کیان ویزا

تاثیر کرونا بر مهاجرت

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

تاثیر کرونا بر مهاجرت

محدویت در سفرها و افزایش تاثیر ویروس کرونا روی مهاجرت: دولت استرالیا به دلیل خطر انتشار بیماری کرونا، محدودیت هایی را در بازگشت افراد غیر شهروند و کسانی که اقامت دائم این کشور را ندارند، به خاک کشور استرالیا بوجود آورده است. بدین معنی که با در دست داشتن ویزای موقت کشور استرالیا نمی توان به این کشور سفر کرد. واضح است که محدودیت های سفرشامل اعضای درجه اول خانواده افرادی که شهروندی یا اقامت دائم کشور استرالیا را دارند، نخواهد بود.

به عبارت بهتر، تاثیر کرونا در مهاجرت و محدودیت های ناشی از آن تنها شامل کسانی می شود که در حال حاضر خارج از کشور استرالیا هستند و یکی از انواع ویزاهای موقت زیر را در دست دارند:

۱.ویزای تحصیلی یا Student Visa، ویزای تحصیلی دوره های آموزشی یا Professional Development Training Visa و سایر ویزاهای مربوط به فعالیت های علمی آموزشی کوتاه مدت

۲. ویزای فارغ التحصیلی یا Graduate Visa

۳.ویزای کاری مهارت شغلی ۴۸۹ یا Provisional Skilled Subclass 489 Visa، ویزای کاری با  اسپانسری کارفرما یا Employer Sponsored Visa و سایر انواع ویزای کاری کوتاه مدت

۴.ویزای تجاری یا Business Visa

۵.ویزای توریستی کار در تعطیلات یا Working Holiday Visa

۶. ویزای اقامت کوتاه مدت به قصد تمدید، تغییر یا دریافت ویزای اصلی یا Bridging Visa

توجه داشته باشید در صورتی که در حال حاضر با در دست داشتن یکی از انواع ویزاهای موقت کشور استرالیا در خاک این کشور حضور دارید، محدودیت های سفر شامل شما نمی شود و می توانید کشور استرالیا را ترک نمایید.

پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت رسیدگی به پرونده متقاضیان مهاجرت در شرایط کرونا ویژه کشور استرالیا، با وکلا و مشاورین با تجربه مؤسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا از طریق پر کردن فرم مشاوره رایگان در وب سایت این شرکت در تماس باشید.

تاثیر کرونا برمهاجرت و وضعیت صدور ویزای کشور استرالیا

خوشبختانه تاثیر ویروس کرونا بر مهاجرت شامل رسیدگی به پرونده متقاضیان دریافت ویزا و مهاجرت به کشور استرالیا نمی شود. در کشور استرالیا سازمان مسؤول رسیدگی به پرونده های مهاجرت، وزارت امور داخلی این کشور است که همچنان به روال قبل از شیوع ویروس کرونا مشغول رسیدگی به پرونده هاست و کسانی که در میانه روند دریافت ویزا هستند باید مدارک مورد نیاز را همچون گذشته تهیه کرده و در خواست اخذ ویزای خود را به ثبت برسانند.

بنابراین، مهاجرت پس از کرونا به کشور استرالیا همچنان ادامه دارد و بعد از صدور ویزا و برداشته شدن محدودیت های سفر می توانید وارد خاک این کشور شوید. بدین ترتیب، نیازی نیست که آماده شدن و فراهم کردن مقدمات و  مدارک لازم و یا ثبت درخواست دریافت ویزای کشور استرالیا را به تاخیر انداخته یا متوقف کنید.

تاثیر ویروس کرونا روی مهاجرت کاری به کشور استرالیا

خوشبختانه مهاجرت با وجود کرونا و دریافت ویزاهای کاری کوتاه مدت کشور استرالیا از قبیل ویزای مهارت شغلی، ویزای حمایت شده از سوی اسپانسر شغلی یا کارفرما و ویزای اعضای خانواده، تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا قرار نگرفته است و صدور این ویزاها برای متقاضیان واجد شرایط همچون دوران قبل از شیوع این بیماری ادامه خواهد داشت.

در حقیقت، برنامه صدور ویزای مهارت شغلی برای اتباع خارجی بیشتر نیازهای جمعیتی و بلند مدت کشور استرالیا را مد نظر قرار می دهد و عوامل بازدارنده کوتاه مدتی چون شیوع ویروس کرونا، تاثیری در اجرای آن ندارد.

به همین ترتیب، برنامه صدور ویزای اسپانسر شده از طریق کارفرما نیز نیازهای ضروری تر بازار کار کشور استرالیا را مد نظر قرار داده است که این نیازها نیز تا بعد از پایان دوران همه گیری کوید ۱۹ همچنان وجود خواهند داشت.

بدیهی است که به دلایل گفته شده، تاثیر کرونا روی مهاجرت اعضای خانواده چون همسر، والدین و فرزندان افراد نیز کاملا منتفی خواهد بود.

تاثیر ویروس کرونا بر مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا

ممکن است مهاجرت در شرایط کرونا به قصد تحصیل حضوری در کشور استرالیا برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر نباشد، اما تحصیلات دانشگاهی یکی از مهمترین صنایع این کشور محسوب شده و علی رغم محدودیت های فعلی، پذیرش دانشجویان خارجی و صدور ویزای تحصیلی کشور استرالیا برای متقاضیان واجد شرایط به قوت قبل ادامه خواهد داشت.

بنابراین، به رغم ممنوعیت مهاجرت در کرونا، چنانچه قصد انتخاب رشته و آماده سازی مقدمات و مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور استرالیا را دارید یا در اواسط مراحل رسیدگی به پرونده دریافت ویزای تحصیلی این کشور هستید، به هیچ وجه دست از تلاش بر ندارید چرا که امید است پس از دریافت ویزا و در نیمه دوم سال تحصیلی آینده به این کشور وارد شده و تحصیلات خود را آغاز کنید.

دانشجویان فعلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور استرالیا نیز به رغم ممنوعیت مهاجرت پس از کرونا  و اجبار به ماندن در خارج از مرزهای این کشور، همچنان به صورت آنلاین آموزش های لازم را دریافت می کنند تا پس از اتمام همه گیری کوید ۱۹ با انجام هماهنگی های لازم دوباره وارد این کشور شده و ادامه تحصیلات خود را آغاز نمایند.

بدیهیست که با از بین رفتن خطر مهاجرت در کرونا و برداشته شدن محدودیت های سفر هماهنگی های لازم از سوی مقامات دانشگاه ها برای تعیین تاریخ شروع کلاس ها و برگشتن دانشجویان داخل و خارج کشور استرالیا به کلاس های درس، صورت خواهد گرفت.

پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت رسیدگی به پرونده متقاضیان مهاجرت در شرایط کرونا ویژه کشور استرالیا، با وکلا و مشاورین با تجربه مؤسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا از طریق پر کردن فرم مشاوره رایگان در وب سایت این شرکت در تماس باشید

تاثیر کرونا در مهاجرت افراد کشور استرالیا که ویزای آنها در حال باطل شدن است

تاثیر ویروس کرونا روی مهاجرت افرادی که داخل کشور استرالیا هستند و نمی توانند این کشور را ترک نمایند و ویزای فعلی آنها در حال باطل شدن است نیز قابل توجه است. در درجه اول ضروری است که این افراد وضعیت خود را به دفاتر مربوطه و وزرات امور داخلی این کشور اطلاع دهند، چراکه در غیر این صورت، به دلیل اقامت غیر قانونی مجرم شناخته شده و این موضوع ممکن است روی مهاجرت دوباره و دریافت ویزای مجدد آنها در آینده تاثیر منفی داشته باشد.

بهترین راه این است که این افراد به موقع و قبل از باطل شدن ویزای فعلی درخواست خود برای دریافت Bridging Visa را ثبت نمایند، بدین ترتیب پس از دریافت Bridging Visa می توانند تا زمان صدور یا تمدید ویزای اصلی خود در کشور استرالیا اقامت داشته باشند.

پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت رسیدگی به پرونده متقاضیان مهاجرت در شرایط کرونا ویژه کشور استرالیا، با وکلا و مشاورین با تجربه مؤسسه حقوقی کیان ویزا از طریق پر کردن فرم مشاوره رایگان در وب سایت این شرکت در تماس باشید.

وزارت امور داخلی کشور استرالیا رسیدگی به روند صدور انواع ویزا را بر طبق قوانین موجود ادامه می دهد و در حال حاضر هیچ بندی از این قوانین به دلیل همه گیری بیماری کرونا تغییر نکرده است، البته در مواردی که آزادی عمل و اختیار در اجرای قانون وجود داشته باشد، مقامات مربوطه منافع متقاضیان دریافت ویزا را در تصمیم گیری های خود در اولویت قرار می دهند.

در پایان، به نظر می رسد تاثیر کرونا در مهاجرت و نیز محدودیت های مهاجرت با وجود کرونا تنها شامل ممنوعیت در سفر به کشور استرالیاست و روند رسیدگی به پرونده ها و صدور انواع ویزای این کشور به مانند قبل ادامه داشته و با تاخیر روبرو نخواهد شد.

پرسش های متداول تاثیر کرونا برمهاجرت به استرالیا

آیا مهاجرت در کرونا به کشور استرالیا ممکن است؟

شرایط دریافت انواع ویزا و مهاجرت پس از کرونا به کشور استرالیا همچون قبل از همه گیری بیماری کرونا ادامه دارد و هیچ تاخیر یا تغییری در هیچ یک از مراحل دریافت ویزا ایجاد نشده است. تنها محدودیت موجود سفر از خارج از کشور استرالیا به این کشور است که با پایان همه گیری کوید ۱۹ برداشته خواهد شد.

آیا می توان با وجود کرونا از کشور استرالیا ویزای تحصیلی گرفت؟

شرایط دریافت ویزای تحصیلی کشور استرالیا و رسیدگی به درخواست ها همچون قبل از همه گیری کرونا ادامه دارد و در صورت داشتن شرایط و مدارک لازم می توان برای اخذ پذیرش تحصیلی از این کشور اقدام کرد.

وضعیت تحصیلی دانشجویان ایرانی داخل و خارج از کشور استرالیا به چه صورت است؟

  تمامی دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور استرالیا از جمله دانشجویان ایرانی داخل و خارج از خاک این کشور در حال حاضر به صورت آنلاین در حال دریافت آموزش های مربوطه هستند و پس از پایان همه گیری کرونا به تحصیلات حضوری خود در این مراکز ادامه خواهند داد.

چه کسانی می توانند در شرایط همه گیری کرونا به استرالیا برگردند؟

کسانی که شهروندی یا اقامت دائم کشور استرالیا رادارند و اعضای درجه اول خانواده آنها چون همسر، والدین و فرزندان، می توانند در شرایط همه گیری کرونا وارد کشور استرالیا شوند.

وزارت امور خارجه ایران :https://mfa.gov.ir/

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}