کیان ویزا

تحصیل در کشور لهستان

0.0
0.0/5
تحصیل در کشور لهستان
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

تحصیل در کشور لهستان

تحصیل در کشور لهستان

کشورلهستان

لهستان کشوری است بسیار پهناورو دررده هفدهمین کشوربزرگ جهان به شمار می رودکه تقریبا 312000کیلومتر مربع زمین را پوشش داده است البته از این محدوده حدودا 8500کیلومترمربع راآب تشکیل داده است .لازم است بدانید که لهستان هشتمین اقتصادبزرک اتحادیه اروپاو یکی از پویاترین اقتصادهای آن است و درهمسایگی خوداوکراین ،روسیه،اسلواکی،آلمان،جمهوری چک،بلاروس و لیتوانی رادارد .

ورشو پایتخت لهستان است و جمعیتی نزدیک به 2میلیون نفرراجاداده است که بزرگترین شهر لهستان میباشدکه مرکز سیاسی این کشوراروپایی است بله با مشخصاتی که گفته شد درست متوجه شدید لهستان در قلب اروپا واقع شده است .

آب وهوا معمولا جزو موارد مهمی است که یک مهاجربه آن دقت می کند حالا چه برای اقامت دایم در یک کشورچه برای ادامه تحصیل ،لهستان درزمستان بسیار سردو درتابستان های گرم است امادربهارو پاییز با دماهای ملایم تر و بارندگی های کم طراوت خودرا حفظ میکند.تنها بایک مورد دیگر که آن هم بسیار جذاب و رنگی هست مقدمه مقاله را پایان میدهیم تا شروع صحبتی جذاب درخصوص تحصیل درلهستان را آغاز کنیم و این مورد جذاب غذاهای لهستانی است که لهستان را به بهشت غذاخوری تبدیل کرده است درکنار طبیعت زنده و شاداب،خوردن غذاهای متنوع زندگی در این خطه از جهان را لذت بخش تر می کند.

تحصیل درلهستان

تحصیل درکشور لهستان زیبا و مهمان نواز لهستان میتواند تجربه بسیار خوبی باشد و شایدبا بدست آوردن چنین تجربه ای بعدازپایان تحصیلات علاقه مند شوید که درلهستان بمانید و زندگی رنگی و غذاهاو هنراین کشوررا رها نکنید.

قدیمی ترین دانشگاه در کراکوف لهستان و بزرگترین دانشگاه درمرکز لهستان یعنی ورشو واقع شده است.دیگر دانشگاه های ورشو درزمینه مهندسی  :دانشگاه فناوری و دانشگاه علم وصنعت و درزمینه پزشکی:دانشگاه پزشکی سبلسیاو دانشگاه پزشکی ورشودرجایگاه استثنایی دررتبه بندی های بین المللی قرار دارند.

هزینه های زندگی در کشور لهستان
هزینه های زندگی در کشور لهستان

شهریه و هزینه زندگی در لهستان

لهستان مقصدی جذاب برای دانشجویان بین المللی میتواند باشد زیرا میتوانند با هزینه متوسط2000یورودرسال که ممکن است کمتراز100یورودرماه شوددر دانشگاه های دولتی برای مدرک لیسانس تحصیل کنند و برای مقاطع بالاتر مبلغ سالانه 3000یورو به طور متوسط می باشدو هزینه کارشناسی ارشدحدودا 5000یورودرسال است .ودرمقطع دکتری همه چیز به رشته بستگی دارد اما معمولا در همه دانشگاه ها رایگان است .توجه داشته باشیدکه برنامه های پزشکی و دندان پزشکی و برنامه های موسسات خصوصی لهستان هزینه اموزشی بیشتری دارند.هزینه زندگی نیز به طور شگفت انگیزی پایین است و بسیار کمتراز کشورهای اروپایی می باشد.

مقالات خواندنی کیان ویزا :

اخذ فوری ویزای شینگن اسپانیا

روشهای مهاجرت به قطر

نحوه خرید بلیط جام جهانی قطر

یک مکان درخوابگاه دانشجویی ممکن است کمتراز 100یورودرماه ،برای یک اتاق مشترک  هزینه داشته باشد.بسه به شهر و سبک زندگی موردنظرشماممکن است باکمتراز500یورو درماه هزینه زندگی داشته باشید.

سال تحصیلی در این کشوراکتبرو ژوئن شروع می شود به دو ترم زمستانی و بهارتقسیم می شودو سه نوع مدرک ارایه میگردد:لیسانس ،فوق لیسانس و دکتراکه حدودا500موسسه یا دانشگاه دارد که تعدادزیادی از آنهادارای رتبه بندی بین المللی هستندبه علاوه فقدان آزمون ورودی به دانشگاه های لهستان،این مقصدتحصیلی رابرایدانشجویان بین المللی بسیار جذابترمی کندو شمابرای برای تحصیل درلهستان به گواهی تحصیلات متوسطه ،گواهی تمکن مالی و تسلط به زبان انگلیسی یا لهستانی نیاز دارید.

تحصیل درمقطع لیسانس

متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس درلهستان پس از ارایه گواهی تحصیلات متوسطه (دیپلم معتبروقابل استعلام ) و با داشتن مدرک زبان تافل برای لیسانس ثبت نام کنند و بعداز گذر از 180واحد درسی مدرک رااخذ کرده و به عنوان حرفه ای در لهستان معرفی می شوند همه دانشجویان برای آماده سازی در بازار کار تربیت می شوندلازم به ذکر است که برای گرفتن لیسانس هنر 3تا4سال می بایست زمان بگذاریدمعادل حدودا 240واحد اموزشی .البتهکه دانشجو می تواند با زبان لهستانی هم دوره های لیسانس را بگذرداند. تحصیل در کشور لهستان

تحصیل درمقطع فوق لیسانس

دوره کارشناسی ارشد 2سال طول می کشد که دانشجویان حدودا می بایست 90تا120واحد آموزشی را بگذرانندو بعداز اتمام دوره کارشناسی ارشد، این امکان وجود دارد که درمقطع دکترا تحصیل کنند.روش های تدریس درکارشناسی ارشددرلهستان شامل ترکیبی ازجلسات گروهی،مطالعه مستقل،تکالیف گروهی و انفرادی ومارآزمایشگاهی عملی ،درصورت امکان توسط رشته می باشد.البته که طیف گسترده ای از رشته های کارشناسی ارشدرادرلهستان با زبان انگلیسی تدریس می شود.

تحصیل طولاتی مدت

در لهستان رشته های تحصیلی خاصی وجود داردکه برنامه های دوره طولانی راارایه می دهند. ازجمله بازیگری ،هنر،حقوق،دندان پزشکی،پزشکی ،عکاسی وتولید،داروسازی،روانشناسی ودامپزشکی برنامه های این رشته های آکادمیک حدودا تا6سال با تکمیل 270تا360واحد اموزشی طول می کشداما مدرک کارشناسی ارشد ارایه میشودکه هم اصول رشته را مطالعه کردیدو هم تخصص کسب کردیدبنابراین شما دارای مدرکی ترکیبی هم لیسانس هم فوق لیسانس هستید.

مقاله کار در لهستان را از دست ندهید

تحصیل درمقطع دکتری

مقطع دکتری در لهستان حدودا 3تا 4سال طول می کشد که ملزم به گذراندن مقطع کارشناسی ارشد می باشدو قابل توجه است که تحصیل دراین مقطع برای همه دانشجویان رایگان است و دانشجو به عنوان یک محقق معرفی می شودو بورسیه تحصیلی و حقوق عادی دریافت می کند این مبلغ بستگی به ارزیابی شما و رشته و نوع موسسه متفاوت می باشدو همچنین باید حدودا 60ساعت تدریس رسمی معمولا برای دانشجویان مقطع لیسانس در دانشگاه خود انجام دهید.

درصورت اینکه علاقه مند بودید میتوانیدبا مشاوران تماس داشته باشیدیا فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا با دریافت اطلاعات بیشترشما بتوانیم بهترین مقصدرا مشخص کنیم .

 امیدواریم این اطلاعات آگاهی درستی نسبت به تصمیم گیری شما ارایه دهد . خوشحال می شویم تابامشاوران تیم کیان ویزا درخصوص مهاجرت صحبت کنید پس لطفا فرم ارزیابی را درسایت تکمیل کنید تا با شما تماس گرفته شود.

موفق باشید.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
دیگر اطلاعات مهاجرتی کشور لهستان
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}