کیان ویزا

بورسیه های رشته پزشکی از بهترین کشورها

0.0
0.0/5
بورسیه های رشته پزشکی از بهترین کشورها
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

بورسیه های رشته پزشکی از بهترین کشورها

آیا به دنبال اخذ بورسیه های پزشکی در نیوزلند، استرالیا، آمریکای شمالی، اروپا چین و یا ترکیه هستید؟ در سال های اخیر، فرصت های متعددی برای دانشجویان پزشکی در کلیه مقاطع، از مقطع کارشناسی تا کارشناسی ارشد، توسط برترین دانشگاه های پزشکی در سراسر جهان ارائه شده است. این بورسیه های تحصیلی MBBS در کلیه رشته های مورد علاقه دانشجویان به آنها اعطا می شود. بنابراین، اگر معیارهای واجد شرایط بودن بورسیه انتخابی خود را داشته باشید، بهتر است فرصت را از دست ندهید.
چنانچه قصد دارید از طریق دریافت بورسیه تحصیلی در رشته پزشکی در یکی از دانشگاه های سراسر جهان تحصیل کنید و آگاهی کافی در مورد بورسیه های پزشکی ندارید، نگران نباشید موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا اینجاست تا اطلاعات لازم برای دریافت بورسیه های پزشکی در اختیار شما عزیزان قرار دهد.
در ادامه به معرفی بهترین کشورهایی می پردازیم که به دانشجویان ممتاز بین المللی بورسیه اعطا می کنند.

بورسیه های رشته پزشکی از بهترین کشورها
بورسیه های رشته پزشکی از بهترین کشورها

بورسیه پزشکی در دانشگاه های انگلستان


اهمیت پزشکان و محققان پزشکی واجد شرایط در سراسر جهان بسیار شناخته شده است. با توجه به دامنه و اهمیت آنها، بورسیه های تحصیلی مختلف بین المللی در هر قاره در سراسر جهان برای دانشجویان ممتاز در نظر گرفته شده است. این بورسیه ها به داوطلبان منتخب کمک می کنند تا از طریق تحصیل در رشته های مختلف پزشکی، ابزار و تجهیزات مدرن موجود در آزمایشگاه های پیشرفته را تجربه کنند. اغلب کشورهای جهان با اعطای بورسیه های پزشکی قصد دارند با ایجاد فرصتی برای دانشجویان ممتاز، برای اتحاد و ایجاد نوآوری در رشته های مختلف پزشکی، متخصصان و دانش پژوهان پزشکی بسیاری را تربیت کنند
یکی از بهترین کشور‌ها برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی، کشور انگلستان است.‌ انگلستان یکی از کشورهایی است که به دانشجویان ممتاز در رشته پزشکی بورسیه کامل اعطا می کند.
بورسیه عالی بین المللی SHS انگلستان که از طریق ثبت نام در دانشگاه سیتی لندن می توانید آن را دریافت کنید از بهترین بورسیه های کشور انگلستان است. بورسیه های عالی بین المللی SHS بین ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ پوند را برای دانشجویان بین المللی ممتازی در نظر گرفته است که پس از ثبت نام در دانشگاه علوم بهداشتی برای شرکت در برنامه های منتخب کارشناسی ارشد درخواست می دهند.
معیارهای واجد شرایط بودن برای دریافت بورسیه تحصیلی عالی بین المللی دانشگاه سیتی لندن
کلیه متقاضیان بین المللی واجد شرایط دریافت این بورسیه هستند.
متقاضیان باید برتری علمی، بالینی و یا حرفه ای خود را نشان دهند.
متقاضیان باید از پیشنهاد یک جایگاه تمام وقت برخوردار باشند و در دوره کارشناسی ارشد کامل در یکی از برنامه های مقطع کارشناسی ارشد SHS تحصیل کنند. متقاضیان گواهی PG یا دیپلم PG واجد شرایط نخواهند بود.
توجه: دو برنامه کارشناسی ارشد زیر واجد شرایط دریافت این بورسیه نیستند
کارشناس ارشد گفتار و زبان درمانی
کارشناسی ارشد پرستاری بزرگسالان و سلامت روان

بهترین کشور برای مهاجرت پرستاران

تحصیل پزشکی در خارج

مهاجرت دندانپزشک به کانادا

تحصیل در رشته پزشکی از طریق بورسیه های استرالیا و نیوزیلند


بورسیه AFPHM جان اسنو، بورسیه های پزشکی است که توسط کالج سلطنتی استرالیا به دانشجویانی که در دانشکده ها و دانشگاه های پزشکی معتبر در استرالیا و نیوزیلند ثبت نام‌ کرده اند تعلق می گیرد.
جان همل مک گرگور اوارد که یک‌ دانشگاه علوم پزشکی است، بورسیه های پزشکی خود را به دانشجویان بین المللی و داخلی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی علوم پزشکی یا مدرک تحقیقاتی کارشناسی ارشد در دانشگاه اوکلندین نیوزلند اعطا‌ می کند.
بورسیه های دانشگاه ولونگونگ نیز طیف وسیعی از بورسیه های دانشکده پزشکی است که این دانشگاه به منظور تأمین مالی تحصیل دانشجویان خود در استرالیا، به متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی اعطا می کند.‌
بورسیه های تحصیلی لیسانس علوم پزشکی دانشگاه ملبورن برای دانشجویان ممتاز در نظر گرفته شده است. بورسیه های تحصیلی به دانشجویان با پیشرفت تحصیلی که در مقطع کارشناسی علوم پزشکی در دانشگاه ملبورن ثبت نام می کنند تعلق می گیرد. برای اطلاع از نحوه اعطای این بورسیه ها و واجد شرایط بودن برای اخذ آنها به سایت دانشگاه های نامبرده شده مراجعه کنید.

بورسیه های رشته پزشکی از بهترین کشورها

بورسیه تحصیلی دولتی چین


بورسیه تحصیلی دولتی چین صرفا به دانشجویان ممتاز تعلق می گیرد. این برنامه حمایت مالی دولت چین است که توسط وزارت آموزش چین (MOE) در حمایت از دانشگاه‌ های چین برای جذب دانشجویان بین‌ المللی در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکترا برای تحصیلات تکمیلی در چین در نظر شده است.
برنامه دانشگاه چین یک بورسیه تحصیلی با بودجه کامل ارائه می دهد که معافیت از شهریه، خوابگاه، کمک هزینه تحصیلی و بیمه پزشکی جامع را پوشش می دهد و دانشجویان می توانند این بورسیه را در هر یک از دانشگاه ها یا موسسه های آموزش عالی در چین دریافت کنند.
طرح بورسیه تحصیلی دولت این کشور (با بودجه کامل) برای اجرای برنامه های آموزشی مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های چین در دسترس است.

معیارهای واجد شرایط بودن برای دریافت بورسیه تحصیلی دولتی چین
برای دریافت این بورسیه ها، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:
متقاضیان برای ادامه تحصیلات تکمیلی باید اهل کشور چین نباشند و از نظر روحی و جسمی سالم باشند.
متقاضیان نباید در زمان درخواست، در یکی از دانشگاه های چین ثبت نام کنند. یا فارغ التحصیل از یکی از دانشگاه های چینی برای بیش از یک سال باشد.
متقاضیان برنامه های آموزشی در مقطع کارشناسی ارشد، باید گواهی کارشناسی یا معادل آن با مدرک کارشناسی در چین را دریافت کرده باشند و باید تا اول سپتامبر سال ذکر شده کمتر از ۳۵ سال سن داشته باشند.
متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا باید مدرک کارشناسی ارشد (معادل مدرک کارشناسی ارشد در چین) را دریافت کرده باشند و تا اول سپتامبر سال ذکر شده باید زیر ۴۰ سال سن داشته باشند.
متقاضیان باید توجه داشته باشند که دوره کارشناسی ارشد ۲ تا ۳ سال تحصیلی طول می کشد در حالی که برنامه های دکترا ۳ تا ۴ سال طول می کشد.
متقاضیان باید سایر شرایط واجد شرایط بودن که توسط دانشگاه ها تعیین شده است را داشته باشند.

کیان ویزا
کیان ویزا

بورسیه های پزشکی در کشور آلمان


اشتیاق به تحصیل در کشور آلمان در حال افزایش است. این امر عمدتاً به این دلیل است که در دانشگاه‌ های دولتی آلمان در مقطع کارشناسی شهریه‌ ای دریافت نمی شود و این امر هم برای دانشجویان آلمانی و هم برای دانشجویان بین المللی از اهمیت بسیاری برخوردار است. آلمان به ویژه میزبان بسیاری از دانشگاه های آنلاین است که شهریه رایگان را برای دانشجویان در نظر گرفته اند.
برای هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، می توانید به صورت رایگان در دانشگاه های دولتی آلمان تحصیل کنید. این امر به طور کلی برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان، در داخل یا خارج از منطقه اتحادیه اروپا صادق است. تنها هزینه‌های مورد نیاز «هزینه‌ های اداری» هستند که حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو در سال هزینه دارند. این هزینه ها به خدمات دانشجویی اختصاص داده می‌ شوند که شامل هزینه‌ های بلیط اتوبوس به دانشگاه، کافه تریاهای دانشجویی و غیره را پوشش می‌ باشند.
هر ساله، سرویس تبادل آکادمیک آلمان DAAD به بیش از ۱۲۰۰۰ دانشجوی آلمانی و بین‌ المللی با صلاحیت بالا کمک مالی می‌ کند تا به صورت رایگان یا با هزینه مقرون به صرفه‌ تر در آلمان زندگی و تحصیل کنند. بورسیه تحصیلی در آلمان به دانشجویان داخلی و بین المللی در تمام سطوح و همچنین دانشگاهیان و محققان ارائه می شود.

بورسیه های تحصیلی ترکیه برای دانشجویان بین المللی


این بورسیه های تحصیلی با بودجه کامل به دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری در کلیه رشته ها اعطا می شود.

شرایط بورسیه تحصیلی ترکیه


بورسیه تحصیلی ترکیه یک برنامه بورسیه تحصیلی با بودجه کامل از سوی دولت ترکیه است. این بورسیه ماهیت رقابتی دارد و صرفا به دانشجویان ممتاز برای شرکت در برنامه های تحصیلی کوتاه مدت یا بلند مدت در دانشگاه های ترکیه تعلق می گیرد. درخواست برای متقاضیانی که مایل به تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند، آزاد خواهد بود.

مزایای بورسیه تحصیلی ترکیه


این بورسیه شامل استقرار در دانشگاه و برنامه آموزشی، کمک هزینه ماهانه (کارشناسی: ۱۰۰۰ لیر در ماه، کارشناسی ارشد: ۱۴۰۰ لیر در ماه، دکترا ۱۸۰۰ لیر در ماه)، هزینه تحصیل، بلیط پرواز یکسره، بیمه درمانی، اقامت و یک دوره آموزش زبان ترکی است.

حداقل معیارهای تحصیلی:


حداقل پیشرفت تحصیلی برای متقاضیان مدرک لیسانس: ۷۰ درصد
حداقل پیشرفت تحصیلی برای متقاضیان مدرک کارشناسی ارشد و دکترا: ۷۵ درصد
حداقل پیشرفت تحصیلی برای متقاضیان علوم بهداشت (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) ۹۰ درصد

معیارهای سنی برای دریافت بورسیه ترکیه:


برای برنامه های کارشناسی زیر ۲۱ سال
برای برنامه های کارشناسی ارشد زیر ۳۰ سال
برای دوره های دکتری زیر ۳۵ سال
برای دریافت بورسیه های تحقیقاتی زیر ۴۵ سال

سخن پایانی


تحصیل در رشته پزشکی یک انتخاب بسیار خوب است. افرادی که در رشته های پزشکی در خارج از کشور تحصیل می کنند، با تقاضا و پیشنهادات بسیار زیادی از طرف بیمارستان‌ های کشورهای مختلف روبرو می شوند. اغلب کشورها از جمله انگلستان که با کمبود نیروهای کار درمان مواجه هستند از فارغ التحصیلان رشته های پزشکی استقبال می کنند.‌ چنانچه تصمیم دارید در یکی از رشته های پزشکی در خارج از کشور تحصیل کنید و سابقه تحصیلی درخشانی دارید می توانید از طریق دریافت بورسیه از یکی از بهترین کشورها به تحصیلات خود در این رشته ادامه دهید. در این مقاله بورسیه های پزشکی که برخی از کشورها برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفتند را معرفی کردیم.‌ به طور قطع کشورهای دیگری هم هستند که به دانشجویان ممتاز بورسیه های تحصیلی اعطا می کنند، چنانچه مقصد تحصیلی خود را انتخاب کرده اید و برای اطلاع از شرایط دانشگاه ها و بورسیه های مختلف به مشاوره نیاز دارید، و یا قصد دارید از روش های دیگر مهاجرتی آگاه شوید، می توانید از طریق تلفن های ۰۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان کیان‌ ویزا تماس بگیرید. کارشناسان ما، در اسرع شما را از آغاز تا پایان فرآیند مهاجرت همراهی خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}