کیان ویزا

تحصیل در کشور فنلاند

0.0
0.0/5
تحصیل در کشور فنلاند
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

تحصیل در کشور فنلاند

تحصیل در کشور فنلاند

کشور فنلاند

کشور فنلاند در شمال اروپا واقع شده است. این کشور نزدیک به 6 میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن شهر هلسینکی است. حدود 1 میلیون نفر از جمعیت این کشور در منطقه کلان‌شهری هلسینکی زندگی می‌کنند. فنلاند از شمال با نروژ، از شرق با روسیه، از غرب با سوئد همسایه می باشد.یکای پول فنلاند یورو میباشد. فنلاند یکی از کشورهایی است که هر ساله در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار می‌گیرند. همچنین از تاریخ ۱۴ دسامبر ۱۹۵۵ در سازمان ملل متحد نیز عضو شده است. مساحت این کشور 455/338 کیلومتر مربع می باشد،همچنین فنلاند هشتمین کشور در اروپا و پس از جمهوری کنگو شصت و پنجمین کشور در جهان است. فنلاند از نظر جمعیت کم‌تراکُم‌ترین کشور در اتحادیه اروپا شناخته شده است و آب و هوا و اکوسیستم پاک و سالمی دارد.زبان رایج در این کشور فنلاندی و زبان سوئدی می باشد.

مهاجرت به کشور فنلاند:

شاید بارها پیش آمده باشد که از خودتان بپرسید بهترین روش ها برای مهاجرت چیست؟یا اینکه راحت ترین روش گرفتن اقامت کدام است؟همانطور که متذکر شدیم کشور فنلاند در سال های گذشته در رتبه بندی جهانی شاخص های کیفیت زندگی، جزو کشورهای پیشرو محسوب میشود. خدمات درمانی و پوشش بیمه عالی، امنیت بسیار بالای شهرهای فنلاند، نرخ بیکاری پایین و سطح بالای رفاه اجتماعی و دیگر شاخص های مناسب دلیل بر محبوبیت فنلاند بین مهاجرین هستند.فنلاند یکی از مقصدهای محبوب برای مهاجرت بوده است. همانند دیگر کشور ها روش های مختلفی جهت مهاجرت به این کشور وجود دارند.مهاجرت از طریق کار ،سرمایه گذاری ،ثبت شرکت، ازدواج، تولد فرزند و…. .از مهم ترین روش های مهاجرت به کشور فنلاند،مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی می باشد.در ادامه به توضیحات بیشتر در رابطه با تحصیل در کشور فنلاند می پردازیم. شما عزیزان می توانید برای انتخاب بهترین روش مهاجرت به کشور فنلاند و همچنین دیگر کشور ها،در سایت موسسه کیان ویزا با مشاورین مجرب ما در ارتباط باشید و بهترین مسیر را برای مهاجرت خود برگزینید.

سیستم آموزشی کشور فنلاند

در رابطه با سیستم آموزشی این کشور باید گفت که دانشگاه های این کشور در سال ۲۰۱۲ به داشتن بهترین سیستم آموزش دنیا معروف شد .بنابراین می توان گفت کشور فنلاند از کشورهاییست که دارای بهترین سیستم های آموزشی دنیا می باشد .در دانشگاه های برتر فنلاند امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بیش از ۱۰۰ رشته تحصیلی بین المللی وجود دارد.همچین امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز در این کشور وجود دارد.تحصیل در مدارس کشور فنلاند به طور معمول از ساعت 9 الی 9:45 دقیقه شروع می شود و در این مورد نسبت به برخی از کشورهای اروپایی متفاوت هستند. دانش آموزان در فنلاند اغلب شش سال اول تحصیلات خود زیر نظر یک معلم هستند و تغییری در آموزگارشان ایجاد نمیشود. در این کشور مدارس به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شوند که تحصیل رایگان در مدارس فنلاند تنها در مدارس دولتی امکان پذیر است و تحصیل در مدارس خصوصی فنلاند برای دانش آموزان ملزم به پرداخت هزینه است.

کشور فنلاند و تحصل در ان
کشور فنلاند و تحصل در ان


مزایای مدارس فنلاند:

در این بخش از مقاله قصد داریم توضیحات بیشتری را در رابطه با مدارس این کشور در اختیار شما قرار دهیم.

  • هزینه تحصیل در مدارس این کشور رایگان است.
  • ساعات زنگ تفریح و ناهار زیاد است و به تغذیه دانش آموزان توجه خاصی می شود.دانش آموز در طول هفته فقط ۲۰ ساعت به مدرسه می رود.اما لازم به ذکر است که دانش آموز بسیاری از موارد آموزشی را در هنگام بازی می آموزد.
  • دانش آموزان در کشور فنلاند در خانه هایشان تکلیفی انجام نمی دهند و تمام کار های خود را در مدرسه انجام می دهند.
  • از مهم ترین ویژگی های مدارس و نظام آموزش پرورش کشور فنلاند که بسیار مورد توجه قرار گرفته است این است که،امکان ترک تحصیل در مدارس این کشور وجود ندارد.اگر دانش آموز در درسی یا مقطعی ضعیف باشد ،معلم باید مشکل را ریشه یابی کند و ساعات بیشتری را صرف آموزش به آن دانش آموز کند،همچنین روانشناسان و مشاورین مدارس نیز می توانند در مواردی دانش آموزان را حمایت کنند.
  • نکته قابل توجه در مدارس ابتدایی مدارس کشور فنلاند این است که دانش آموز پس از گذراندن ۶ سال از دوره ابتدایی فقط یک امتحان نهایی می دهد و در طول این سال ها هیچ امتحانی از او گرفته نمی شود.
  • معلمانی که در مدارس کشور فنلاند مشغول به تدرس هستند با سخت گیری های زیادی انتخاب شده اند و دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.دانش آموزان در مدارس کشور فنلاند در انتها به ۲ زبان خارجی علاوه بر زبان مادری خودشان آشنایی دارند.

شروع دوره تحصیلی در فنلاند:

سال تحصیلی در کشور فنلاند به دو ترم پاییز و بهار تقسیم می شود.هر سال تحصیلی شامل ۴ دوره آموزشی می باشد و امتحانات هر ترم در پایان هر دوره آموزشی در یک هفته مشخص گرفته می شود.لازم به ذکر است که کلاس های دانشگاهی در بهمن ماه یا شهریور ماه شروع می شوند.البته بسته به هر رشته متقاضیان عزیز باید تقویم دانشگاهی را مورد برسی قرار دهند.اما همانطور که گفته شد بطور کلی ماه سپتامبر برای شروع سال تحصیلی جدید در نظر گرفته شده است و دانشجو می تواند از قبل برنامه تحصیلی دلخواه خود را درخواست دهد.

شرط سنی تحصیل در کشور فنلاند:

اگر قصد مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل را دارید،شاید برای شما مهم باشد که بدانید تا چه سنی می توانید برای تحصیل در فنلاند اقدام کنید.واضح است که متقاضیان عزیز با توجه به شرایط سنی خود می توانند در کشورهای دیگر در مقاطع مختلف تحصیل کنند.در رابطه با کشور فنلاند باید گفت که متقاضی در هر سنی می تواند در هر مقطع تحصیلی مشغول به تحصیل شود.بنابراین محدودیت سنی خاصی برای تحصیل در فنلاند وجود ندارد.

مقاطع تحصیلی در کشور فنلاند:

اولین دوره آموزشی جهت آماده سازی دانش آموزان در کشور فنلاند همانند خیلی ازکشور ها شرکت در دوره پیش دبستانی در سن ۶ سالگی می باشد.پس از آن دانش آموزان باید در ۷ سالگی خود دوره اجباری  ابتدایی خود را شروع کنند،این دوره در مدارس به اصطلاح جامع پشت سر گذاشته می شود و ۹ ساله می باشد.در طول این دوره دانش آموزان علوم اساسی و پایه را می آموزند و برای ورود به مقطع بعدی دانش لازم را به دست می آورند.پس از پشت سر گذراندن این دوره ،دانش آموزان در دوره های ۳ ساله آموزشگاه های فنی و یا مدارس عمومی مشغول به تحصیل می شوند و برای ورود به دانشگاه آماده می شوند.

Flowchart: Terminator: از ۱تا ۶سالگی: مهدکودکدر سن ۱۹ سالگی در کشور فنلاند فرد تحصیلات ابتدایی خود را به پایان رسانده و مدرک دیپلم را به دست می آورد.تعدادی مدارس بین المللی در فنلاند نیز وجود دارند که دانش آموزان کشور های دیگر می توانند در آن مشغول به تحصیل شوند.از جمله این مدارس،مدرسه بین المللی هلسینکی ،کی لو و کالوساری، تمپره و… هستند. شما عزیزان می توانید برای انتخاب بهترین روش مهاجرت تحصیلی در بهترین مدارس و دانشگاه ها از کادر با تجربه موسسه کیان ویزا راهنمایی دریافت کنید و مهاجرتی آسان داشته باشید.

Horizontal Scroll: تحصیل در فنلاند در مقطع مدارس
Flowchart: Terminator: از ۶ تا ۷ سالگی:پیش دبستانی
Flowchart: Terminator: از ۱۶ تا۱۹ سالگی:مدارس عمومی و فنی حرفه ای

آزمون ورودی دانشگاه های فنلاند:

در صورتی که شخصی از ایران یا کشور های دیگر قصد دریافت اقامت تحصیلی فنلاند را داشته باشد،باید در نظر بگیرد که دانشگاه های فنلاند ارزیابی متفاوتی برای آنان در نظر گرفته است.معمولا دوره های تحصیلی کمتری در دانشگاه های این کشور وجود دارند که از آزمون به عنوان ارزیابی اولیه دانشجو استفاده کند.اما لازم به ذکر است که بعضی دانشگاه ها ممکن است نیاز به شرکت در آزمون های ورودی یا آزمون تشخیص استعداد داشته باشند که بر اساس آن صلاحیت متقاضی را تشخیص می دهند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند:

دوره کارشناسی در کشور فنلاند یک دوره ۴ ساله می باشد و به زبان فنلاندی یا سوئدی تدریس می شود.همچنین در بعضی دانشگاه ها زبان انگلیسی نیز بکار می رود.شرط ورود به این مقطع قبولی در آزمون ورودی دانشگاه است.تحصیل به زبان فنلاندی رایگان می باشد،اما تحصیل به زبان انگلیسی هزینه بر است.دانشگاه های فنلاند به ۲ دسته تقسیم می شوند،یکی دانشگاه هایی که تمرکزشان بر آموزش های علمی و تئوری می باشد که ۱۳ تا هستند و دیگری دانشگاه هایی که بر آموزش های عملی تمرکز دارند و ۲۳ عدد هستند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند:

طول دوره کارشناسی ارشد در فنلاند ۲ سال می باشد وبه زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.موارد الزامی برای اقدام کردن ببرای این رشته معدل کارشناسی بالای۱۵ از ۲۰ و آیلتس ۶.۵ می باشد.از نظر هزینه و شهریه دانشگاه باید گفت که دانشجویان غیر اروپایی مستلزم پرداخت شهریه می باشند.متقاضی این مقطع باید بتواند مدرک تحصیلی کارشناسی به مدت حداقل ۳ سال را ارائه دهد.همچنین شخص باید رزومه قوی و سابقه کاری مرتبط با تحصیلات خود را نیز داشته باشد.دانشجوی این مقطع می تواند ۲۰ تا ۲۵ ساعت در هفته مشغول به کار باشد و در حین تعطیلات اجازه ۴۰ ساعت کار در هفته را دارد.

پشنهاد کیان ویزا :

نحوه خرید بلیط جام جهانی قطر

روشهای مهاجرت به قطر

تحصیل در مقطع دکتری در فنلاند:

تحصیل در مقطع دکتری نیازمند شرایط خاصیست،‌شخص متقاضی باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۷ را دارا باشد و مدرک تحصیلی دوره کارشناسی ارشدش معتبر باشد همچنین در دوره ارشد خود موفق به کسب معدل بالای ۱۶از ۲۰ شده باشد.همچنین متقاضی باید رزومه و انگیزه نامه و مقالات علمی بین المللی خوبی را برای ارائه داشته باشد.در صورتی که متقاضی شرایط مذکور را داشته باشد با یک استاد راهنما مکاتبه می کند و تاییدیه دریافت می کند.این دوره معمولا ۳ الی حداکثر ۵ سال زمان می برد.همچنین دانشجو می تواند ۲۵ ساعت در هفته نیز همراه با دوره تحصیل خود مشغول به کار نیز باشد.همچنین شخص می تواند در تعطیلات تا ۴۰ ساعت در هفته مشغول به کار باشد.

اهمیت گپ تحصیلی در فنلاند:

یکی از موضوعات حائز اهمیت برای مهاجرت تحصیلی به هر کشور گپ تحصیلی متقاضی است.اکثر کشور ها به این موضوع اهمیت بسیار زیادی می دهند و برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی مورد نظر باید فاصله کوتاهی از آخرین مدرک تحصیلی متقاضی گذشته باشد تا بتواند برای مقطع تحصیلی مورد نظر درخواست دهد.نکته مثبت برای مهاجرت تحصیلی به فنلاند این است که گپ تحصیلی برای دانشگاه های این کشور اهمیت زیادی ندارد و متقاضی می تواند حتی با داشتن گپ تحصیلی زیاد باز هم برای تحصیل در این کشور اقدام کند.

اموزش در کشور فنلاند
اموزش در کشور فنلاند

اسامی دانشگاه ها و رتبه بندی و رنکینگ دانشگاه های فنلاند:

در جدول زیر لیست دانشگاه های کشور فنلاند را مشاهده خواهید کرد:

نام دانشگاهرتبه داخلیرتبه جهانی
دانشگاه هلسینکی۱۱۵۱
دانشگاه آلتو۲۲۲۳
دانشگاه یواشکیله۳۴۵۹
دانشگاه صنعتی تامپر۴۵۱۹
دانشگاه فنلاند شرقی۵۵۹۰
آکادمی آبو۶۸۳۴
دانشگاه تورکو۷۹۲۵
دانشگاه اقتصاد هانکن۸۲۰۴۱
دانشگاه صنعتی لاپلند۹۲۳۸۲
دانشگاه واسا۱۰۲۵۴۵

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در کشور فنلاند:

سوالی که قطعا ذهن متقاضیان مهاجرت تحصیلی در فنلاند را درگیر می کند این است که آیا شخص می تواند پس از پایان دوره تحصیل اقامت فنلاند را دریافت کند،و شرایط اخد اقامت فنلاند به چه صورت است.

لازم به ذکر است که پس از به پایان رسیدن دوره تحصیل متقاضی می تواند به مدت یک سال به صورت قانونی و با اجازه دولت فنلاند در این کشور به دنبال کار بگردد و اگر جایی مشغول به کار و استخدام شود می تواند اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل کند و پس از چند سال (۳ الی ۵ سال) می تواند برای اخذ اقامت دائم فنلاند اقدام کند.همچنین پس از گذر ۶ تا ۷ سال متقاضی می تواند برای دریافت پاسپورت و شهروندی اقدام کند.در نگاه اول این مراحل شاید پیچیده و زمان بر به نظر برسند، اما شما عزیزان می توانید با استفاده از راهنمایی های موسسه کیان ویزا بهترین و راحت ترین مسیر مهاجرت را انتخاب کنید.

شرایط ویزای همراه دانشجویی در کشور فنلاند:

در کشور فنلاند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال همراه گفته می شوند،با توجه به این که ویزای همراه کشور فنلاند بسیار حائز اهمیت است در این بخش به طور کلی توضیحاتی را خدمت شما دوست عزیز ارائه می دهیم.دانشجویان در فنلاند ابتدا با یک اجازه اقامت ۹۰ روزه وارد می شوند و پس از این دوره اقامت تحصیلی بلند مدت به آنان تعلق می گیرد.همراهان دانشجو می توانند همزمان با خود شخص ویزا دریافت کنند و وارد فنلاند شوند.نکته مهم توانایی اثبات تمکن مالی به منظور پوشش هزینه های خانواده اش می باشد.

 ویزای کاری فنلاند چگونه است ؟

ویزای شینگن چیست ؟

اخذ فوری ویزای شینگن ایتالیا

سوالات متداول درباره تحصیل در فنلاند:

۱.هزینه زندگی در فنلاند چقدر است؟

هزینه زندگی در نظر گرفته شده برای یک دانشجو در کشور فنلاند حدودا ۸ الی ۱۰ هزار یورو در سال می باشد.

۲.آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی فنلاند وجود دارد؟

به طور کلی معمولا بورسیه تحصیلی در فنلاند در مقطع دکتری داده می شود.از شرایط لازم آن ارائه رزومه علمی پژوهشی قوی،داشتن سن مناسب،معدل بالا و ارائه مدرک زبان می باشد.لازم به ذکر است که بورسیه تحصیلی در مقاطع پایین تر دانشگاهی نیز به دانشجویان اعطا می شود.

۳.آیا در کشور فنلاند تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین الملل امکان پذیر است؟

بله.در صورت دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین الملل امکان تحصیل به زبان انگلیسی و به صورت رایگان موجود است.

۴.هزینه های تحصیل در کشور فنلاند چگونه است؟

شخص متقاضی در سال اول تحصیل در این کشور امکان یادگیری زبان فنلاندی به صورت رایگان را دارد.در صورتی که شخص این زبان را بیاموزد در شهریه خود تخفیف بسیار زیادی را دریافت میکند.همچنین در صورت انتخاب این زبان برای تحصیل در سال دوم ،هزینه تحصیل وی رایگان می شود.بنابراین تحصیل در این کشور به نوعی تقریبا رایگان و یا کم هزینه است.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}