کاملا جدید است. به این معنی که نباید قبلا شرکت یا تجارتی با ایده مشابه شما شروع به فعالیت کرده باشد و سرمایه گذاری در این شرکت ها و یا همکاری با آنها مجاز نیست.
 • کسب و کار جدید شما جای رشد و ترقی دارد.

مدت زمان صدور ویزای نوآوری

زودترین زمانیکه می توانید برای درخواست ویزا اقدام کنید 3 ماه قبل از سفر به انگلستان است. 

هزینه های ویزای نوآوری

هزینه دولتی درخواست ویزای نوآوری انگلستان 1021 پوند است. علاوه بر این هنگام درخواست باید هزینه  بیمه سلامت را نیز بپردازید که بهتر است قبل ازشروع درخواست حتما از مبلغ آن مطلع شوید.

مدت اعتبار ویزای نوآوری 

ویزای نوآوری غالبا 3 ساله است. درشرایطی بعد از 3 سال اقامت در انگلستان می توانید برای اقامت دائم  نیز درخواست دهید.

با ویزای نوآوری می توانید:

 • یک یا چند کسب و کار یا تجارت راه اندازی کنید.
 • در کسب و کار خودتان  به عنوان مدیریا عضوی از یک شراکت تجاری فعالیت کنید.
 • اعضای خانواده تان را با خود به انگلستان ببرید. 

تمکن مالی لازم برای ویزای نوآوری

باید به مدت 90 روز متوالی قبل از زمان ثبت درخواست، مبلغ 945 پوند در حساب بانکی شما موجود باشد.منابع مالی زیر تمکن مالی محسوب نمی شود:

 • بودجه سرمایه گذاری
 • درآمد حاصل از کاردر انگلستان بصورت غیر قانونی

 شراکت در بودجه سرمایه گذاری

در صورتیکه با چند نفردیگرهمزمان برای دریافت این ویزا اقدام کنید، این شراکت شامل هزینه های سرمایه گذاری نمی شود و باید هرکدام مبلغ سرمایه لازم را بطور جداگانه تهیه کنید. برای مثال اگر قرار است 2 نفر با هم برای ویزای نوآوری اقدام کنید مبلغ سرمایه شما باید 2 برابر یعنی 100000 پوند باشد که معادل 50000 پوند برای هر شخص به طور جداگانه است.

مدرک زبان انگلیسی

ارائه مدرک آیلتس جهت اثبات توانایی در زبان انگلیسی الزامی است.

ویزای استارتاپ

برای این ویزا باید ابتدا طرح و ایده تجاری خود را به تصویب یک نهاد رسمی برسانید و نامه تاییدیه دریافت کنید. در این نامه باید قید شده باشد که طرح استارتاپ شما قابلیت رشد و ترقی لازم را دارد. 

شرایط اخذ ویزای استارتاپ

 • حداقل 18 سال سن داشته باشید.
 • زبان انگلیسی شما در حد مورد نیاز باشد.
 • بتوانید تمکن مالی خود برای پرداخت هزینه های زندگی در انگلستان را ثابت کنید.
 • نهاد یا سازمانی که قرار است طرح تجاری شما را تصویب کند باید:
  • یک موسسه آموزش عالی در انگلستان باشد.
  • یک سازمان تجاری با سابقه مفید در حمایت از کارآفرینان در انگلستان باشد.
 • باید بتوانید نشان دهید که ایده تجاری شما کاملا جدید است- شریک شدن یا سرمایه گذاری در کسب و کارهایی که قبلا تاسیس شده و شروع به کار کرده اند مجاز نیست.

مدت زمان صدور ویزای استارتاپ

زودترین زمانی که می توانید برای این نوع ویزا اقدام کنید 3 ماه قبل از سفر شما به انگلستان است.

هزینه های ویزای استارتاپ

هزینه دولتی درخواست این ویزا 363 پوند است. هنگام درخواست باید هزینه بیمه درمانی را نیز بپردازید. 

مدت اعتبار ویزای استارتاپ

با ویزای استارتاپ می توانید به مدت 2 سال در انگستان اقامت داشته و بعد از 2 سال برای تمدید آن درخواست دهید. 

با  ویزای استارتاپ می توانید:

 • اعضای خانواده تان را با خود به انگلستان ببرید.
 • در صورت داشتن نوع دیگری از ویزا آنرا به ویزای استارتاپ تغییر دهید.
 • علاوه بر شغل خودتان در شغل دیگری فعالیت کنید.

با ویزای استارتاپ نمی توانید:

 • از کمک هزینه های دولتی استفاده کنید.
 • در دوره های کارآموزی پزشکی و دندانپزشکی شرکت کنید.
 • به عنوان ورزشکار حرفه ای، برای مثال مربی ورزشی ،فعالیت کنید.

تمکن مالی لازم برای ویزای استارتاپ

باید برای مدت 90 روز متوالی قبل از تاریخ شروع درخواست در حساب بانکی خود مبلغ 945 پوند داشته باشید.

 مدرک زبان انگلیسی

متقاضی باید مدرک آیلتس را در زمان درخواست ویزا ارایه کند.

ویزای استعدادهای خاص

این ویزا ویژه افرادی است که در زمینه خاصی مهارت های استثنایی دارند و در یکی از سمت های زیر تاییدیه شغلی گرفته اند:

– مدیرموفق و سرشناس ( استعداد درخشان)

– مدیر نوظهور و در حال رشد ( آینده درخشان)

نهاد های ذیصلاح برای صدور تاییدیه شغلی 

 • رویال آکادمی یا انجمن سلطنتی انگلستان برای رشته های تجربی وعلوم  پزشکی
 • انجمن سلطنتی مهندسی برای رشته های مهندسی
 • آکادمی بریتانیا برای رشته های علوم انسانی
 • انجمن علم و فناوری برای رشته های تکنولوژی دیجیتال
 • شورای هنری انگلستان برای رشته های فرهنگ و هنر

چنانچه استعداد ویژه شما در زمینه مد، معماری یا سینما و تلوزیون باشد، شورای هنر انگلیس پرونده شما را برای بررسی بیشتر به یکی از سازمان های زیر ارجاع می دهد:

 • انجمن مد بریتانیا برای رشته های مد و طراحی لباس
 • موسسه سلطنتی مهندسی معماری (RIBA) برای مهندسان معماری
 • اتحادیه تولیدکنندگان فیلم در سینما و تلوزیون(PACT) برای فعالان در زمینه تولید در سینما و تلوزیون 

مدت زمان صدور ویزای استعدادهای خاص

نتیجه بررسی پرونده این نوع ویزا معمولا طی 8 هفته به شما اطلاع داده می شود.

ویزای سرمایه گذاری Tier 1

  شرایط لازم

 • در اختیارداشتن مبلغ 2 میلیون پوند سرمایه 
 • 18 سال تمام سن یا بالاتر
 • مدارکی که نشان دهد این مبلغ سرمایه متعلق به شخص شما یا همسر شما است.
 • سرمایه شما باید بصورت سپرده نزد یک بانک یا موسسه مالی مجاز نگه داری شود و قابل انتقال به انگلستان باشد.

مدت زمان صدور ویزای سرمایه گذاری 

زودترین زمان ممکن برای درخواست این نوع ویزا باید 3 ماه قبل از سفر شما به انگلستان باشد.

هزینه های ویزای سرمایه گذاری

هزینه دولتی درخواست ویزای سرمایه گذاری    1,623پوند است و مبلغ آن برای تغییر نوع ویزا، تمدید آن یا درخواست برای سایر اعضای خانواده تغییر نمی کند.

مدت اعتبار ویزای سرمایه گذاری

با این ویزا اجازه خواهید داشت به مدت حداکثر 3 سال و 4 ماه در انگلستان اقامت کنید و بعد از آن در صورت تمایل می توانید آنرا برای 2 سال دیگر تمدید کنید.

با  ویزای سرمایه گذاری می توانید:

 • کار یا تحصیل کنید.
 • بعد از 2 سال و با 10 میلیون پوند سرمایه گذاری درخواست اقامت دائم کنید.
 • بعد از3 سال و با 5 میلیون پوند سرمایه گذاری درخواست اقامت دائم کنید.
 • بعد از 5 سال و با 2 میلیون پوند سرمایه گذاری درخواست اقامت دائم کنید.


مدارک تمکن مالی لازم برای ویزای سرمایه گذاری

در صورتیکه از منابع مالی خودتان برای سرمایه گذاری استفاده می کنید، باید نشان دهید که:

 • مبلغ سرمایه شما چقدر است و کجا نگه داری می شود.
 • سرمایه خود را از چه منبعی فراهم کرده اید (اگر کمتر از 2 سال است که صاحب این مبلغ پول هستید) -برای مثال ممکن است این مبلغ را از یکی از بستگان خود به ارث برده باشید.
 • سرمایه شما قابل انتقال به انگلستان و تبدیل به پوند استرلینگ است.
 •  

منابع مالی  همسر شما:

در مورد همسر خود باید مدارک زیر را ارائه کنید:

 • سند ازدواج رسمی 
 • وکالت نامه معتبری که همسر شما برای کنترل منابع مالی خود به شما داده است.

مدارک حساب بانکی برای ویزای سرمایه گذاری

برای اثبات اینکه در یکی از بانک های تحت نظارت انگلستان حسابی دارید که ازآن برای انتقال یا نگهداری سرمایه خود استفاده می کنید، باید آن بانک نامه ای به شما بدهد که :

 • توسط یکی از مقامات رسمی بانک صادر شده باشد.
 • تاریخ صدور آن در فاصله 3 ماه قبل از ثبت درخواست شما باشد.
 • درسربرگ رسمی بانک موردنظر چاپ شده باشد.
 • نام و شماره حساب شما درآن قید شده باشد.
 • درآن تایید شده باشد که آن حساب توسط شخص شما و به منظور سرمایه گذاری به مبلغ 2 میلیون پوند افتتاح شده است.
 • درآن تاکید شده باشد که فعالیت بانک مورد نظر تحت نظارت یک سازمان مالی معتبر است.
 • درآن تایید شده باشد که بررسی های لازم برای جلوگیری از پولشویی توسط بانک مربوطه انجام شده است.

چنانچه قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارید می‌توانید از طریق مشاورهای رایگان مؤسسه حقوقی کیان ویزا با کارشناس و وکلای ما در ارتباط باشید.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
پرسشهای عمومی در مورد مهاجرت به کشور انگلستان
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}