کیان ویزا

بهترین راه برای مهاجرت نوجوانان

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت نوجوان

نحوه مهاجرت هر شخصی با توجه به شرایط اختصاصی آن و قوانین مهاجرتی کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارد متفاوت است.

افراد زیر ۱۸ سال میتوانند به روشهای مختلف مهاجرت کنند. با این وجود بهترین روش مهاجرت برای پسران زیر ۱۸ سال مهاجرت از طریق تحصیل است. پسران زیر ۱۸ سال به راحتی می توانند در یکی از مدارس خارج از کشور مثل مدارس کانادا ، مدارس اوکراین و مدارس ترکیه ثبت نام کرده و تحصیلات خود را در این کشورها ادامه دهند .

چرا مهاجرت می کنیم؟

مهاجرت جمعیت یک پدیده مهم در توسعه جوامع بشری است. اکنون این یک جزء ضروری، اجتناب ناپذیر و بالقوه سودمند در زندگی اقتصادی و اجتماعی هر کشور و منطقه است . رایج ترین شکل مهاجرت، مهاجرت داوطلبانه از یک کشور در حال توسعه به یک کشور توسعه یافته است .با این حال، تخریب محیط زیست (به عنوان مثال، بیابان زایی و خشکسالی) همچنین می تواند مردم را مجبور به نقل مکان به جای دیگری برای حفظ بقای کوتاه مدت یا بلند مدت کند، که به آن مهاجرت اکولوژیکی می گویند .

تجربه زیستی مهاجران

در مقایسه با مهاجران سنتی، مهاجران زیست محیطی در نینگشیا دارای تاریخ و پیشینه فرهنگی منحصر به فردی هستند . استان نینگ شیا در غرب چین واقع شده است، جایی که شرایط طبیعی شمال و جنوب آن بسیار متفاوت است. منطقه شمالی از آبیاری رودخانه زرد بهره می برد و زمین حاصلخیز است. مناطق کوهستانی جنوبی در منطقه ناهموار Loess Plateau واقع شده اند، بارندگی اندکی را دریافت می کنند و دارای زمین های تغذیه ضعیف هستند. بقای ساکنان به دلیل کمبود منابع طبیعی، تخریب جدی محیط زیست و فقر مناطق توسعه نیافته روستایی آن به خطر افتاده است.

پروژه جابجایی جامع مهاجران

پروژه جابجایی جامع مهاجراندر دهه 1990، دولت چین یک “پروژه جابجایی جامع مهاجران” را برای هماهنگ کردن جابجایی داوطلبانه ساکنان مناطق کوهستانی جنوبی به منطقه دشت های شمالی نینگ شیا توسعه داد. با حمایت دولت نینگشیا (شامل مسکن مبتنی بر خانواده، تعمیر جاده های مبتنی بر جامعه، و توسعه حمل ونقل عمومی)، افرادی که در مناطق نامطلوب اکولوژیکی و شهرستانها (منطقهها) فقیر زندگی میکنند، به همراه خانواده به شرایط زندگی بهتر نقل مکان کردهاند. از سال 2011، تقریبا 30٪ از کل جمعیت در آن مناطق درگیر پروژه مهاجرت Ningxia بودند.

تأثیرات احتمال مهاجرت

Mijnke و همکاران تأثیر مهاجرت بر مشکلات عاطفی و رفتاری نوجوانان را مورد مطالعه قرار دادند و میزان بیشتری از مسائل عاطفی و رفتاری را در بین جوانان مهاجر یافتند. بوچمولر و همکاران دریافتند که والدین پناهنده نگرانی های بهداشت روانی بیشتری را در رابطه با فرزندان خود گزارش کردند، به ویژه در مورد مشکلات درونی. علاوه بر این، محققان همچنین حدس زدند که وضعیت مهاجران ممکن است بر اساس پیشینه قومی خاص و دلایل خاص مهاجرت در بین جوانان مهاجر متفاوت باشد . با این حال، مطالعات دیگر نشان داد که مهاجرت تنها تأثیر کمی در پیشبینی ایجاد مشکلات سلامت روان در نوجوانان مهاجر دارد.

تئوریهای تأثیر مهاجرت

تئوریهای تأثیر مهاجرت بر مشکلات عاطفی و رفتاری هر دو دیدگاه ریسک و تابآوری را پیشنهاد کردهاند. دیدگاه ریسک بر استرس بالقوه ناشی از مهاجرت، مانند از دست دادن خانواده و دوستان، محیط و نیاز به انطباق با یک محیط فرهنگی جدید تمرکز دارد . به طور کلی، مهاجرت بوم شناختی ممکن است مستلزم جابجایی به یک محیط بیگانه به دور از محله و خانواده و سازگاری با شیوه زندگی متفاوت باشد.

کودکان مهاجر در معرض مشکلات رفتاری

اگرچه دولت منابع اولیه مورد نیاز این مهاجران را برای زندگی روزمره و زمین های کشاورزی فراهم می کند، اما مهاجران به دلیل تغییرات عمده در شرایطی که در مقصد خود تجربه می کنند، ناگزیر استرس های زیادی را تجربه می کنند که ممکن است بر سلامت روان آنها تأثیر بگذارد. علاوه بر این، نوجوانی به عنوان دوره ای از حساسیت به مسائل بهداشت روانی مانند مشکلات رفتاری شناخته شده است که می تواند تأثیرات کوتاه مدت و بلندمدت عمیقی بر سلامت و رفاه کلی داشته باشد . نوجوانانی که با والدین خود نقل مکان می کنند حتی بیشتر در معرض مشکلات رفتاری هستند.

فرآیند فرهنگ پذیری و مشکلات اقتصادی که معمولا توسط کودکان مهاجر تجربه می شود، خطر ابتلا به مشکلات رفتاری را در آنها افزایش می دهد .

پارادوکس مهاجرت

با این حال، بسیاری از فرزندان مهاجران ثابت کرده اند که علیرغم خطر و ناملایمات، بسیار انعطاف پذیر هستند .دیدگاه تاب آوری ادعا می کند که انواع و وسعت مشکلات عاطفی و رفتاری نوجوانان مهاجر مشابه یا کمتر از همسالانشان است که از آن به عنوان «پارادوکس مهاجرت» یاد می شود . این تناقض با تأثیرات ترکیبی نوجوانان از پیوندهای خانوادگی، حمایت اجتماعی، باورها و عملکردهای فرهنگی، و میزان نسبتا پایین سوء مصرف مواد به عنوان محافظی که آنها را از مشکلات عاطفی و رفتاری مانند خلق و خو، اضطراب محافظت می کند، توضیح داده شده است.

نتایج مطالعات در مورد مشکلات رفتاری کودکان مهاجر متناقض است. برخی از مطالعات نشان دادند که کودکان مهاجر مشکلات رفتاری بیشتری نسبت به کودکان بومی دارند ، در حالی که مطالعات دیگر عکسآن را نشان داده اند . مشخص نیست که آیا اثرات مهاجرت اکولوژیکی بر مشکلات رفتاری نوجوانان با نتایج مهاجرت عمومی همخوانی دارد یا خیر.. هیچ مطالعه طولی برای بررسی جامع مشکلات رفتاری نوجوانان مهاجر در مقایسه با نوجوانان در منطقه میزبان خود و کسانی که در منطقه مبدا خود باقی مانده اند، انجام نشده است. مطالعه حاضر به بررسی شیوع فعلی مشکلات رفتاری در بین نوجوانان مهاجر می پردازد.

ابتدا،نوجوانان مهاجر با نوجوانان میزبان (یعنی نوجوانانی که در مقصد مهاجرت زندگی می کردند و در 2 سال گذشته جابجایی خانواده را تجربه نکرده بودند) و نوجوانان در منطقه مبدا (یعنی نوجوانانی که در منطقه مبدا خود باقی مانده بودند) مقایسه شدند. و در 2 سال گذشته جابجایی خانواده را تجربه نکرده اند). دوم، تغییرات در مشکلات رفتاری در طول زمان با مقایسه تفاوت بین مرحله اول (6 ماه تا 2 سال پس از مهاجرت به منطقه اسکان مجدد شمالی) و مرحله دوم (از 2 سال تا 4 سال) مورد بررسی قرار گرفت.

شرایط مهاجرت پسران زیر ۱۸سال

به طور معمول پسرانی که قبل از ۱۸سالگی اقدام به مهاجرت می کنند کسانی هستند که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند. باز هم ممکن است افرادی هم باشند که قصد پناهندگی یا هرنوع مهاجرت دیگری داشته باشند. اولین قدم برای این افراد ویزا است. در گذشته ،مشخصات افراد زیر ۱۸سال برای سفر خارجی، در گذرنامه والدینشان ثبت می شد اما حال شرایط مهاجرت تغییر کرده است. یعنی هر فرد باید به طور مستقل دارای گذرنامه باشد.

حتی اگر سن وی زیر ۱۸سال باشد

یعنی حتی کودکی که سن او یک تا دو سال است هم باید پاسپورت مستقل داشته باشد.

شرایط مهاجرت پسران زیر ۱۸سال از طریق تحصیل

پسران زیر ۱۸سال اگر قصد تحصیل در دبیرستان های خارج از کشور خود را دارند باید به یکی از دبیرستان هایی که قصد تحصیل در آن را دارند درخواست پذیرش ارسال کنند.

برای پذیرش تحصیلی در کشورهای مختلف باید شرایط های لازم را داشته باشید.

شرایط های عمومی برای اخذ پذیرش در مدارس خارج از کشور:

+ داشتن پذیرش از مدرسه مورد نظر +داشتن معدل مناسب +تسلط به زبان انگلیسی +داشتن تمکن مالی کافی روش اثبات تمکن مالی پسران زیر ۱۸ سالی که قصد دارند از طریق تحصیل مهاجرت کنند باید تمکن مالی لازم را داشته باشند، همچنین این موضوع را ثابت کنند.

مقدار تمکن مالی در کشورهای مختلف متفاوت است.

با این وجود در تعدادی از کشورها مقدار اثبات تمکن مالی آنها به شرایط زیر است:

آمریکا با ۲۵ هزار دلار

کانادا ۱۰ هزار دلار

اغلب کشورهای اروپایی ۲هزار یورو شرایط مهاجرت با اخذ ویزای دانشگاه آموزی

تحصیل در مدارس بین المللی

پسران زیر ۱۸ سالی که قصد دارند برای تحصیل در مدارس بین المللی اقدام کنند علاوه بر اینکه باید شرایط مهاجرت را داشته باشند باید در یک مدرسه و یا موسسه با کیفیت در خارج از کشور پذیرش بگیرند . سپس برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند.

ویزای دانش آموزی برای همه دانش آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی صادر می شود. برای دریافت ویزای تحصیلی شرایط مختلف وجود دارد.

تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور و شرایط عمومی

بسیاری از والدین در حال حاضر به فکر تحصیل فرزندانشان در سن زیر ۱۸ سال هستند.تحصیل در خارج از کشور قوانین و مقررات خاص خود را در سطح بین الملل دارد تعداد زیادی از کشورها تحصیل زیر ۱۸ سال را با داشتن شرایط خاص می پذیرند، در حال حاضر تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور برای برخی از کشورها از جمله انگلستان آمریکا و استرالیا کانادا با شرایط بهتری امکان پذیر است.

والدین این نگرانی را خواهند داشت که

آیا این کالجها و دانشگاهها امنیت فرزندان خود را تامین خواهد کرد و یا اینکه احتمال خطر وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت در تحصیل زیر ۱۸سال باید کالج ها صورت کامل امنیت و شرایط زندگی افراد زیر ۱۸ سال را تامین نمایند تا بتوانند به این درحه از اعتبار برسند که دولت اجازه و مجوز این امر را به آنها بدهد . تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور یک امر حقوقی است و احساس نگرانی والدین در این باب قابل درک است . قبل از اینکه هزینههای زیادی را متحمل شوید و با شرایط سختی فرزندانتان در تحصیل زیر ۱۸ سال در کشورهای مختلف روبرو گردید با وکیل مهاجرتی تماس بگیرید و تمامی اطلاعات و قوانین مهاجرتی برای تحصیل زیر ۱۸ سال فرزندانتان را آگاهی بیابید.

خرید ملک در ترکیه

تحصیل زیر ۱۸ سال در خارج از کشور در مدارس

تحصیل در مدارس بین المللی کشور کانادا از طریق اخذ مجوز تحصیلی کانادا امکانپذیر است مدرسه های بین المللی در مقاطع راهنمایی و دبیرستان هر سال تعداد بسیار زیادی دانش آموز از سراسر دنیا قبول میکنند .دانش آموزانی که علاقمند به تحصیل در کانادا می باشند و پس از ورود به کانادا در مدرسه مورد نظر امتحان تعیین سطح خواهند داد و نسبت به دانش آموز زبان انگلیسی یا فرانسه در کلاس مورد نظر و مناسب وضعیت تحصیلی خود مشغول به تحصیل خواهند شد . در کانادا نمره زبان و ریاضی دانش آموزان بسیار حائز اهمیت خواهد بود که شما چند ساعت در دبیرستان دروس زبان انگلیسی و ریاضی را گذراندید بنا به در درجه بندی های خود نظام آموزشی کشور به شما پذیرش خواهند داد .

در کشورهای دیگری مثل انگلستان و استرالیا برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی باید یک سال و نیم تا دو سال این لول را بگذرانید و پس از آن وارد دانشگاه دلخواه خود دوره شوید . در غیر این صورت شما میتوانید در رشته های دیگرنظیر رشته های مهندسی و علوم انسانی دوره بگذرانید و پس از یکسال وارد دانشگاه مورد نظر شوید.

به طور معمول کلاسهای درس برای تحصیل ۱۸ ساله ها در خارج از کشور در دو ترم پاییز سپتامبر و ژانویه برگزار میگردد اما در مدارس کشور های متفاوت شروع ترم ممکن است متفاوت باشد.

دانش آموزان فارغ التحصیل از دبیرستان های رسمی خود کشور پس از کسب دیپلم رسمی خود از کلاس ۱۲ مستقیما و بدون امتحان ورودی وامتحان زبان وارد دانشگاه مورد نظر خود خواهند شد

البته هرچند رقابت جهت ورود به دانشگاه از دبیرستان ها شدید می باشد و دانش آموزان با نمرات بالاتر شانس موفقیت بیشتری دراین رقابت دارا می باشند.

تحصیل در مدارس اروپا برای افراد زیر ۱۸ سال

کشورهای مانند سوئیس اتریش اسپانیا فرانسه هلند مجارستان و خیلی از کشورهای اتحادیه اروپا وجود دارند که هر کدام میزبان استعدادها و تواناییهای فرزند شما می باشد تصور کنید وقتی استعدادهای فرزندانتان با امکانات عالی این مدارس اقدام شود نشانه زیبایی از موفقیت میتواند خلق میتواند خلق شود که افتخاراتی میتواند برای شما پدیدار شود.

تحصیل در مدارس سوئیس برای افراد زیر ۱۸سال

این کشور مورد توجه بسیاری از والدین می باشد

مدارسی در لوزان و ژنو جایی برای مقر امنیت و آرامش است بسیاری از اشخاص به نام سیاسی کشور این مدارس را به خاطر بهترین سیستم آموزشی آن مورد توجه قرار می دهند.

تحصیل در مدارس استرالیا برای افراد زیر ۱۸ سال

یکی از جذاب ترین کشورها برای زندگی و ادامه تحصیل استرالیا می باشد .کالج ها و مدارس شبانه روزی و بین المللی زیادی در این کشور هستند که شما میتوانید فرزندانتان را در آنها ثبت نام کرده و برای تحصیل در استرالیا را به خارج از کشور بفرستید در این مدارس شما فقط فرزندتان را به یک مدرسه نمی فرستید بلکه فضایی امن و امکانات را برای شکوفایی استعدادهای او فراهم میکنید که این امر بزرگترین سرمایه گذاری برای خانواده شماست. هزینه کامل تحصیل و زندگی در این کشور سالانه حدودا بین ۳۰ تا ۳۵ هزار دلار می باشد که شامل امکانات بی نظیر تحصیلی اسکان و اقامت و عدهای غذایی سالم و با کیفیت امکانات ورزشی و سرگرمی برای فرزند شماست .

اگر فرزند شما در سنین زیر ۱۷ سال قرار دارد نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهد داشت همچنین در این کالج ها و مدارس دوره ویژه ای وجود دارد که اگر فرزند شما ۱۸ سال باشد با نمره آیلتس ۶ می تواند فقط یک سال بهعنوان پیش دانشگاهی گذرانده و مستقیم به سال دوم دانشگاه ورود کند به این صورت حتی یک سال هم از تحصیل دانشگاه جلوتر خواهد بود.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}