کیان ویزا

انواع ویزاهای توریستی

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

انواع ویزاهای توریستی

ویزای توریستی ( Travel or Tourist Visa) یکی از انواع ویزای کوتاه مدت(Short term or visitor visa) است که به منظور تفریح یابازدید از کشورهای مختلف صادر می شود و نمی توان برای مقاصد تجاری از آن استفاده نمود.

حداکثر مدت اقامت با ویزای توریستی ۶ ماه است، که در برخی کشورها در صورت داشتن شرایط لازم می توان آن را تمدید نیز کرد.

لازم به ذکر است که شهروندان کشور ایران برای ورود به ۴۲ کشور جهان نیاز به ویزای توریستی ندارند و با ویزای فرودگاهی، که در هنگام ورود به این کشورها صادر می شود و یا با پاسپورت به تنهایی، می توانند وارد خاک این کشورها شوند. مدت اقامت بدون ویزا در این کشورها متفاوت و حداکثر ۹۰ روز یا ۳ ماه است و در صورت تمایل به اقامت طولانی تر باید ویزا دریافت کنید.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان عبارتند از ترکیه، ارمنستان، گرجستان، مالزی، لبنان، سوریه، آذربایجان، عمان، نپال، ساحل عاج، ماداگاسکار، کامبوج، بولیوی، تانزانیا، هائیتی، دومینیکا و غیره.

اخذ ویزای توریستی شینگن یا ویزای توریستی اروپا

ویزای توریستی شینگن یا ویزای توریستی اروپابه شما اجازه می دهد به مدت ۹۰ روز در یک یا چند کشوراروپایی که در محدوده منطقه شینگن قرار دارند، برای مقاصد صرفا تفریحی وگردشگری اقامت نمایید. مدت اعتبار این ویزا ۶ ماه است و به غیر از موارد بسیار خاص قابل تمدید نیست.

منطقه یا محدوده شینگن از ۲۶ کشور اروپایی(اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لاتویا، لیختنشتاین، لیتوانی، لوگزامبورگ، مالتا، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوانی، اسپانیا، سوئد و سوئیس) تشکیل می شود که محدودیت عبور و مرور میان کشورها را از میان مرزهای خود برداشته و به دارندگان ویزای شنگن اجازه رفت و آمد بدون قید و شرط میان کشورهای نامبرده را می دهد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی شینگن

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی شنگن یا همان ویزای توریستی اروپا عبارتند  از فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی شنگن، ۲ قطعه عکس، پاسپورت معتبر با حداقل ۳ ماه اعتبار و حداقل ۲ صفحه خالی، مدارک مربوط به برنامه سفر از قبیل بلیط هواپیما به مقصد یکی از کشورهای شینگن، بیمه درمانی سفر، مدارک مربوط به محل اقامت از جمله رزرو هتل یا منزل اجاره ای، مدارک تمکن مالی مانند حساب بانکی، مدارک اشتغال به کار از جمله قرارداد کاری یا پروانه تاسیس، مدارک اشتغال به تحصیل در صورتی که دانشجو هستید، شرح برنامه و مقاصد گردشگری.

پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر و اخذ ویزای توریستی شینگن با متخصصین امور مهاجرت و وکلای با تجربه مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید یا فرم مشاوره رایگان در وب سایت شرکت کیان ویزا را تکمیل بفرمايید.

اخذ ویزای توریستی شینگن یا ویزای توریستی اروپا به دو صورت سینگل و مولتیپل(برای چند بار ورود به کشورهای مختلف منطقه شینگن) امکان پذیر است و تمدید آن، بسیار بندرت و در شرایط خاص از جمله تاخیر موجه در ورود به منطقه شینگن، دلایل حقوق بشری، فورس ماژور یا دلایل شخصی موجه، به دشواری امکان پذیر است.

هزینه ویزای توریستی شینگن

هزینه ویزای توریستی شینگن در سال ۲۰۲۰ برای افراد بزرگسال ۸۰ یورو، برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۴۰ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال، دارندگان پاسپورت های دیپلماتیک و رسمی، اتباع کشورهای اتحادیه اروپا و خانواده های آنها، دانش آموزان و معلمان در سفرهای علمی مدارس و محققانی که به قصد انجام تحقیقات علمی به کشورهای منطقه شینگن سفر می کنند، رایگان است.

تمکن مالی برای ویزای توریستی اروپا

تمکن مالی برای ویزای توریستی شینگن باید بصورت حساب بانکی ۶ ماه اخیر با حداقل مبلغ ۶۰۰۰ یورو اثبات شود. در صورت نداشتن حساب بانکی یا کافی نبودن مبلغ حساب بانکی باید مدارک مربوط به حساب بانکی یکی از اعضای خانواده، سرپرست یا دوستان خود را به همراه نامه ای که تایید کننده تمکن مالی برای ویزای توریستی از سوی  آنها باشد، تهیه نمایید.

سایرانواع ویزاهای توریستی

برای سفر گردشگری به کشورهایی که نیاز به ویزا داشته و عضو منطقه شینگن نیستند از جمله انگلستان، کانادا، روسیه، نروژ، اوکراین و غیره باید با تهیه مدارک لازم و پرداخت هزینه ویزا فرم مربوط به اخذ ویزای توریستی را تکمیل نموده و به این ترتیب درخواست خود را ثبت کنید.

تبدیل ویزای توریستی به اقامت

تبدیل ویزای توریستی به اقامت یا مجوز کار در اکثر کشورها امکان پذیر نیست و در صورت داشتن شرایط دریافت ویزای اقامت موقت یا دائم برای مثال ازدواج با فردی که شهروند و مقیم کشور مورد نظر است نیز باید آن کشور را ترک کرده و مجددا برای دریافت ویزای مربوطه و مجوز اقامت اقدام کنید.

با این وجود، در کشور کانادا می توان در مواردی از جمله درخواست پناهندگی کشور کانادا، ازدواج با شخصی که شهروندی یا اقامت دائم کشور کانادا را دارد و یا در موارد بشر دوستانه از داخل خاک این کشور برای تبدیل ویزای توریستی به اقامت اقدام کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزای توریستی اروپا و شرایط لازم برای تبدیل ویزای توریستی به اقامت در کشور کانادا با وکلای با تجربه و مشاوران مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید و یا با تکمیل فرم دریافت مشاوره رایگان در وب سایت شرکت کیان ویزا منتظر تماس مشاوران ما باشید.

پرسش های متداول

ویزای توریستی چیست؟

ویزای توریستی(Travel or Tourist Visa)یکی از انواع ویزای کوتاه مدت(Short term or visitor visa) است که به منظور تفریح یا بازدید از کشورها صادر می شود و نمی توان برای مقاصد تجاری از آن استفاده نمود.حداکثر مدت اقامت با ویزای توریستی ۶ ماه است، که در برخی کشورها در صورت داشتن شرایط لازم می توان آن را تمدید نیز کرد.

ویزای توریستی اروپا کدام است؟

ویزای توریستی شینگن یا ویزای توریستی اروپا به شما اجازه می دهد به مدت ۹۰ روز در یک یا چند کشور اروپایی که در محدوده شینگن قرار دارند، برای مقاصد صرفا تفریحی وگردشگری اقامت نمایید. این ۲۶ کشور عبارتند از:اطریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لاتویا، لیختنشتاین، لیتوانی، لوگزامبورگ، مالتا، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوانی، اسپانیا، سوئد و سوئیس

هزینه ویزای توریستی شنگن چقدر است؟

هزینه ویزای توریستی شینگن در سال ۲۰۲۰ برای افراد بزرگسال ۸۰ یورو، برای کودکان ۶ تا ۱۲ سال ۴۰ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال، دارندگان پاسپورت های دیپلماتیک و رسمی، اتباع کشورهای اتحادیه اروپا و خانواده های آنها، دانش آموزان و معلمان در سفرهای علمی مدارس و محققانی که به قصد انجام تحقیقات علمی به کشورهای منطقه شینگن سفر می کنند، رایگان است.

مدت اعتبار ویزای توریستی اروپا چقدر است؟

مدت اعتبار ویزای توریستی اروپا یا شینگن ۶ ماه است و به غیر از موارد بسیار خاص قابل تمدید نیست

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

روش های مهاجرت به المان

روش های مهاجرت به دانمارک

 https://mfa.gov.ir :  وزارت امور خارجه ایران

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}