کیان ویزا

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان

0.0
0.0/5
بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان

با توجه به ساختار روزافزون بین المللی صنعت، ممکن است تعجب آور نباشد که هر ساله تعداد بیشتری از مهندسان تازه کار به دنبال یافتن حرفه مهندسی در خارج از کشور هستند. شغل مهندسی در خارج از کشور چه به تازگی فارغ التحصیل شده باشید و چه در سال های گذشته، فرصتی برای شما برای کشف بخش جدیدی از جهان، غوطه ور شدن در فرهنگ جدید و سفر به کشوری است که مهارت های خاص شما در آن ارزشمندتر به نظر برسد.

مهندسی یک حرفه بسیار سودآور است زیرا تقاضا برای استخدام مهندسان در اغلب کشورهای جهان بسیار زیاد است. بنابراین برخلاف بسیاری از حرفه‌های دیگر، شما به عنوان مهندس در هر رشته ای، این فرصت را خواهید داشت که به هر نقطه از جهان که بیشتر شما را مجذوب خود می‌کند مهاجرت کنید، یقینا این احتمال وجود دارد که فرصت‌های شغلی فراوانی در حرفه مهندسی در سراسر جهان وجود داشته باشد.

موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا در این مقاله قصد دارد بهترین کشورهای جهان را برای مهاجرت مهندسان معرفی کند.

مهاجرت مهندسان به کشور انگلستان

انگلستان یکی از بهترین و محبوبترین مقصدهای مهاجرتی برای مهندسان در رشته های مختلفی مهندسی است.‌ تعدادی از مشاغل مهندسی که در لیست مشاغل کمبود دولت انگلستان قرار دارند شامل مهندسان کشاورزی، زیست پزشکی، شیمی، سیستم های کنترل، برق و الکترونیک، صنعت، تولیدی، معدن، هسته ای، نفت، عمران، مکانیک، علوم کامپیوتر، IT، طراحی و تولید و غیره هستند. همچنین تخمین زده می شود که این صنعت از هم اکنون تا سال ۲۰۲۴ به دویست هزار مهندس ماهر برای پاسخگویی به تقاضای خود نیاز باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان
بهترین کشور برای مهاجرت مهندسان

مهاجرت نقش مهمی در اقتصاد انگلستان داشته است. مهاجرت به اقتصاد و ابعاد اجتماعی اغلب کشورها از جمله انگلستان شکل می دهد.

انگلستان با کمبود مهارت های مهندسی مواجه است و افرادی که در این حرفه ها مهارت دارند بیش از همیشه مورد تقاضای این کشور هستند. بنابراین اکنون بهترین فرصت برای مهاجرت به انگلستان به عنوان کارشناس و متخصص در هر یک از رشته های مختلف مهندسی است.

مهاجرت مهندسان به کانادا

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان محسوب می شود. این کشور به خود می بالد که در فهرست بهترین کشورها برای زندگی توسط سازمان ملل رتبه بندی شده است. کانادا از سیاست مهاجرتی لیبرال برخوردار است و در طول سالیان متمادی راه امنی را برای مهاجران به سواحل خود ارائه کرده است. بنابراین می توان به صراحت ‌گفت که کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسان و سایر متخصصان و کارشناسان در رشته های مختلف در جهان به حساب می آید.

کانادا کشوری است که دارای زیرساخت های بسیاری خوبی در بخش صنعت می باشد. این کشور از اقتصاد پیشرفته ای برخورداراست و دسترسی وسیعی به منابع طبیعی مانند گاز و الوار دارد. همچنین دارای یک قانون‌ گذاری مطلوب و اجتماعی مترقی است که این کشور را به مکانی عالی برای کار برای مهندسانی تبدیل کرده است که به این فعالیت ها علاقمند هستند. افرادی که به دنبال مشاغل مهندسی نفت، مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی کشاورزی، مهندسی علوم کامپیوتر، مهندسی IT و بسیاری رشته های دیگر مهندسی در خارج از کشور هستند، از اقتصاد غنی و امکانات و رفاه این کشور بهره مند خواهند شد. برای فعالیت در این کشور می توانید با دریافت مجوز کار کانادا به این کشور مهاجرت کنید.

مهاجرت مهندسان به آلمان

آلمان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت فارغ التحصیلان کلیه رشته های مهندسی است. آلمان دارای بهترین و‌ قدرتمندترین اقتصادهای جهان می باشد. این کشور پایین ترین نرخ بیکاری را در اتحادیه اروپا به خود اختصاص داده است. آلمان با برخورداری از شهرهای بزرگ مانند برلین، مونیخ و هامبورگ و همچنین مناظر زیبا و قلعه‌های افسانه‌ای جذابیت زیادی برای مهاجران دارد.

امروزه بیش از ۹ میلیون مهاجر در آلمان زندگی می کنند. هر سال هزاران مهاجر برای زندگی بهتر به آلمان نقل مکان می کنند. اغلب افراد با ملیت ها، مذاهب، تحصیلات، حرفه های مختلف، آلمان را به یک موزاییک فرهنگی تبدیل کرده اند. این کشور به واسطه سیستم جامع رفاهی خود دارای شهرت بسیاری در میان کشورهای اروپایی است.

به این ترتیب دولت آلمان متعهد شده است که علاوه بر آزادی، از حقوق اولیه و طبیعی زندگی شهروندان خود نیز محافظت کند. بنابراین این کشور یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت است.

کیان ویزا
کیان ویزا

زندگی و کار به عنوان مهندس در دانمارک

یکی دیگر از بهترین گزینه های مهاجرت برای مهندسان کلیه رشته ها، دانمارک است. بهترین چیز در مورد مهاجرت به دانمارک این است که دولت این کشور مجوزهای کار و اقامت فوری را از طریق طرح فهرست مثبت به متقاضیان ارائه می دهد.‌ مشاغلی که در این کشور با کمبود نیروی کار مواجه هستند عبارتند از:  مهندسی علوم کامپیوتر، مهندسی IT، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی نقشه برداری، مهندسی فیزیک، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک و سایر مهندسان در رشته های دیگر. اقامت اولیه در این طرح، چهار سال در نظر گرفته شده است که در صورت ادامه کار فرد در همان شغل، این اقامت قابل تمدید است.

یکی دیگر از برنامه‌های مهاجرت مرتبط با کار در این کشور، طرح محدودیت پرداخت برای افرادی است که پیشنهاد شغلی با حقوق مطابق نرخ‌ های مشخص شده از شرکت‌ های دانمارکی دریافت می کنند. همانطور که گفتیم مجوز اولیه اقامت و کار در این کشور چهار سال اعتبار دارد که در صورت مستمر بودن فعالیت در همان شغل قابل تمدید است. در هر دو طرح، اعضای خانواده، مانند همسر یا شریک زندگی و فرزندان زیر ۱۸ سال که هنوز با متقاضی اخذ ویزا زندگی می کنند، واجد شرایط دریافت مجوز اقامت کشور دانمارک هستند. به همین ترتیب، همسر فرد دارنده ویزا مجاز است در مدت اقامت خود در این کشور کار کند.

فعالیت در نیوزلند به عنوان مهندس

نیوزیلند، یکی از تحسین‌ برانگیزترین و پرطرفدارترین کشورهای جهان، برای مهاجرت مهندسان و متخصصان در رشته های مختلف است. این کشور به‌ طور شگفت آوری به یک‌ جامعه چند فرهنگی تبدیل شده است و بسیاری از شهروندان خارجی، این کشور را خانه خود می‌خوانند.

نیوزلند علیرغم رونق اقتصادی خود با مشکل کمبود مهارت مواجه بوده و فعالانه به دنبال جذب افراد واجد شرایط و ماهر از تمام نقاط جهان است. فرصت های شغلی بسیاری در کلیه رشته های مهندسی در نیوزلند وجود دارد. این کشور  در برخی رشته های مهندسی دستمزد بیشتری را به مهندسان خبره و ماهر در مقایسه با کشورهای دیگر اروپایی در نظر گرفته است. ویزاهای مهاجرتی، تجاری و کارآفرینی ماهر یک انتخاب محبوب و فرصتی برای افرادی است که تمایل دارند به نیوزلند مهاجرت کنند.

کیفیت زندگی در نیوزیلند بسیار بهتر از بسیاری از کشورهای غربی است، اما این تنها دلیلی نیست که نیوزیلند مهاجران را جذب می کند. این کشور در بین ده شاخص توسعه انسانی جهانی قرار دارد که امید به زندگی، سواد، آموزش و استانداردهای زندگی برتر را توصیف می کند.

زندگی در استرالیا به عنوان مهندس

استرالیا سرزمین زیبای کانگوروها و کوالاها، مکانی بسیار عالی برای نقل مکان و اسکان برای مهندسان به حساب می آید. این کشور نیز یکی از بهترین و محبوبترین مقصدهای مهاجرتی در جهان است. استرالیا مجموعه ای راحت  و آسان از مقررات را برای اعطای اقامت دائم به متقاضیان ارائه می دهد. این کشور نه تنها دارای استاندارد تحصیلی و سطح زندگی بالایی است، بلکه چشم انداز شغلی بسیار روشنی از آینده را برای مهاجران ترسیم‌ می کند. 

استرالیا علیرغم اینکه یک‌ کشور نسبتاً گرانی برای زندگی است، اما متوسط ​​حقوق دریافتی در این کشور این گرانی را جبران می کند. مجموع این موارد استرالیا را به بهترین و آسان ترین کشور برای مهاجرت تبدیل کرده است. آدلاید، ملبورن و پرث سه تا از بهترین شهرهای این کشور برای زندگی و کار هستند. استرالیا به دلیل فضاهای باز، آب و هوای عالی و سواحل چشمگیرش دارای محبوبیت و شهرت بسیار زیادی است.

با این حال، توجه داشته باشید که این کشور به ندرت برای افراد بالای ۴۵ سال ویزای اقامت صادر می کند. به علاوه، تسلط به زبان انگلیسی یکی از مهمترین عوامل موفقیت در اخذ ویزای کار در این کشور است. کلیه مهندسان ماهر احتمالاً پذیرش ترجیحی دریافت می کنند.

مهاجرت مهندسان به امارات متحده عربی

امارات متحده عربی یکی از توسعه‌ یافته‌ ترین کشورهای آسیایی شناخته می‌شود و قوانین مهاجرت و شهروندی لیبرال را ارائه می‌کند. این کشور یکی از بهترین و پرطرفدارترین مقاصد مهاجرتی برای مهندسان است.‌

امارات متحده عربی، فرصت های شغلی و مزایای متعددی برای کلیه مهندسان در رشته های مختلف مهندسی در نظر گرفته است. برخی از مزایای کار در امارات متحده عربی به عنوان مهندس در این کشور شامل درآمد معاف از مالیات، کمک هزینه مسکن رایگان، بیمه درمانی و کمک هزینه تحصیلی فرزندان و بهره مندی از ۳۰ روز مرخصی سالیانه است.‌

سخن پایانی

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم مهندسی یک حرفه بسیار سودآور است، در اغلب کشورهای جهان تقاضا برای استخدام مهندسان بسیار زیاد است. در این مقاله بهترین و محبوبترین کشورها را برای مهاجرت مهندسان معرفی کردیم، چنانچه به عنوان مهندس در هر یک از رشته های مهندسی قصد دارید به خارج از کشور مهاجرت کنید، می توانید از طریق تلفن های تلفن های ۰۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان کیان‌ ویزا تماس بگیرید. کارشناسان ما، از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}