کیان ویزا

ثبت شرکت در کشور امارات

0.0
0.0/5
ثبت شرکت در کشور امارات
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در کشور امارات

در کمتر از 8 روز شرکت خود را در امارات توسط کیان ویزا ثبت کنید.

یکی از مهم ترین روش هایی که منجر به اخذ اقامت امارات می شود ثبت شرکت در این کشور است.ثبت شرکت در امارات و دبی از راه های مختلفی انجام می پذیرد.از گذشته و بخصوص تا به امروز کشور امارات و دبی برای سرمایه گذاران خارجی بسیار جذاب بوده است.چرا که این کشور از زیرساخت بسیار خوب و موقعیت اقتصادی بسیار عالی برخوردار است و نکته دیگر راجع به امارات این است که پرداخت مالیات مسئله ایست که بسیار کم به آن توجه می شود.بنابراین اگر قصد ثبت شرکت در دبی و امارات را دارید باید بسیار با دقت برنامه ریزی کنید و تمام جوانب را در نظر داشته باشید تا همه اقدامات برای شما به خوبی پیش رود. شما عزیزان می توانید با مشورت با کارشناسان مجرب موسسه کیان ویزا آسان ترین راه مهاجرت به امارات و دبی را تجربه کنید.در ادامه مطلب انواع شرکت در امارات را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود (LLC) در امارات:

شخص متقاضی می تواند این نوع شرکت را در کشور امارات ثبت کند ودر این کشور به فعالیت های صنعتی و… بپردازد.اما نکته بسیار مهم این است که باید حداقل ۵۱ درصد از سهام شرکت به اسم یک شخص با ملیت کشور امارات باشد و یا اینکه صرف حمایت ملی از یک شرکت با ریاست شخصی که دارای ملیت کشور امارات است شود.همچنین در نظر داشته باشید تعداد سهامداران باید حداقل ۲ نفر و حداکثر ۵۰ نفر تعیین شود.

 • ثبت شرکت مشاوره تخصصی حقوقی و مدنی در امارات:

بعضی متقاضیان با رشته های خاص(حسابداری،مشاوره اقتصادی و مالی،مشاوره حقوقی یا وکالت بین المللی،پزشکان و متخصصین)می توانند شرکتی را تاسیس کنند و مشاوره و خدمات تخصصی را ارائه دهند.همچین می توانند تا ۱۰۰ درصد مالکیت شرکت را خودشان بر عهده بگیرند.البته در نظر داشته باشید که متقاضی باید مدارک کافی جهت اثبات کردن داشتن آن مهارت مربوطه را داشته باشد.قدم دیگری که برای ثبت این شرکت باید برداشته شود این است که شخص باید در اداره توسعه اقتصادی کشور امارات(DED)نیرویی را تحت عنوان نماینده خدمات محلی با قرارداد رسمی استخدام کند و به او حقوق بپردازد،علت این کار این است که او می تواند از طریق شخص با مقامات دولتی ارتباط برقرار کند.

اگر شما هم برنامه نویس هستید و میخواهید به امارات مهاجرت کنید ، مقاله مهاجرت برنامه نویس به امارات را از دست ندهید .

 • ثبت شرکت از طریق اخذ نمایندگی شرکت های بزرگ خارجی در امارات:

افراد سرمایه گذاری که مکان دفتر اصلی آنها خارج از خاک کشور امارات باشد،می توانند در این کشور نمایندگی خود را به صورت رسمی ثبت کنند.سپس از این طریق برای اخذ اقامت امارات اقدام کنند.البته در نظر داشته باشید که اثبات نمایندگی قانونی یک شرکت خارجی نیاز به ارائه مدارک زیاد و کافی دارد.از مهم ترین مدارکی که مورد نیاز است گواهی تمکن مالی و مدارک گردش مالی می باشد.

شرکت سهامی خاصشرکت مدنی
شرکت سهامی عامشرکت سرمایه گذاری مشترک

جالب است بدانید که بیشترین شرکت های ثبت شده در امارات از نوع شرکت با مسئولیت محدود بوده است.انواع دیگر شرکت های قابل ثبت برای سرمایه گذاران خارجی در دبی عبارتند از:

همانطور که ملاحضه کردید مشارکت ها محدود و یا مشارکتی هستند. شعبات دبی که شرکت های مشارکتی هستند عبارتند از:شرکت های مدنی،شرکت های GCC،شرکت های دبی و امارات،شرکت های خارجی و شرکت های منطقه آزاد.

بهترین نوع ثبت شرکت در دبی و امارات برای ایرانی ها چه نوع شرکتی می باشد؟

سوابق و تجربه نشان داده اند که بهترین نوع ثبت شرکت در امارات برای ایرانی ها:شرکت با مسئولیت محدود(LCC)،شرکت سهامی مدنی و شرکت غیرسهامی می باشد.

مزایای ثبت شرکت در امارات
مزایای ثبت شرکت در امارات

مزایای ثبت شرکت در امارات

پیش از ثبت شرکت در امارات بهتر است که از مزایا و معایب ثبت شرکت در این کشور مطلع باشید.

چرا باید در امارات شرکت ثبت کنیم؟مزایای ثبت شرکت در دبی چیست؟

کشور امارات رتبه دومین اقتصاد بزرگ جهان را به خود اختصاص داده است و نکته قابل توجه این است که تولید ناخالص داخلی آن از سال ۱۹۷۱ تا به الان ۲۳۱ برابر شده است.

یکی دیگر از عوامل مثبت جهت ثبت شرکت در کشور دبی که بسیار تاثیر گذار بوده است این است که این کشور از نظر رتبه بندی با داشتن زیرساخت قوی و محیط تجاری مناسب در شاخص رقابت پذیری جهانی رتبه هفدهم جهان و به طور کلی رتبه یک جهان عرب را به خود اختصاص داده است.

محدودیت سنی خاصی در نظر گرفته نشده.افراد ۱۸ الی ۶۰ سال می توانند برای این کار اقدام کنند.نکته بسیار مثبتی که جهت ثبت شرکت امارات وجود دارد این است که از این طریق شما می توانید اقامت امارات را به مدت ۳ سال با قابلیت تمدید به صورت نامحدود داشته باشید و همچنین همسر و فرزندان خود را به همراه داشته باشید.

نکته قابل توجه دیگر این است که در صورت ثبت شرکت در امارات پس از شروع کار امکان صدور جاب آفر یا پیشنهاد کاری وجود دارد و شما می توانید از خارج از امارات و حتی ایران نیروی کار جدید جذب کنید.

از سری موارد مهمی که بسیار در این کشور موثر است،بحث وضعیت مالیات در این کشور است.زیرا کشور امارات علیرغم ارائه مزایای مالیاتی سودآور،در لیست سیاه FATF قرار نگرفته است و همچنین این بهشت مالیاتی جهان در لیست سفید OECD نیز قرار دارد.

از جاذبه های اصلی سرمایه های خارجی در خاورمیانه،وجود دو مرکز بزرگ تجاری مالی،دبی و ابوظبی،می باشد که امکانات فراساحلی را نیز فراهم می کنند.

وجود اکسپوی ۲۰۲۰ دبی باعث شده که رشد اقتصادی این کشور تسریع و توسعه یابد.

در نظر داشته باشید که متقاضی ثبت شرکت الزاما نیازی به داشتن شرکت از قبل و یا ارائه مدرک زبان ندارد و از نظر مدرک تحصیلی سخت گیری های خاصی بر او نمی شود.

ثبت شرکت در کشور امارات با کیان ویزا
ثبت شرکت در کشور امارات با کیان ویزا

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در امارات

معایب ثبت شرکت در امارات:

بهتر است در نظر داشته باشید که ثبت شرکت در دبی هزینه های بالای بسیار زیادی را رقم می زند و راه اندازی کسب و کار و نیازمندی ها و هزینه های اجاره ای پرهزینه می باشد.

کشور امارات و مناطق آزاد آن قوانین شرکتی خاص خود را دارند و رعایت این قوانین می توانند پیچیده و زمان بر باشد.

در نظر داشته باشید کهبر اساس قانون تجارت امارات متحده عربی،کلیه شرکت های خارجی ملزم به داشتن یک تبعه محلی امارات می باشندکه ۵۱ درصد سهام شرکت تاسیس شده را در اختیار داشته باشد.قطعا در ابتدا اعتماد کردن به یک شخص خارجی سخت خواهد بود.برای اطلاع از جزئیات ثبت شرکت در امارات شما می توانید به کارشناسان با تجربه موسسه کیان ویزا رجوع کنید.

از سری مواردی که می تواند در این کشور مشکلات بسیار جدی برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کند اختلاف با سهامداران و نمایندگان است،چراکه مناقصه های دولتی به نفع اتباع امارات متحده عربی و شرکت هایی با اتباع امارات متحده عربی است.

متاسفانه یک شخص ایرانی فقط می تواند ۳ نوع شرکت در دبی ثبت کند.مسئولیت محدود،سهامی و غیرسهامی.امکان ثبت تمام شرکت ها برای ایرانیان وجود ندارد.

با توجه به نوع فعالیت و ایالت مورد نظر،فرایند ثبت مجوز کسب و کار در دبی و امارات عموما تا ۶ ماه زمان می برد.بیشتر این ویزا ها و مجوز های ثبت شده از طرف شرکت،فقط می توانند توسط اتباع امارات مورد حمایت قرار گیرند.از دیگر معایبی که وجود دارد این است که شرکت فراساحلی امارات متحده عربی نمی توانند محصولات یا خدمات داخل کشور را تجارت کنند و نمی توانند مکان های محلی را اجاره کنند.

از دیگر معایبی که در امارات وجود دارد این است که متاسفانه کارگران با سطح پایینی از امکانات خدمات بهداشت برخوردارند.

در نظر داشته باشید که افرادی که در مناطق آزاد امارات متحده عربی شرکت ثبت می کنند با یک سری محدودیت خاص رو به رو می شوند.موارد زیر بعضی از این محدودیت ها هستند:

 • شرکت هایی که در مناطق آزاد امارات به ثبت می رسند باید قبل از شروع فعالیت در منطقه آزاد یک موسسه حسابرسی مورد تایید محلی را تعیین کنند و همچنین یک نماینده با توزیع کننده محلی را در نظر داشته باشند.
 • این مناطق کمترین الزامات را برای فضای اداری و انبار اعمال می کنند و تعداد ویزای استخدامی را در هر مکان محدود می کنند.
 • شرکت های راه اندازی شده در منطقه آزاد فقط مجوز فعالیت در منطقه آزاد را دارند و در موقعیت های دیگر کشور امارات نمی توانند فعالیت کنند.به طور کلی شرکت های منطقه آزادمجاز به تجارت در سرزمین اصلی امارات متحده نیستند،مگر اینکه با توزیع کنند به توافق برسند.
 • افرادی که جهت ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات اقدام می کنند،در طول ثبت نام باید قوانین ملی،قوانین امارات و قوانین منفرد که بسیار پیچیده و دست و پا گیر است را کاملا رعایت کنند.

کفیل کیست؟

به طورکلی کفیل کلمه ای عربی است و به معنای شخصیست که دیگری را به سرپرستی و تحت حمایت خود درآورده است.

کفیل اماراتی کیست؟

کفیل اماراتی شخصی بومی است و به عنوان نماینده شرکت شناخته می شود.داشتن کفیل جهت اخذ مجوز صنعتی و حرفه ای برای ثبت شرکت در امارات الزامی است .این شخص در هنگامی که شما در امارات حضور ندارید کارهای شرکت را انجام می دهد.نکته قابل ذکر این است که کل مالکیت شرکت به متقاضی اصلی ثبت شرکت در دبی تعلق دارد و کفیل اماراتی یا شریک محلی به حساب های اصلی شرکت دسترسی ندارد و فقط نام وی در قراردادها ذکر می شود.تنها اقدامی که باید برای کفیل در نظر بگیرید این است که شما باید سالانه مبلغی را به صورت توافقی جهت حمایت از کسب و کار خودتان پرداخت کنید.

ثبت شرکت در دبی بدون کفیل اماراتی

همانطور که متوجه شدید وجود کفیل جهت ثبت شرکت در امارات مسئله ای بسیار حائز اهمیت است.شاید اعتماد کردن کمی برای شما سخت باشد و ترجیح دهید نیازی به داشتن کفیل نداشته باشید.در اوایل ماه دسامبر ۲۰۲۰ در کشور امارات یک سری قوانین مربوط به ثبت شرکت برای اتباع خارجی تغییر کرد.طبق این قوانین  ثبت شرکت در دبی و امارات بدون کفیل اماراتی برای افراد خارجی مجاز شد.البته در نظر داشته باشید که ثبت شرکت در دبی بدون کفیل اماراتی برای همه سرمایه گذاران امکان پذیر نیست.در ادامه درباره شرایط ثبت شرکت در امارات بدون کفیل توضیحاتی را ارائه خواهیم داد:

این امکان زمانی برای شما مهیا می شوند که مبلغ سرمایه گذاری شما در کشور امارات بیش از ۱ میلیون درهم باشد.اگر این شرط را داشتید شما می توانید برای اقامت ۱۰ ساله امارات نیز اقدام کنید.همچنین در نظر داشته باشید که زمانی می توانید در امارات شرکتی ثبت کنید که نیاز به کفیل نداشته باشند که شما مجوز ثبت شرکت را از کشور امارات متحده عربی به طور کاملا قانونی گرفته باشید.اکثرا این قانون درباره شرکت هایی با مسئولیت های محدود قابل اجرا است.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در امارات
ثبت شرکت در امارات

ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات:

ثبت شرکت در مناطق آزاد اقتصادی و تجاری امارات (Free Zone)پروسه سختی ندارد و به همین دلیل بسیار پرطرفدار است.۲۰ منطقه آزاد تجاری اصلی در دبی وجود دارد.این مناطق عبارتند از:

 • تکنوپارک دبی DTP
 • منطقه آزاد فرودگاهی دبی DAFZ
 • شهر منسوجات دبی DTC
 • منطقه اتومبیل و ماشین دبیDUCAMZ
 • منطقه حمل و نقل دریایی دبی DMCA
 • منطقه آزاد جبل علی دبی FZ-JAFZA
 • شهر اینترنتی دبی DIC
 • مرکز بازار فروش آنلاین موبایل، جواهر،مبلمان،لوازم برقی و خانگی در دبی DM
 • مرکز مالی بین المللی DIFC
 • منطقه Silicone oasis
 • منطقه بورس کالاهای متنوع DMCC
 • شهر کمک های انسان دوستانه و حقوق بشر بین المللی در دبی IHC
 • مرکز شرکت های تولید کننده رسانه ای IMPZ
 • مرکز استودیوهای بزرگ فیلم سازی DSC
 • مرکز شرکت های فنی،فستیوال غذا و موسیقی بین المللی در دبی DMC
 • شهر بین المللی آکادمیک دبی،مرکز تحصیلات عالیه و دانشگاه های بین المللی DIAC
 • شهر مراقبت های سلامت و بهداشت دبی DHCC
 • پارک تحقیقات و بیوتکنولوژی دبی DBRP
 • مرکز اطلاعات و تلفن دبی DOZ
 • دهکده شرکت های آموزش نیروی انسانی DKV

ثبت شرکت در منطقه آزاد دبی به شما مالکیت صددرصد را می دهد و موقعیت اقتصادی بسیار خوبی را برای شما رقم می زند.

۵ مزیت ثبت شرکت در منطقه آزاد امارات:

۱.محدودیت کمتر در استخدام کارمندان و پرسنل

۲.فرایند ادغام آسان و سریع

۳.دسترسی به خدمات ارزان قیمت

۴.بدون مالیات بر واردات و صادرات

۵.امکانات زیرساختی با کیفیت بالا

توضیحات منطقه آزاد:

سرمایه گذاران خارجی می توانند در منطقه آزاد یک شعبه جدید راه اندازی کنند.نکته مهم این است که،شرکت هایی که ۱ سهام دار دارند می توانند به عنوان یک منطقه آزاد FZE ثبت نام کنند.شرکت هایی که ۲ الی ۵ سهام دار دارند می توانند به عنوان یک شرکت منطقه آزاد FZCثبت نام کنند.در نظر داشته باشید که همه مناطق آزاد اجازه FZE را نمی دهند و بیشتر مناطق آزاد در دبی بصورت حداقلی به ۲ سهام دار نیاز دارند.از دیگر نکات مهم قابل ذکر درباره تجارت در منطقه آزاد این است شرکت های این منطقه نباید با ساکنان امارات فعالیت تجاری داشته باشند.برای اطلاع از شرایط ثبت شرکت در امارات و دبی در مناطق مختلف شما عزیزان می توانید با مشورت با کادر با تجربه موسسه کیان ویزا ، راحت ترین روش مهاجرت به دبی را تجربه کنید.

مراحل ثبت شرکت در امارات:

قبل از انجام هر اقدامی برای ثبت شرکت در امارات بهتر است تمامی موارد را به خوبی در نظر بگیرید و از جوانب کار اطلاعات کافی را داشته باشید.انجام کلیه این اقدامات برای متقاضیان در ابتدا بسیار سخت و پیچیده به نظر می رسد اما شما می توانید با در میان گذاشتن تصمیمات خودتان با کارشناسان مجرب کیان ویزا شاهد طی کردن بهترین مسیر مهاجرت خود باشید.

روند کار:

در ابتدا نیاز است که فعالیت تجاری خود را انتخاب کنید،سپس نام شرکت شما را ثبت می کنیم و مدارک مورد نظر را ارائه می دهید.مجوز کار خود را تحویل می گیرید و حساب بانکی خود را راه اندازی می کنید.سپس ما،در موسسه مهاجرتی کیان ویزا،ویزای شما را اخذ می کنیم و به راحتی و بدون دغدغه تجارت و اقامت خود را آغاز می کنید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در امارات
مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در امارات

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در امارات:

تمامی مشخصات شناسایی شما(نام و نام خانواگی،محل تولد،آدرس و … مخصوص تمام سهامداران.

اسکن پاسپورت و مدارک شناسایی.

ترجمه رسمی تاییدیه آدرس شما در ایران که تاریخ آن بیش از ۳ ماه نگذشته.

داشتن گواهی ای که سرمایه شما را ثابت کند.

سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در امارات:

در نظر داشته باشید که هیچ محدودیتی از نظر سرمایه جهت ثبت شرکت در دبی و امارات وجود ندارد،نکته ای که باید در نظر داشه باشید این است که فاکتور های مختلفی مانند منطقه مورد نظر جهت ثبت شرکت،نوع شرکت و … در این موضوع تاثیر گذار هستند.برای اطلاع دقیق تراز سرمایه مورد نیاز جهت ثبت شرکت در امارات با ما در ارتباط باشید(موسسه مهاجرتی کیان ویزا).

سوالات متداول:

تفاوت شرکت FZE و FZC در چیست؟

شرکت Free Zone Establishment فقط با یک سهامدار ثبت می شود اما شرکت Free Zone Company  با ۲ الی ۵ سهامدار قابل ثبت است.

نوع ویزا و اقامتی که با مجوز حرفه ای داده می شود چگونه است؟

طبق این روش متقاضی ویزای Investor visa  را کسب می کند.اقامتی که برای این ویزا در نظر گرفته شده است نیز ۳ ساله است.همچنین این ویزا به دفعات نامحدود قابل تمدید است.

محدودیت سنی جهت ثبت شرکت در دبی چگونه است؟

محدودیت سنی خاصی در نظر گرفته نشده است و افراد بین ۱۸ الی ۶۰ سال می توانند برای این کار اقدام کنند.

آیا متقاضی اصلی می تواند خانواده را به همراه خود داشته باشد؟

متقاضی اصلی می تواند پس از ثبت شرکت و اخذ لایسنس(گواهینامه) به عنوان سرپرست برای خانواده خود نیز ویزای همراه را اخذ کند.اعضای خانواده وی نیز اجازه کار در این کشور را خواهند داشت.

مقالات مرتبط به کشور امارات:

مهاجرت کاری به کشور امارات

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}