کیان ویزا

اوسبیلدونگ آلمان

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

دوره های كارآموزي يا فني حرفه اي اوسبيلدونگ آلمان

ايا دوست داريد بجای درس خوندن وارد بازار کار واقعی بشويد؟

 آیا تمایل  داريد که در  یک کشور پیشرفته شروع به کار کنید ؟

یکی از بهترین کشورها برای تحقق یافتن این هدف شما آلمان است.آلمان یک سیستم خاص یا دوره ها ی كار اموزي فني حرفه اي به نام اوسبيلدونگ داره که به دانش‌آموزان، چه از کشورهای اتحادیه اروپا چه غیر از اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد تا در شرکت‌های آلمانی به عنوان کارآموز  همزمان که برای یک حرفه در یک موسسه آموزش ميبينند ،كار هم كنند .

بسیاری از جوانان از طریق سیستم کارآموزی وارد بازار کار می‌شوند و سالانه بیش از ۵۰۰ هزار قرارداد جدید کارآموزی اوسبيلدونگ توسط شرکت های مختلف آلمان منعقد می‌شود.سایت ausbildung.deیکی از پرتال های اصلی است که دوره‌های کارآموزی و موقعیت های موجود را تبلیغ می‌کند .

این سازمان براي جذب دانشجويان بين المللي با تمام شركت هاي الماني همكاري ميكند .

 شرکت‌هایی که موقعیت های کارآموزی دارند و به جوانان آموزش می‌دهند، نه تنها در هزینه‌های استخدام صرفه جویی می کنند بلکه از خطر استخدام کارمند نامناسب برای شغل نيز هم  جلوگیری می‌کند.

در سال گذشته تعداد قراردادهای جدید صادر شده برای افراد مختلف از کشورهای آسیایی بسيار بالا بوده است تقریبا ۱۳۹۰۰قرارداد آموزشی در سال ۲۰۱۸ برای دوره‌های کارآموزی و فنی حرفه ای اوسبيلدونگ  منعقد شده است

دوره های کارآموزی و فنی حرفه ای اوسبيلدونگ چیست ؟

یک برنامه آموزشی حرفه ای در آلمان است وبه  عنوان کارآموزی در زبان انگلیسی شناخته می‌شود پس از پذیرش در این برنامه توسط هر یک از شرکت‌های آلمانی شما به عنوان azubi یا ausbildenderشناخته می‌شوید و آموزشهای شما به دو بخش تقسیم می‌شود : در وهله اول شما وابسته به شرکت آلمانی خواهید بود که کل دوره کارآموزی را آنجا سپری خواهید کرد و ثانیا وابسته به یک مدرسه و آموزشگاه حرفه ای هستيد که در زبان آلمانی به نام berufsschule شناخته می‌شود و شما دوره آموزشی خود را در این کلاس ها می گذرانید.

برای حضور در هر دو مکان باید زمان خود را بر اساس دوره کارآموزی اوسبيلدونگ خود تقسیم کنید .

به عنوان مثال اگر برای اوسبيلدونگ در یک هتل درخواست داده اید باید برای کسب دانش عملی به مدت ۳ روز در هر بخش تعیین شده کار کنید. بخش های تعیین شده شما می‌تواند تغییر کند .مثلاً از شما خواسته می‌شود که یک ماه در خانه داری، یک ماه در سرویس اتاق ،یک ماه در جلوی دفتر کار کنید تا بتوانید تجربه کلی در شغل مدیریت هتل را به دست بیاورید. دو روز باقی مانده از هفته خود را  در اموزشگاه هاي (berufsschule) اوسبيلدونگ خود شرکت خواهید کرد  .

مدرسه‌ها امتحانات شما را به صورت میان ترم و پایان ترم برگزار می‌کند. نمره نهایی دوره التحصیلات شما شامل نمرات شرکت و مدرسه شما خواهد بود و بر اساس عملکرد شما در امتحانات کار و آموزش به شما نمره می دهند.

طول دوره‌هاي اوسبيلدونگ

معمولاً طول دوره‌های كار اموزي اوسبيلدونگ سه یا چهار سال طول می‌کشد. اما اگر نمرات شما و عملکرد شما در شرکت و آموزشگاه خوب باشد این دوره ممکن است کاهش پیدا کند .اما کاهش چشمگیری نبود مثلاً دوره‌ای سه سال می‌تواند که به دو و نیم سال کاهش پیدا کند. طول دوره های اوسبيلدونگ  به عوامل مختلفی بستگی دارد. مانند شرکتی که در آن کار می کنید ،بخشی که شروع به کار می کنید و یا مدرسه‌ای که در آن در حال  تحصیل هستید.

.یک چیز مهمی که برای پذیرش شدن و واجد شرایط بودن در دوره‌های اوسبیلدونگ به شدت مورد نیاز است  تسلط به زبان المانی است.

شما برای پذیرش در دوره های اوسبيلدونگ باید حداقل سطحB1 را داشته باشید .چون که زبان مورد استفاده در اموزشگاه های حرفه ای ,تمام امتحانات و همچنین آموزش عملی شما در شرکت به زبان آلمانی خواهد بود بنابراین داشتن دانش زبان الماني ضروري است.

مدرك تحصيلي مورد نیاز برای دوره های اوسبيلدونگ در آلمان

اگر از کشورهای غیر اروپایی می‌خواهید اقدام کنید حداقل مدرک تحصیلی مورد قبول مدرک دیپلم می باشد کسانی که مدارک بالاتراز ديپلم هم دارند می‌توانند برای این دوره‌ها اقدام کنند .

بايد بدانيم كه برخي از شركت ها علاوه بر الزام داشتن مدرك تحصيلي ، شروط سني زير ٣٠ سال هم دارند.

اگر که خارج از حوزه اروپا هستید و می خواهید برای دوره هاي اوسبيلدونگ  اقدام کنید:

١:بايد مدارك تحصيلي خود را ترجمه كنيد

٢:براي پذيرش در دوره هاي اوسبيلدونگ اقدام كنيد

٣:براي گرفتن ويزا اقدامات لازم را انجام دهيد.

روش های مهاجرت به المان

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}