اولویت بندی

تعداد شرکت کنندگان در هر دوره 15 نفر است. با توجه به اینکه تعداد داوطلبان در لیست انتظار بیش از تعداد صندلی های در نظر گرفته شده است ، شرکت کنندگان واجد شرایط آزمون توسط اداره ایمنی بیماران دانمارک انتخاب می شوند. زمان ثبت نام در دوره و گذراندن آزمون های پزشکی در تعیین اولویت بندی برای شما امتیاز به شمار می آید. بنابراین، اگر شخصی در اولین زمان در نظر گرفته شده ثبت نام خود را انجام دهد و تمامی آزمون های مربوط به پزشکی یا دندان پزشکی را با موفقیت گذرانده باشد، این شخص نسبت به اشخاص دیگر در اولویت قرار دارد.

دانشگاه کوپنهاگ به محض ثبت نام شما در آزمون، فهرستی از اطلاعات شما را برای سازمان ارسال می کند که آزمون های پزشکی سپری شده را نیز شامل می شود. پس نیاز به اطلاع رسانی توسط شخص شما وجود ندارد.

حضور اجباری

حضور شرکت کنندگان در تمامی واحدهای درنظر گرفته شده در دوره ی قوانین و مقررات بهداشت دانمارک  الزامی است. حضور اشخاص با بررسی کارت ورود به جلسه عکس دار چک می شود. اگر به هر دلیلی قادر به شرکت در یکی از واحدهای در نظر گرفته شده نیستید، امکان گذراندن این دوره با دوره های بعدی وجود دارد. ارزیابی دوره ها بر اساس نمره رد یا قبولی انجام می شود. در صورت عدم قبولی مجدداً باید در آزمون شفاهی شرکت کنید. اگر در این آزمون شفاهی هم نمره قبولی کسب نکنید، باید مجددا در این دوره شرکت کنید.

لغو ثبت نام

شما می توانید تا پنج روز کاری قبل از تاریخ شروع آزمون، ثبت نام خود را لغو کنید. برای لغو ثبت نام باید با واحد ثبت نام، بیمه سلامت اتحادیه اروپا، به صورت کتبی ارتباط برقرار کنید. نامه کتبی را به آدرس ایمیل aaes@stps.dk  ارسال نمایید. اگر لغو ثبت نام را به موقع انجام ندهید یا بدون دلیل موجه از حضور در جلسه ممانعت به عمل آورید، در حقیقت از سه مهلت مقرر برای این آزمون، یک شانس خود را از دست داده اید.

اطلاع رسانی عدم حضور در آزمون به سبب بیماری

در صورت ابتلا به بیماری در اسرع وقت و حداکثر تا ساعت 9 برگزاری اولین روز از دوره قوانین و مقررات بهداشت دانمارک می بایست به بخش ثبت نام یعنی بخش بیمه سلامت اتحادیه اروپا اطلاع رسانی کنید. ارائه گواهی پزشکی با مهر و مشخصات پزشک حداکثر سه روز کاری پس از اطلاع از بیماری الزامی است. در صورت عدم اطلاع رسانی، عدم حضور شما به منزله از دست دادن یک فرصت برای شرکت در این دوره به شمار می رود.

مفاد درسی

اقدامات مربوط به دوره، دستورالعمل های اجرایی و کلیه مفاد درسی قوانین و مقررات بهداشت دانمارک از همان شروع دوره آموزش داده می شود. سازمان ایمنی بیماران دانمارک به شرکت کنندگان توصیه می کند که پیش از شروع دوره از این دو قانون مهم اطلاع داشته باشند: “قانون سلامت” و قانون صدور مجوز برای متخصصان بهداشت و درمان.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید:

روش های مهاجرت به دانمارک

وزارت امور خارجه : https://iran.um.dk/fa-ir