کیان ویزا

تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کانادا

0.0
0.0/5
تحصیل در رشته مکانیکی کانادا
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کانادا

مهندسی مکانیک از جمله رشته های پرطرفدار در بین متقاضیان تحصیل در حوزه مهندسی است.که کشور کانادا یکی بهترین مقاصد برای تحصیل در این رشته است.

رشته مهندسی

          مهندسی مکانیک از جمله رشته های پرطرفدار در بین متقاضیان تحصیل در حوزه مهندسی است. کشور کانادا یکی بهترین مقاصد برای تحصیل در این رشته است.

رشته مهندسی عموماً با کمک مهارتهای ریاضی تلاش می­کند به راه­حل­هایی برای حل مشکلات دنیای واقعی به صورت تحلیلی دست پیدا کند. از جمله نکات قابل توجه در مورد مهندسی در کانادا این اعتقاد است که مهندسین باید مهارت های ارتباطی خوبی نیز داشته باشند و همچنین در مورد مسائل تجاری ، حقوقی و اجتماعی که بر توسعه محصولات فن آوری و فرآیندهای مورد نیاز برای پاسخگویی به مطالبات اقتصاد جهانی تأثیر می گذارد، مهارت داشته باشند.

شما به عنوان یک مهندس مکانیک در کانادا می‌آموزید که سیستم های مختلفی مانند موتور، توربین، تجهیزات تولید صنعتی ، سیستم های انتقال مواد ، روبات ، ماشین آلات و مکانیزم های مختلف را طراحی ، شبیه سازی، مونتاژ و آزمایش کنید. مهندسان مکانیک در کانادا در بسیاری از بخش های اقتصادی مانند تولید برق، حمل و نقل و انرژی تجدید پذیر مشغول به کار می شوند و از علوم مهندسی برای حل مشکلات پیچیده ی دنیای امروز استفاده می کنند.

عموماً با یافتن راه حل هایی برای مشکلات دنیای واقعی به صورت تحلیلی و با استفاده از مهارت های ریاضی سروکار دارد. از جمله نکات قابل توجه در مورد مهندسی در کانادا این اعتقاد است که مهندسین باید مهارت های ارتباطی خوبی نیز داشته باشند و همچنین در مورد مسائل تجاری ، حقوقی و اجتماعی که بر توسعه محصولات فن آوری و فرآیندهای مورد نیاز برای پاسخگویی به مطالبات اقتصاد جهانی تأثیر می گذارد، مهارت داشته باشند.

شما به عنوان یک مهندس مکانیک در کانادا یاد میگیرید که سیستم های مختلفی مانند موتور ، توربین ، تجهیزات تولید صنعتی ، سیستم های انتقال مواد ، روبات ، ماشین آلات و مکانیزم های مختلف را طراحی ، شبیه سازی، مونتاژ و آزمایش کنید. مهندسان مکانیک در کانادا در بسیاری از بخش های اقتصادی مانند تولید برق، حمل و نقل و انرژی تجدید پذیر مشغول به کار می شوند و از علوم مهندسی برای حل مشکلات پیچیده ی دنیای امروز استفاده می کنند.

          پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۸، فرصت‌های شغلی بسیاری برای فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی مکانیکی در کانادا ایجاد شود.‌

تیم حقوقی و مهاجرتی کیان‌ویزا، در این مقاله به معرفی بهترین دانشگاههای کانادا، هزینه تحصیل در رشته مکانیک، بورسیه‌های ارائه شده و بسیاری موارد دیگر در رابطه با تحصیل در رشته مهندسی مکانیک می‌پردازد.

مزایای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کشور کانادا

دلایل متعددی برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کانادا وجود دارد. در ادامه به برخی از مهمترین مزایای تحصیل در این کشور خواهیم پرداخت.

با تحصیل در کانادا فرصت‌های شغلی جهانی را کشف خواهید کرد:

امروزه، هر کشوری به مهندسان مکانیک حرفه‌ای نیاز دارد تا بهترین محصولات و خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد. این متخصصان می توانند روی هر پروژه ای کار کنند. اگر علاقه مند به کشف کشورهای مختلف هستید، کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای جذب متخصصان مکانیک است.‌

مهندسی مکانیک، خط مقدم فناوری های آینده:

مهندسی مکانیک در خط مقدم ارائه فناوری های نوین برای صنایع مختلف از جمله مراقبت های بهداشتی، ساخت و ساز، حمل و نقل و رباتیک است. به عنوان مثال، قطعات مکانیکی، سیستم های کنترل، تجهیزات پزشکی و غیره توسط مهندسان مکانیک طراحی و ساخته می‌شوند. این بدان معناست که دانشجویان بین المللی فرصت این را خواهند داشت تا برای ساخت چنین فناوری هایی تلاش کنند و هر روز دانش‌های چالش برانگیزی بیاموزند.

فرصت های شغلی بسیار با حقوق بالا:

به دلیل تقاضای زیاد برای مهندسان مکانیک، تقریباً  در هر بخش، متخصصان با صلاحیت، شغل و آینده حرفه‌ای بسیار خوبی در کانادا خواهند داشت. به طور میانگین حقوق یک مهندس مکانیک در کانادا حدود ۶۱۷۷۰ دلار کانادا در سال است.‌ در صورتی که  تجربه بیشتری در این رشته بدست آورید، می توانید درآمد بیشتری نیز کسب نمایید.

فرصت‌های شغلی متنوعی در پیش روی خواهید داشت:

یک مهندس مکانیک قادر است تا در هر صنعتی مشغول به کار شود. با در نظر گرفتن این موضوع، دانشجویان فرصتی برای کشف یا تغییر پروفایل های حرفه‌ای متعدد خواهند داشت. برخی از گزینه های شغلی که می توانند در این زمینه انتخاب کنند، مهندس خودرو، تکنسین مهندس مکانیک، مهندس رباتیک، مهندس نفت، تکنسین CAD، مهندس تعمیر و نگهداری و غیره است.

بهترین دانشگاههای کانادا برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک

دولت کانادا دارای سیستم های متعددی برای پذیرش دانشجویان بین المللی است. متقاضیان تحصیل در این کشور می‌توانند با بهره‌گیری از این سیستم‌ها برای اخذ پذیرش بهترین دانشگاههای کانادا اقدام کنند. در اینجا به معرفی  برخی از بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در مهندسی مکانیک می‌پردازیم:

رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه لیک هد در کانادا

شهریه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه لیک هد کانادا حدودا 28400 دلار کانادا در سال است. کم ترین نمره آیلتس مورد قبول برای پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه لیک هد کانادا 6.5 است

رشته مهند

رشته مکانیکی کانادا
رشته مکانیکی کانادا

سی مکانیک در موسسه فنی آلبرتای جنوبی در کانادا

موسسه فنی آلبرتای جنوبی در کانادا دوره ای دو ساله در رشته مهندسی مکانیک ارایه می دهد. دانشجو در طول سال اول رشته مهندسی مکانیک، موضوعات مختلفی از جمله ریاضیات و فیزیک پایه، طراحی رایانه ای (CAD) و برخی دوره های تخصصی را می گذراند تا برای ورود به یکی از سه گرایش تخصصی مکانیک آماده شود. پس از اتمام موفقیت آمیز سال اول مهندسی مکانیک، انتخاب رشته اصلی اتفاق می افتد

گرایش های تخصصی زیر در رشته مهندسی مکانیک در موسسه فنی آلبرتای جنوبی موجود است:

 • طراحی و تحلیل
 • طراحی و توسعه
 • طراحی و اتوماسیون

شهریه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک حدودا 16069 دلار کانادا در سال و نمره آیلتس مورد نیاز حداقل 6 است.

رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه آلبرتا کانادا

مهندسی مکانیک در کانادا

دانشگاه آلبرتا در کانادا در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی مکانیک دانشجو می پذیرد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در دانشگاه آلبرتا حدودا 18 تا 24 ماه و تحصیل در مقطع دکتری مهندسی مکانیک حداقل 36 ماه به طول می انجامد. شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در دانشگاه آلبرتا حدودا 10500 دلار کانادا در سال و نمره آیلتس مورد نیاز حداقل 6.5 است. شهریه تحصیل در مقطع دکتری مهندسی مکانیک در دانشگاه آلبرتا حدودا 9465 دلار کانادا در سال و نمره آیلتس مورد نیاز 6.5 است.

رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه کارلتون کانادا

رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه کارلتون کانادا توسط هیئت اعتبار سنجی مهندسی کانادا کاملاً تأیید شده است. دانشجو پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه کارلتون در رشته مهندسی مکانیک، شرایط لازم برای ثبت نام به عنوان مهندس حرفه ای در کانادا را اخذ کرده است.

این برنامه تحصیلی مهندسی مکانیک دو بخش اساسی دارد: طراحی و علوم مهندسی. گروه مهندسی دانشگاه کارلتون کانادا تأکید ویژه ای بر طراحی، پویایی، ترمودینامیک ، مکانیک جامدات، مواد، مکانیک سیالات، سیستم های کنترل و روباتیک و انتقال حرارت دارد. علاوه بر این، دانشجو می تواند گرایش و تخصص مورد نظر خود در رشته مهندسی مکانیک را از طیف گسترده ای از موضوعات کاربردی از جمله کنترل صدا، تبدیل انرژی و تولید برق، فرآیندهای تولید، آیرودینامیک و مکانیک پرواز ، مهندسی وسایل نقلیه، طراحی فضاپیما، کنترل اتوماتیک و مهندسی زیست پزشکی انتخاب کند.

شهریه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه کارلتون کانادا حدودا 39797 دلار کانادا در سال و نمره آیلتس مورد نیاز حداقل 6 است.

رشته تحصیلی مکانیکی در کشور کانادا
رشته تحصیلی مکانیکی در کشور کانادا

رشته مهندسی مکانیک در کالج سنت کلر کانادا

کالج سنت کلر در کانادا دوره هایی سه ساله و دو ساله در رشته مهندسی مکانیک ارایه می دهد که به دریافت دیپلم حرفه ای می انجامد. برنامه تحصیلی مهندسی مکانیک کالج سنت کلر کانادا به دلیل کاهش زمان عملی برای صدور گواهینامه تحصیلی شناخته شده است. دانشجوی مهندسی مکانیک در کالج سنت کلر باید آماده باشد تا برای کارآموزی عملی به هر نقطه ای در انتاریو برود و بداند که این کار بدون حقوق است. کالج سنت کلر تضمین کرده است که برای دانشجویانی که قوانین و دوره های کارآموزی و تحصیلی را به درستی گذرانده اند، به میزان 100٪ فرصت شغلی در زمینه مهندسی مکانیک فراهم کند.

شهریه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کالج سنت کلر کانادا حدودا 20000 دلار کانادا در سال و نمره آیلتس مورد نیاز 5.5 است.

الزامات و شرایط پذیرش در رشته مهندسی مکانیک در کانادا

دانشگاه های کانادا برای پذیرش در دوره های مهندسی مکانیک، معیارها و شرایط ویژه‌ای را تعریف کرده‌اند که افراد متقاضی تحصیل در این رشته در کشور کانادا، ملزم به رعایت این شرایط هستند. دانشجویان برای شرکت در دوره‌های مهندسی این دانشگاهها باید مدارک زیر را به دانشگاه مربوطه ارائه دهند:

 • مدارک تحصیلی
 • آزمون مهارت زبان انگلیسی
 • مجوز تحصیل در کانادا
 • ارائه مدارک دیگر (در ادامه به شرح این مدارک خواهیم پرداخت)

بنابراین، برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، به شرح این موارد می‌پردازیم:

مدارک تحصیلی

دانشجویان بین المللی علاقمند به تحصیل در دوره کارشناسی مهندسی مکانیک در کانادا ملزم به دریافت نمرات بالا در دروس فیزیک، شیمی و ریاضیات، برای پذیرش در حداقل ۶۰ درصد از دانشگاه های معتبر این کشور هستند. دانشجویانی که قصد تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک را دارند، ملزم به ارائه مدرک کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک یا معادل آن با حداقل معدل ۳/۳ هستند.

آزمون مهارت زبان انگلیسی

دانشجویان بین المللی که مایل به شرکت در دوره های مهندسی مکانیک در کانادا هستند، ملزم به ارائه نمرات آزمون زبان انگلیسی هستند. این مدارک‌ شامل تافل با نمره بالای ۲۰،  مدرک آیلتس با حداقل نمره 5/6 یا آزمون PTE با نمره بالای ۵۶ است.

مجوز تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دوره های مهندسی مکانیک در کانادا را دارند، لازم است برای مجوز تحصیل کانادا اقدام کنند. درخواست های ویزای تحصیلی زمانی از سوی ادانشگاههای این کشور پذیرفته می شود که دانشجوی بین المللی متقاضی، نامه پذیرش از دانشگاه را دریافت کند.

مدارک مورد نیاز برای دوره های مهندسی مکانیک در کانادا

دانشجویان بین المللی، علاوه بر مدارک مورد نیازی که توضیح دادیم  ملزم به ارائه مدارک بیشتری نیز هستند.‌ برخی دیگر از این مدارک عبارتند از:

 • ریز نمرات مرتبط با تحصیل در دانشگاه رسمی قبلی خود
 • رزومه به روز شده
 • انگیزنامه یا SOP (دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، باید در نامه‌ای به زبان انگلیسی یا فرانسوی اهداف و انگیزه خود را در مورد تحصیل در دانشگاههای این کشور توضیح دهند)
 • نمرات آزمون GRE (اختیاری)
 • ارائه سه توصیه نامه از طرف اساتید خود

مدت زمان تحصیل در رشته مهندسی مکانیک در کانادا

به طور کلی تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاههای کشور کانادا ۳ تا ۴ سال به طول می‌انجامد.‌ دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد نیز در مدت یک‌ تا سه سال می‌توانند گواهینامه تحصیلی خود را از دانشگاههای کانادا اخذ نمایند.

میزان شهریه دانشگاه های کانادا

میزان شهریه در دانشگاههای کانادا به عواملی نظیر: رشته، دانشگاه،  شهر و استان مورد نظر بستگی دارد، اما به طور میانگین می‌توان گفت شهریه دانشگاه‌های این کشور در رشته‌های مختلف بین ۷۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار کاناداست.

شرایط اخذ بورسیه از دانشگاههای کانادا

دانشگاههای کانادا به افرادی که نمرات بسیار بالایی در مقطع تحصیلی قبلی خود کسب کرده‌اند، همچنین دارای رزومه تحصیلی بسیار خوبی هستند، بورسیه‌های متعددی ارائه می‌دهد.‌ بنابراین چنانچه خواستار اخذ بورسیه از دانشگاههای این کشور هستید، تلاش کنید تا در مقاطع تحصیلی خود نمرات بالایی کسب نمایید.

درآمد مهندسان مکانیک در کانادا چقدر است؟

میزان دستمزد مهندسان مکانیک در کانادا به عواملی نظیر دانشگاه مورد تحصیل، استان و شهری که فرد در آن زندگی می‌کند، بستگی دارد. اما به طور متوسط، دستمزد مهندس مکانیک در کانادا ۵۸۵۰۰ دلار در سال می‌باشد. یا می توان گفت دستمزد یک مهندس مکانیک در این کشور، ساعتی ۳۰ دلار است. مهندسان مکانیک تازه کار، احتمالاً حقوق کمتری نسبت به سایرین دریافت می‌کنند. بنابراین، میزان حقوق اولیه آنها ممکن است حدود ۳۴۷۱۰  در سال باشد. اما این افراد با کسب تجربه در این زمینه، می توانید تا ۹۹۴۵۰ دلار در سال کسب درآمد کنند.

کلام آخر

تحصیل در کانادا می تواند یکی از غنی ترین تجربیاتی باشد که یک دانشجو می تواند در طول دوران تحصیلی خود داشته باشد. بنابراین اگر مایلید به برنامه موفقیت بپیوندید و مطمئن نیستید که چگونه برای کالج‌ها و دانشگاه‌های خارجی درخواست دهید، نگران نباشید. تیم حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا، از یافتن بهترین دانشگاهها، رشته‌های تحصیلی  تا ارائه خدمات پس از پذیرش را برای شما عزیزان پوشش می دهد. بنابراین برای شروع سفر به دانشگاه رویایی خود،  با ما در ارتباط باشید.

سوالات پر تکرار:

۱-آیا تقاضا برای استخدام مهندسان مکانیک در کانادا وجود دارد؟

کشور کانادا نیاز بسیاری به استخدام مهندسان مکانیک در این کشور دارد. بنابراین تحصیل در این رشته در کانادا می تواند به شما کمک کند تا به  راحتی حرفه مناسب خود را پیدا کنید.

۲-کدام دوره‌ها برای مهندسین مکانیک در کانادا بهتر است؟

 • گزینه های تحصیل در کانادا Tech در مهندسی مکانیک
 • دیپلم پیشرفته در فناوری مهندسی الکترو مکانیک – اتوماسیون و رباتیک.
 • دیپلم پیشرفته در فناوری مهندسی مکانیک – طراحی (فست تراک)
 • دیپلم پیشرفته مهندسی مکانیک فناوری – صنعتی (فست تراک)

۳-چه دروسی بیشترین اهمیت را برای تحصیل در رشته مهندس مکانیک در کانادا دارد؟

تکمیل دبیرستان برای پذیرش در اکثر برنامه های دیپلم و گواهینامه در مهندسی مکانیک، لازم است. مهمترین دروس این رشته عبارتند از: زبان انگلیسی، ریاضی و فیزیک.

۴-چرا کانادا برای تحصیل در رشته مهندسی مکانیک بهترین است؟

زیرا کانادا مکانی بسیار عالی برای کسب دانش فنی است. این کشور از  بازار کار گسترده‌ای برخوردار است. دانشجویان به راحتی پس از فارغ التحصیلی حرفه مورد نظر و مجوز کار خود را دریافت خواهند کرد.

۵-کدام استان های کانادا برای مهندسین مکانیک مناسب هستند؟

تقاضا برای مهندسان مکانیک معمولاً در استان‌های غربی کانادا بیشتر است، به طور کلی ونکوور و کلگری دستمزد بالایی به کارکنان این حوزه اختصاص داده‌اند. تورنتو و مونترال از نظر میزان پرداخت دستمزد در رتبه دوم قرار دارند.

۶- بیشترین مشاغل مهندسی مورد تقاضا در کانادا کدامند؟

 • مهندس برق
 • مهندس مکانیک
 • مهندس پروژه
 • تکنسین عمران
 • مهندس تولید
 • مهندس فرآیند
 • مدیریت مهندسی
 • تکنسین تضمین کیفیت

برای اطلاع از تحصیل در کانادا و شرایط دریافت بورسیه درکانادا  کلیک کنید.

وزارت امور خارجه :   https://mfa.gov.ir

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}