کیان ویزا

انواع ویزای چین و روش های گرفتن ان

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

انواع ویزای چین و روش های گرفتن ان

چین

چین کشوری است که در شرق قاره آسیا واقع‌شده است . این کشور بر اساس فهرست کشورها بر پایه جمعیت با بیش از ۱٫۴۱۷ میلیارد نفر سکنه پرجمعیت‌ترین کشور دنیاست و توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک‌حزبی.  از 30 ژوئن 2022، کنسولگری ها و سفارت های چین در ایالات متحده شروع به پذیرش درخواست ویزا برای ویزای M، F، Z، R، Q، S کردند. 

ویزای چین به چهار نوع تقسیم می شود:  ویزای دیپلماتیک ، ویزای حسن نیت ، ویزای خدماتی و ویزای معمولی

به صورت گزیده تر ویزای های چین در زیر آورده شده است .

انواع ویزای چین

 • ویزای توریستی (L) برای کسانی صادر می شود که قصد دارند برای تور و گشت و گذار به چین بروند. … ( تعلیق شده)
 • ویزای تجاری  ((M
 • ویزای غیر تجاری ( F )  
 • ویزای کار  ( Z )
 • ویزای تحصیلی  (X1/X2)
 • ویزای خصوصی بلند مدت   ( S1 )
 • ویزای خصوصی کوتاه مدت ( S2 )
 • ویزای خانواده بلند مدت  ( Q1 )
 • ویزای خانواده کوتاه مدت ( Q2 )
 • ویزای خدمه (C)
 • ویزای گروهی

ویزای توریستی (L)

برای کسانی که قصد دارند برای تور و گشت و گذار به چین بروند صادر می شود. مدارک سفر مانند تایید پرواز و رزرو هتل مورد نیاز است. یک بار ورود، دوبار ورود یا چند ورودی همه برای گردشگران در دسترس هستند.  مدت اقامت (هر بازدید) به طور معمول 30-60 روز است. ورود چندگانه تا 10 سال برای دارنده پاسپورت ایالات متحده صادر می شود .

ویزای تجاری (M)

ویزای Business M برای کسانی صادر می شود که قصد دارند برای فعالیت های تجاری و تجاری به چین بروند. ویزای M معمولا برای یک بار ورود، دو بار ورود یا چند بار ورود صادر می شود.  ویزای M می تواند تا 10 سال صادر شود. مدت اقامت (هر بازدید) معمولاً 30-60 روز بر اساس کنسولگری چین خاص است .

ویزای غیر تجاری (F)

ویزای F قبل از معرفی ویزای M به عنوان ویزای تجاری استفاده می شد.  ویزای F اکنون برای بازدید غیرتجاری تغییر یافته است .  ویزای F برای کسانی صادر می شود که قصد دارند برای تحقیق ، سخنرانی ، تبادل علمی ، فرهنگی و تور تحصیلی به چین بروند.  ویزای F (برای غیر تجاری یا غیر تجاری) معمولاً فقط برای یک یا دو بار ورود صادر می شود.  مدت اقامت (هر بازدید) به طور معمول 30-90 روز است .

ویزای کار (Z)

برای کسانی که برای کار در چین استخدام شده اند صادر می شود.  مجوز کار یا مجوز اشتغال صادر شده توسط دولت مورد نیاز است.  ویزای Z فقط برای یک بار ورود صادر می شود. دارندگان ویزای Z باید ظرف 30 روز از تاریخ ورود، ثبت نام کرده و برای مجوز اقامت در اداره امنیت عمومی (ایستگاه پلیس) اقدام کنند. اجازه اقامت برای ورود چندگانه خوب است . ویزای Z برای افرادی که در چین فعالیت تجاری انجام می دهند نیز صادر می شود .

ویزای تحصیلی  (X1/X2)

برای افرادی که توسط یک کالج چینی پذیرفته شده اند صادر می شود. ویزای دانشجویی به دو دسته X1 و X2 تقسیم می شود. X1 برای دانشجویان خارجی که برای تحصیل بیش از 6 ماه به چین می آیند صادر می شود. X2 برای کسانی صادر می شود که با همان هدف اما برای مدت کمتر از 6 ماه به چین می آیند. ویزای X2 فقط برای یک بار ورود صادر می شود. ویزای X1 می تواند برای چند بار ورود با اعتبار حداکثر 5 سال صادر شود .

ویزای خصوصی  بلند مدت S1

برای کسانی که قصد رفتن به چین برای زندگی با یکی از اعضای اصلی خانواده شاغل یا تحصیل در چین را دارند یا برای کسانی که قصد دارند برای سایر امور خصوصی به چین بروند صادر می شود. مدت زمان مورد نظر برای اقامت در چین بیش از 180 روز است. “اعضای فامیل خانواده” به همسر، والدین، پسر یا دختر زیر 18 سال یا پدر و مادر شوهر اطلاق می شود. مدرک اصلی مربوط به خویشاوندی الزامی است. ویزای S1 فقط برای یک بار ورود صادر می شود. دارندگان ویزای S1 باید ظرف 30 روز از تاریخ ورود، ثبت نام کرده و برای اجازه اقامت در اداره امنیت عمومی (ایستگاه پلیس) درخواست دهند. اجازه اقامت برای ورود چندگانه خوب است.

ویزای خصوصی  کوتاه مدت ( S2 )

برای کسانی صادر می شود که قصد ملاقات با اعضای خانواده خود را دارند که خارجی کار یا تحصیل در چین هستند ، یا برای کسانی که قصد دارند برای سایر امور خصوصی مانند ملاقات دوستان ، طلاق ، ارث ، فرزندخواندگی ، ازدواج یا خدمات پزشکی به چین بروند.  مدت زمان مورد نظر برای اقامت در چین معمولاً 30 تا 90 روز در هر بازدید اعطا می شود. برای ملاقات با اعضای خانواده ، اثبات خویشاوندی الزامی است.  ویزای S2 معمولا برای چند بار ورود صادر می شود. ورود چندگانه تا 10 سال فقط برای دارنده پاسپورت ایالات متحده صادر می شود.

ویزای خانواده  بلند مدت(Q1)  

ویزای Q1 برای فرزندان چینی یا خارجی هایی که همسر شهروندان چینی هستند طراحی شده است.  برای کسانی صادر می شود که اعضای خانواده شهروندان چینی یا خارجی هایی با اقامت دائم چین هستند و قصد دارند برای جمع آوری خانواده به چین بروند ، یا برای کسانی که قصد دارند به منظور سرپرستی به چین بروند.  مدت زمان مورد نظر برای اقامت در چین بیش از 180 روز است . <<اعضای خانواده >> به همسر، پدر و مادر، پسر ،  دختر ،  همسر پسر یا دختر، برادر ، خواهر ، پدربزرگ و مادربزرگ ، نوه ، نوه و والدین شوهر اطلاق می‌شود.  مدرک اصلی مربوط به خویشاوندی الزامی است. ممکن است نیاز به مصاحبه باشد.  ویزای Q1 فقط برای یک بار ورود صادر می شود.  دارندگان ویزای Q1 باید ظرف 30 روز از تاریخ ورود ، ثبت نام و درخواست اجازه اقامت در اداره امنیت عمومی (پلیس) . اجازه اقامت برای ورود چندگانه خوب است .

ویزای خانواده کوتاه مدت ( Q2)  

ویزای Q2 برای فرزندان چینی یا خارجی هایی که همسر شهروندان چینی هستند طراحی شده است.  برای کسانی صادر می شود که قصد ملاقات با بستگان خود را دارند که شهروند چینی مقیم چین یا خارجیانی هستند که دارای وضعیت اقامت دائم در چین هستند.  مدت زمان مورد نظر برای اقامت در چین معمولاً تا 120 روز در هر بازدید اعطا می شود.  ویزای Q2 معمولا برای چند بار ورود صادر می شود.  ورود چندگانه تا 10 سال فقط برای دارنده پاسپورت ایالات متحده صادر می شود .

ویزای خدمه (C)

برای خدمه خارجی که از وسایل حمل و نقل بین المللی استفاده می کنند از جمله : هواپیما ، قطار، کشتی و رانندگان وسایل نقلیه موتوری که در فعالیت های حمل و نقل برون مرزی فعالیت می کنند ، صادر می شود . همچنین برای اعضای خانواده همراه اعضای خدمه صادر شد.  ورود چندگانه تا 5 سال فقط برای دارنده پاسپورت ایالات متحده صادر می شود .

ویزای گروهی ویزای گروهی نوع خاصی از ویزا است که برای یک گروه توریستی صادر می شود که شامل حداقل پنج (5) عضو است که باید با هم در چین سفر کنند.  ویزای گروهی به جای گذرنامه فردی به صورت برگه جداگانه صادر می شود.  یک نامه اعلان رسمی ویزا از هر دفتر مرکزی خدمات مسافرتی چین (CTS)، خدمات مسافرتی بین المللی چین (CITS) یا خدمات مسافرتی جوانان چین (CYTS) یا دفتر ملی گردشگری چین مورد نیاز است

مهاجرت به چین

 در حدود 63 درصد از ایرانیانی که اقدام به مهاجرت به چین کرده‌اند در ابتدا در روستاهای بخش‌های شمالی و مرکزی زندگی می‌کنند، یکی از دلایل این انتخاب آب و هوای مشابه با ایران است و دلیل دیگر ارزان بودن شرایط مسکن در این نقاط است. به طوری کلی طبق آماری که در سال 2016 به دست ما رسیده است میزان مهاجرت در حدود یک هشتم از جمعیت کل کشور است، این آمار در سال 2017 به میزان 22 درصد افزایش یافته است و در سال 2018 نیز با رشد 8 درصدی در زمینه مهاجرت همراه بوده است. مقدمه کشور چین از دسته کشورهای مناسب برای مهاجرت میباشد.

دلایل انتخاب مهاجرت به چین

چین یکی از کشورهای آسیایی به شمار می‌رود که سالانه بسیاری از مردم جهان این کشور را برای زندگی انتخاب می‌کنند. در ادامه این مقاله با هزینه‌های این کشور، فرهنگ مردم، قوانین، خدمات و تسهیلات، وضعیت بیمه و حقوق و کار، امنیت و به طور کلی شرایط زندگی در این کشور بیشتر آشنا می‌شویم. مقدمه مساحت کشور چین در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع است.این کشور پس از روسیه دومین کشور بزرگ در دنیا از نظر وسعت خاکی محسوب می‌شود. کشور چین با 14 کشور دیگر دارای مرز مشترک است.

ویزای چین

این کشور از سمت شرق و…کشورهای مختلف انواع مختلف ویزا را دارند. به‌طورکلی دو نوع ویزا وجود دارد: 1) ویزای مهاجرتی 2) ویزای غیر مهاجرتی ویزای غیر مهاجرت شامل دسته‌هایی از قبیل ویزای کار، بازدید، توریست یا تحصیل می‌شود. ویزای مهاجرت زمانی حاصل می‌شود که فرد مایل به زندگی در آن کشور برای مدت طولانی‌تری باشد. ویزای مهاجرتی به مهاجر اجازه می‌دهد تا اقامت کشور مورد نظر و محل کار خود را به دست آورد. پس از دو سال به تجدید نیاز دارد؛ بنابراین، اجازه کار به شخصی صادر می‌شود که می‌خواهد در کشور بماند و برای شرکت مرتبط کار کند

مهاجرت کاری به چین

مهاجرت کاری به چین را در اولویت قرار دهید اگر نگاهی به گذشته پدر و مادر تان بیندازید، بدون شک زمان بسیاری را برای دیدن فیلم های چینی سپری می کرده اند و این موضوع از جمله تفریحات سالم شان به شمار می رفته است. برخی نیز با مشاهده این سریال ها عاشق مهاجرت به چین می شدند و این آرزو را در سر می پروراندند. عده ای نیز پس از گذشت چندین سال تصمیم گرفته اند تا به اهداف مهاجرتی خود رنگ و رویی دوباره بخشند. از این جهت توصیه می شود تا این افراد در ابتدا از اطلاعات عمومی کشور چین خبردار شوند.

ویزای کارچین 

مجوز کار برای افرادی صادر می شود که مجوز کار را دریافت کرده اند و قصد کار در چین را دارند. مجوز کار صادر شده توسط دولت چین (زد ویزا) است .

 ویزای کار چین باید ظرف نود روزپس از صدورویزا (زد) معمولا برای یکبار ورودبا مدت اقامت ….صادرمی شود بعد از ورود به چین باید ظرف سی روز در دفتر امنیت عمومی محلی ثبت نام کند، جایی که مجوز اقامت چین برای جایگزینی ویزای چین را صادر میکند.

ویزای کاری

این ویزا برای خارجی هایی صادر می شود که برای کار با حقوق و یا اجرای برنامه های سرگرمی تجاری در چین به چین می روند. اگرچه این ویزافقط اجازه اقامت 30روزرامیدهد.اما به شما این امکان را می دهد که درچین بمانیدتا زمانی که شماو کارفرمایتان به دنبال اجازه اقامت موقت برای مدت قرار دادخود هستید .

توجه : برای درخواست ویزای کارچین باید یک پیشنهادشغلی درچین را پذیرفته باشید. الزامات:

 • گذرنامه : شما باید پاسپورت امضا شده واقعی خود، از جمله یک کپی از صفحه اطلاعات شخصی گذرنامه خود را ارائه دهید.پاسپورت شما بایدبرای شش ماه آینده معتبر باشد.
 •   حداقل دو صفحه خالی ویزا برای مهر ویزا داشته باشید (صفحات اصلاحات و تایید را نمی توان برای انجام این الزام استفاده کرد)
 •    ساییده شدن، پاره شدن، جدا شدن یا تغییر به هیچ طریق دیگری نباشد

 عکس(ها)

کنسولگری چین به عکسی نیاز دارد که شرایط بسیار سختگیرانه را برآورده کند. ما قویاً توصیه می کنیم که عکس خود را به صورت الکترونیکی به مرکز خدمات ویزای چین ارسال کنید تا مشاوران متخصص کیان ویزا بتوانند  اطمینان حاصل کنندکه مشخصات سختگیرانه ای را که توسط کنسولگری چین تعیین کرده است  مطابقت داردو رعایت شده باشد. تمام عکس‌های ارسالی الکترونیکی باید در شش ماه گذشته با پس‌زمینه کاملاً سفید گرفته شوند. باید نمای کاملاً جلویی از سر شما، صورت در مرکز وسط، بالای شانه‌ها، و حالت خنثی غیر خندان با چشمان باز دهان بسته و گوش های قابل مشاهده رانشان دهد.هیچ نور پس زمینه یا سایه ای مجاز نیست .شما نمیتوانید از عینک ،زیورآلات یا سرپوش استفاده کنیدمگر برای مقاصد مذهبی . و هرگز پیراهن سفید نپوشید.

اگر تصمیم بگیرید یک عکس واقعی ارسال کنید، باید تمام معیارهای فوق را داشته باشد:

میلی متر 48 میلی متر ارتفاع 33 عرض 

 • روی کاغذ عکس باکیفیت چاپ شود
 • نباید هیچ نوار چسب یا منگنه به مدراک شما چسبیده باشد.

توجه داشته باشید که اکثر فروشندگان عکس پاسپورت عکس هایی با ابعاد ۲ اینچ در ۲ اینچ تولید می کنند قابل قبول نیستند. مرکز خدمات ویزای چین نمی‌تواند درخواست‌هایی را با عکس های فرمت نادرست ارسال کند. 

دعوتنامه : 

شما باید یک دعوت نامه رسمی از اسپانسر یا میزبان خود دریافت کنید. سازمانی که از آن بازدید خواهید کرد مسئول دریافت دعوتنامه است. این نامه بایدتاریخ و مدت اقامت خود رادرج کنید.

باید نامتان را همانطورکه درگذرنامه درج شده است وارد کنید.

 مشاغل برتر در کشور چین و کار دانشجویی چین یکی از کشورهایی است که نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد. درنتیجه، به دلیل شرایط مناسب بازارهای کار این کشور، بسیاری از ایرانیان متقاضی مهاجرت به کشور چین هستند. بنابراین دانستن مشاغل برتر در کشور چین و کار دانشجویی همزمان با تحصیل پیش از مهاجرت به این کشور به قصد کار و کسب درآمد  بسیار مهم است. همچنین بسیاری از دانشجویان با هدف کار دانشجویی همزمان با تحصیل، تحصیل در چین را بعنوان یکی از اهداف خود قرار داده اند. اگر شما نیز قصد کار یا تحصیل در چین را دارید . اخذ ویزای کاری چین به مهاجران خارجی اجازه کار در این کشور را می دهد. چین به مقصدی محبوب برای مهاجرانی به خصوص در سال 2021 تبدیل شده است. در حالی که دولت چین طی سال ها روند درخواست ویزای کار در این کشور را ساده کرده است. اما هنوز هم می توان شرایط را پیچیده دانست. برای هر کسی که به دنبال کار در چین است، درک روند و عوامل ایجاد یا عدم موفقیت در زمینه دریافت ویزای کاری چین که وضعیت اجازه کار افراد در این کشور را تعیین می کند، مهم است. به همین دلیل، کارشناسان موسسه کیان ویزا میتوانند شما را طبق شرایط تون راهنمایی کنند . با شماره های مربوطه تماس حاصل نمایید یا شماره تماس را درج کیندتا با شما تماس گرفته شود.

دیگر مقالات مرتبط به کشور چین :

شرایط پذیرش مهاجرت تحصیلی در چین

دانشگاه های چین

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}