کیان ویزا

انواع ویزای چین و روش های گرفتن ان

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

چین

چین کشوری است که در شرق قاره آسیا واقع‌شده است. این کشور بر اساس فهرست کشورها بر پایه جمعیت با بیش از ۱٫۴۱۷ میلیارد نفر سکنه پرجمعیت‌ترین کشور دنیاست و توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک‌حزبی.  

مهاجرت به چین

 در حدود 63 درصد از ایرانیانی که اقدام به مهاجرت به چین کرده‌اند در ابتدا در روستاهای بخش‌های شمالی و مرکزی زندگی می‌کنند، یکی از دلایل این انتخاب آب و هوای مشابه با ایران است و دلیل دیگر ارزان بودن شرایط مسکن در این نقاط است. به طوری کلی طبق آماری که در سال 2016 به دست ما رسیده است میزان مهاجرت در حدود یک هشتم از جمعیت کل کشور است، این آمار در سال 2017 به میزان 22 درصد افزایش یافته است و در سال 2018 نیز با رشد 8 درصدی در زمینه مهاجرت همراه بوده است. مقدمه کشور چین از دسته کشورهای مناسب برای مهاجرت میباشد.

دلایل انتخاب مهاجرت به چین

چین یکی از کشورهای آسیایی به شمار می‌رود که سالانه بسیاری از مردم جهان این کشور را برای زندگی انتخاب می‌کنند. در ادامه این مقاله با هزینه‌های این کشور، فرهنگ مردم، قوانین، خدمات و تسهیلات، وضعیت بیمه و حقوق و کار، امنیت و به طور کلی شرایط زندگی در این کشور بیشتر آشنا می‌شویم. مقدمه مساحت کشور چین در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع است.این کشور پس از روسیه دومین کشور بزرگ در دنیا از نظر وسعت خاکی محسوب می‌شود. کشور چین با 14 کشور دیگر دارای مرز مشترک است.

ویزای چین

این کشور از سمت شرق و…کشورهای مختلف انواع مختلف ویزا را دارند. به‌طورکلی دو نوع ویزا وجود دارد: 1) ویزای مهاجرتی 2) ویزای غیر مهاجرتی ویزای غیر مهاجرت شامل دسته‌هایی از قبیل ویزای کار، بازدید، توریست یا تحصیل می‌شود. ویزای مهاجرت زمانی حاصل می‌شود که فرد مایل به زندگی در آن کشور برای مدت طولانی‌تری باشد. ویزای مهاجرتی به مهاجر اجازه می‌دهد تا اقامت کشور مورد نظر و محل کار خود را به دست آورد. پس از دو سال به تجدید نیاز دارد؛ بنابراین، اجازه کار به شخصی صادر می‌شود که می‌خواهد در کشور بماند و برای شرکت مرتبط کار کند

مهاجرت کاری به چین

مهاجرت کاری به چین را در اولویت قرار دهید اگر نگاهی به گذشته پدر و مادر تان بیندازید، بدون شک زمان بسیاری را برای دیدن فیلم های چینی سپری می کرده اند و این موضوع از جمله تفریحات سالم شان به شمار می رفته است. برخی نیز با مشاهده این سریال ها عاشق مهاجرت به چین می شدند و این آرزو را در سر می پروراندند. عده ای نیز پس از گذشت چندین سال تصمیم گرفته اند تا به اهداف مهاجرتی خود رنگ و رویی دوباره بخشند. از این جهت توصیه می شود تا این افراد در ابتدا از اطلاعات عمومی کشور چین خبردار شوند.

ویزای کارچین 

مجوز کار برای افرادی صادر می شود که مجوز کار را دریافت کرده اند و قصد کار در چین را دارند. مجوز کار صادر شده توسط دولت چین (زد ویزا) است .

 ویزای کار چین باید ظرف نود روزپس از صدورویزا (زد) معمولا برای یکبار ورودبا مدت اقامت ….صادرمی شود بعد از ورود به چین باید ظرف سی روز در دفتر امنیت عمومی محلی ثبت نام کند، جایی که مجوز اقامت چین برای جایگزینی ویزای چین را صادر میکند.

ویزای کاری

این ویزا برای خارجی هایی صادر می شود که برای کار با حقوق و یا اجرای برنامه های سرگرمی تجاری در چین به چین می روند. اگرچه این ویزافقط اجازه اقامت 30روزرامیدهد.اما به شما این امکان را می دهد که درچین بمانیدتا زمانی که شماو کارفرمایتان به دنبال اجازه اقامت موقت برای مدت قرار دادخود هستید .

توجه : برای درخواست ویزای کارچین باید یک پیشنهادشغلی درچین را پذیرفته باشید. الزامات:

  • گذرنامه : شما باید پاسپورت امضا شده واقعی خود، از جمله یک کپی از صفحه اطلاعات شخصی گذرنامه خود را ارائه دهید.پاسپورت شما بایدبرای شش ماه آینده معتبر باشد.
  •   حداقل دو صفحه خالی ویزا برای مهر ویزا داشته باشید (صفحات اصلاحات و تایید را نمی توان برای انجام این الزام استفاده کرد)
  •    ساییده شدن، پاره شدن، جدا شدن یا تغییر به هیچ طریق دیگری نباشد

 عکس(ها)

کنسولگری چین به عکسی نیاز دارد که شرایط بسیار سختگیرانه را برآورده کند. ما قویاً توصیه می کنیم که عکس خود را به صورت الکترونیکی به مرکز خدمات ویزای چین ارسال کنید تا مشاوران متخصص کیان ویزا بتوانند  اطمینان حاصل کنندکه مشخصات سختگیرانه ای را که توسط کنسولگری چین تعیین کرده است  مطابقت داردو رعایت شده باشد. تمام عکس‌های ارسالی الکترونیکی باید در شش ماه گذشته با پس‌زمینه کاملاً سفید گرفته شوند. باید نمای کاملاً جلویی از سر شما، صورت در مرکز وسط، بالای شانه‌ها، و حالت خنثی غیر خندان با چشمان باز دهان بسته و گوش های قابل مشاهده رانشان دهد.هیچ نور پس زمینه یا سایه ای مجاز نیست .شما نمیتوانید از عینک ،زیورآلات یا سرپوش استفاده کنیدمگر برای مقاصد مذهبی . و هرگز پیراهن سفید نپوشید.

اگر تصمیم بگیرید یک عکس واقعی ارسال کنید، باید تمام معیارهای فوق را داشته باشد:

میلی متر 48 میلی متر ارتفاع 33 عرض 

  • روی کاغذ عکس باکیفیت چاپ شود
  • نباید هیچ نوار چسب یا منگنه به مدراک شما چسبیده باشد.

توجه داشته باشید که اکثر فروشندگان عکس پاسپورت عکس هایی با ابعاد ۲ اینچ در ۲ اینچ تولید می کنند قابل قبول نیستند. مرکز خدمات ویزای چین نمی‌تواند درخواست‌هایی را با عکس های فرمت نادرست ارسال کند. 

دعوتنامه : 

شما باید یک دعوت نامه رسمی از اسپانسر یا میزبان خود دریافت کنید. سازمانی که از آن بازدید خواهید کرد مسئول دریافت دعوتنامه است. این نامه بایدتاریخ و مدت اقامت خود رادرج کنید.

باید نامتان را همانطورکه درگذرنامه درج شده است وارد کنید.

 مشاغل برتر در کشور چین و کار دانشجویی چین یکی از کشورهایی است که نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد. درنتیجه، به دلیل شرایط مناسب بازارهای کار این کشور، بسیاری از ایرانیان متقاضی مهاجرت به کشور چین هستند. بنابراین دانستن مشاغل برتر در کشور چین و کار دانشجویی همزمان با تحصیل پیش از مهاجرت به این کشور به قصد کار و کسب درآمد  بسیار مهم است. همچنین بسیاری از دانشجویان با هدف کار دانشجویی همزمان با تحصیل، تحصیل در چین را بعنوان یکی از اهداف خود قرار داده اند. اگر شما نیز قصد کار یا تحصیل در چین را دارید . اخذ ویزای کاری چین به مهاجران خارجی اجازه کار در این کشور را می دهد. چین به مقصدی محبوب برای مهاجرانی به خصوص در سال 2021 تبدیل شده است. در حالی که دولت چین طی سال ها روند درخواست ویزای کار در این کشور را ساده کرده است. اما هنوز هم می توان شرایط را پیچیده دانست. برای هر کسی که به دنبال کار در چین است، درک روند و عوامل ایجاد یا عدم موفقیت در زمینه دریافت ویزای کاری چین که وضعیت اجازه کار افراد در این کشور را تعیین می کند، مهم است. به همین دلیل، کارشناسان موسسه کیان ویزا میتوانند شما را طبق شرایط تون راهنمایی کنند . با شماره های مربوطه تماس حاصل نمایید یا شماره تماس را درج کیندتا با شما تماس گرفته شود.

دیگر مقالات مرتبط به کشور چین :

شرایط پذیرش مهاجرت تحصیلی در چین

دانشگاه های چین

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}