کیان ویزا

روشهای مهاجرت به قطر

0.0
0.0/5
روشهای مهاجرت به قطر
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

روشهای مهاجرت به قطر

روشهای مهاجرت به کشور قطر

مهاجرانی که به قطر مهاجرت می کنند، یک کشور مستقل و مدرن در خلیج عربی،با سواحل زیباو چشم انداز بیابانی خیره کننده را تجربه خواهند کرد.  فرهنگ و سنت مذهبی عربی هنوز درزندگی روزمره رایج است و به اکثرخارجی ها تضادجالبی باکشورخودارایه میدهد. قطر که در انتهای شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده است. حدود 1میلیون و 900نفر جمعیت دارد که 70درصدآن درپایتخت زندگی میکنند. جامعه بزرگ مهاجران آن بخش عمده ای ازجمعیت را تشکیل میدهد.بااین حال ،برا ی مهاجرانی که به آب و هوای خنک تر عادت می کنند، حرکت به قطر به معنای مواجهه با آب و هوای نیمه گرمسیری و اغلب مرطوب است. درتابستان ، درجه حرارت می تواند تا 50درجهسانتیگراد افزایش یابد و زندگی در خارج از خانه را غیرقابل تحمل کند.  خوشبختانه ساختمان های عمومی ، مراکز خرید،هتل ها و امکانات ورزشی سرپوشیده همگی داری تهویه مطبوع هستند.

اقتصاد قطر

مهاجران اغلب در صنایع پتروشیمی و همچنین در بخش گاز و نفت کار می کنند.به هرحال ،درآمدهای نفت و گاز بیش از 50 درصد تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می دهد و آن را به کشوری بابالاترین درامدسرانه درجهان تبدیل میکند.دولت تلاش میکند دربخش های غیرانرزی نیز سرمایه گذاری کند.بااین حال ،باذخایرعظیم نفتی که دارد،میتواندبه استفاده و صادرات خودبرای دهه های اینده با سرعت کنونی خودادامه دهدو فرصت های کاری رابرای مهاجران به قطرایجادو حفظ کند.

تولید ناخالص داخلی بالا و جمعیت کم قطر به این کشور اجازه می دهد تا برنامه های بیمه  اجتماعی را بدون نیاز به هیچ گونه کمک مالی از شهروندان خود تأمین مالی کند. متاسفانه ،مهاجرانی که به قطر مهاجرت می کنند واجد شرایط این خدمات نیستند و باید به مزایای شرکت یابیمه خصوصی تکیه کنند.

شرایط اخذ ویزا برای قطر

کسانی که از طریق قطر ایرویز وارد کشور می شوند ممکن است پس از ورود به فرودگاه بتوانندویزای توریستی 14 روزه دریافت کنند. این برای گردشگران ازبیش از 33کشورازجمله ایالات متحده امریکا،کانادا،آلمان و ایسلنداعمال می شود . بااین حال ،برای اکثر مهاجران به قطر ویزای توریستی کافی نیست . علاوه براین ،تغییرات در مقررات ویزاممکن است درمدت کوتاهی رخ دهد.

ویزای کاری و تجاری قطر

مهاجرانی که برای جلسات یا راه اندازی یک تجارت به قطر سفر می کنند، می توانند با ویزای تجاری وارداین کشورشوند.یک شرکت قطری باید این ویزاراکه دوهفته اعتبارداردو ممکن است برای دوهفته دیگرتمدید شودسازماندهی کند. بااین حال اکثرمهاجران برای بازدیدهای کوتاه به قطرسفرنمیکنند،بلکه برای زندگی و کار در آنجا سفرمی کنند .قبل ازورودبه کشور،ممکن است لازم باشد مجوزپلیس رااز کشور خود دریافت کنندکه به آن [گواهی رفتارخوب ] نیز گفته می شود. سپس کارفرما در قطر ترتیبی میدهد که ویزای کارو اجازه اقامت آنها بررسی شود . قبل ازتاییدویزا باید توسط وزارت کشور بررسی شود .

روشهای مهاجرت به قطر

ویزای خانواده و ویزیت

در قطر ،کارگران خارجی می توانند به محض دریافت ویزای کار و اجازه اقامت، از خانواده خود، حمایت مالی کنند. ازآنجایی که این فرایند میتواند مدتی طول بکشد ،بسیاری ازمهاجران پیش میروند و وقتی همه چیز سازمان دهی شد ،خانواده شان را دنبال میکنند. برای درخواست ویزای خانواده خود،مهاجران باید به امورخارج از کشورو مراکز خدمات واحد مرجعه کنند. آنها باید فرم درخواست تکمیل شده خودراهمراه با تمام مدارک مربوطه تحویل دهند

اخذ ویزای فوری و تضمینی قطر
اخذ ویزای فوری و تضمینی قطر

تاییدنامه از محل کار

  • صورتحساب بانکی که حقوق آنها را در شش ماه گذشته مستند می کند

گواهی ازدواج

شناسنامه کودکان

گواهی های تحصیلی

عکس های پاسپورت

همسران و فرزندان با این ویزا می توانند تا شش ماه در قطر بمانند.با این حال ، سایر اقوام ممکن است تا سه ماه بمانند . لطفا به یادداشته باشید که این ویزا  به یاد داشته باشید که این ویزا فقط برای یک دوره اولیه یک ماهه معتبر است و باید پس از آن تمدید شود.

ویزای خروج قطر

همه مهاجران قبل از ترک قطر نیاز به ویزای خروج دارند . آنها نیاز به اجازه اسپانسر دارند و گاهی اوقات حتی یک ضامن اضافی که در صورت لزوم موافقت می کند تمام بدهی متقاضی را بازپرداخت کند. دولت قطر یک سرویس آنلاین برای ارسال تمام فرم های درخواست ارائه می دهد. با این حال، متقاضیان می توانند فرم های خود را به روش قدیمی تکمیل کنند. این ممکن است برای مهاجرانی که به زبان عربی تسلط ندارندمفید باشد. از انجایی که برنامه باید به زبان عربی باشد،آن مهاجران ممکن است بخواهندیک سرویس ترجمه پیدا کنند .زنان و کودکان می توانند توسط شوهر یا پدرشان اسپانسر شوند و نیازی به ویزای خروج ندارند.  آژانس دولتی مسئول این نوع ویزا، اداره مهاجرت الغرافه است .

بررسی سلامت اجباری

مهاجران باید از هفته های اول اقامت خود برای انجام معاینات پزشکی استفاده کنند. معمولاً شامل آزمایش خون و رادیوگرافی قفسه سینه است. در نهایت اثر انگشت گرفته می شود و متقاضی باید هزینه ای بپردازد.  چکاپ پزشکی قرار است اطمینان حاصل کند که بیمار هیچ گونه بیماری مسری ندارد و قادر به انجام کارهایی است که به آنها محول شده است. برای این چکاپ، مهاجران باید به کلینیک دوحه در خیابان المیرقاب الجدید مراجعه کنند. در حالی که اکثر مهاجران پس از ورود به قطر تحت معاینه قرار می گیرند،برخی باید قبل از ورود به کشور مجوز پزشکی خود را دریافت کنند.

این فقط برای مهاجران از برخی کشورها مانند عربستان سعودی یا عمان اعمال می شود. 

ویزای توریستی قطر

روشهای مهاجرت به قطر ، ویزای توریستی قطر را می توان در بدو ورود با ویزا از مجموعه ای از 33 کشور دریافت کرد .هدف از این ویزا برای اقامت کوتاه مدت به منظور تفریح ​​است . ویزای توریستی دوهفته اعتبار دارد و ممکن است تاسه هفته تمدید شود . رزروهتل درقطریایکی ازبستگان مقیم قطر برای درخواست و پرداخت هزینه ویزا الزامی است .ویزای توریستی طولانی تر ممکن است تا3ماه اقامت داشته باشید و باید قبلاز وروددرسفارت قطر درخواست داده شود . مدارک موردنیاز عبارتنداز : درخواست ارسالی از طریق مدیرهتل ،کپی پاسپورت ،کارت شناسایی هتل ، کارت شناسایی متقاضی

ویزای تجاری قطر

هدف اولیه ویزای تجاری قطر برای کارمندانی است که به قطر سفر کرده و برای مدت کوتاهی در یک شرکت قطری کارخواهند کرد.فقط اسپانسرهای مورد تایید دولت می توانند از ویزای تجاری  حمایت کنند.ویزای تجاری دو هفته اعتبار دارد و ممکن است تاچهار هفته تمدید شود .

هر اقامت بیش از چهار هفته مستلزم داشتن ویزای خروج برای   خروج ازکشور است . دراین دوره کارمند ممکن است درفعالیت های تجاری محدود شرکت کند،اما کار مستقیم نداشته باشد .

الزامات: شرکت متقاضی باید تایید قبلی توسط بخش های مربوط داشته باشد . فرم درخواست باید از طریق نماینده یا مالک شرکت ارسال شود.یک کپی از ساپورت کارمند بایدارایه شود. شناسه شرکت و متقاضی ویزا نیز مورد نیاز است .

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

ویزای کار قطر

ویزای کار قطر توسط کارفرما تنظیم می شود و 1 تا 3 ماه اعتبار دارد . این بیشتر برای کارمندانی کاربرد دارد که قصد  دارند برای یک دوره زمانی برای یک کارفرمای قطری کارکنند. برای درخواست ویزای کار، کارمند باید یک قرارداد کاری معتبر داشته باشد که باید به تایید وزارت کار برسد . کارمند باید در طول مدت کار نزد کارفرما بماند و پس از اتمام کار  قراردادی باید آن را ترک کند، مگر اینکه مقرراتی برای انتقال کارمند به کارفرمای دیگری وجود داشته باشد . برای دریافت ویزای کار باید چندین آزمایش پزشکی از جمله  آزمایش خون، انگشت نگاری، بررسی سلامت و رادیوگرافی  قفسه سینه انجام میشود.

ویزای مقیم قطر

هر فرد مقیم یکی از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس  ودر یک حرفه تاییدشده میتواندویزای بازدید اقامتی یک ماه شورتی همکاری خلیج فارس راازطریق سفارت قطردریفت کند. ویزاممکن است برا یسه ماه دیگر قابل تمدید بشد. درطول درخواست این ویزا باید مدرکی دال برحرفه آنها ارایه شود .

برای اخذ مشاوره رایگان با موسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید .

پشنهاد کیان ویزا :

ویزای شینگن چیست ؟

اخذ فوری ویزای شینگن ایتالیا

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}