کیان ویزا

اخذ اقامت امارات از طریق تحصیل

0.0
0.0/5
اخذ اقامت امارات از طریق تحصیل
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

اخذ اقامت امارات از طریق تحصیل

اخذ اقامت امارات از طریق تحصیل

برای والدین مهاجر در امارات متحده عربی، پیدا کردن مدرسه مناسب که با ارزش‌های برنامه درسی، فرهنگ کلاس درس و بودجه مطابقت داشته باشد، می‌تواند یک چالش باشد.

ماده 17 قانون اساسی امارات متحده عربی و ماده 1 قانون فدرال شماره 11 در سال 1972 در مورد آموزش اجباری مقرر می دارد که آموزش در مقاطع ابتدایی اجباری است.

تحصیل برای امارات در مدارس دولتی، کالج ها و دانشگاه ها  برای شهروندان اماراتی رایگان است. برای کودکان اماراتی اجباری است که از 6 سالگی شروع به تحصیل کنند  و تا پایان کلاس 12 یا رسیدن به سن 18 سالگی در مدرسه بمانند.

امارات متحده عربی به عنوان کشوری نسبتاً جوان، پیشرفت های چشمگیری در زمینه آموزش داشته است. در اواسط قرن گذشته، مدارس رسمی بسیار اندک و فقط در مناطق شهری وجود داشت. در اواسط دهه 1970، نرخ باسوادی بزرگسالان به ترتیب 54% و 31% در میان زنان و مردان بود. با کمال تعجب، امروزه نرخ ها در میان هر دو جنس نزدیک به 95٪ است و هزاران مدرسه وجود دارد.

سیستم آموزشی در امارات

سیستم آموزشی امارات به سه دسته کلی تقسیم می شود:

مدارس دولتی

مدارس خصوصی

موسسات آموزش عالی

کیفیت می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. با این حال، برخی از گزینه های تحصیلی بسیار قوی در امارات در هر سطح در دسترس هستند.

آموزش پیش دبستانی در امارات

اگرچه تحصیل در امارات از سن شش سالگی اجباری است، بسیاری از والدین اماراتی و مهاجر تصمیم می گیرند فرزندان خود را در سنین سه تا پنج سالگی در دوره پیش دبستانی ثبت نام کنند. پیش دبستانی، چه دولتی و چه خصوصی، معمولاً به صورت مختلط انجام می شود.

اگر شما هم برنامه نویس هستید و میخواهید به امارات مهاجرت کنید ، مقاله مهاجرت برنامه نویس به امارات را از دست ندهید .

سیستم مدارس ابتدایی در امارات

از سن شش سالگی، همه کودکان اماراتی باید در مدرسه ثبت نام کنند. آموزش ابتدایی کلاس 1 تا 5 (سنین 6 تا 11) است. دانش آموزان باید در موضوعاتی از جمله ریاضی، علوم، انگلیسی و/یا عربی و مطالعات اجتماعی مهارت داشته باشند.

هفته مدرسه از یکشنبه تا پنج شنبه در امارات اجرا می شود، مدارس دولتی بر اساس یک سیستم سه ماهه اجرا می شوند، در حالی که مدارس خصوصی از مدل رایج دو ترم استفاده می کنند. هر دو سیستم ارائه دهنده می باشد.

تحصیلات متوسطه در امارات

مدرسه متوسطه برای امارات از طریق فارغ التحصیلی اجباری است و این کشور دارای نرخ فارغ التحصیلی نزدیک به 97 درصد است. مدارس دولتی تحصیلات متوسطه را در کلاس نهم آغاز می کنند، اما مدارس خصوصی مدل های مختلفی را اعمال می کنند..

مدارس متوسطه در سیستم ایالتی اکثر دروس مشابه در دوره ابتدایی را تدریس می کنند، اما ممکن است دروس خاصی مانند موسیقی را اضافه یا حذف کنند. دانش‌آموزان مدارس دولتی می‌توانند در  دبیرستان فنی  نیز ثبت‌نام کنند. برخی از تخصص های حرفه ای ارائه شده در این دانشکده های فنی شامل کامپیوتر، گردشگری، علوم بهداشتی و مالی است. مدارس خصوصی فردی متفاوت سازماندهی شده اند و هیچ سیاستی در سراسر کشور ندارند.

اخذ اقامت امارات از طریق تحصیل
اخذ اقامت امارات از طریق تحصیل

هزینه های تحصیل و بودجه در امارات

هزینه های تحصیل در امارات هزینه قابل توجهی است. کسانی که به دنبال ثبت نام فرزندان خود در مدارس دولتی با پرداخت شهریه  هستند می توانند انتظار داشته باشید سالانه حدود 6000 درهم بپردازند. برای مهاجرانی که به دنبال مدارس خصوصی هستند، هزینه ها به سطح پایه بستگی دارد و می تواند از 2700 درهم در مهدکودک تا 66000 درهم در دبیرستان متغیر باشد. در حالی که دولت برخی از کمک های مالی ارائه می دهد و خود مدارس ممکن است تخفیف یا بورس تحصیلی ارائه دهند. 

9مدرسه بین المللی برتر در دبی

مدرسه رپتون (سن 3+)

مدرسه کینگ، البرشا (سن 3+)

کینگز مدرسه، دبی (سنین 3 تا 9 سال)

مدرسه انگلیسی  Horizon Dubai (سنین 3-9)

کالج دبی (سن 10+)

مدرسه انگلیسی زبان دبی (سنین 3 تا 9 سال)

مدرسه انگلیسی زبان جمیرا (سنین 3+)

مدرسه بریتانیایی دبی (سنین 3+)

مدرسه بین المللی ولینگتون  (سنین 3+)

شرایط اخذ ویزای کار جهت دانشجویان خارجی فارغ التحصیل شده از کشور امارات چیست؟

 در نظر داشته باشید  از 21 اکتبر 2018 به دانش آموزانی که از دانشگاه ها یا دبیرستان های خود فارغ التحصیل می شوند یا به سن 18 سالگی می رسند، ویزای اقامت یک ساله اعطا می شود که از تاریخ فارغ التحصیلی یا پس از اتمام 18 سال برای یک سال دیگر قابل تمدید است،  در تعطیلات تابستانی و یا زمانی که جلسه تحصیلی در حال برگزاری نیست، دانشجویان مجاز به کار تا 40 ساعت در هفته یعنی 160 ساعت در ماه هستند. حقوق دریافتی هنگام کار می تواند بین 15 تا 30 درهم در ساعت باشد، یعنی 273 تا 546 INR در ساعت.

سوالات متداول

آیا تحصیل رایگان در دبی وجود دارد؟

بله تحصیلات ابتدایی و متوسطه برای همه اماراتی ها رایگان و برای پسران و دختران از سن 5 تا 15 سالگی اجباری است، اما افراد غیرشهروند باید برای مدرسه، دولتی و خصوصی هزینه بپردازند

هزینه تحصیل در امارات برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟

در گران ترین شهر امارات متحده عربی، دبی، شهریه برای دوره کارشناسی بین 37500 تا 70000 درهم در سال (10210 تا 19060 دلار آمریکا) متغیر است. برای تحصیلات تکمیلی،  

 شهریه بین 55000 تا 75000 درهم در سال(14970-20420 USD) متغیر است.

دانشجویان آینده نگر باید حتماً 1200 درهم (330 دلار آمریکا) در ماه برای هزینه های عمومی زندگی اضافه کنند.

بورسیه هایی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که از طریق هر دانشگاه و از طریق دولت امارات ارائه می شود.

مقالات مرتبط به کشور امارات

مهاجرت کاری به کشور امارات

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}