کیان ویزا

آیابرای مهاجرت بایدحتما واکسن زد؟

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

آیا برای ورود به ایالات متحده نیاز به واکسینه شدن کامل در برابر کووید-19 دارم؟ 

بیشتر مسافران بین‌المللی که وارد ایالات متحده می‌شوند باید قبل از سوار شدن به یک پرواز به مقصد ایالات متحده، کاملاً واکسینه شوند و مدرک واکسیناسیون را نشان دهند. افرادی که برای گرین کارت درخواست می کنندنیز باید مدرکی  ارایه دهند. بر اساس مقررات کنونی، همه مسافرانی که دوهفته قبل از ورود به آمریکا از کشورهای برزیل، چین، هند، آفریقای جنوبی، منطقه شنگن در اتحادیه اروپا، ایرلند و انگلیس دیدن کرده اند از ورود به آمریکا منع می شوند. مسافرانی که از طریق هوایی وارد آمریکا می شوند باید مدارکی را ارائه دهند که نشان می دهد تست کرونای آنها منفی است و نباید از تاریخ آن بیش از سه روز گذشته باشد.

شرایط واکسیناسیون در امریکا

همه افرادی که از مرزهای زمینی واز کشورهای  مکزیک و کانادا این مرزها هنوز از لحاظ قانونی بسته است، اما برخی از افراد مانند رانندگان کامیون و کادر پزشکی می توانند از آن عبور کنند.منتقدان طرح جدید کاخ سفید می گویند این که مقررات کنونی شامل مهاجرانی که به طور غیرقانونی وارد آمریکا می شوند نیز هست یا نه، هنوز معلوم نیست. در چند ماهه سال ۲۰۲۱ بیش از یک میلیون و صد هزار نفر در مرز آمریکا بازداشت شده اند.مقامات بهداشتی آمریکا با شیوع نوع جهش یافته ویروس دلتای کرونا بار دیگر دستور استفاده از ماسک را در بیشتر مناطق این کشور اجباری کردند. در برخی از ایالت ها، دولت های محلی و شرکت ها نیز واکسیناسیون را برای بخشی یا همه کارمندان شان اجباری کرده اند.

این در حالیست که نیویورک اولین شهری است که برای ورود به رستوران ها و مراکز تفریحی آن مجوز دریافت واکسن می خواهد.

پیشتر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا با انتشار فهرست جدیدی به عنوان کشورهای پرخطر به لحاظ شیوع گونه دلتا کرونا، به شهروندان خود هشدار داد که از سفر به چندین کشور جهان از جمله ایران، یونان، ایرلند و قزاقستان خودداری کنند.

کانادا 

از زمان شروع واکسیناسیون کرونا در سراسر جهان، موضوع تغییر پاسپورت مسافرتی از جانب بسیاری از کشورها مطرح شده است، تا بدین صورت پاسپورت واکسن یا گذرنامه کووید، جزء شروط اصلی برای مسافرت‌های بین المللی در اقصی نقاط جهان در نظر گرفته شود .

اما سوال این است که آیا کشور کانادا نیز نسبت به این موضوع نظر مثبتی دارد؟ جاستین ترودو؛ نخست وزیر کانادا، طی مصاحبه خود حدود ۶ ماه پیش با رویترز، خاطر نشان کرد که با اجرای این ایده موافق نیست. به گفته‌ی او، هستند کسانی که به دلایل زیادی از جمله دلایل معتبر پزشکی، تمایلی به واکسینه شدن ندارند و لزوما این تصمیم فارغ از هرگونه بحث‌های سیاسی تنها یک انتخاب شخصی است. به همین دلیل، وی معتقد است که اجباری کردن گذرنامه واکسن به نفع دولت نخواهد بود و حتی می‌تواند با گذشت زمان، منجر به اثرات نامطلوب و غیرمنتظره‌ای شود که دولت کانادا در حال حاضر از اجرای آن جلوگیری می‌کند.

اکثر شهروندان کانادایی با قاطعیت کامل، طالب دریافت واکسن هستند، که این به ‌خودی خود برای کانادا امری مثبت تلقی می‌شود. بر این اساس، دولت با جلوگیری از انجام اقدامات دیگری نظیر پاسپورت واکسن، مانع از به وجود اوردن تفرقه انگیزی درمیان شهروندان یاپیچیده کردن شرایط مهاجرت به کانادا خواهد شد.

مسافران خارجی کانادا که واکسینه شده اند می‌توانند بدون محدودیت وارد کانادا شوند.

در تازه ترین اقدام کانادا اعلام کرده است. که از تاریخ پنجم جولای ۲۰۲۱ راس ساعت ۰۰:۰۱ بامداد به وقت استاندارد شرقی، آندسته از مسافران خارجی که در برابر ویروس کرونا کاملا واکسینه شده اند. و از محدودیت های ورود به کانادا معاف هستند، نیازی به رعایت قرنطینه ندارند.

گفتنی است مسافرانی که قبل از تاریخ و ساعت فوق وارد کانادا شده اند. همچنان موظف به رعایت قرنطینه و پروتکل های بهداشتی هستند.

کانادایی ها، دارندگان اقامت دائم کانادا و خانواده هایشان و نیز نیروی کار خارجی موقت و دانشجویان بین المللی که در آندسته از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کانادا حضور می یابند. که دارای پلن و برنامه مشخصی برای مقابله با کرونا هستند، از محدودیت های سفر به کانادا معاف اند.

علاوه بر این دارندگان کارت COPR یا کارت تاییدیه اقامت دائم یا به انگلیسی Confirmation of Permanent Residence نیز هم اکنون معاف از محدودیت ها هستند. و می توانند وارد کانادا شوند.

وزیر بهداشت کانادا گفته است که کانادا در تلاش است تا مدرک واکسیه شدن مسافران خارجی قابل بررسی باشد. و آنها واکسینه شدن خود را با مدرک ثابت کنند و دولت فدرال هم باید این مدرک را قبول کند.

کانادا تنها افرادی را واکسینه کامل می داند که واکسن مورد تایید کانادا را زده باشند. این بدین معنیست که تنها زمانی واکسینه کامل تلقی می شوید که چهارده روز قبل از سفر به کانادا ۲ دوز از واکسن فایزر، یا ۲ دوز از واکسن مودرنا یا  ۲ دوز از واکسن آسترازنکا و یا ۱ دوز از واکسن Janssen زده باشید؛ و یا اینکه ترکیبی از اینها را به طوری زده باشید که مورد تایید کانادا باشد.  

اگر در دو استان مختلف  دو دوز جداگانه دریافت کرده باشید باید برای هر یک از این دوزها مدرک ارائه کنید. اگر قصد دارید در آینده نزدیک به کانادا سفر کنید موارد زیر را حتما مد نظر قرار دهید.

حالا برای محکم کاری و اینکه شاید دولت کانادا شما را واکسینه کامل تلقی نکند. قبل از آمدن به کانادا باید برنامه ای برای قرنطینه خود داشته باشید.

72 ساعت قبل از آمدن به کانادا باید تست کرونا دهید. همچنین باید برای تست کرونا به محض ورود در کانادا از قبل ثبت نام کرده باشید. 

سفر به استرالیا در محدودیت دوره  کرونا

همه ورودی‌های بین‌المللی به استرالیا، از جمله شهروندان استرالیایی و ساکنان دائم، باید قرنطینه اجباری 14 روزه را

به عنوان بخشی از تلاش‌های استرالیا برای مبارزه با همه‌گیری  منفی را در هنگام ورود قبل از COVID-19

کووید19 در قرنطینه هتل‌های تحت مدیریت دولت انجام دهند.  علاوه بر قرنطینه اجباری، همه مسافرانی که قصد ورود به استرالیا را دارند باید گواهی تست خروج ارائه دهند، در غیر این صورت اجازه سفر به استرالیا را نخواهند داشت.

شهروندان غیراسترالیایی و مقیم غیردائم با ویزای معتبر که به دنبال سفر به استرالیا هستند، برای ورود به استرالیا نیاز به معافیت ورودی مرزی دارند . درخواست های معافیت و رسیدگی به آن توسط وزرات امورداخلی اداره می شود. 

اگر از خارج وارد بریتانیا شوید

دولت قوانینی را برای کاهش احتمال ورود افراد مبتلا به ویروس کرونا به بریتانیا وضع کرده است. اگر به بریتانیا رسیدیدیا اگر بعداز گذراندن مدتی درخارح از کشور به بریتانیابرگشتید،باید قوانین را رعایت کنید .اگر از ایرلند،جزایرکانال یا جزیره من به بریتانیامیآییدمجبور نخواهید بودازقوانین کرونا پیروی کنید مگر اینکه در10روز گذشته ازجای دیگری سفرکرده باشید و درلیست قرمز باشید.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}