کیان ویزا

روش های مهاجرت به لتونی

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

“لتونی”

لتونی کشوریست در شمال اروپا که در بین حوزه کشورهای دریای بالتیک قرار دارد.این کشور لاتویا و لِتلَند نیز نامیده میشود.لتونی از کم‌تراکم‌ترین کشورهای اروپا می باشد. از 77شهر این کشور، تنها 23 شهر جمعیتی بالاتر از ده هزار نفر دارند.  68 درصد از مردم لتونی در محیط‌های شهری زندگی می‌کنند و 32درصد روستانشین می باشند. مساحت این کشور 64.589 کیلومتر مربع می باشد.در ادامه اطلاعات لازمه در رابطه با شرایط مقیم شدن و سریع ترین روش ها برای گرفتن اقامت را مطالعه خواهید کرد.

 

جغرافیا لتونی

لتونی در میانه اروپای شمالی و شرقی، و درامتداد شرقی دریای بالتیک قرار گرفته است. لتونی از شمال با استونی، از شرق با روسیه و بلاروس و از جنوب با ليتوانی دارای مرز مشترک است ، و همین طور در غرب مرز آبی با سوئد دارد. دیگر کشورهای همسایه فنلاند، لهستان و آلمان می باشند.

لتونی به دلیل داشتن سواحل و جنگل های کاج زیبا معروف است. شما نیز می توانید در نزدیکی توجا سواحل ماسه ای سفید، و همین طور ساحل سنگی شگفت انگیز معروف را ببینید.

 

آب و هوا لتونی

آب و هوای کشور لتونی ، معتدل ، ابری و نیمه مرطوب می باشد . لتونی کشوری چهار فصل می باشد که تابستان ها هوایی گرم ، زمستان ها سرد و یخبندان می باشد و تعداد روزهای مرطوب و بارانی نیز نسبتا زیاد است . زمستان های سخت و برفی با دماهای منفی 30 درجه نیز به طور مکرر اتفاق می افتد . هوای بهار و پاییز ملایم و معتدل است.به طور کلی بهترین زمان برای سفر به لتونی اوایل خرداد و تا اواسط شهریور می باشد.

 

 

جمعیت در لتونی

جمعیت این کشور۲۱۸۰۰۰۰ هزار نفر می باشد.در مورد بافت نژادی لتونی باید گفت که قریب 61 درصد مردم را افراد بومی لتونی تشکیل میدهند. ضمن آنکه 26 درصد روسی و 13 درصد بقیه را هم اقلیت هایی مانند بلاروسها، اکراینی ها، لهستانیها، لیتوانی ها و غیره تشکیل میدهند. قریب 67 درصد مردم لتونی ساکن در شهرها هستند و 33 درصد نیز در روستاها ساکن میباشند. پایتخت لتونی شهر ریگا با جمعیت حدود ۳۶۳۰۰۰ نفر می باشد که شامل قریب یک سوم جمعیت لتونی است.

 

پایتخت در لتونی جاست

پایتخت این کشور شهر ریگا میباشد. شهر ریگا مهم‌ترین شهر ایالت‌های منطقه بالتیک برای شوروی از نظر اقتصادی بوده.مرکز قدیم ریگا با800 سال قدمت جزو میراث جهانی یونسکو ثبت‌شده است و در سال 2014 هم پایتخت فرهنگی اروپا بود.تقریباً 640000 نفر از ساکنان ریگا یک‌سوم جمعیت لتونی را تشکیل می‌دهند.ریگا به دلیل زندگی شبانه و خطوط هوایی با تخفیف که پروازهای ارزان به بسیاری از اروپایی‌ها می‌دهد نیز محبوب است.

 

زبان مردم لتونی

زبان رسمی این کشور لتونیایی است، که متعلق به خانواده زبان های هندواروپایی است. زبان لتونیایی یکی از قدیمی ترین زبان ها در این خانواده می باشد. این زبان غیراسلاوی و غیرژرمنی است، و تنها به زبان ليتوانيايی شبیه است.زبان شناسان معتقد هستند که زبان رسمی کشور لتونی از دل زبان لاتگالیایی بیرون آمده است. در حقیقت اینگونه است که این زبان توانسته است زبان سه قبیله دیگر یعنی قبایل سمیگالی، کورونی و سلونی را در خود حل کند. مردم کشور لتونی غریب به100 درصد با سواد بوده و حداقل به دو زبان مسلط هستند.

 

سیاست کشور لتونی

از لحاظ سیاست لتونی بصورت دمکراسی پارلمانی بوده و همه امور مبتنی بر رای پارلمانی می باشد .احزاب نقش قوی درموقعیت سیاسی لتونی دارند. از زمان استقلال لتونی در 1918 و خصوصا پس از فروپاشی شوروی و استقلال کامل این کشور، احزاب زیادی تشکیل شده و بعد  از مدتی از بین رفته اند. براساس قانون تنها احزابی میتوانند وارد پارلمان شوند که بتوانند حداقل پنج درصد ارای مکتسبه را اخذکنند.

حقوق بشر در لتونی، طبق گفته خانه آزادی و وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، عموماً توسط دولت محترم شمرده می شود. لتونی در حوزه هایی نظیر آزادی مطبوعات، دموکراسی، حریم خصوصی و توسعه انسانی در بین دولت های مستقل دارای امتیاز بالای متوسط است.

کشور لتونی پیش‌تر با نام جمهوری سوسیالیستی لتونی، یکی از جمهوری‌های اتحاد جماهیر شوروی بود و در تاریخ ۲۱ اوت ۱۹۹۱از شوروی اعلام استقلال کرد.

 

اقتصاد

کشور لتونی طی سالهای گذشته توجه ویژه ای به صنعتی شدن داشته است.این کشور در سال 2015 به عضویت سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه OECD   درآمد. کشور لتونی از سال 2014 به پول واحد اروپایی پیوست. پیشتر وهمزمان با عضویت لتونی در اتحادیه اروپا در سال 2004، موضوع پذیرش و عضویت لتونی در واحد پول اروپایی «یورو» مطرح شد. لتونی بعد از چند سال ضوابط مرتبط با پذیرش پول یورو را در اقتصاد خود عملی ساخت، از ژانویه سال 2014 واحد پول ملی لتونی حذف شد و واحد پول یورو را بعنوان پول ملی خود پذیرفت.

مذهب

مردم کشور لتونی عموما به امور دینی نمی پردازندوبه طور کلی فقط 7 درصد از 77 درصد مسیحیان این کشور به کلیسا می روند. 23 درصد باقی مانده پیرو ادیان دیگر بوده و یا بدون دین هستند.

 

نظام آموزشی کشور لتونی

همانطور که گفته شد کشور لتونی در میان کشور های اروپایی میباشد و از نظام آموزشی پیشرفته و متنوعی برخوردار است . با تحصیل در این کشور و استفاده از راهنمایی های کارشناسان حقوقی کیان ویزا شما می توانید هزینه های خود را تا حدودی کاهش دهید . لازم به ذکر است تحصیل در لتونی رایگان است و برای همه اجباری می باشد. آموزش در مدارس 12 ساله است و سیستم آموزش و پرورش آن در سه سطح شهری ، ملی و سازمانی اداره می شوند . تحصیل در مدارس لتونی در ۳ بخش پیش دبستانی ، آموزش ابتدایی ، آموزش متوسطه می باشد و البته دارای آموزش های فوق برنامه و ورود به دانشگاه نیز هستندلازم به ذکر است که تحصیل در مدارس کشور لتونی می تواند دارای مزایایی برای فرزندان شما باشد زیرا دانشگاه های خوبی در این کشور هستند که با تحصیل در مدارس لتونی شانس پذیرش در آنها بالاتر خواهد رفت.

 

میزان درآمد و هزینه های زندگی

میزان درآمد در لتونی از سال 1997 تا 2020 به طور متوسط 413.38 یورو در ماه بود است و در ژوئیه سال 2020 به بالاترین رقم 863 یورو در ماه رسیده. میزان درآمد در لاتویا در ژانویه 1997 کمترین رکورد 113 یورو در ماه را داشته است.

در این بخش از مقاله به بررسی هزینه های زندگی در لتونی خواهیم پرداخت.در حال حاضر کشور لتونی یک عضو اتحادیه اروپا و همچنین بخشی از منطقه شینگن می باشد. هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در لاتویا ماهانه 2،609 $ (2،151 €) بدون در نظر گرفتن اجاره است. هزینه های ماهانه یک نفر در لاتویا تنها 760 دلار (627 یورو) بدون در نظر گرفتن اجاره تخمین زده می شود.

با توجه به تحقیقاتی که به عمل آمده ریگا یکی از 5 شهر ارزان برای زندگی و اقامت در بین 80 مقصد مهم و محبوب برای فرصت های کاری میباشد. طبق بررسی انجام شده در این تحقیقات پارامترهایی نظیر هزینه اجاره، خورد و خوراک، هزینه های زندگی و حتی اینترنت و حمل و نقل در نظر گرفته شده است. کل هزینه های ریگا 795.09 یورو محاسبه شد، در حالی که هزینه های کم هزینه ترین شهر برای نقل مکان در قاهره با 560.40 یورو و پس از آن بنگلور با 633.71 یورو و بخارست با 644.26 یورو و بوداپست با 742.85 یورو محاسبه شده است.

به عنوان نمونه: هزینه زندگی در شهر ریگا (Riga)

محل اقامت:

1-خوابگاه دانشجویی: 70 -120 یورو

2-تخت انفرادی: 250 تا 350 یورو

3-آپارتمان مشترک: 100 تا 200 یورو

غذا:

ماهانه: تقریبا 120 – 250 یورو

حمل و نقل:

1-حمل و نقل عمومی (با تخفیف دانشجویی): 16 یورو برای هر ماه (اتوبوس، تراموا، واگن برقی)

2-بلیط یک طرفه برای حمل و نقل عمومی: 1.15 یورو

3-تاکسی (مرکز شهر به حومه شهر): 7 تا 15 یورو

اوقات فراغت و تفریح:

1-بلیط سینما: 5 تا 10 یورو

2-بلیط اپرا: 7 تا 42 یورو

3-کنسرت های راک: 7.5 تا 30 یورو

 

انواع روش های مهاجرت به لتونی و شیوه های اخذ اقامت این کشور

اگر تا به حال به مهاجرت فکر کردیه اید قطعا این فکر در ذهن شما شکل گرفته است که با چند سال اقامت می توان ویزای دائم دریافت کرد،یا اینکه کم هزینه ترین روش برای گرفتن ویزا چیست،در ادامه به این مطالب خواهیم پرداخت.

  • مهاجرت به لتونی از طریق کار
  • مهاجرت به لتونی از طریق تحصیل
  • مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه گذاری
  • مهاجرت به لتونی از طریق ازدواج
  • مهاجرت به لتونی از طریق تولد
  • مهاجرت به لتونی از طریق پناهندگی

 

مهاجرت به لتونی از طریق کار

کار کردن در یکی ازکشورهای اروپایی می تواند راهی مناسب برای مهاجرت و پیشرفت متقاضیان مهاجرت قانونی به لتونی تلقی گردد.کشور لتونی امروزه به عنوان مقصدی برای کار متقاضیان مهاجرت تبدیل شده است. افرادی که از سایر کشورها که جهت کار در این کشور وارد لتونی می گردند، باید مجوز کار در این کشور را دریافت نمایند. دریافت مجوز کار در لتونی، منوط به اخذ جاب آفر یا همان پیشنهاد کاری از این کشور است. مشاغل زیادی از جمله تخصص در زمینه نرم افزار، مدیریت پروژه و غیره، فناوری اطلاعات، معماری و… مورد نیاز کشور لتونی می باشند. نرخ بیکاری در این کشور طی سال های اخیر کاهش چشمگیری داشته است و در سال 2019 به 6.4 درصد رسیده است. متقاضیان مهاجرت به لتونی از طریق کار، در صورت یافتن کار و 5 سال کار مداوم و زندگی دراین کشور و پرداخت مالیات می توانند جهت دریافت اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور اقدام کنند. افراد دارای اقامت کاری کشور لتونی، می توانند همسر و فرزندان خود را نیز در لتونی کنار خود داشته باشند.

 

مهاجرت به لتونی از طریق تحصیل

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور لتونی، تحصیل در این کشور و گرفتن اقامت تحصیلی است.اگرچه کشور لتونی یک کشور کوچک اروپایی می باشد اما دارای دانشگاه های مدرن و مجهزی است که هر سال پذیرای دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان می باشد. اکثر رشته ها در مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور ارایه میشوند. تحصیل دوره پزشکی و دندان پزشکی نیز در این کشور بسیار رایج می باشد. با توجه به هزینه پایین تحصیل، این کشور مقصد بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اروپا شده است. تدریس دروس به زبان انگلیسی می باشد. هزینه تحصیل به رشته متقاضی بستگی دارد ، مقطع و دانشگاه متغیر و در سال از 2هزار یورو به بالا است. تحصیل در مقطع کارشناسی در لتونی یک دوره 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا یک دوره 4 تا 6 سال است. حدود 25 درصد دانشجویان در حال تحصیل در لتونی از ملیت ها و کشورهای مختلف هستند. دانشجویان متقاضی مهاجرت به لتونی از طریق تحصیل، پس از اتمام تحصیلات خود باید به جستجوی کار بپردازند و در صورت یافتن کاری مرتبط با رشته خود در این کشور مشغول به کار شده و ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهند.

 

مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور لتونی یکی از روش های مهاجرتی به این کشور است.اقامت سرمایه گذاری در لتونی تا حدودی متفاوت از بقیه روش های مهاجرت به لتونی می باشد. یکی از روش های سرمایه گذاری در لتونی، سرمایه گذاری 5 ساله و قابل برگشت است، این نوع سرمایه گذاری از طریق خرید ملک صورت می پذیرد، و حداقل سرمایه مورد نیاز برای انجام این کار 250 هزار یورو است. در این نوع سرمایه گذاری شما می توانید به اقامت دائم کشور لتونی دست پیدا کنید. یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری جهت مهاجرت به لتونی، سپرده بانکی است و اینگونه است که شما باید مبلغ 300 هزار یورو در بانک های این کشور به عنوان سپرده قرار دهید، این مبلغ برای مدت زمان 5 سال بلوکه می شود و شما در این 5 سال اقامت موقت لتونی را خواهید داشت و بعد از 5 سال پول از حالت بلوکه خارج و شما می توانید به اقامت دائم لتونی دست پیدا نمایید. روش دیگر سرمایه گذاری در لتونی ثبت شرکت است، این روش دارای مزایای زیادی است. ثبت شرکت امکان مالکیت صد درصد،همچنین اقامت دائم پس از 5 سال، و یک سال پس از اقامت دائم دریافت پاسپورت و تابعیت لتونی و همچنین قوانین آزاد گمرکی در شنگن را به دنبال خواهد داشت. اما یکی از شرایط ثبت شرکت در لتونی ارائه یک بیزنس پلن قوی است. در کل فرایند ثبت شرکت در لتونی یکی از روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت این کشور است اما در صورتی که هدف بیزینس و سرمایه گذاری دارید بهتر است شرایط خود را برای کشور های تاپ اروپایی مانند اتریش، سوئیس همچنین برسی کنید و با استفاده از مشاوره های رایگان کارشناسان موسسه مهاجرتی کیان ویزا بهترین روش را برای مهاجرت خود انتخاب کنید..

 

مهاجرت به لتونی از طریق ازدواج

از دیگر روش های رایج دریافت اقامت و تابعیت یک کشور ازدواج با اتباع آن کشور است که فرایندی بسیار مرسوم است. ازدواج با یک شهروند لتونی منجر به اقامت دائم این کشور و در نهایت تابعیت و شهروندی لتونی می شود. در صورت ازدواج با یکی از اتباع لتونی، متقاضی مهاجرت قانونی به لتونی از طریق ازدواج باید ازدواج خود را به اداره مهاجرت این کشور اطلاع دهد و ثابت کند که صرفاٌ جهت مهاجرت ازدواج ننموده است و ازدواج وی کاملاٌ واقعی است.

 

مهاجرت به لتونی از طریق تولد

دریافت اقامت و تابعیت از طریق تولد، از دیگر روش های مهاجرتی به سایر کشورها و همینطور مهاجرت به لتونی است. تابعیت از طریق تولد در لتونی از دو قانون خاک و خون پیروی می نماید. در قانون خون، فرزندی که یکی از والدینش دارای تابعیت لتونی است، موفق به اخذ تابعیت لتونی می گردد به شرط این که تابعیت دیگر وی مربوط به کشورهای غیر مجاز نباشد، کشورهای مجاز برای تابعیت دوگانه در لتونی عبارتند از: استرالیا، برزیل، اتحادیه اروپا، ناتو و نیوزلند. بر طبق قانون خاک در صورتی که کودکی در لتونی متولد شود، تابعیت این کشور را بدست خواهد آورد. این کشور دارای شرایط دیگری در این زمینه نیز می باشد، که در صورتی که یکی از والدین کودک دارای اقامت دائم لتونی باشد و والدین وی بعد از یک ژوئیه 1992 وارد لتونی شده باشند، می تواند اقامت دائم و تابعیت لتونی را نیز بدست آورد.

 

 

 

مهاجرت به لتونی از طریق پناهندگی

هماهطور که میدانید پناهندگی یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشورهای خارجی می باشد. اما این روش بسیار پر خطر است.مهاجرت به لتونی از طریق پناهندگی نیز همانند کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای شینگن، دارای شرط اثبات در خطر بودن زندگی و عدم امکان زندگی در کشور مقصد می باشد. متقاضی پناهندگی لتونی باید درخواست خود را کتباٌ توسط مامورین مرزیانی ارائه نماید. بهتر است بدانید که درخواست های پناهندگی به ندرت در لتونی مورد تایید قرار می گیرند و متقاضیان برای این امر شانس چندان بالایی نخواهند داشت و حتی ممکن است به کشور خود بازگردانده شوند.

انواع ویزای لتونی

طی تحقیقات به عمل آمده انواع ویزای لاتویا(لتونی) به دو بخش کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود؛ *ویزاهای کوتاه مدت شینگن لتونی شامل موارد زیر می شود:

ویزای تجاری لاتویا

این نوع از ویزای کوتاه مدت شینگن کشور لتونی تنها برای یک مدت زمان کوتاه صادر می شود. این نوع از ویزای لاتویا برای شهروندان خارجی صادر می شود که قصد دارند به دلایل مرتبط با کار مانند امضای قرارداد، شرکت در رویداد تجاری و…. به کشور لتونی سفر کنند. البته نکته قابل ذکر این است که ویزای تجاری لاتویا برای انجام فعالیت حرفه ای معادل با اشتغال و کار در این کشور طراحی نشده است.به همین دلیل متقاضیان دریافت این نوع از ویزای شینگن باید این موضوع را به اثبات برسانند که دلایل تجاری آنها چیزی به غیر از کار و کسب درآمد در این کشور است و محدود به یک بازه زمانی محدود می شود.

همچنین وجود هرگونه دعوت نامه از طرف شرکت و یا ارگان برگزار کننده رویداد تجاری برای فرد متقاضی دریافت ویزای لاتویا موجب تسهیل روند اخذ این نوع از ویزای شینگن خواهد شد.

ویزای توریستی لاتویا

این نوع از ویزای کوتاه مدت لاتویا فقط برای بازه کوتاه مدت حضور در این کشور برنامه ریزی شده است. به طور معمول اعتبار ویزای توریستی لاتویا به صورت 90 روزه در یک بازه 180 روزه صادر می شود، اما این موضوع برای کشورهای آسیایی و جهان سوم صدق نکرده و معمولاً با اعتبار محدود یک تا دو هفته ای و معادل بلیط پرواز و برنامه سفر متقاضی اعتبار دارد.

ویزای بازدید از خانواده و دوستان

این نوع از ویزای لاتویا نیز از نوع ویزای کوتاه مدت شنگن تایپ سی بوده و مربوط به شهروندان خارجی است که قصد بازدید از اعضای خانواده و دوستان مقیم لاتویا را در بازه زمانی کوتاه مدت دارند.

ویزای ترانزیت لاتویا

این نوع از ویزای شینگن برای مدت زمان بسیار محدودی بوده (بین 24 تا 48 ساعت) و تنها به محدوده فرودگاهی لاتویا محدود خواهد شد. در واقع فرد با در دست داشتن ویزای ترانزیت شینگن تنها امکان تعویض پرواز خود را در حوزه فرودگاهی شنگن داشته و باید در مدت زمان مقرر از این حوزه به سمت کشور مقصد در خارج از حوزه شنگن پرواز کند. دارنده ویزای ترانزیت اجازه خروج از محیط فرودگاهی و حضور در کشور را نداشته و باید در مدت زمان اعتبار ویزا این محدوده را به سمت کشور مقصد ترک کند.

 

ویزای شرکت در رویدادهای فرهنگی، ورزشی، کنفرانس

این نوع از ویزای لاتویا برای شرکت کردن در رویدادهای علمی، فرهنگی و یا ورزشی در کشور لتونی می باشد و مطابق زمان شروع و پایان رویداد و یا کنفرانس تعیین شده در این کشور ویزای کوتاه مدت برای متقاضی صادر خواهد شد.

ویزای همسر ملیت لتونی

ویزای همسر دارای ملیت لتونی برای ملاقات همسر دارای ملیت لاتویا مورد استفاده قرار می گیرد و فرد باید امکان اثبات آن را نیز داشته باشد. بقابل ذکر است که همسر افراد دارای ملیت لتونی مشمول پرداخت هزینه ویزای شینگن هستند و استثنایی از لحاظ هزینه های ویزا برای آنها در نظر گرفته نمی شود.

*انواع ویزای بلند مدت لاتویا:

ویزای دانشجوی تبادلی و برنامه اراسموس

در صورتی که به عنوان یک دانشجوی بین المللی مشمول طرح تبادل دانشجو اراسموس شوید و قصد ادامه تحصیل در کشور لتونی را داشته باشید، مدت زمان حضورتان  بیش از 90 روز در یک بازه 180 روزه در حوزه شنگن خواهد بود،در نهایت برای ویزای بلند تایپ D شینگن و یا کارت اقامت لاتویا درخواست دهید.

طبق قوانین تعیین شده در سال 2019، دانشجویان واجد شرایط برنامه اراسموس نیاز به پرداخت هزینه 80 یورویی ویزای لاتویا ندارند و فقط باید هزینه 25 یورویی خدمات کارگزاری وی اف اس را پرداخت کنند.

ویزای تحصیلی (تمام وقت، مقاطع دانشگاهی)

طبق قوانین مهاجرت دولت لاتویا، دانشجویان بین المللی کشورهای جهان سوم می توانند با دریافت نامه پذیرش تخصیلی از دانشگاه های لتونی برای ویزای بلند مدت(دارای اعتبار 90 روزه) تحصیلی این کشور درخواست دهند. البته برخی از کشورها از جمله ایران مشمول ارزیابی مضاعف توسط کنسولگری لتونی می شوند که شامل مدارک پشتیبان و صرف زمان بیشتر خواهد شد.

 

سوالات متداولی که درباره مهاجرت به لتونی از ما می پرسید.

  1. میزان درآمد در لتونی چقدر است؟

میزان درآمد در لتونی از سال 1997 تا 2020 به طور میانگین 413.38 یورو در ماه بود و در ژوئیه سال 2020 به بالاترین رقم 863 یورو در ماه است. میزان درآمد در لاتویا در ژانویه 1997 کمترین رکورد 113 یورو در ماه را داشته است.

  1. آیا کار در کشور لتونی منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور می شود؟

فردی که 5 سال در کشور لتونی کار و زندگی کرده باشد و مالیات پرداخت نماید، می تواند جهت اقامت دائم این کشور بعد از یک سال از اقامت دائم، برای دریافت تابعیت کشور لتونی اقدام نماید.

  1. سطح امنیت در لتونی چگونه است؟

سطح امنیت در کشور لتونی بالا است. میزان جرم و جنایت در لتونی نسبتاً کم می باشد. در پارامتر میزان قتل لاتویا با ایالات متحده آمریکا هم تراز است. با این حال، جرم و جنایت در لتونی به طور مساوی در کشور گسترش یافته است، به این معنی که هیچ تقسیم بندی به صورت محله نا امن یا پر هرج و مرج و آشوب در لتونی وجود ندارد.

  1. شرایط و کیفیت زندگی در لتونی چگونه است؟

طبق برسی های به عمل آمده کیفیت زندگی در لتونی با توجه به معیارهای اصلی در شاخص زندگی بهتر عملکرد خوبی را نشان می دهد. کشور لاتویا در تعادل زندگی، آموزش و مهارت  و کار بالاتر از حد متوسط است. از نظر اشتغال در لاتویا می توان گفت که طبق آمار 70٪ افراد 15 تا 64 ساله شغل با حقوق دارند.در واقع سطح رفاه در لتونی نسبت به دیگرکشورهای اروپایی جایگاه مناسبی دارد.

 

۵.تحصیل در لاتویا چه محدوده سنی را می پذیرد؟

دانش آموزان از سن ۵ الی ۱۵ سالگی محصول به تحصیل اجباری و رایگان می شوند.

 

میزان درآمد در لتونی چقدر است؟

میزان درآمد در لتونی از سال 1997 تا 2020 به طور میانگین 413.38 یورو در ماه بود و در ژوئیه سال 2020 به بالاترین رقم 863 یورو در ماه است. میزان درآمد در لاتویا در ژانویه 1997 کمترین رکورد 113 یورو در ماه را داشته است.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
دیگر اطلاعات مهاجرتی کشور لتونی
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}