کیان ویزا

ثبت نام لاتاری آمریکا

0.0
0.0/5
ثبت نام لاتاری
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

ثبت نام لاتاری امریکا ، راهنمای ثبت نام لاتاری

راهنمای ثبت نام لاتاری آمریکا

برای این که بتوانید در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنید، می­ بایست در وبسایت https://dvprogram.state.gov/ یک فرم آنلاین ساده را به زبان انگلیسی پر کنید. توجه داشته باشید که ثبت نام لاتاری آمریکا کاملا رایگان است و لازم نیست برای این کار هیچ گونه هزینه­ای بپردازید.

پر کردن این فرم بسیار آسان است. تنها لازم است یک سری اطلاعات پای ه­ای را به همراه یک عکس در این فرم وارد کنید. اما نکات ظریفی وجود دارد که می ­بایست آن­ها را رعایت کنید، در غیر این صورت درخواست شما در همین مرحله و قبل از شرکت دادن در بخت آزمایی رد خواهد شد.

اصلا لاتاری چی هست ؟ برای اصلاع بیشتر پیشنهاد میکنیم مقاله لاتاری چیست را بخوانید .

هنگام پر کردن فرم آنلاین ثبت نام لاتاری لازم است شماره پاسپورت دارایِ اعتبار خود را در این فرم وارد کنید.

در مقاله با جزئیات توضیح می­دهیم که چطور می ­بایست این فرم را پر کنید.

لاتاری امریکا
لاتاری امریکا

همچنین مشاوران متخصص کیان ویزا می­توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ها 09300660818 و 07136240541 با ما تماس بگیرید.

مزایای برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا

فردی که در لاتاری (بخت آزمایی) گرین کارت آمریکا برنده می­شود، حقوق و مزایای زیر را خواهد داشت:

 • می­تواند برای اخذ گرین کارت آمریکا اقدام کند و در صورت تایید شدن اقامت دائم آمریکا را دریافت کند.
 • بدون تلاش و دردسرِ خاصی و فقط داشتن شانس می­تواند به آمریکا مهاجرت کند.
 • همانند شهروندان آمریکا می­تواند در دانشگاه های دولتی آمریکا (با شهریه کم) تحصیل کند.
 • همانند شهروندان عادی آمریکا حق کار کردن در این کشور را دارد.
 • همانند شهروندان عادی آمریکایی می­تواند گواهینامه رانندگی آمریکایی دریافت کند، در بانک های آمریکایی حساب باز کند و کِرِدیت کارت دریافت کند.
 • همانند تمام شهروندان آمریکایی این اجازه را دارید که در هر یک از شهرهایی آمریکا که می خواهید زندگی کنید و از تمام خدمات دولتی استفاده کنید.
 • خانوداه فردی که در لاتاری برنده شده و گرین کارت آمریکا را دریافت می کند (شامل همسر و فرزندان مجردی که کمتر از 21 سال سن دارند) می توانند همراه او به آمریکا مهاجرت کنند.
 • تمام افرادی که گرین کارت آمریکا را دارند، در صورتی که واجد شرایط باشند، پس از 5 سال می توانند برای اخذ شهروندی آمریکا اقدام کنند.

پیشنهاد میشود مقاله مزایای لاتاری امریکا کیان ویزا را حتما بخوانید .

راهنمای ثبت نام لاتاری

آنچه قبل از شروع می­بایست بدانید

تذکر مهم: سایت ثبت نام لاتاری فقط یکی است و آدرس آن https://dvprogram.state.gov می باشد. توجه داشته باشید که سایت­های دیگر ممکن است کلاه­برداری باشند. پس تنها در این سایت ثبت نام کنید. این فرم تنها زمانی در دسترس و قابل پر کردن است که در بازه زمانی ثبت نام لاتاری قرار داشته باشیم. فرم رسمی لاتاری به صورت ترجمه شده به تمام زبان­ها در وبسایت  https://dvlottery.me/ds-5501-edv-form وجود دارد که کاملا رایگان است و برای یادگیری نحوه پر کردن فرم لاتاری می­توانید از آن استفاده کنید، اما توجه داشته باشید که این وبسایت تنها برای آموزش است و برای ثبت نام در لاتاری واقعی می ­بایست در وبسایت https://dvprogram.state.gov که در بالا گفته شد، فرم را پر کنید.

توجه داشته باشید که در زمان ثبت نام لاتاری می ­بایست شماره پاسپورت دارای اعتبار خود را در فرم ثبت نام وارد کنید. بنابراین اگر پاسپورت ندارید، یا اعتبار آن به پایان رسیده است، قبل از فرا رسیدن زمان ثبت نام لاتاری برای دریافت یا تمدید پاسپورت خود اقدام کنید.

فرم لاتاری می ­بایست به زبان انگلیسی پر شود. شما یک ساعت زمان دارید که فرم را پر کنید. اگر بیش از 20 دقیقه غیرفعال باشید، فرم به حالت اولیه برمی­گردد و تمام اطلاعات شما پاک خواهد شد و می­بایست از اول اطلاعات را وارد کنید.

وقتی که وارد سایت https://dvprogram.state.gov شدید، می­ بایست بر روی گزینه  Begin Entry به سبز رنگ است، کلیک کنید و سپس کد نمایش داده شده را تصویر را وارد کنید تا سوالات فرم لاتاری برای شما نمایش داده شوند.

راهنمایی تصویری ثبت نام لاتاری آمریکا
راهنمایی تصویری ثبت نام لاتاری آمریکا
راهنمای ثبتنام لاتاری آمریکا
راهنمای ثبتنام لاتاری آمریکا

پیشنهاد ما :
خواندن مقاله لاتاری آمریکا 2024 برای کسانی که قصد ثبت نام در لاتاری را دارند می باشد .

دستورالعمل پر کردن فرم لاتاری

سوالات فرم لاتاری شامل چند بخش است. بخش اول شامل 15 سوال در مورد اطلاعات شخصی شما است.

 • نام

نام و نام خانوادگی می بایست مطابق با آنچه در پاسپورت شما نوشته شده در فرم وارد شوند.

در صورتی که شما چند پاسپورت معتبر دارید (به عنوان مثال تابعیت چند کشور مختلف را دارید)، می­توانید نام خود را بر اساس هر کدام از پاسپورت هایتان که بخواهید بنویسید. اما اگر دیکته نام شما در یکی از پاسپورت هایتان مشابه با دیکته آن در گواهی تولد (شناسنامه) تان است، همان دیکته را بنویسید (و نه بقیه را). نام میانی خود را تنها در صورتی در فرم لاتاری بنویسید که در پاسپورتتان نوشته شده باشد.

 • جنسیت

با توجه به آیکون ها در صورتی که جنسیت متقاضی آقا هست گزینه Male و درصورتی که متقاضی خانم است گزینه Female را انتخاب کنید.

 •     تاریخ تولد
ثبتنام لاتاری
ثبتنام لاتاری

در ردیف بعدی می­بایست جنسیت و تاریخ تولدتان را وارد کنید. توجه داشته باشید که تاریخ تولد را خود را بر اساس تاریخ تولد میلادی نوشته شده در پاسپورتتان در فرم لاتاری بنویسید.

 • شهر محل تولد

این اطلاعات را بر اساس شناسنامه­ تان وارد کنید. دیکته انگلیسی صحیح نام شهر محل تولدتان را پیدا کرده و آن را درست بنویسید. اگر نام شهر تولد شما عوض شده است بهتر است هر دو نام را با یک خط فاصله بنویسید (مثلا بمبئی-مومبای).

اگر محل تولد شما مشخص نیست و در گواهی تولد شما نوشته نشده است، این موضوع را در فرم لاتاری بنویسید.

 • کشور محل تولد

کشور محل تولدتان را از لیست انتخاب کنید. اگر شما در “اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی” یا مثلا یوگوسلاویِ سابق متولد شده­اید، می­بایست نام جدید این کشورها را وارد کنید، مثلا روسیه، اسلوونی، بلاروس.

تذکر مهم: اگر شما در شبه جزیره کِریمه متولد شده شده ­اید می­ بایست کشور محل تولد خود را اکراین انتخاب کنید. ایالات متحده آمریکا، کریمه را به عنوان بخشی از روسیه به رسمیت نمی­شناسد.  

 • کشور واجد صلاحیت برای شرکت در لاتاری

اگر در کشوری متولد شده­اید که شهروندان آن واجد صلاحیت شرکت در لاتاری هستند، لازم نیست این قسمت را پر کنید. اما در صورتی که کشور محل تولد شما در لیست کشورهایی که می­توانند برای لاتاری اقدام کنند، نیست، در این حالت دو گزینه برای شما وجود دارد:

 • می­توانید کشور محل تولد یکی از والدین تان را انتخاب کنید.
 • می توانید کشور محل تولد همسرتان را انتخاب کنید. در این صورت اگر برنده شوید، هر دو همسر می­بایست در جلسه مصاحبه سفارت حاضر شوند.

لیست کشورهای واجد شرایط شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا، هر سال تغییر می­کند. به عنوان مثال کشورهای بنگلادش، برزیل، کانادا، چین (شامل هنگ کنگ)، کلمبیا، جمهوری دمنیکا، الساوادور، هائیتی، هندوراس، هند، جامائیکا، مکزیک، نیجریه، پاکستان، پرو، فیلیپین، کره جنوبی، بریتانیا (به جز ایرلند شمالی) و ویتنام در لیست کشورهای واجد شرایط شرکت در لاتاری 2021 قرار داشتند، اما در لاتاری 2023 از این لیست حذف شدند.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا
 • پاسپورت

شماره پاسپورت دارای اعتبار خود را در این قسمت وارد کنید. توجه کنید وارد کردن شماره پاسپورتی که اعتبار آن به پایان رسیده است یا شماره پاسپورت غلط، باعث حذف شدن شما از لاتاری خواهد شد.

همه متقاضیان به جز افرادی که در گروه­های استثنا قرار می گیرند می­ بایست شماره پاسپورت خود را وارد کنند. گروه های استثنا که مجاز هستند بدون شماره پاسپورت ثبت نام لاتاری خود را انجام  دهند، شامل موارد زیر هستند:

 • افراد فاقد ملیت (که بدون ملیت بودن یک مورد بسیار خاص و نادر است).
 • افرادی که تابعیت کشورهای کمونیستی را دارند و نمی­توانند از دولت این کشورها پاسپورت دریافت کنند.
 • افرادی که قبلا به این دلیل که توسط دولت کشوری که تبعه آن هستند مورد اذیت و آزار قرار گرفته اند به عنوان پناهنده در کشوری غیر از کشور محل تولد خود پذیرفته شده­اند و این امر باعث شده که شما نتوانند از دولت این کشور پاسپورت دریافت کنند.
 • عکس شرکت کننده

شما می ­بایست عکسی که مطابق با شرایط عکس لاتاری آمریکا باشد، در این قسمت آپلود کنید. برای این که چک کنید که آیا عکستان مطابق با شرایط مورد نیاز برای عکس لاتاری هست یا نه می­توانید از لینک https://dvlottery.me/dv-lottery-photo-checker استفاده کنید.

ثبتنام لاتاری با کیان ویزا
ثبتنام لاتاری با کیان ویزا
راهنمای ثبتنام لاتاری
راهنمای ثبتنام لاتاری

راهنمای ثبت نام لاتاری

ویژگی عکس مورد قبول برای لاتاری

 • در اندازه 2 اینچ × 2 اینچ (51 میلی­متر × 51 میلی­متر) باشد.
 • رنگی باشد
 • سایز عکس طوری باشد که سرِ فرد از پایین چانه تا بالای سر بین 22 میلی­متر تا 35 میلی­متر (یا 50% تا 69%) ارتفاع کل عکس قرار بگیرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد سایز عکس لینک Photo Composition Template را ببینید.
 • کاملا واضح و بدون تاری و سایه روشن باشد.
 • در طی 6 ماه اخیر گرفته شده باشد تا نشان دهنده ظاهر کنونی شما باشد.
 • پس ­زمینه عکس می­بایست کاملا سفید یا سفیدِ مایل به خاکستری باشد.
 • از زاویه تمام رخ (از رو به رو) گرفته شود.
 • حالت چهره خنثی (بدون لبخند، اخم یا غیره) باشد و هر دو چشم باز باشد.
 • لباس­ های شما در عکس می ­بایست چیزی باشد که معمولا به صورت روزانه می­پوشید.
 • نباید در عکس لباس فرم پوشیده باشید. اما پوشیدن لباس­های مذهبی که روزانه استفاده می­شوند منعی ندارد.
 • نباید کلاه یا پوشش سری بپوشید که مو یا خط رویش موی شما را می­پوشاند. در صورتی که این پوشش به صورت روزانه به دلایل مذهبی استفاده می­شود، پوشیدن آن در عکس منعی ندارد. اما صورت شما می­بایست به طور  کامل  مشخص باشد و پوشش سر نباید هیچ سایه­ای در صورت ایجاد کند.
 • استفاده از هدفون، هندزفری­های وایرلس یا وسائلی از این قبیل در عکس پذیرفته نیست.
 • استفاده از عینک در عکس پذیرفته نیست.
 • اگر شما به طور معمول، از سمعک و یا وسائل کمک­ شنیداری مشابه استفاده می­کنید، استفاده از آن­ها در عکس مجاز است.
 • عکس­هایی که از گواهینامه رانندگی یا سایر مدارک رسمی کپی شده­اند یا به صورت دیجیتال اسکن شده­اند، پذیرفته نیستند. به علاوه، عکس­های فوری، عکس­های مجلات، عکس­های با کیفیت پایین، عکس­های موبایل، و عکس­های با طول کامل پذیرفته نیستند.
 • استفاده از عکس های سال قبل برای ثبت نام لاتاری مجاز نیست
ثبت نام لاتاری امریکالاتاری آمریکا
دفتر مهاجرتی کیان ویزا
دفتر مهاجرتی کیان ویزا

مشاوران متخصص کیان ویزا می­توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 • آدرس پستی

بهتر است که آدرس محل زندگی کنونی خودتان را در این قسمت بنویسید. اگر آدرس خود در این زمان ندارید، می­توانید آدرس یک دوست یا خویشاوند را در این قسمت بنویسید (در این صورت نام خود را در قسمت In Care of بنویسید).

مراحل ثبت نام لاتاری
مراحل ثبت نام لاتاری
 1. کشوری که در حال حاضر در آنجا زندگی می کنید

اطلاعات صحیح و به روز را وارد کنید.

 1.  شماره تلفن

پر کردن این قسمت اختیاری است. اما در صورتی که می خواهید شماره تلفن خود را وارد کنید، حتما کد کشور را قبل از شماره تلفن بنویسید، مثلا  989174444444+

 1.  آدرس ایمیل

هنگام وارد کردن آدرس ایمیل دقت کنید. پس از ثبت اطلاعات این فرم، کد تاییدی برای شما ارسال می­شود که بعدا تنها با استفاده از آن وارد پروفایل خود شوید و چک کنید که آیا در لاتاری برنده شده­اید یا نه. بنابراین حتما یک آدرس ایمیل معتبر که به آن دسترسی دارید را در این قسمت وارد کنید. این ایمیل بهتر است ایمیلی باشد که بیشتر از یک سال از آن استفاده کرده­اید. پیشنهاد می­کنیم که آدرس ایمیلتان را کپی و پیست کنید (و آن را به صورتی دستی وارد نکنید) تا از بروز خطا و مشکل پیشگیری شود.

 1.  تحصیلات

در این قسمت می­بایست مقطع تحصیلی که آن را به پایان رسانده­اید (آخرین مقطع تحصیلی) را بنویسید. اگر دارای مدرک تحصیلی متوسطهء حرفه ای یا فنی هستید، تعداد سال­هایی که کامل کرده­اید را بنویسید. توجه داشته باشید که در صورتی که برنده شوید لازم است اصل تمام مدارک و گواهینامه­ ها را ارائه کنید.

آموزش ثبت نام لاتاری
آموزش ثبت نام لاتاری
 1.  وضعیت تاهل

در زمان پر کردن این قسمت وضعیت ازدواج رسمی و ثبت شده را بنویسید، شامل:

 • مجرد: این گزینه تنها برای افرادی است که هیچ گاه ازدواج نکرده اند.
 • ازدواج کرده ام و همسرم شهروند و ساکن دائمی آمریکا نیست.
 • ازدواج کرده ام و همسرم شهروند و ساکن دائمی آمریکا است.
 • مطلقه
 • بیوه
 • به صورت قانونی جدا شده: توجه داشته باشید که این گزینه با مطلقه متفاوت است.
 1.  تعداد فرزندان

در اینجا می بایست تعداد فرزندان مجردتان که کمتر از 21 سال سن دارند را وارد کنید. مهم نیست که آن ها کجا زندگی می کنند و قصد دارند به آمریکا مهاجرت کنند یا نه.

این آخرین سوال فرم لاتاری برای افراد مجرد و بدون فرزند است.

در صورتی عنوان کرده باشید که همسر یا فرزند دارید، قسمت دوم درخواست لاتاری برای شما باز خواهد شد. در این قسمت لازم است اطلاعات و عکس هر یک از اعضای خانواده­تان را به ترتیب، همان طور که فرم را برای خودتان تکمیل کردید، وارد کنید. پر کردن قسمت های مربوط به همسر و فرزندان مشابه با پر کردن فرم برای خودتان است.

kianvisa
kianvisa

راهنمای ثبت نام لاتاری

نکاتی در مورد فرزندان:

 • تنها اطلاعات مربوط به فرزندان مجرد و زیر 21 سال خود را وارد کنید.
 • حتی اگر فرزنتدانتان قصد مهاجرت به آمریکا را ندارند، باز هم می­بایست اطلاعات آن ها را وارد کنید.
 • اگر کودکی را به فرزندخواندگی قبول کرده اید، در صورتی که کمتر از 21 سال سن دارد و مجرد است، می­بایست اطلاعات او را نیز در فرم لاتاری وارد کنید.

توجه کنید که شما به صورت پیش‌فرض، فرمی برای وارد کردن اطلاعات همسر و فرزند مشاهده نمی‌کنید، اما به محض آنکه گزینه‌های مربوط به تاهل و فرزندان را انتخاب نمایید، قسمت های مربوط به همسر و فرزندان نمایش داده می شوند.

دقت کنید که در حال حاضر برای ورود اطلاعات همسر و فرزند نیازی به اطلاعات پاسپورت نیست و فقط با داشتن اطلاعات شناسنامه‌ای آن‌ها و یک عکس می‌توانید فرم مربوط به همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را تکمیل نمایید.

در هنگام تکمیل فرم همسر و فرزندان خود دقت نمایید، چرا که در صورت اشتباه در ورود اطلاعات آن‌ها، پس از برنده شدن در لاتاری به مشکل خواهید خورد.

latary
latary

پس از این که مجددا با دقت اطلاعاتتان را بازبینی کرده و از درست بودن آن ها مطمئن شدید، در آخر بر روی کلید Submit در پایین صفحه کلیک کنید. در این مرحله کد تایید ثبت نام به ایمیل شما ارسال خواهد شد. برای مشاهده نتایج لاتاری به این کد نیاز خواهید داشت. بنابراین تا زمان اعلام نتایج آن را در جایی مطمئن ذخیره کنید.

ثبتنام لاتاری در موسسه مهاجرتی کیان ویزا
ثبتنام لاتاری در موسسه مهاجرتی کیان ویزا

پس از تکمیل تمامی اطلاعات خواسته شده و ارسال آن، نتایج لاتاری تقریبا پس از 6 ماه، در ماه مه (اردیبهشت ماه) اعلام خواهد شد. در این زمان می توانید با وارد کردن کد تایید ثبت نام وارد پروفایل خود شده و نتیجه لاتاری را مشاهده کنید.

نکته بسیار مهم:

توجه داشته باشید که هر متقاضی در هردوره، تنها یک بار اجازه دارد فرم لاتاری پر کرده و آن را ثبت کند. حتی اگر بیشتر از یک پاسپورت داشته باشید، مجاز نیستید بیش از یک بار در هر دوره، در لاتاری ثبت نام کنید. اگر بیشتر از یک بار برای لاتاری ثبت نام کنید، پروفایل شما به صورت اتوماتیک حذف خواهد شد یا اگر برنده شوید در نهایت ویزای شما به دلیل تقلب ریجکت خواهد شد.

مشاوران متخصص کیان ویزا می­توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ها 09300660818 و 07136240541 با ما تماس بگیرید.

راهنمای ثبت نام لاتاری

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لاتاری، می توانید سایر مقالات وبسایت ما در این زمینه را مطالعه کنید.

منابع

https://dvlottery.me/blog/3100-dv-lottery-registration-form

https://dvlottery.me/ds-5501-edv-form

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}