کیان ویزا

ایا میتوان درفرانسه رایگان تحصیل کرد؟

0.0
0.0/5
ایا میتوان درفرانسه رایگان تحصیل کرد؟
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

ایا میتوان درفرانسه رایگان تحصیل کرد؟ ، شرایط تحصیل رایگان در فرانسه چیست ؟

ایا میتوان درفرانسه رایگان تحصیل کرد؟

فرانسه شاید یکی از مشهورترین مقاصد اروپا و کل جهان باشد. پایتخت آن، پاریس، برج باشکوه ایفل و موزه زیبای لوور را در خود جای داده است. در حالی که این کشور عمدتاً یک کشور جهانی است، ساختارهای تاریخی آن – از جمله نقاشی های غار باستانی لاسکو و تئاتر رومی لیون – به عنوان .گواهی بر تاریخ و فرهنگ غنی این کشور عمل می کنند.

با این مکان های زیبا، فرانسه به یک انتخاب برتر برای اوقات فراغت – و همچنین آموزش جهانی تبدیل شده است. در سال 2019، نهمین مقصد برتر برای دانشجویان بین المللی انتخاب شد. اگر مایل به ثبت نام در هر یک از 70 دانشگاه برجسته فرانسه هستید، در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد تحصیل در فرانسه برای دانشجویان بین المللی بدانید – از جمله فرآیندهای درخواست عمومی و پذیرش.

روند کلی تحصیل دانشجویان بین المللی در فرانسه

ابتدا، دانشجویان بین المللی باید بتوانند هزینه تحصیل خود را در فرانسه تامین کنند. حتی با وجود اینکه بسیاری از دانشجویان بین المللی در دانشگاه های فرانسه پذیرفته می شوند، برخی از آنها صرفاً به دلیل عدم توانایی مالی نمی توانند در این دانشگاه شرکت کنند. بنابراین، اولویت اول شما این است که بتوانید هزینه تحصیل خود را تامین کنید.

سپس، باید شرایط درخواست خود را آماده کنید تا واجد شرایط درخواست باشید.

پس از انجام این کار، باید برای دانشگاه های فرانسه اپلای کنید.

در نهایت، هنگام پذیرش، باید برای ویزای دانشجویی در فرانسه اقدام کنید. در مرحله اول، شما برای امور مالی آماده شده اید، بنابراین اکنون آماده تحصیل در فرانسه به عنوان یک دانشجوی بین المللی هستید!

هزینه تحصیل در فرانسه
هزینه تحصیل در فرانسه

هزینه تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه رایگان نیست!

در فرانسه، دانشجویان بین‌المللی شهریه‌ای برابر با افراد محلی می‌پردازند. به این ترتیب، مدرک لیسانس (لیسانس) در فرانسه تنها به طور متوسط ​​3,144 دلار (2,770 یورو) در سال برای شما هزینه دارد. مدرک کارشناسی ارشد حدود 4279 دلار (3770 یورو) هزینه دارد در حالی که مدرک دکترا به طور متوسط ​​​​5176 دلار (4560 یورو) در سال است.

هزینه های زندگی در هر منطقه متفاوت است. اگر در مناطق لیون، تولوز، بوردو، نانت یا نیس زندگی می کنید، هزینه های ماهانه می تواند از 908 دلار (900 یورو) تا 1589 دلار (1400 یورو) متغیر باشد. در مورد پاریس، جایی که اکثر دانشگاه ها در آنجا هستند، هزینه زندگی از 1362 تا 2043 دلار در ماه (1200 تا 1400 یورو) متغیر است.

مقالات خواندنی کیان ویزا :

اخذ فوری ویزای شینگن اسپانیا

روشهای مهاجرت به قطر

نحوه خرید بلیط جام جهانی قطر

شرایط درخواست عمومی برای تحصیل در فرانسه

علاوه بر ارائه مدارک ضروری، مهارت زبان فرانسه یا انگلیسی برای دانشجویان بین المللی الزامی است.

شرایط زبان (کارشناسی)

زبان فرانسه ٬زبان  اصلی آموزش در دانشگاه هاست. با توجه به آنچه گفته شد، متقاضیان برای تحصیل در فرانسه به عنوان دانشجویان بین المللی باید مهارت خود را در زبان فرانسه نشان دهند. اگر این کار را نمی کنید، پس باید دوره زبان فرانسه رااول بگذرانید. پس از آن، شما باید در یکی از این امتحانات شرکت کنید:

TCF – Test de connaissance du français

آزمون چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها

DELF (Diplôme d’Etudes en Langue Française)

DALF (Diplôme Approfondi de Langue Française)

حداقل نمرات در هر دانشگاه متفاوت است، بنابراین باید وب سایت رسمی هر دانشگاه را برای شرایط آزمون آن بررسی کنید. برای مثال، در سوربن، نمره قابل قبول برای TCF B2 است. در دانشگاه PSL، سطح DALF C1 مورد نیاز است.

در مورد تسلط به زبان انگلیسی، اکثر دانشگاه ها متقاضیان خود را ملزم به گذراندن آیلتس یا تافل نمی کنند. باز هم این بستگی به دانشگاه دارد. دانشگاه PSL برای مثال، متقاضیان باید حداقل نمره ایلتس کمبریج C1 داشته باشند.

شرایط زبان (برای کارشناسی ارشد)

متقاضیان تحصیلات در مقطع کارشناسی ارشد نیز باید در آزمون زبان فرانسه شرکت کنند. به عنوان مثال، در سوربن، متقاضیان کارشناسی ارشد باید نتیجه TCF C1 را داشته باشند. در دانشگاه PSL، نتایج DALF/DELF باید C1 یا B2 باشد. بارد توجه کرد که حداقل نمره مورد قبول در هر دانشگاه متفاوت است، برای اطلاع بيشتر باید به وب سایت رسمی دانشگاه خود مراجعه کنید.

نکته جالب در مورد دانشگاه های فرانسه این است که دوره های تحصیلات تکمیلی زیادی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. اگر شما فردی غیر بومی هستید که متقاضی چنین مدرکی هستید، برای تحصیل در فرانسه باید در آزمون مهارت زبان انگلیسی شرکت کنید.

تافلibt۷۶
تافل (مبتنی بر کامپیوتر)230
تافل (کاغذ)550
آیلتس  6
امتحان کمبریجc
تست پیشرفته کمبریجB

دانشگاه PSL، شرط زبان انگلیسی برای متقاضیان فارغ التحصیل حداقل C1 برای آزمون کمبریج است.

شرایط درخواست پذیرش (کارشناسی)

در اینجا شرایط درخواست برای تحصیل در فرانسه به عنوان یک دانشجوی بین المللی آورده شده است. متقاضیان علاقه مند باید درخواست خود را از طریق Parcoursup که بستر ملی برای پیش ثبت نام در سال اول تحصیلات عالی در فرانسه است، بررسی کنند.

شرایط تحصیل رایگان در فرانسه چیست
شرایط تحصیل رایگان در فرانسه چیست

مدارک مورد نیاز دانشجویان بین المللی:

دیپلم دبیرستان / گواهی تحصیلات متوسطه (ترجمه شده به فرانسوی)

کپی شناسنامه

جلد نامه

رزومه

چیزی که در مورد Parcoursup عالی است این است که ثبت نام رایگان است. با این حال، ممکن است نیاز به پرداخت هزینه پردازش به مبلغ 113 دلار (100 یورو) داشته باشید.

شرایط درخواست (کارشناسی ارشد(

همان شرایط برای متقاضیان کارشناسی مورد نیاز است. البته، به جای دیپلم دبیرستان، باید کپی مدرک لیسانس خود را ارائه دهید.

دانشگاه ها معمولاً به مدارک بیشتری از متقاضیان تحصیلات تکمیلی نیاز دارند. به این ترتیب، باید لیست کامل را در وب سایت پذیرش دانشگاه خود بررسی کنید.

به عنوان مثال، در دانشگاه PSL، متقاضیان تحصیلات تکمیلی باید مدارک زیر را ارسال کنند:

بیانیه شخصی که شامل اهداف شخصی و شغلی شما می شود

مراجع یا توصیه نامه های حرفه ای

گواهینامه های حرفه ای

نمونه کار شخصی (پایان نامه، پروژه تحقیقاتی)

اسناد پشتیبان که دوره های کارآموزی یا تجربیات حرفه ای گذشته را نشان می دهد

پیشنهاد قرارداد کار مطالعاتی

آزمون ورودی (برخی برنامه ها)

علاوه بر این، هنگام ارسال این مقالات، باید هزینه درخواست 56 دلار (50 یورو) را نیز بپردازد.

در سوربن، نیازهای اضافی به طور قابل توجهی کمتر است. اکثر برنامه ها فقط به انگیزه نامه و پروپوزال پایان نامه دو صفحه ای نیاز دارند. در مقایسه با سایر دانشگاه‌های فرانسه، سوربن برای دانشجویان آینده هزینه‌های دریافت نمی‌کند.

روش درخواست پذیرش

کارشناسی

اکثر دانشگاه های فرانسه درخواست ها را از طریق پورتال Parcoursup پردازش می کنند. به این ترتیب، همه آنها  از برنامه  زمانی یکسانی پیروی می کنند. ثبت نام معمولاً در دسامبر آغاز می شود و روند درخواست از ژانویه تا مارس طول می کشد. جواب پذیرش معمولاً تا ماه می نهایی می شود.

ایا میتوان درفرانسه رایگان تحصیل کرد؟ ، شرایط تحصیل رایگان در فرانسه چیست ؟

مانند بسیاری از کشورها، تحصیل در فرانسه از اواسط سپتامبر تا اوایل اکتبر آغاز می شود.

کارشناسی ارشد

در مورد درخواست های کارشناسی ارشد و دکترا، تاریخ پذیرش و مهلت از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. به این ترتیب، توصیه می شود برای جزئیات، پورتال مدرسه را بررسی کنید.

ویزای دانشجویی فرانسه

پس از پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود، می توانید برای ویزای دانشجویی فرانسه اقدام کنید. این آخرین مرحله شروع تحصیل در فرانسه به عنوان یک بین المللی و ساده ترین مرحله است. هنگامی که نامه پذیرش را درخواست می کنید، باید مطمئن شوید که شامل اطاعات کامل شما، جزئیات برنامه، از جمله مدت دوره میباشد.

سایر الزامات عبارتند از:

مدرک اقامت یا «تأیید اقامتگاه»

اثبات تمكن مالی، که باید حداقل 820 دلار یا 615 یورو در ماه باشد

گواهی بیمه درمانی (40500 دلار یا 30000 یورو)

اثبات بلیط برگشت

به یاد داشته باشید، برای درخواست باید حداقل 18 سال سن داشته باشید.

با توجه به وب سایت رسمی ویزای فرانسه، اگر از یک کشور EEF آمده اید(ایران جز این کشور ها میباشد)، باید مبلغ 56.68 دلار برای ویزا بپردازید. در غیر این صورت، باید 112 دلار هزینه پرداخت کنید.

اگر برای یک دوره سه ماهه ثبت نام کرده باشید، ویزای کوتاه مدت به شما داده می شود. اگر دوره آموزشی شما بیش از 3 ماه – تا 6 ماه – باشد، به شما ویزای طولانی مدت موقت داده می شود.

برای دوره هایی که بیش از 6 ماه طول می کشد – مانند اکثر مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد – به شما ویزای طولانی مدت اعطا می شود که مشابه مجوز اقامت است.

درخواست برای یک دانشگاه فرانسه می تواند بسیار دشوار باشد زیرا اکثر دانشگاه ها شرایط پذیرش بسیار سختگیرانه ای دارند. پذیرفته شدن به این معنی است که شما اکنون بخشی از حلقه نخبگان دانشجویان بین المللی در فرانسه هستید. مطمئن شوید که این تمایز را با خود همراه داشته باشید، زیرا تحصیلات خود را با رنگ های درخشان به پایان می رسانید.

پیشنهاد ما :

ویزای کار مدلینگ کشور فرانسه

ویزای شینگن چیست ؟

امیدوارم این مقاله در موردشرایط تحصیل رایگان در فرانسه چیست ؟ به عنوان یک دانشجوی بین المللی مفید بوده باشد! !

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}