کیان ویزا

اقامت دائم استرالیا

0.0
0.0/5
اقامت دائم استرالیا
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

اخذ اقامت دائم استرالیا

اخذ اقامت دائم استرالیا

مهاجرت به استرالیا رویای بسیاری  از مردم دنیا میباشد.  این کشور به عنوان یک کشور توسعه یافته مقصد جذابی برای مهاجران بوده . اقتصاد قوی، مشاغل با درآمد زیاد، سبک زندگی مدرن و استاندارد بالای زندگی همه بر جذابیت زندگی در این کشور افزوده است.در این مقاله ما به بررسی راه ها و شرایط گرفتن اقامت دائم و موقت استرالیا میپردازیم.

اقامت دائم استرالیا

بیش از 40 نوع  ویزای مهاجرتی استرالیا وجود دارد که به منجر به اقامت دائم کانادا میشود .و به شما اجازه کار و زندگی  در استرالیا را میدهد. در اینجا نگاهی گذرا به برخی از دسته بندی های رایج ویزای مهاجرتی داشته ایم :

اقامت دائم از طریق خانواده

اگر یکی از اعضای خانواده تان یک شهروند مقیم دائم استرالیا هست  ، ممکن است واجد شرایط مهاجرت به استرالیا باشید. ویزای مهاجرت برای موارد زیر اقدام پذیر است:

ویزا اقامت دائم برای همسر

ویزا اقامت دائم نامزدی

 ویزا اقامت دائم برای فرزندان

ویزا اقامت دائم برای بستگان

مزایای داشتن اقامت دائم :

اجازه کار و زندگی به طور نامحدود در استرالیا

فرصت تحصیل در استرالیا

در برنامه مراقبت های بهداشتی دولتی استرالیا ثبت نام کنید

امکان درخواست شهروندی استرالیا

حمایت از بستگان برای اقامت دائم

سفر نا محدود به داخل و خارج از استرالیا

اخذ اقامت دائم استرالیا 

ویزا اقامت دائم برای همسر

دو نوع ویزای  برای اقامت دائم همسر  وجود دارد:

ساب کلاس820

ساب کلاس 801

 ویزای ساب کلاس 820 یک ویزای موقت همسر  است که به شما اجازه می دهد در استرالیا زندگی کنید. ویزای ساب کلاس 820 اولین مرحله به سمت ویزای دائمی همسر (زیر کلاس 801) است. شما برای هر دو ویزا به طور همزمان اقدام می کنید و تنها یک هزینه درخواست پرداخت می کنید. درخواست ها در دو مرحله با فاصله حدود دو سال پردازش می شوند.

شرایط اصلی این نوع ویزا این است که، باید با یک شهروند استرالیایی، مقیم دائم استرالیا ویا یک شهروند نیوزیلندی ازدواج کرده و یا در رابطه واقعی با آنها باشید.

پشنهاد کیان ویزا :

ویزای شینگن چیست ؟

اخذ فوری ویزای شینگن ایتالیا

نحوه خرید بلیط جام جهانی قطر

روشهای مهاجرت به قطر

ویزا اقامت دائم نامزدی

اگر با یک شهروند استرالیایی یا مقیم دائم نامزد کرده اید، می توانید با ویزای ازدواج احتمالی (زیر کلاس 130) وارد استرالیا شوید و با نامزد خود ازدواج کنید. افرادی که با شهروندان نیوزلند واجد شرایط درگیر هستند نیز ممکن است با ویزای ازدواج احتمالی (زیر کلاس 130) به استرالیا بیایند. اگر با این ویزای نامزد وارد کشور می شوید، باید ظرف 9 ماه ازدواج کنید.

این نوع ویزا یک ویزای غیر مهاجرتی و موقت است. این بدان معناست که به شما اقامت دائم استرالیا داده نمی شود. برای تبدیل شدن به یک اقامت دائم، باید با شهروند استرالیایی، مقیم دائم یا یک شهروند نیوزیلندی واجد شرایط ازدواج کنید.

پس از ورود به استرالیا و ازدواج با شریک زندگی خود، می توانید برای ویزای شریک درخواست دهید. ویزای شریک یک ویزای اقامت دائم است.

اخذ اقامت دائم استرالیا
اخذ اقامت دائم استرالیا

ویزا اقامت دائم برای خانواده و  فرزندان

 شما میتوانید خانواده خود را با ویزای خانواده به استرالیا بیاورید. چه فرزند یا همسری دارید که در خارج از کشور زندگی می کند و می خواهید به شما ملحق شود یا برای کار یا تحصیل به طور موقت در استرالیا می آیید – خانواده شما واجد شرایط دریافت ویزای وابسته هستند.

فرزندان شهروندان استرالیایی، مقیم دائم و شهروندان نیوزلند می توانند برای پیوستن به والدین خود به استرالیا مهاجرت کنند. فقط کودکان زیر 25 سال واجد شرایط هستند. این کودکان ممکن است با ویزای کودک (زیر کلاس 101) ساکن استرالیا شوند.

والدین باید قول دهد که در قبال کودک مسئولیت خواهد داشت. باید تضمین کنند  که حداقل برای دو سال اول اقامت کودک در استرالیا، حمایت مالی از جمله محل اقامت ارائه کند.

فرزندان ناتنی و فرزندخوانده نیز واجد شرایط دریافت ویزای کودک (زیر کلاس 101) هستند.

 اقامت دائم بر اساس کار

راه های متعددی برای اقامت دائم استرالیا در دسته ویزای کار و کارگری  وجود دارد. ویزا های مهاجرتی کاری عبارتند از:

  • ویزای کارگران تحت حمایت کارفرما (وقتی یک کارفرمای استرالیایی از یک کارگر  تبعه خارجی در استرالیا حمایت مالی می کند.)
  • ویزای کارگر ماهر  جنرال (برای افرادی که توسط کارفرمایان استرالیایی حمایت مالی نمی شوند اما دارای مهارتی هستند که در استرالیا ارزشمند است.)
  • ویزای کارگر ماهر (برای کارگران دارای مهارت های خاصی که استرالیا به آنها نیاز دارد.)
  • ·          ویزای پزشکان و پرستاران.( اقامت دائم در اختیار پزشکان و پرستاران تنها بر اساس نیاز است.)

 

ویزای نیوزلند

نیوزلندی ها این امکان را دارند که بدون ویزای اقامت دائم در استرالیا زندگی و کار کنند. به شهروندان نیوزلند ویزای موقت SCV اعطا می شود که به آنها اجازه می دهد این کار را انجام دهند، اما به آنها حقوقی مشابه با اقامت دائم استرالیا یا شهروندی نمی دهد. به عنوان مثال، ویزای SCV به شما اجازه رای ، دسترسی به وام های دانشجویی، پیوستن به نیروی دفاعی استرالیا، یا کار مداوم برای دولت استرالیا را نمیدهد. با این حال، نیوزلندی ها این گزینه را دارند که برای ویزای اقامت دائم استرالیا و همچنین برای شهروندی استرالیا درخواست دهند.

وزارت امور داخلی استرالیا (DHA) ابزاری عالی برای تشخیص بهترین نوع ویزا برای شما را دارد . شما با رفتن به سایت این مرکز میتوانید از امکانات این سایت استفاده کنید.

شرایط درخواست ویزا اقامت استرالیا

هنگامی که ویزای مناسب را پیدا کردید، شرایط درخواست را بررسی کنید. مهاجرت می تواند زمان بر و پرهزینه باشد، بنابرین با تحقیق مطمئن شوید که کدام نوع ویزا مناسب شرایط شما میباشد.

ممکن است شما برای ویزا نیاز به:

یک حامی و اسپانسر

یک بستگانی که  شهروند استرالیا باشد

مقدار مشخصی پول برای سرمایه‌گذاری

مهارت های کاری خاص

و… .

برای بررسی دقیق تر میتوانید با مشا ورین ارشد کیان ویزا تماس بگیرید.و یا به کمک ‌سایت DHA الزامات واجد شرایط بودن را بررسی کنید.

شرایط درخواست ویزا اقامت استرالیا
شرایط درخواست ویزا اقامت استرالیا

مزایای اقامت دائم استرالیا چیست ؟

ویزای اقامت دائم استرالیا معمولا پنج ساله صادر می شود. تا زمانی که ویزای شما معتبر است،  می توانید آزادانه وارد استرالیا شده و از آن خارج شوید.

سایر مزایای اقامت دائم عبارتند از:

حق کار

حق درخواست شهروندی

حق آموزش عمومی

حق حمایت از اقوام برای مهاجرت به استرالیا

حق سفر آزادانه بین استرالیا و نیوزلند بدون ویزا

در این مقاله سعی کردیم روش های مرسوم گرفتن اقامت دائم استرالیا را بررسی کنیم .برای ارزیابی شرایط خود شما میتوانید با مشاورین ارشد کیان ویزا تماس بگیرید و یا فرم ارزیابی ما را در سایت پر کنید.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}