کیان ویزا

تحصیل در کشور روسیه

0.0
0.0/5
تحصیل در کشور روسیه
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

تحصیل در کشور روسیه

دلایل زیادی برای انتخاب کشور روسیه به عنوان محل ادامه تحصیل وجود دارد. مانند دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران در روسیه که در کمترین زمان ممکن پذیرش دانشگاهی برای شخص متقاضی صورت می گیرد.در این روش تحصیلی نیازی به مدرک زبان و تمکن مالی نمی باشد و محدودیت سنی ندارد.

علاوه بر این سیستم آموزشی منظم و با سابقه، شرایط راحت تحصیل و مطالعه و پرورش اساتید و متخصصان برجسته در رشته های مختلف، دانشگاه های کشور روسیه را در صدر لیست رتبه بندی بین المللی دانشگاه های جهان قرار داده است. از همه مهمتر هزینه تحصیل در کشور روسیه است که در مقایسه با آمریکا و اروپا بسیار مناسب تر بوده و امکانات تحصیل رایگان برای دانشجویان بین الملی با استفاده از بودجه های دولتی را فراهم کرده است. کشور روسیه هر سال پذیرای تعداد زیادی دانشجو از بیش از ۱۷۰ کشور دنیاست.

در ادامه متن قصد داریم مطالب بیشتری را مورد بررسی قرار دهیم،در صورت تمایل شما عزیزان می توانید از طریق شماره تماس 09300660818 با مشاورین ارشد موسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید و با پر کردن فرم ارزیابی در سایت ، از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

  برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد، دکترا، دکترای حرفه ای،دکترای تخصصی ، برنامه های آموزش حرفه ای و توسعه شغلی و یا صرفا یادگیری زبان روسی به چندین روش امکان پذیر است:

 • تحصیل تمام وقت در محل دانشگاه در طی ایام هفته
 • تحصیل در کلاس هاس شبانه در بعد از ظهر ها و روزهای تعطیل
 • تحصیل پاره وقت که ترکیبی از شرکت در کلاس و مطالعه در منزل است، ولی امتحانات آن در محل دانشگاه برگزار می شود.
 • تحصیل در کلاس های تابستانه به مدت ۳ الی ۸ هفته
 • تحصیل در دوره های مقدماتی آمادگی برای ورود به دانشگاه(دوره های یک ساله برای یادگیری زبان روسی و تقویت برخی دروس عمومی)

برای تحصیل در یکی از ۷۴۱ دانشگاه روسیه که در ۸۲ منطقه این کشور پراکنده اند، نیازی به معدل بالای تحصیلی  یا مدارک  تسلط  به زبان انگلیسی نیست و تحصیل رایگان با استفاده از بورسیه های دولتی این کشوردر سال ۲۰۲۰ در اختیار ۱۵۰۰۰ نفر از شهروندان کشورهای خارجی  قرار گرفته است.

برای شروع به تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه کافیست مراحل ۵ گانه زیر را طی نمایید

۱.با مراجعه به وب سایت دانشگاه مربوطه رشته و مقطع تحصیلی خود را انتخاب کنید.

 ۲. اطلاعات خود درباره شهریه، رشته مربوطه و بورسیه هایی که به آن تعلق می گیرد را کامل نمایید.

۳.مدارک مورد نیاز را تهیه و برای دانشگاه ارسال نمایید.

۴.منتظر نتیجه درخواست پذیرش خود در یک رقابت تنگاتنگ بمانید.

۵. در صورت دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام کنید.

تحصیل در روسیه
تحصیل در روسیه

متوسط هزینه تحصیل در کشور روسیه در مقاطع و برنامه های تحصیلی مختلف به شرح زیر است

متوسط شهریه سالانه مقطع تحصیلی
۲۴۰-۲۶۰ هزار روبل(۳۷۱۵-۳۴۳۰ دلار) کارشناسی تمام وقت(۴ سال)
۲۹۰-۳۲۰ هزار روبل(۴۵۷۱-۴۱۴۳ دلار) دکترای حرفه ای  ویژه فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی(حداقل ۵ سال)
۲۶۰-۲۸۰ هزار روبل(۴۰۰۰-۳۷۱۵ دلار)  
۲۸۰-۳۰۰ هزار روبل(۴۲۸۵-۴۰۰۰ دلار) دکترا(حداقل ۳ سال)
۱۶۰ هزار روبل(۲۲۸۵ دلار) دوره های مقدماتی آمادگی ورود به دانشگاه (حداکثر ۱ سال)
۴۵ هزار روبل(۶۴۳ دلار) دوره های تابستانه(۳ الی ۸ هفته)

هزینه زندگی یک نفر دانشجو در کشور روسیه

هزینه متوسط زندگی دانشجویی در کشور روسیه در ماه های اشتغال به تحصیل یعنی سپتامبر تا ژون  ۳۰۰ الی ۴۰۰ دلار برای یک ماه و ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ دلار برای کل ماه های تحصیل تخمین زده شده است که در جدول زیر به جزییات آن می پردازیم.

هزینه ماهانه مخارج
۵ هزار روبل ( ۷۱ دلار) خوابگاه
۱۰ هزار روبل ( ۱۴۳ دلار) خورد و خوراک
۴۰۵ روبل(۶ دلار) حمل و نقل
۸۰۰ روبل(۱۱ دلار) اینترنت و تلفن همراه
۴۰۰۰ روبل(۵۷ دلار) تغریحات، ورزش و سرگرمی
۲۰۲۰۵ روبل(۲۸۹ دلار) جمع کل

خوشبختانه دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور روسیه با ویزای دانشجویی و به شرط اشتغال به تحصیل تمام وقت می توانند همزمان با تحصیل در محل دانشگاه و خارج از آن با کسب مجوز کار دانشجویی در اوقات فراغت به کار مشغول شوند.

بورسیه های دانشگاه های کشور روسیه

بورسیه دولتی دانشگاه های روسیه علاوه بر شهروندان این کشور به گروه های خاصی از شهروندان کشورهای خارجی، اتباع روسیه ساکن خارج از کشور و مهاجران نیز تعلق می گیرد.خبر خوب برای شما متقاضیان عزیز این است که موسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا با سابقه کار بسیار بالا مدعی اخذ بورسیه به صورت کاملا تضمینی می باشد.بنابراین با خیال راحت با مشاورین تخصصی ما در ارتباط باشید.

علاوه بر این بورسیه ها دولت کشور روسیه هر سال کمک هزینه های تحصیلی دیگری نیز در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد که به SPOTSشهرت دارند. برای مثال در سال ۲۰۲۰ کشور روسیه تعداد ۱۵ هزار عدد از این کمک هزینه ها را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده است.

بورسیه های دولتی کشور روسیه شهریه کامل دانشگاه؛ مقرری ماهانه معادل ۱۴۸۴ روبل(۲۲ دلار) و در صورت امکان خوابگاه دانشجویان را فراهم می کند. هزینه های سفر، هزینه زندگی و بیمه سلامت از موارد تحت پوشش دانشگاه های روسیه نیستند.

در برخی از دوره های کارآموزی ویژه برخی رشته ها بجای حقوق ماهانه خوابگاه در اختیار دانشجویان قرار داده می شود.

برای دریافت بورسیه از دانشگاه های کشور روسیه باید مراحل زیر را طی نمایید:

 • ابتدا شرایط کلی تحصیل در دانشگاه های روسیه را بررسی کرده و رشته و دانشگاه خود را انتخاب کنید.
 • بورسیه هایی که به شهروندان کشور شما تعلق می گیرد را پیدا کنید.برای اینکار می توانید با کنسولگری روسیه در کشور خود تماس بگیرید.
 • ثبت درخواست خود را با پر کردن فرم های مربوطه و ارسال مدارک از طریق کنسولگری یا سفارت روسیه انجام دهید.
 • منتظر نوبت مصاحبه و انجام تست ها و آزمایشات در کنسولگری کشور روسیه بمانید.
 • در صورت کامل بودن مدارک و تایید تست ها و آزمایشات انجام شده نام خود  در لیست کاندیداهای دریافت پذیرش مشاهده خواهید کرد.(متقاضیانی که هیچ آشنایی با زبان روسی ندارند، ابتدا دربخش دوره های مقدماتی دانشگاه  (Preparatory department) در دوره های مقدماتی یا پیش نیاز  ثبت نام شده و پس از گذراندن دوره های آموزش زبان روسی و برخی دروس پایه چون ریاضی، فیزیک، زیست شناسی، شیمی و غیره و قبولی در امتحانات پایان دوره، مجاز به ورود به دانشگاه می شوند.در صورت عدم موفقیت در آزمون های پایان دوره مقدماتی، متقاضی حق ادامه تحصیل رایگان و ورود به دانشگاه را از دست میدهد.)
 •  سایر مدارک موردنیاز را تهیه و ارسال نمایید.
 • منتظر دریافت نتیجه بورسیه خود بمانید.(در برخی رشته های هنر و علوم انسانی لازم است پذیرفته شدگان در امتحانات عملی و حضوری در کشور روسیه نیز شرکت کند، که برای این منظور باید با ویزای توریستی به این کشور سفر کرده و در صورت قبولی، در کلاس های دانشگاه شرکت کنند.)

در ادامه به معرفی ۱۰ دانشگاه برتر کشور روسیه و رتبه بندی QS آنها  در سال ۲۰۲۰خواهیم پرداخت.

نام دانشگاه رتبه بندی جهانی QS
دانشگاه لومونوسف مسکو

(Lomonosov Mosco State University)

74
دانشگاه دولتی سن پترزبورگ

(Saint Petersburg State University)

225
دانشگاه دولتی نووسیبیرسک

(Novosibirsk State University)

228
دانشگاه دولتی تحقیقات ملی تومسک

National Research Tomsk State University

250
دانشگاه فنی باومان موسکو

Bauman Moscow Tomsk State Technical University

282
انستیتو فیزیک و فناوری موسکو

Mosco Institute of Physics and Technology

281
دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای(MEPhI)

National Research Nuclear University MEPhI3

314
دانشگاه تحقیقات ملی-مدرسه عالی اقتصاد

National Research University-Higher School of Economics

298
انستیتو دولتی روابط بین الملل مسکو

Mosco State Institute of International Relations

348
دانشگاه پلی تکنیک تومسک

National Research Tomsk Polytechnic University

401
تحصیل در دانشگاه های روسیه
تحصیل در دانشگاه های روسیه

 

تحصیل در دانشگاه کازان روسیه:

نکته بسیار مهم: رشته های پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی و روسی، طبق لیست دانشگاه های تایید وزارت بهداشت pdf2021-2022 در دانشگاه فدرال کازان مورد تایید واقع شده است.

نکته مهم تر:موسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا با سابقه کار بسیار بالا جهت اخذ بورسیه به صورت کاملا تضمینی اقدام می کند.

دانشگاه فدرال کازان یا قازان،از 10 دانشگاه برتر کشور روسیه می باشد.لازم به ذکر است که این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران می باشد و امکان تحصیل رشته های پزشکی،دندانپزشکی و داروسازی(و همچنین دیگر رشته ها)با بهترین امکانات و شرایط وجود دارد.طبق آخرین رتبه بندی جهانی دانشگاه فدرال در سال 2022 در رتبه 243 جهانی قرار گرفت.شهر کازان از نظر آماری در رتبه بندی شهر های ارزان قرار دارد و این برای متقاضیان نکته مثبتی است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه فدرال کازان

خبر خوب این است که با توجه به مورد تایید واقع شدن دانشگاه فدرال کازان امکان تحصیل رشته پزشکی هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی وجود دارد.از سال 2021 دانشگاه کازان برای متقاضیان ایرانی شرط معدل را در نظر گرفته است.جهت تحصیل در رشته پزشکی حداقل معدل مورد تایید بالای 16 می باشد.

شهریه پزشکی کازان:

یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در شهریه دانشگاه کازان و رشته پزشکی،زبان انتخابی برای تحصیل است.هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه فدرال کازان رشته پزشکی 450 هزار روبل می باشد و به زبان روسی مبلغ کمتری،350 هزار روبل است.

تحصیل دندان پزشکی در دانشگاه فدرال کازان

تحصیل رشته دندانپزشکی نیست در دانشگاه کازان امکان پذیر و مورد تایید می باشد.از نظر شهریه تفاوت خاصی برای رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه کازان وجود ندارد و به زبان روسی 350 هزار روبل و به زبان انگلیسی 450 هزار هزار روبل می باشد.همانطور که گفته شد امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه وجود دارد.البته فقط دو سال تحصیل انگلیسی می باشد و از سال سوم به زبان روسی تبدیل می شود.

پادفک دانشگاه کازان

دوره پادفک درواقع دوره پیش دانشگاهی و یا کالج قبل از ورود به دانشگاه است.مواردی که در این دوره تدریس می شوند عبارتند از:زیست شناسی،شیمی و دوره زبان روسی.پادفک دانشگاه کازان یکی از ارزانترین و باکیفیت ترین پادفک ها محسوب می شود که مورد تایید ایران است.

شهریه پادفک کازان

در سال 2022-2023 هزینه پادفک این دانشگاه مبلغ 195 هزار روبل رقم خورده است که معادل 2200 دلار می باشد.

تحصیل در داروسازی دانشگاه فدرال کازان

تحصیل در این رشته نیز همانند رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه فدرال کازان مورد تایید و امکان پذیر است.شهریه این رشته 198 هزار روبل می باشد و فقط به زبان روسی امکان پذیر است.جهت اخذ اطلاعات بیشتر شما عزیزان می توانید از طریق شماره تماس 09300660818 با مشاورین مجرب ما در ارتباط باشید و همچنین با پر کرد فرم ارزیابی در همین وبسایت از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

تحصیل در روسیه در رشته های علوم پزشکی

رشته های پزشکی دانشگاه های روسیه در میان دانشجویان خارجی بیشترین درخواست را دارند، بطوری که کشور روسیه در سال ۲۰۱۷/۲۰۱۸ پذیرای بیش از ۴۸ هزار دانشجوی خارجی در انواع رشته های پزشکی بوده است. اغلب این دانشجویان از آسیا، آفریقا، خاورمیانه و کشورهای مشترک المنافع برای تحصیل به کشور روسیه مهاجرت می کنند.

سطوح مختلف تحصیل در رشته های پزشکی در کشور روسیه

تحصیل در مقطع کارشناسی رشته های پزشکی دانشگاه های کشور روسیهتنها در رشته پرستاری امکان پذیر است. بقیه رشته ها نیازمند ۵ الی ۶ سال(دندانپزشکی و داروسازی ۵ سال، پزشکی عمومی و پزشکی اطفال ۶ سال) تحصیل هستند و درنهایت مدرک دکترای حرفه ای به فارغ التحصیلان داده می شود. در صورت تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترای تخصصی نیز امکانات ادامه تحصیل تا ۸ الی ۹ برای علاقه مندان رشته های پزشکی وجود دارد.

برای تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه های روسیه تسلط به هر ۲ زبان انگلیسی و روسی لازم است و در صورت نیاز به یادگیری زبان روسی شرکت در دوره های تحصیلی مقدماتی برای دانشجویان ضروریست. علاوه بر این برای ورود به رشته های پزشکی از دانشجویان آزمون های جداگانه ورودی در رشته های زیست شناسی و شیمی گرفته می شود و قبولی در این آزمون ها شرط ورود به رشته های پزشکی در کشور روسیه است.

لازم به ذکر است که دانشگاه ایالتی کازان(Kazan Federal University) از دانشجویان رشته های پزشکی مدرک زبان تافل می خواهد و دانشگاه ایالتی ایمانوئل کانت بالتیک(Immanuel Kant Baltic Federal University)، آزمون های ورودی زیست شناسی و شیمی را به زبان روسی برگزار می کند.

در ادامه به معرفی هزینه تحصیل در رشته های مختلف پزشکی در دانشگاه های روسیه خواهیم پرداخت:

مقطع تحصیلی رشته های مربوطه هزینه سالانه
کارشناسی پرستاری(۴ سال) ۹۰ هزار تا ۱۰۰ هزار روبل(۱۵۰۰ الی ۱۷۰۰ دلار)
دکترای حرفه ای پزشکی عمومی و پزشکی اطفال(۶ سال) ۸۰ هزار تا ۴۰۰ هزار روبل( ۱۴۰۰ الی ۷۰۰۰ دلار)
داروسازی، روانشناسی بالینی وغیره(۵ الی ۵.۵ سال) ۱۴۰ هزار روبل (۲۳۰۰ دلار)
دندانپزشکی(۵ سال) ۱۷۰ هزار تا ۴۳۰ هزار روبل(۳۰۰۰ تا ۷۵۰۰ دلار)
 انترنی یا کارورزی پزشکی درماتولوژی، ارتودنسی،گوارش و سایر تخصص ها(۲ تا ۴ سال) ۱۰۰ هزار تا ۳۸۰ هزار روبل(۱۸۰۰ تا ۶۶۰۰ دلار)
انترنی یا کارورزی دندانپزشکی دندانپزشکی(۲ سال) ۳۱۶ هزار روبل(۵۵۰۰ دلار)
رزیدنتی یا تخصص رشته های تخصصی پزشکی(۲ تا ۴سال) ۳۶۷ هزار روبل
 دکترای تخصصی رشته های تخصصی پزشکی(۳ سال) ۲۳۳ هزار تا ۳۱۶ هزار روبل(۴۲۰۰-۵۵۰۰ دلار)
تحصیل در روسیه
تحصیل در روسیه

دوره های انترنی یا کارورزی در کشور روسیه

دانشجویان رشته های پزشکی در دانشگاه های کشور روسیه برای پایان دوره دکترای حرفه ای باید در دوره های انترنی یا کارورزی ۲ الی ۴ ساله که به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند، شرکت کنند . دوره های انترنی رشته های دندانپزشکی ۲ ساله هستند و در طی آنها آموزش های عملی بیشتر در گرایش های مختلف پزشکی از جمله جراحی، دندانپزشکی کودکان و غیره در اختیار دانشجویان قرارداده می شود.

آموزش های دوره انترنی دانشگاههای روسیه علاوه بر رشته های رایج پزشکی در رشته های کمیابی چون پزشکی غواصی و پزشکی هوافضا نیز صورت می گیرد.

دوره های دکترای تخصصی پزشکی در کشور روسیه

فارغ التحصیلان دوره ۶ ساله  دکترای حرفه ای از دانشگاه های کشور روسیه می توانند به جای شرکت در دوره های انترنی وارد دوره های ۳ ساله دکترای تخصصی شده وپس از دفاع از پایان نامه خود مدرک دکترا(PhD) دریافت نمایند.

شرط ورود به دوره های دکترای تخصصی رشته های پزشکی، گذراندن آزمون های زبان انگلیسی و دروس تخصصی، ارائه چندین مقاله تحقیقاتی و قبولی در آزمون مصاحبه شفاهی دانشگاه مربوطه است.

دوره های رزیدنتی یا دستیاری در دانشگاه های کشور روسیه

 دوره ۲ ساله رزیدنتی ویژه کسانیست که مدرک دکترای حرفه ای خود را پس از۶ الی ۷ سال تحصیل در رشته های پزشکی  از کشور روسیه یا کشور دیگری به غیر از روسیه دریافت کرده اند و قصد دارند با شرکت در امتحان ورودی دوره رزیدنتی برای اخذ مدرک تخصص به تحصیلات خود ادامه دهند.

 به غیر از پزشکان عمومی، شرکت در دوره رزیدنتی برای کسب تخصص در رشته هایی چون جراحی، نورولوژی، پوست و غیره، برای فارغ التحصیلان ضروری است. اکثر کلاس ها، آموزش های عملی و آزمون های دوره رزیدنتی به زبان روسی برگزار می شوند و برخی از آموزش ها به زبان انگلیسی نیز دردسترس هستند. معمولا متقاضیان تحصیل در دوره تخصص در کشور روسیه ابتدا در بخش دوره های مقدماتی دانشگاه زبان روسی را فرا می گیرند و در صورت موفقیت به تحصیلات خود در دوره رزیدنتی ادامه می دهند.

برای شرکت در دوره های رزیدنتی داوطلبان باید مدرک دکترای حرفه ای در رشته های پزشکی یا داروسازی داشته باشند و در صورتیکه مدرک خود را ازکشوری به غیر از روسیه دریافت کرده اند، باید ابتدا آن را به تایید دانشگاه های کشور روسیه برسانند.

بعد از اتمام تحصیلات فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی باید در امتحان کسب مجوز فعالیت حرفه ای شرکت کرده و در صورت قبولی، شروع به کار در رشته خود نمایند.

برای اشتغال به کار پس از اتمام تحصیلات فارغ التحصیلان باید مجوز اقامت خود را از تحصیلی به کاری تغییر داده و پس از کسب اقامت موقت و مجوز کار در کشور روسیه مشغول به کار شوند. در صورت کار و اقامت در کشور روسیه به مدت ۲ سال می توان برای مجوز اقامت دائم این کشور نیز اقدام کرد.موسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا جهت ارائه کلیه خدمات مهاجرتی در خدمت شماست.

متوسط درآمد مشاغل مختلف در کشور روسیه

حقوق دریافتی سالانه افراد در کشور روسیه بسته به نوع شغل و محل اشتغال متفاوت است که در جدول زیر به بررسی حقوق دریافتی در برخی مشاغل پرداخته ایم.

شغل درآمد متوسط سالانه به روبل
منشی ۲۲۰۲۴-۴۲۱۰۹
نانوا ۱۷۱۶۱-۴۲۷۹۵
قصاب ۱۹۸۰۷-۴۹۳۰۹
راننده تراکتور ۱۹۳۱۵-۴۸۸۷۴
طراح داخلی دکوراسیون ۱۷۵۲۷-۴۴۹۸۹
مشاور مالی ۲۳۴۰۵-۷۳۵۵۲
حسابدار ۲۸۴۹۶-۸۹۵۳۷
مسؤول آزمایشگاه شیمی ۲۲۴۵۹-۴۳۵۲۰
استاد دانشگاه ۵۵۰۷۰-۱۰۲۹۱۹
معلم ۲۳۸۷۶-۴۵۹۱۸
مهندس برق ۲۵۰۱۷-۸۰۴۴۵
دندانپزشک ۳۷۸۳۰-۸۹۵۴۹
دکتر ۳۵۴۸۱-۷۹۸۰۹

دانشگاه های برتر شهر مسکو دررشته های پزشکی

دانشگاه سچنوف موسکو(Sechenov First Moscow State Medical University)

 دانشگاه سچنوف در مقاطع دکترای حرفه ای، تخصص و دکترای تخصصی و در رشته های پرستاری، پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی در دانشکده هایتحصیلات مقدماتی، دانشکده پزشکی،دانشکده پیشگیری از امراض، دانشکده داروسازی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده پزشکی اطفال و دانشکده آموزش های پیشرفته پرستاری، روانشناسی و مددکاری، دانشجو می پذیرد.

برای اخذ پذیرش دانشگاه سچنوف نیازی به مدرک زبان انگلیسی نیست، اما یادگیری زبان روسی در دوره مقدماتی و قبل از شروع به تحصیل الزامیست.

دانشگاه دوستی ملل روسیه(RUDN)(People’s Friendship University of Russia)

 دانشگاه  دوستی ملل روسیه در رشته های پزشکی عمومی(تمام وقت)، دندانپزشکی(تمام وقت) و داروسازی(تمام وقت و پاره وقت) و نیز در رشته های تخصصی چون جراحی، طب اطفال، روانپزشکی دانشجو می پذیرد. علاوه بر این تحصیل در مقطع دکترای تخصصی نیز در ۳۳ رشته متنوع در دانشگاه دوستی ملل امکان پذیر است.

برای اخذ پذیرش دانشگاه دوستی ملل روسیه نیازی به مدرک زبان انگلیسی نیست.

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای(National Research Nuclear University MEPhI)

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای چنانچه از نامش پیداست بیشتر ویژه تحصیل در رشته های مهندسی و فیزیک است، اما به طور فعال در زمینه های فناوری پزشکی، فیزیک پزشکی و پزشکی هسته ای نیز دانشجو می پذیرد.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای نیازی به مدرک زبان انگلیسی نیست اما تسلط به زبان روسی الزامیست.

روش های دریافت بورسیه از دانشگاه های کشور روسیه

بورسیه هایی که به دانشجویان خارجی در کشور بورسیه تعلق می گیرد بر پایه روابط سیاسی و همکاری های موجود بین روسیه و آن کشورها تعیین می شود.

به طور کلی سه راه برای دریافت بورسیه از دانشگاه های کشور روسیه وجود دارد.

روش اول و راحت ترین روش ثبت درخواست از طریق سفارت یا کنسولگری کشور روسیه در کشور مبدا و ارسال مدارک از طریق وب سایت مربوطه است.

روش بعد ثبت درخواست و اخذ مجوز تحصیلی دانشگاه های روسیه به صورت مستقیم با ارسال مدارک به وب سایت این دانشگاه هاست. در صورت موفقیت در اخذ پذیرش، پیشنهاد دریافت بورسیه به طور خودکار برای پذیرفته شدگان ارسال می شود.

روش سوم شرکت در المپیادهای علمی مختلفی که در سراسر کشور  روسیه برای رقابت میان کشورهای مختلف دنیا برگزار می شود و کسب مقام می باشد. در این حالت نیز در صورت کسب مقام، متقاضیان به طور خودکار مشمول بورسیه خواهند شد.شما متقاضیان عزیز می توانید جهت دسترسی به پاسخ تمامی سوالات مهاجرتی خود از طریق شماره تماس 09300660818  با مشاورین مجرب موسسه کیان ویزا در ارتباط باشید و همچنین با پر کردن فرم ارزیابی در همین سایت از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

پرسش های متداول:

هزینه شهریه دانشگاه های کشور روسیه چقدر است؟

مبلغ شهریه دانشگاه های کشور روسیه بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه از ۹۰ تا ۴۳۰ هزار روبل یا ۱۵۰۰ الی ۷۵۰۰ دلار متغیر است.

هزینه زندگی یک نفر دانشجو در کشور روسیه چقدر است؟

هزینه متوسط زندگی دانشجویی در کشور روسیه در ماه های اشتغال به تحصیل یعنی سپتامبر تا ژون  ۳۰۰ الی ۴۰۰ دلار برای یک ماه و ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ دلار برای کل ماه های تحصیل تخمین زده شده است.

آیا دانشگاه های کشور روسیه مجانی هستند؟

امکانات تحصیل رایگان با استفاده از بورسیه های دولتی کشور روسیه برای اتباع خارجی فراهم است، برای مثال در سال ۲۰۲۰ دانشگاه های روسیه ۱۵۰۰۰ نفر از اتباع خارجی را برای تحصیل رایگان در رشته ها و دانشگاه های مختلف پذیرش کرده اند.

آیا برای تحصیل در کشور روسیه نمره آیلتس و تافل نیاز است؟

نمرات آزمون زبان انگلیسی از شروط پذیرش دانشگاه های کشور روسیه نیست، اما تسلط به آن امتیاز محسوب می شود. دوره های آموزشی اغلب به ۲ زبان انگلیسی و روسی ارائه می شوند که در صورت عدم آشنایی با زبان روسی دانشجویان باید ابتدا با شرکت در دوره های مقدماتی آماده سازی، این زبان را فرا گرفته و در صورت قبولی در امتحان زبان روسی، مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه هستند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه چیست؟

مدارک تحصیلی دوره دبیرستان و دانشگاه اعم از دیپلم، کارشناسی ، کارشناسی ارشدو دکترا بعلاوه پاسپورت معتبر و فرم تکمیل شده درخواست پذیرش از جمله مدارک ضروری برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور روسیه اند.

آیا دانشجویان می توانند همزمان با تحصیل در کشور روسیه کار کنند؟

خوشبختانه برای دانشجویان مشغول به تحصیل در کشور روسیه امکان کار کردن همزمان با تحصیل در محل دانشگاه و خارج از آن وجود دارد و دانشجویان به شرط اشتغال به تحصیل تمام وقت می توانند با کسب مجوز کار دانشجویی در اوقات فراغت به کار مشغول شوند.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

تحصیل در نروژ

مهاجرت به نروژ

  اقامت نروژ

 تحصیل در کشور کانادا

روش های مهاجرت به انگلستان

روش های مهاجرت به نروژ

 :https://www.yasa.co/  : سایت سفارت روسیه در ایران

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}