کیان ویزا

تحصیل در کشور ارمنستان 

0.0
0.0/5
تحصیل در کشور ارمنستان 
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

تحصیل در کشور ارمنستان

تحصیل در ارمنستان 

جمهوری ارمنستان واقع در شمال شرقی ارتفاعات ارمنستان، بین 38 درجه تا 42 درجه شمالی خط استوا قرار دارد. ارمنستان که به دلیل بلندترین کوه منطقه، کوه آرارات، و همچنین زمستان های طولانی آن شناخته می شود، دومین دریاچه بزرگ جهان، دریاچه سوان در ارتفاعات ارمنستان را نیز داراست.

با توجه به جامعه آنها، حدود 95 درصد از جمعیت ارامنه مسیحی هستند و این کشور  از اولین کشورهایی بود که در خاورمیانه به مسیحیت گروید. اقتصاد ارمنستان از درگیری با آذربایجان آسیب زیادی دیده است.

به دلیل وضعیت اقتصادی فعلی و هزینه های بالای درمان ، بیمه درمانی اجباری برای مردم ارمنستان تحمیل شده است. هزینه زندگی در ارمنستان در مقایسه با سایر کشورها  نسبتاً پایین است.

پایتخت ارمنستان ایروان است و بیشتر دانشگاه های آموزش عالی و متوسطه در آنجا واقع شده اند .

در کشور ارمنستان حدود 30 کالج و دانشگاه دولتی و حدود 30 کالج و دانشگاه خصوصی مشغول به فعالیت هستند که سالانه   حدود 10 هزار دانشجو از بیش از 40 کشور در مقاطع کارشناسی ، ارشد ، دکتری در رشته های مختلف مهندسی و همچنین پزشکی جذب می نماید .

چرا تحصیل در ارمنستان؟

کشوری عالی برای تحقیق و آموزش عالی است. دلایل متعددی وجود دارد که چرا ارمنستان یک مکان مناسب برای تحصیل در خارج از کشور است. 

1-درکشور ارمنستان امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد

2-مدارک کشور ارمنستان  در سراسر جهان پذیرفته می شود.

3-دانشجویان بین المللی در ارمنستان اجازه دارند در طول تحصیل 20 ساعت در هفته کار کنند

4-مردم ارمنی، صمیمی و خوش برخورد هستند و مشکلی برای اقامت وجود ندارد زیرا اتاق ها و آپارتمان های اجاره ای به راحتی در دسترس هستند.

5-روند درخواست ویزا برای دانشجویان بدون دردسر است و اکثر درخواست های ویزای دانشجویی تایید می شوند

6-دانشجویان این شانس را دارند که از سازمان های مختلف بورس تحصیلی دریافت کنند و به راحتی در خارج از کشور تحصیل کنند.

7-اکثر شهرهای ارمنستان، به خصوص شهرهایی که دانشگاه ها در آن قرار دارند، امن هستند .

8-سبک زندگی در ارمنستان بسیار آسان است و سازگاری با این کشور کار سختی نیست .

9-کلاس های درسی در دانشگاه ها ساختار خوبی دارند و مجهز به تکنولوژی روز هستند .

10-کادر آموزشی با تجربه هستند و دانش زیادی دارند که می تواند برای دانشجویان  مفید باشد . 

زبان تحصیل در کشور ارمنستان 
زبان تحصیل در کشور ارمنستان 

زبان تحصیل در کشور ارمنستان 

ویزای تحصیلی به دانشجو اجازه اقامت و تحصیل در این کشو را می دهد و نکته قابل توجه این که تحصیل در ارمنستان می تواند به زبان انگلیسی ، آلمانی و فرانسه هم باشد  که جهت اخذ پذیرش در آن ها نیازی به داشتن مدرک زبان آیلتس یا  تافل نیست

هزینه تحصیل در ارمنستان

هزینه تحصیل در دانشگاه های ارمنستان خیلی گران نیست. برای تحصیل در مقطع لیسانس، می توانید شهریه را از 400000 AMD (833 دلار) تا 4.1 میلیون AMD (8540 دلار) انتظار داشته باشید. از سوی دیگر، برنامه های تحصیلات تکمیلی ارزان تر هستند. شما باید حدود 380000 AMD (791 دلار) تا 3.8 میلیون (8064 دلار) در سال برای شهریه در برنامه تحصیلات تکمیلی  هزینه کنید.

پشنهاد کیان ویزا :

ویزای شینگن چیست ؟

اخذ فوری ویزای شینگن ایتالیا

نحوه خرید بلیط جام جهانی قطر

روشهای مهاجرت به قطر

هزینه های زندگی در ارمنستان

هزینه های زندگی بسته به سبک زندگی متفاوت است. متوسط ​​هزینه های ماهانه زندگی برای دانشجویان بین المللی در ارمنستان ممکن است از 275000.00 درام تا 355000.00 AMD شامل اقامت، غذا، آب و برق و سایر موارد ضروری باشد.

محل اقامت

در ارمنستان، چندین گزینه مسکن برای دانشجویان وجود دارد. موسسات آموزش عالی در ارمنستان خوابگاه هایی را برای دانشجویان فراهم می کنند و معمولاً گران نیستند.

گزینه های اقامتی موجود در ارمنستان به شرح زیر است:

خوابگاه: اساساً خوابگاه ها در محوطه دانشگاه هستند. تمامی امکانات لازم در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. بهترین گزینه خوابگاه ها هستند . زندگی در خوابگاه به شما امکان می دهد با افراد جدیدی آشنا شوید.

اقامت در خانه / خانواده میزبان: با اقامت در کنار مردم محلی، تجربه فرهنگی جدید  به دست می آورید. زبان کشور را به سرعت یاد می گیرید و با فرهنگ ارمنستان  آشنا می شوید.

آپارتمان: آپارتمان ها در ارمنستان با کلیه امکانات مورد نیاز مبله شده اند. دانشجویان می توانند آپارتمانی را در ارمنستان اجاره کنند ویا  با دانشجویان دیگر به اشتراک بگذارند. هزینه ها بسته به مکان، اندازه و امکانات ارائه شده متفاوت است. تعداد زیادی آپارتمان در نزدیکی محوطه دانشگاه موجود است.

اجاره ماهانه

اجاره آپارتمان بسته به موقعیت مکانی در داخل یا خارج از مرکز شهر متفاوت است. و تعداد اتاق ها 1 یا 3 خوابه. به طور کلی بین 40000 تا 300000 AMD متغیر است

دانشگاه های ارزان ارمنستان
دانشگاه های ارزان ارمنستان

دانشگاه های ارزان ارمنستان

  1. دانشگاه  ملی  کشاورزی ارمنستان  

هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: 400,000 AMD تا 550,000 AMD (833 $ تا 1,145 دلار)

شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: 380,000 AMD تا 420,000 AMD (791 تا 875 دلار)

دانشگاه ملی کشاورزی ارمنستان موسسه ای است که در زمینه آموزش کشاورزی تخصص دارد. مؤسسه کشاورزی سابق جمهوری سوسیالیستی شوروی ارمنستان که در سال 1930 تأسیس شد، دارای 5 بخش است: زراعت، فناوری غذایی، مهندسی کشاورزی، دامپزشکی و دامپروری، و تجارت کشاورزی و اقتصاد. با شهریه حدود 800 دلار در سال، دانشگاه ملی کشاورزی ارمنستان ارزان ترین دانشگاه ارمنستان برای دانشجویان بین المللی است.

این دانشگاه از طریق دپارتمان همکاری های بین المللی خود در برنامه های مختلف و همکاری های دوجانبه شرکت می کند..

. 2.دانشگاه دولتی اقتصاد ارمنستان

 تحصیلات تکمیلی برای دوره های کارشناسی: 550000 AMD تا 600000 AMD (1145 تا 1250 دلار)

شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: 520,000 AMD تا 620,000 AMD (1,083 تا 1,292 دلار)

دانشگاه دولتی اقتصاد ارمنستان (ASUE) یک مؤسسه دولتی است که در سال 1975 تأسیس شد. شروع آن به سال 1930 به عنوان دانشکده اقتصاد دانشگاه دولتی ایروان برمی گردد.

این دانشگاه دارای 6 دانشکده در رشته های مدیریت، مقررات اقتصادی و روابط بین الملل، امور مالی، بازاریابی و سازمان تجارت، علوم کامپیوتر و حسابداری است

ASUE متقاضیان را ملزم به شرکت در آزمون ورودی می کند که نتایج آن دسترسی فرد را به برنامه های بورسیه تعیین می کند.

  • دانشگاه دولتی ایروان

هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: 645000 AMD تا 975000 AMD (1343 تا 2030 دلار)

هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: 645000 AMD تا 1.8 میلیون AMD (2000 دلار)

دانشگاه ایالتی ایروان قدیمی ترین مؤسسه دولتی مستمر در کشور است. این دانشگاه مقرون به صرفه در ارمنستان که در سال 1919 تأسیس شد، به نام دانشگاه ایروان نیز شناخته می شود. در حالی که آموزش عمدتا به زبان ارمنی است، اما  دوره های انگلیسی و روسی نیز  در این دانشگاه  به دانشجویان بین المللی  ارائه می شود .

این دانشگاه دارای 19 دانشکده است که پذیرش در آنها رقابتی است. به عنوان  دانشگاه  رتبه برتر در ارمنستان ، دانشجویان  برای ثبت نام در برنامه های مورد نظر خود باید در آزمون ورودی شرکت کنند.

  • دانشگاه ملی معماری و ساختمان ارمنستان

هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: 690000 AMD تا 890000 AMD (1437 تا 1854 دلار)

 هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: 790,000 AMD تا 990,000 AMD (1,645 تا 2,062 دلار)

این دانشگاه از طریق 5 دانشکده خود – معماری، طراحی، مدیریت و فناوری، اقتصاد شهری و بوم شناسی، و ساخت و ساز، تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد..

5. دانشگاه اروپایی ارمنستان

 هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: 870000 AMD (1811 دلار)

هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: 960000 AMD (2000 دلار)

دانشگاه اروپایی ارمنستان (EUA) بر اساس توافق نامه هایی بین سازمان های ارمنی، فرانسوی، ایتالیایی و آلمانی تأسیس شد. این برنامه ها، که با فرآیند بولونیا همسو هستند، با هماهنگی متخصصان دانشگاه فنی برلین، آلمان و دانشگاه مارسی 2، فرانسه توسعه یافتند.

این دانشگاه ارزان در ارمنستان که دارای 4 شعبه محلی است، 11 رشته لیسانس، 10 رشته کارشناسی ارشد و 6 رشته تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد. همه اینها به صورت تمام وقت یا پاره وقت در دسترس هستند.

همانند ریشه های چندفرهنگی قوی دانشگاه، EUA دارای جمعیت دانشجویی متنوعی است که 20 درصد از زبان آموزان آن از نقاط مختلف جهان می آیند.

6. دانشگاه ملی پلی تکنیک ارمنستان

هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: 950000 AMD (1979دلار )

هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: 1.3 تا 1.6 میلیون AMD (2708 تا 3333 دلار)

دانشگاه ملی پلی تکنیک ارمنستان (NPUA) در رشته های مهندسی، علوم و فناوری تخصص دارد. این دانشگاه در سال 1933 تأسیس شد و دارای پردیس اصلی در  ایروان و شعبه های  در کاپان، گیومری و وانادزور است.

NPUA میزبان انواع دانشجویان خارجی است. از طریق بخش دانشجویان خارجی، دانشگاه به ثبت نام کنندگان بین المللی خود کمک می کند.

فقط 11 مدرک لیسانس برای دانشجویان خارجی باز است. با این حال، متقاضیان تحصیلات تکمیلی بین‌المللی می‌توانند برای تمام برنامه‌های آموزش انگلیسی در دانشگاه درخواست دهند.

7. دانشگاه بین المللی اوراسیا

شهریه برای برنامه های کارشناسی: 2400 تا 2600 دلار

هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: 2400 تا 3000 دلار

بعدی در لیست ارزان‌ترین دانشگاه‌های ما در ارمنستان، دانشگاه بین‌المللی اوراسیا (EIU) است که یک موسسه خصوصی است که در سال 1996 تأسیس شد. این دانشگاه که در ایروان مستقر است، سیستم ECTS را برای تسهیل برنامه‌های تبادل دانشجو و اساتید اتخاذ کرده است. به این ترتیب، برنامه های دانشگاه مطابق با استانداردهای آموزش عالی اروپا است.

EIU برنامه های متعددی را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در زمینه های حقوق، مدیریت و زبان های خارجی ارائه می دهد. برای پذیرش، متقاضیان باید شرایط لازم را ارسال کنند و در آزمون ورودی/مصاحبه شرکت کنند.

کسانی که نمرات بالایی کسب می کنند ممکن است از برنامه های بورسیه استفاده کنند.

8. آکادمی ملی علوم ارمنستان (NASRA) – مرکز آموزشی علمی بین المللی

هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: غیر مجاز (فقط برنامه های تحصیلات تکمیلی)

هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: 1.2 میلیون AMD (2500 دلار)

NASRA سازمانی است که مسئول مطالعات علوم و علوم اجتماعی ارمنستان است. این مرکز آموزشی علمی بین المللی است که در سال 1997 تاسیس شد. دارای کارشناسی ارشد و دکتری. این دانشگاه مقرون به صرفه در ارمنستان برای آماده سازی متخصصان در زمینه های انفورماتیک، علوم سیاسی، روانشناسی، بازاریابی، مدیریت، فقه، و آموزش و پرورش و بسیاری دیگر تاسیس شد.

مهاجرت چوپان به ارمنستان چگونه است ؟

9. دانشگاه دولتی پزشکی ایروان

شهریه برای برنامه های کارشناسی: 5000 تا 5500 دلار

شهریه برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: 6000 تا 6500 دلار                                       

یکی از موسسات آموزشی برتر کشور است. این دانشگاه در سال 1920 تأسیس شد دارای 6 دانشکده به نام‌های پزشکی عمومی، بهداشت عمومی، دندانپزشکی، داروسازی، پزشکی نظامی و آموزش حرفه‌ای/مداوم است.

همانند متقاضیان داخلی، دانشجویان خارجی نیز باید در آزمون ورودی شرکت کنند. متقاضیان می توانند از بین این 3 رشته 2 رشته فیزیک، زیست شناسی و شیمی را انتخاب کنند.

10. دانشگاه آمریکایی ارمنستان

هزینه تحصیل برای برنامه های کارشناسی: 3.6 میلیون AMD تا 4.1 میلیون AMD (7,498 تا 8,540 دلار)

هزینه تحصیل برای برنامه های تحصیلات تکمیلی: 3.3 میلیون AMD تا 3.8 میلیون AMD (6,873 تا 8,064 دلار)

نامزد نهایی در لیست ارزان ترین دانشگاه های ارمنستان، دانشگاه آمریکایی ارمنستان (AUA) است که یک دانشگاه خصوصی مستقر در پایتخت ایروان است. این دانشگاه در سال 2015 تأسیس شد و اولین و تنها دانشگاه معتبر ایالات متحده است که در جمهوری شوروی سابق فعالیت می کند

لازم به ذکر است که موسسه مهاجرتی کیان ویزا در کشور کانادا دارای شعبه رسمی و ثبت شده می باشد و شما عزیزان جهت اطلاعات بیشتر می توانید فرم ارزیابی رایگان را در سایت کیان ویزا تکمیل نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}