کیان ویزا

روش های مهاجرت به دانمارک

0.0
0.0/5

روش های مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

روش های مهاجرت تحصیلی به دانمارک

اطلاعات دیگر در مورد کشور دانمارک

دانمارک    

جغرافیا و جمعیت دانمارک

 کشورکوچک دانمارک در شمال اروپاواقع شده و عضو کشورهای اسکاندیناوی است . در مجموع 43098 کیلومتر مربع مساحت دارد و شامل یک شبه جزیره ، بیش از 400 جزیره نامگذاری شده و 7314 کیلومتر خط ساحلی است.

  جمعیت کشوردانمارک5.6 میلیون نفر معادل 126.4 نفر در هر کیلومتر مربع است. جمعیت پایتخت این کشور یعنی شهر کوپنهاگ نیز 1.2 میلیون نفرتخمین زده شده است.

نوع حکومت در کشور دانمارک

نوع حکومت کشوردانمارک ترکیبی از دموکراسی پارلمانی و سلطنتی است

دانمارک نمونه کلاسیک یک کشور مرفه است که در آن مسئولیت دولت همواره کمک به قشر بیمار، سالمند وجویای کار جامعه می باشد. امکاناتی که این کشور در زمینه ی مراقبت ازکودک و تحصیل رایگان ارایه می دهد نیز از سطح بسیار بالایی برخوردار است. علاوه بر این،حفاظت از محیط زیست و ایجاد فضای سبز نیز اهمیت زیادی دارد.

خانواده سلطنتی و در حال حاضر، ملکه مارگارت ریاست کشور دانمارک را بر عهده دارد. خانواده سلطنتی  بر تصمیم گیری های سیاسی این کشور دخالتی ندارند و صرفا جنبه ی نمادین و تشریفاتی دارند.

دین و مذهب مردم دانمارک

دانمارک یکی از سکولارترین(غیرمذهبی ترین) کشورهای دنیا است. مذهب نقشی بسیار ناچیز و اغلب غیر مستقیم در زندگی مردم ایفا می کند. قانون اساسی کشور دانمارک آزادی کامل در انتخاب دین و مذهب را به شهروندان خود اعطا می کند.

حدود 80 درصد جمعیت کشوردانمارک پروتستان یا عضوکلیسای ملی کشور دانمارک هستند

در دانمارک فرقه های مذهبی زیادی وجود دارد، دومین گروه مذهبی این کشور مهاجران و اهالی کشورهای مسلمان هستند . در دهه های اخیر تنوع مذاهب در این کشوربسیار زیاد شده است.در مجموع تنوع گروه های مذهبی تندروچه در داخل و چه خارج از کلیسا بسیار کم است.

 زبان دانمارکی

چنانچه با ویزای کار وارد کشور دانمارک شده اید، شخص شما و افراد همراهتان می توانید تا مدت 3 سال از کلاس های زبان دانمارکی که تنها بخشی از هزینه آن به عهده شما است، استفاده کنید.این کلاس ها توسط شهرداری یا آموزشگاه های خصوصی برگزار میشود. بعضی از شرکت ها نیز برای کارکنان خود ازاین قبیل کلاس ها برگزار می کنند.

کلاس های زبان دانمارکی دردو نوبت صبح و عصر ودر سه سطح برگزار می شود و متقاضی باید پس از پایان دوره یک امتحان نهایی را سپری کند. علاوه بر این کلاسهای آنلاین بسیاری نیز برای بزرگسالان و کودکان در دسترس است. شیوه ی دیگر فراگیری زبان دانمارکی استفاده از منابع مختلف موجود در کتابخانه ها است.

آب و هوای کشور دانمارک

 اگرچه کشوردانمارک در شمال کره زمین قرارگرفته است، اما آب و هوای چندان سردی ندارد و از نظر جغرافیایی در منطقه آب و هوای معتدل قرار می گیرد. خنکی آب و هوای این کشور هم بیشتر به دلیل وجود بادهای غربی ودریاهایی است که تقریبا کل این کشور را احاطه کرده اند.

سردترین ماه سال در کشور دانمارک ژانویه و گرم ترین ماه آگوست است. البته شب های تابستان در ماه جولای نیزجزء گرم ترین شب های سال هستند.متوسط دمای هوا در طول روز از 2 درجه سانتیگراد( 35.6 درجه فارنهایت) در ماه ژانویه تا 20 درجه سانتیگراد(68 درجه فارنهایت) در ماه آگوست متغیر است.

مالیات  در  دانمارک 

روش دریافت شماره مالیات شخصی در کشور دانمارک

بدون داشتن( CPR )نیز می توان برای دریافت شماره مالیات اقدام کرد.

این شماره مخصوص افرادی است که وارد کشور دانمارک می شوند اما به دلایلی از جمله کوتاه بودن مدت اقامت، مجاز به دریافت CPR نیستند. برای درخواست شماره مالیات شخصی باید فرم شماره 04.063 را از اداره مالیات کشور دانمار ک دریافت و تکمیل کنید. این فرم به 4 زبان موجود است

.

هزینه های زندگی در دانمارک

قدرت خرید مردم درشهر کوپنهاگ ( پایتخت کشور دانمارک)مشابه قدرت خرید مردم در سایر شهر های بزرگ اروپا ست و هزینه های زندگی در مقایسه با شهرهایی مثل نیویورک بسیار پایین تر است،. دولت کشور دانمارک خدمات رفاهی بسیاری را به طور رایگان یا همراه با یارانه دولتی در اختیار مردم قرار میدهد؛ در حالیکه در بسیاری از کشورها هزینه های خدمات رفاهی، بودجه خانواده ها را برای اموردیگر مثل هزینه های منزل بسیار محدود می کند.هزینه محل زندگی برای یک خانواده 4 نفره در کشور دانمارک به صورت ماهیانه حدود 4500یورو وبرای یک فرد مجرد 1200یورو است.

میانگین هزینه ماهیانه یک دانشجو در شهر کوپنهاگ حدود1200 یورو و در شهرهای کوچک تر 750-900یورو می باشد. در جدول زیر ، هزینه های زندگی در دانمارک  به تفکیک بیان شده است.

هزینه های زندگی در دانمارک

اتاق یک نفره

436 یورو

آپارتمان

900-500 یورو

وسایل حمل و نقل عمومی

50 یورو

شام در یک رستوران معمولی

16 یورو

بلیت سینما

13 یورو

اجاره مسکن  در دانمارک

اجاره منزل در کشور دانمارک بسته به مکان، اندازه و وضعیت کلی ساختمان بسیار متفاوت است و  

امکان اجاره ای اتاق، آپارتمان و یا خانه مستقل برای همه افراد وجود دارد.

پیدا کردن منزل اجاره ای با قیمت مناسب در شهرهای کوچک و حومه شهر معمولا بسیار راحت است، در حالیکه پیدا کردن منزل درشهر کوپنهاگ که پایتخت این کشور است یا در دومین شهر بزرگ آن-  آرهوس نسبتا سخت تر است.

روش اجاره کردن منزل میتواند مستقیما از شخص صاحبخانه یا از طریق آژانس املاک  باشد.

در سراسرکشور دانمارک پورتال های املاک اجاره ای بسیاری نیزوجود دارد که از طریق آنها میتوانید محل سکونت مورد نظر خود را پیدا کنید.

حقوق مشاغل مختلف در کشور دانمارک

در جدول زیر متوسط حقوق سالانه مشاغل مورد نیاز کشور دانمارکشان داده شده است،.توجه داشته باشید که این جدول متوسط حقوق در این شغل ها را نشان می دهد و متعاقبا میزان حقوق با توجه به سابقه کار فرد ،بیشتر می شود.

 

حقوق سالانه (کرون دانمارک)

 

عنوان شغلی

448.656

پرستار(Nurse)       

1.260.665

پزشک(Doctor)

1.030.234

دندانپزشک  (Dentist)                                                                   

582.360

داروساز(Pharmacist)

382.830

کارشناس پرتونگاری(Radiographer)

301.968

تکنسین آزمایشگاه  (Clinical Laboratory Technician)

993.708

مدیر امور مالی(Financial Manager)

528.388

حسابدار(Accountant)

607.557

مدیر فروش(Sales Manager)

709.526

مدیر بازاریابی (Marketing Manager)

621.662

مدیر روابط عمومی(Public Relations Manager)

253.359

مدیر رستوران(Dining Restaurant Manager)

625000

مدیر فناوری ارتباطات(IT Manager)

444.490

توسعه دهنده نرم افزار(Software Developer)

520.659

مهندس نرم افزار(Software Engineer)

520.980

حسابرس(Auditor)

273.000

مهندس عمران( Civil Engineer)

451.858

مهندس مکانیک(Mechanical Engineer)

458.000

مهندس انرژی(Energy Engineer)

500.892

مهندس محیط زیست(Environmental Engineer)

469.716

مهندس نقشه کشی(Architect)

345.052

روانشناس(Psychologist)

379.944

تکنسین پروتزهای دندانی(Laboratory Dental Technician)

توضیحات تکمیلی انواع روش های مهاجرتی دانمارک :

 • ویزای کاری
 • ویزای کادر درمان
 • ویزای استعداد های خاص
 • ویزای استارتاپ
 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت

ویزای کاری دانمارک

شیوه های مختلفی جهت اخذ ویزای کار دانمارک وجود دارد. این کشور در بسیاری از زمینه ها و رشته های تخصصی نیازمند نیروی کار خارجی است که فرصت دریافت اقامت این کشور را از این طریق فراهم می کند.

درخواست ویزای کارکشور دانمارک توسط سازمان استخدام بین المللی کشور دانمارک (SIRI)بررسی می شود.معمولاباید پیش از درخواست اجازه کار و اقامت باید از سوی یک شرکت ثبت شده در کشور دانمارک، قرارداد استخدام داشته باشید.

با داشتن قرارداد کاری یا پیشنهاد شغلی از کشور دانمارکی  توانید به یکی از روش های زیر برای اخذ مجوز کار اقدام نمایید:

 • طرح فوری
 • اقامت بر پایه ی حقوق بالا
 • لیست مشاغل مورد نیاز دانمارک
 • اقامت با هدف تحقیق و پژوهش
 • دوره ی دکتری
 • مهارت های ویژه ی فردی
 • دامداری و کشاورزی
 • استارتاپ دانمارک
 • دعوتنامه از سوی یک شرکت در کشور دانمارک برای کاربا اهداف آموزشی یا تحصیلی
 • مجوز جذب نیرو
 • فعالیت به عنوان پزشک، دندانپزشک یا پرستار

طرح فوری

چنانچه از یک شرکت قانونی در دانمارک پیشنهاد کاری دارید، می توانید با داشتن یکی از سه شرط زیربرای پذیرش فوری اقدام کنید.

 • حقوق بالا: حقوق دریافتی شماباید حداقل 426 هزار کرون در سال باشد.
 • مشاغل تحقیقاتی: اگرپیشنهادی برای انجام پروژه های تحقیقاتی دارید، دلایل علمی خاصی برای سپردن آن کار به شما وجود دارد، موضوع تحقیقات کاملا مربوط به رشته شما است و هدف اصلی شما از اقامت در کشور دانمارک انجام کارهای تحقیقاتی است، می توانید برای اخذ مجوزکار درخواست دهید.

لطفا توجه داشته باشید که محققان مهمان و دانشجویان دوره دکترا شامل این طرحنمی شوند.

 • تخصص و مدرک تحصیلی بسیار بالا: چنانچه توانایی های شغلی بسیار بالایی دارید و دررشته تخصصی ویژه ای دارای سابقه کارحرفه ای هستید، میتوانید با یکی از دو هدف دریافت آموزش های سطح بالایا دادن آموزش های سطح بالا به سایر کارکنان دریک شرکت مجاز در کشور دانمارک برای اخذ مجوز اقدام کنید.

اقامت کو تاه مدت:چنانچه مشمول هیچ یک از قوانین فوق نمی شوید اما قرارداد کاری با مدت حداکثر 90 روز از سوی یک شرکت مجاز در کشور دانمارک به شما پیشنهاد شده است، می توانید برای اخذ مجوز اقامت کوتاه مدت درخواست دهید.

اقامت بر پایه حقوق بالا

چنانچه پیشنهاد کاری از کشور دانمارک با حداقل حقوق 426هزار کرون در سال دارید، میتوانید بر اساس آن برای کسب مجوز اقامت و کار اقدام کنید. در این مورد نیازی به مدرک تحصیلی یا مهارت حرفه ای خاصی نیست.

همچنین اگر به کشور دانمارک درخواست پناهندگی داده باشید و بعد از آن یک شغل پردرآمد به شما پیشنهاد شده باشد، باز هم مجاز هستید از این روش برای درخواست مجوز اقامت اقدام کنید.

لیست مشاغل مورد نیازکشور دانمارک

کشور دانمارک با کمبود افراد متخصص با توانایی های شغلی بالا در برخی از مشاغل روبرواست که جدیدترین فهرست آن در لیست مشاغل مورد نیازدانمارکدر دسترس است. چنانچه پیشنهاد شغلی شما در این لیست باشد، میتوانیدبه کمک سوابق کاری و مدارک تحصیلی مرتبط با آن برای مجوز اقامتاقدام کنید.

اقامت دانمارک با هدف تحقیق و پژوهش

اگر محقق هستید و از سوی شرکت یا موسسه ای تحقیقاتی در کشور دانمارک پیشنهاد شغلی دارید، می توانید از طریق آن برای اخذ مجوز اقامت و کار این کشور اقدام کنید. البته باید دلایل علمی کافی برای واگذاری آن تحقیق به شما وجود داشته باشد.

به علاوه باید هدف اصلی شما از اقامت در کشور دانمارک انجام کارهای تحقیقاتی باشد. حقوق، تعطیلات، شرایط برکناری و سایر شرایط کاری شما نیز کاملا منطبق با استانداردهای آن درزمینه  تخصصی رشته ی شما باشد.

مقطع دکتری  

در صورت داشتن یکی از شرایط زیر می توانید بر اساس مدرک دکتری خود برای اخذ مجوز اقامت کشور دانمارک اقدام کنید. در صورت پذیرش باید در یک طرح مطالعاتی در سطح دکترا که وابسته به مراکزآموزشی کشور دانمارک باشد، شرکت کنید.

 • به عنوان دانشجوی دکتری در یکی از دانشگاه های دانمارک ثبت نام کرده و از دانشگاه یا هر شرکت و موسسه ای که وابسته به آن باشد، حقوق دریافت می کنید.
 • برای تحصیل در مقطع دکتری ثبت نام کرده اما حقوقی دریافت نمی کنید.
 • دانشجوی مقطع دکتری در کشور دیگری هستید و تصمیم دارید بخشی از مطالعات یا تحقیقات خود را در کشور دانمارک دنبال کنید.

 مهارت های ویژه ی فردی

چنانچه از سوی کشور دانمارک شغلی به شما پیشنهاد  شده است که کاملا در ارتباط با مهارت های شخصی شما است، می توانید بر اساس آن درخواست کار و اقامت دهید.به عنوان مثال، این طرح شامل هنرمندان در زمینه های اجرا و خوانندگی، ورزشکاران و سرآشپزان حرفه ای می شود.

دامداری و کشاورزی در دانمارک

چنانچه پیشنهادی کاری در زمینه ی دامداری یا مدیریت مزرعه کشاورزی از دانمارک دارید، میتوانید برای مجوز اقامت و کار کشوراقدام کنید.

استارتاپ دانمارک

چنانچه تمایل دارید کسب و کار و تجارت جدیدی در کشور دانمارک راه اندازی کنید و طرح نوآورانه ای دارید که می تواند به پیشرفت اقتصادی و ایجاد شغل در این کشور کمک کند، راه شما برای کسب اقامت این کشور باز است.

دعوتنامه از سوی یک شرکت در کشور دانمارک برای کاربا اهداف آموزشی یا تحصیلی

چنانچه از یک شرکت دانمارکی برای اهداف آموزشی یا کارآموزی دعوتنامه دارید، می توانید جهت اخذ مجوز کار و اقامت این کشور اقدام کنید.

مجوز جذب نیرو در دانمارک

شرکت هایی که در کشور دانمارک به صورت قانونی فعال هستند، میتوانند از سازمان استخدام بین المللی این کشور(SIRI)مجوزجذب نیرو گرفته و بر اساس طرح اقامت فوری (شماره1)، متخصصان و افراد دارای مهارت های شغلی بالا را به سرعت و سهولت دعوت به کار کنند.

فعالیت به عنوان پزشک، دندانپزشک یا پرستار در دانمارک

چنانچه در رشته های پزشکی، دندانپزشکی یا پرستاری تحصیل کرده اید اما مجوز فعالیت و کار در کشور دانمارک را ندارید، میتوانید برای دریافت آن اقدام کنید.

ویزای کادر درمان دانمارک

چنانچه در رشته های درمانی تحصیل کرده اید همانند پزشکی ،پرستاری و سایر رشته های درمانی که نیاز به مجوز فعالیت دارند می توانید جهت مهاجرت به کشور دانمارک اقدام نمایید. این نوع ازاقامت، امکان یادگیری زبان دانمارکیوگذراندن آزمون های تخصصی و  یا کارآموزی  جهت اخذ پروانه فعالیت را  برای شما فراهم می کند.

لازم به ذکر است که این نوع از اقامت که به منظور کسب پروانه فعالیت به شما داده می شود، حق کار کردن در کشور دانمارک را به شما نمی دهداما شخص اجازه فعالیت در شغل های  آزاد را دارا می باشد . 

شرایط لازم جهت اقدام

روند اعطای پروانه صلاحیت کادر درمانی

مدت زمان اقامت

اجازه اقامت برای خانواده

شرایط لازم:

1.تاییدیه ازمرجع حفظ ایمنی و سلامت بیمار کشور دانمارک

مدرک تحصیلی شما در حوزه ی درمان باید توسط سازمان حفظ ایمنی و سلامت بیماران کشور دانمارک مورد ارزیابی و تایید قرار گیرد. چنانچه این ارزیابی اولیه مثبت باشد و مدرک تحصیلی شما مورد تایید قرار گیرد ( قابل معادل سازی با مدرک آموزشی کشور دانمارک)، به شما ویزایی سه ساله جهت اخذ مجوز فعالیت حرفه ای در کشور دانمارک اعطا می شود.

2.اثبات تمکن مالی

باید اثبات کنید که از سرمایه کافی برای حمایت مالی از خود و اعضای خانواده در شش ماه اول زندگی در کشور دانمارک برخوردار هستید. تمامی مستندات و اسناد مالی مربوط را در زما ن ارسال درخواست ارائه می نمایید.  

روند اعطای مجوز

 1. ارزیابی مدرک تحصیلی

اولین مرحله این است که مدرک تحصیلی خود را به تایید مرجع حفظ سلامت بیماران در کشور دانمارک برسانید. روند ارزیابی مدارک ممکن است حد اکثر شش ماه به طول بی انجامد. در صورت دریافت تاییدیه از این سازمان می توان جهت دریافت اجازه اقامت سه ساله در کشور دانمارک درخواست داد. دو مرحله ی بعدی را پس از اخذ ویزا و ورود به کشور دانمارک انجام می دهید.

 1. یادگیری زبان دانمارکی و گذراندن آزمون زبان

پس از ورود به دانمارک باید بلافاصله در دوره های زبان دانمارکی ویژه ی کادر درمانی شرکت نمایید. باید بتوانید آزمون زبان دانمارکی سطح 3 را با موفقیت سپری کرده و نمرات حداقلی 10، 7، 7 را کسب  

نمایید.  

 1. استخدام با هدف سازگاری وآموزش (دوره ی کارآموزی)

در صورتی که آزمون زبان دانمارکی را با موفقیت پشت سر بگذارید، می توانید به منظور سازگاری بیشتر با محیط و کسب آموزش های لازم مشغول به کار شوید ، متقاضی موظف است این دوره ی کارآموزی را طی یک سال پس از شرکت درآزمون زبان دانمارکی بگذراند. این دوره حداقل شش ماهه است.

چه مدت میتوانید در کشور دانمارک اقامت داشته باشید؟

در صورتیکه پزشک یا دندانپزشک هستید

در ابتدا اجازه اقامت سه ساله به شما داده خواهد شد و چنانچه مدرکی دال برگذراندن آزمون زبان دانمارکی ارائه کنید، این مجوز برای دو سال دیگر نیز تمدید خواهد شد.

درصورتیکه سایر شاخه های درمانی هستید

تنها اجازه اقامت برای مدت سه سال را خواهید داشت و این مجوز بیش از این مدت قابل تمدید نیست.

آیا اجازه اقامت به خانواده شما نیز تعلق می گیرد؟

اجازه اقامت در کشور دانمارک با هدف اخذ پروانه فعالیت حرفه ای برای کادر درمان به  خانواده این افراد اجازه می دهد آن ها را در این کشور همراهی کنند.خانواده شما شامل همسر و فرزندان زیر هجده سال می شود.

ویزای استعداد های خاص

چنانچه از سوی کشور دانمارک، پیشنهادی کاری به عنوان ورزشکار، هنرمند و یا سایر مشاغل خاص داشته باشید، می توانید به راحتی جهت اخذ اقامت و مجوز کار این کشور اقدام کنید. متقاضی این نوع اقامت باید توانایی های فردی منحصر به فرد و قابل توجهی در یکی از رشته های هنری یا ورزشی داشته باشد.

مشاغل و رشته ها

 • فعالین حوزه اجرا و هنراز جمله خواننده، موسیقی دان و کارگردان
 • ورزشکارو مربی رشته های مختلف ورزشی
 • سرآشپز حرفه ای

هدف این طرح، جذب هنرمندان، ورزشکاران و سرآشپزهای حرفه ای است اما صرفا محدود به این موارد نیست و ممکن است سایر حرفه ها را نیز شامل شود.

استارت آپ دانمارک

برای درخواست راه اندازی کسب و کار در کشور دانمارک هیچ نیازی به سرمایه گذاری قبلی ندارید. شما صرفا یک طرح کسب و کار نو و مبتکرانه ارائه کرده و در صورت تایید آن، برای مجوز کار و اقامت درخواست می دهید.

کشور دانمارک در میان سایر کشورهای اروپایی از نظر سهولت انجام کسب و کار و استارتاپ رتبه اول را به خود اختصاص داده است(بانک جهانی 2012-2019).

برای اقدام جهت ویزای استارتاپ کشور دانمارک،باید ابتدا یک طرح کسب و کار جدید و نوآورانه ارائه دهید.یک تیم حرفه ای طرح کسب و کار شما را ارزیابی کرده و در صورت تاییدشما را جهت درخواست کسب مجوز کار و اقامت به عنوان یک کارآفرین واجد شرایط معرفی می کند.

 این مجوز 2 ساله است و گاها ممکن است تا 3 سال هم تمدید شود.

شرایط لازم  برای استارت اپ دانمارک  

بنابرطرح استارتاپ کشور دانمارک، برای اینکه بتوانید اجازه اقامت گرفته و فعالیت تجاری خود را راه اندازی کنید باید شرایط زیر را داشته باشید:

1.طرح تجاری شما باید توسط گروه کارشناسان سازمان تجارت کشور دانمارک تایید شود

طرح تجاری شما باید کاملا نوآورانه باشد؛قابلیت توسعه بخشیدن به جامعه تجاری کشور دانمارک را داشته باشد و پس از بررسی توسط گروه کارشناسان سازمان تجارت کشور دانمارک،مورد تایید قرار گیرد.تنها در صورت تایید این ایده ی تجاری است که میتوانید برای اقامت و کار در کشور دانمارک، بر اساس طرح استارتاپ اقدام کنید.

تاسیس کسب و کارتوسط شما باید منافع ویژه ای برای توسعه تجارت کشور دانمارک داشته باشد. برای مثال تاسیس رستوران، مغازه های خرده فروشی و شرکت های واردات و صادرات، هیچ کدام ایده های جدید و نوآورانه ای برای طرح استارتاپنیستند و متعاقبا مجوز فعالیت کسب نمی کنند.

لطفا توجه داشته باشید که بر اساس طرح استارتاپ،کشور دانمارک مجوز تاسیس شرکت را از اول ماه ژانویه تا 31 دسامبر هر سال به حداکثر 75 کشور خارجی اعطا می کند.

2.باید تمکن مالی کافی داشته باشید

باید بتوانید مدارکی مبنی برتوانایی مالی کافی جهت تامین مخارج سال اول اقامت خود در دانمارک با ویزای استارتاپ ارائه نمایید. اگرقرار است اعضای خانواده نیز شما را در این سفر همراهی کنند، باید با مدارک موجود توانایی حمایت مالی از آنها را نیز اثبات کنید.

مدارکی که تهیه می کنید، باید نشان دهنده موارد زیر باشد:

تعداد اعضای خانواده

میزان تمکن مالی ( کرون دانمارک)

متقاضی

137.076 DKK

متقاضی به همراه همسر

274.152 DKK

متقاضی به همراه یک یا چند فرزند

319.236 DKK

متقاضی بدون همسر به همراه فرزندان

182.160DKK

3.باید شخص متقاضی حضوری فعالانه در توسعه طرح استارتاپ داشته باشد.

نقش فعال شما در راه اندازی و توسعه طرح تجاری یک شرط لازم است و حضور شخص شما در تاسیس شرکت در دانمارک ضروریاست.

چنانچه صرفا سهام دار شرکت هستید، بر اساس مفاد طرح استارتاپ کشور دانمارک، قادر به کسب مجوز اقامت نخواهید بود.

امکاناتی که از آن برخوردار می شوید:

کشور دانمارک امکانات زیر را در اختیار شما قرار می دهد:

 • همکاری با دانشگاه ها و شهرداری های دانمارک برای تحقیق و توسعه
 • شرایط ایده آل برای تاسیس دفاتر مرکزی در اروپا
 • دسترسی به مراکز توسعه فناوری
 • دسترسی به فعالان در زمینه توسعه صنایع از سرتاسر دنیا
 • همکاری گسترده بخش خصوصی و دولتی
 • دسترسی به بازار فوق العاده این کشور برای آزمودن شانس توسعه کسب و کار و فعالیت تجاری
 • دسترسی به مراکز جمع آوری داده و اطلاعات

ویزای استعدا خاص

شرایط لازم اخذ اقامت دانمارک

جهت اخذ این نوع از اقامت کشور دانمارک، باید مدارکی کافی دال برمهارت بالای شما درآن حوزه ی خاص وجود داشته باشد.

چنانچه هنرمند هستید، باید دلایل و مدارک کافی برای توانایی ویژه شما در انجام فعالیت های هنری و تولید آثار هنری خاص وجود داشته باشد. به عنوان مثال، در یک مسابقه هنری برنده شده و یا به طور خاص از شما برای اجرای رقص در یک مراسم بزرگ و مهم دعوت شده باشد.

حتی اگر در سیرک یا پارک هم اجرای حرفه ای داشته و استعداد هنری منحصربه فردی دارید، می توانید برای کسب مجوز اقامت و کاردانمارک اقدام کنید.

حقوق و مزایایی که از آن برخوردار می شوید:

کار در دانمارک

با داشتن مجوز اقامت و کارکشور دانمارک، تنها اجازه دارید درشغل و محل کاری که براساس آن برای مجوز اقدام کرده اید، فعالیت کنید.البته، انجام کارهای داوطلبانه بدون حقوق نیز مجازاست.

اگر در حین اقامت به شما شغل جدیدی پیشنهاد شود، باید مجددا برای آن شغل درخواست مجوز کار دهید.این مجوز تنها تا پایان تاریخ آن به شما اجازه اقامت و کار در این کشور را می دهد.

علاوه بر این،با این مجوزمی توانید به مدت 90 روز در یکی از کشورهای منطقه شینگن اقامت(و نه کار) کنید. این 90 روزباید درطول 180 روز آخر اعتبار مجوز باشد. توجه داشته باشیدکه اجازه اقامت و کار کشور دانمارک به شما حق کار کردن در کشورهای منطقه شینگن را نمی دهد.

دوره های زبان دانمارکی

با داشتن اجازه اقامت در کشور دانمارک می توانید در دوره های زبان دانمارکی که بخشی از هزینه ی آن را شهرداری محل سکونت شما می پردازد، شرکت نمایید. شهرداری منطقه محل سکونت شما موظف است دوره های زبان دانمارکی را به شما ارائه کرده و یا شما را به آموزشگاه های زبان معرفی کند.

 در این کلاس ها به شما و سایر اتباع خارجی زبان دانمارکی آموزش داده خواهد شد. چنانچه پس از گذشت یک ماه از ثبت آدرس شما در این کشور پیشنهادی جهت شرکت در دوره های زبان دانمارکی دریافت نکردید، با شهرداری منطقه خود تماس بگیرید.

اقامت یک ماهه جهت آمادگی 

اگر از خارج از کشور دانمارک برای اخذ مجوز اقامت اقدام می کنید، به شما مجوز اقامت 1 ماهه برای شروع به کار، مستقرشدن و آشنایی بیشتر با محیط داده می شود. چنانچه نتوانید مدارک تمکن مالی کافی را در زمان ثبت درخواست خود ارائه نمایید،طول این مجوز 1 ماهه به 14 روز کاهش می باید.

می توانید در 2 سال اول اقامت خود در دانمارک دو مجوز 1 ساله بگیرید که مدت اعتبار آنها نباید بیشتر از مدت قرارداد کاری شما باشد. بعد از آن می توانید برای مجوزهای 2 ساله اقدام کرده و پس از 4 سال، هر باربرای یک مجوز 3 ساله درخواست دهید.

اجازه اقامت به خانواده 

اجازه کار و اقامت دانمارک برای هنرمندان و ورزشکاران شامل اعضای خانواده از جمله همسر و فرزندان زیر هجده سال متقاضی نیز می شود.

تحصیلی کوتاه مدت دانمارک

مراکز آموزشی شبانه روزی و غیر رسمی شناخته شده در کشور دانمارک (Folk High School)، فرصت یادگیری و تحصیل در تقریبا تمامی رشته ها را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. دانشجویان به طور میانگین 18 تا 24 ساله هستند اما امکان تقاضا برای افراد در سنین بالاتر نیز وجود دارد.

غالبا مدت اقامت  و تحصیل در این مراکز آموزشی4 ماه است و خوابگاه، غذا و امکانات تفریحی را نیز برای دانشجویان فراهم می کند. پذیرش در این مراکز آموزشی نیاز به هیچ پیش زمینه یا مدرک تحصیلی ندارد و در طول این 4 ماه  لازم نیست در هیچ گونه آزمونی شرکت کنند.

متقاضی پس از پایان دوره، مدرک آکادمیک دریافت نمی کند اما گواهینامه ای مبنی بر گذراندن این دوره ویژه به او اعطا می شود.

معمولا برای آموزشهای بیش از 4 هفته مدرک پایان دوره یا دیپلم صادر می شود؛ این مدرک تنها نشان دهنده اتمام دوره و حضور شما در کلاس ها است و ارزش علمی دیگری ندارد. همچنین نمی توانید از آن برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها و تحصیل در مقاطع بالاتر استفاده کنید.

برخی از این مراکز در کشور دانمارک، واحدهای درسی ویژه دانشجویان خارجی برگزار می کنند و یا تدریس را به صورت دو زبانه انجام می دهند. به طور کلی، این مراکز امکاناتی را فراهم می کند که دانشجویان چه در کلاس درس و چه در سایر موقعیت های زندگی روزمره به هر دو زبان انگلیسی و دانمارکی صحبت کنند.

تمامی افرادی که 17 سال و نیم تمام دارند، می توانندبدون توجه به سابقه تحصیلی خود در این کلاس ها شرکت کنند.( در دو مدرسه در کشور دانمارک، دانشجویان16سال و نیم تا 19 ساله نیز پذیرش می شوند)

رشته های تحصیلی درآموزشگاه های آزاد دانمارک شامل : علوم انسانی و زبان،  ورزشی و تربیت بدنی، هنری و صنایع دستی، رسانه،علوم اجتماعی ،سیاست ،سفر،موسیقی، تئاتر و رقص،محیط زیست، علوم تجربیو سلامت، تغذیه و سبک زندگیمی باشد .

هزینه هفتگی اقامت درمراکز آموزشی شبانه روزی دانمارک شامل شهریه، اجاره محل اقامت و هزینه تمامی وعده های غذایی است و در نتیجه هزینه ای نسبتا پایین محسوب می شود.  

هزینه ها در دانمارک

هزینه دوره های 1 هفته ای:

هزینه  دوره های آموزشی یک هفته ای 4500 کرون دانمارک و دوره های آموزشی 2 هفته ای 6000 کرون است.البته این مبلغ بسته به نوع دوره آموزشی و فصل ارائه آن متغیر خواهد بود.

هزینه اقامت یک هفته ای:

میانگین هزینه برای یک هفته اقامت در این نوع مراکز آموزشی 1500 کرون دانمارک است. البته قیمت ها بسته به نوع فعالیت، وسایل لازم و سفرهای آموزشی ممکن است از 1000 تا 2500 کرون متغیر باشد.

دوره های طولانی مدت:

طول این دوره ها اغلب 8 تا 40 هفته است اما اکثرا تا 4 یا 5 ماه ادامه می یابد.تقریبا تمام مراکز آموزشی آزاد این قبیل دوره ها را برگزار می کند.

دوره های کوتاه مدت:

با شرکت در این دوره ها میتوانید مدتی را به کارهای مورد علاقه خود اختصاص دهید و فعالیت های مختلفی چون بازی گلف، سرودن شعر، کارهای هنری، لذت بردن از طبیعت یا تهیه و سرو غذاهای مختلف را در کنار دیگران تجربه کنید.

در این مراکز آموزشی همچنین دوره های ویژه جوانترها، بزرگسالان و یا حتی خانواده ها و پدربزرگ و مادر بزرگ ها به همراه نوه هایشان تدارک دیده شده است.

همراهی فرزندان در طول تحصیل در دانمارک

دربرخی از مراکز آموزشی آزاد کشور دانمارک،میتوانید فرزندان خود را نیز هنگام تحصیل با خود همراه کنید؛ به این صورت که یا مرکز آموزشی شما بخشی ویژه ی نگهداری پاره وقت یا تمام وقت ازکودکان دارد و یا به شما کمک می کند مهد کودک یا مدرسه ای مناسب و نزدیک به محل آموزشگاه خود برای فرزندتان پیدا کنید.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
پرسشهای عمومی در مورد مهاجرت به کشور دانمارک
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}