کیان ویزا

روشهای مهاجرت به کشور ارمنستان

0.0
0.0/5
روشهای مهاجرت به کشور ارمنستان
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

روشهای مهاجرت به کشور ارمنستان

روش های مهاجرت به ارمنستان

مزایای اقامت در کشور ارمنستان  

ارمنستان کشوری زیبا با تاریخ، طبیعت و سنت های غنی است. ایروان پایتخت ارمنستان یکی از امن ترین شهرهای جهان است. هزینه زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است. اجازه اقامت ارمنستان به شما و اعضای خانواده شما این امکان را می دهد که بدون محدودیت در  ارمنستان  اقامت داشته باشید، بدون اخذ  ویزا به ارمنستان سفر کنید و حق شرکت در فعالیت های قانونی مانند تجارت، تحصیل و بازنشستگی را داشته باشید و قادر به دعوت باشید. یک خارجی  مانند مردم ارمنستان  از حقوق و آزادی های قانون اساسی از جمله  مراقبت های بهداشتی، امنیت اجتماعی، آموزش، حقوق مالکیت ، حریم خصوصی  و آزادی بیان برخوردارند. ساکنان ارمنستان مجبور نیستند در ارتش خدمت کنند.

هزینه های  دولتی  بسته به نوع اجازه اقامت از حدود 210 تا 300 دلار متغیر است. بستگان فوری اتباع ارمنستان به طور کلی از هزینه های مهاجرتی  معاف هستند

 پایتخت این کشور ایروان است که پرجمعیت ترین شهر نیز می باشد. شهرهای بزرگ دیگر آرماویر و آرتاشات هستند. بزرگترین فرودگاه بین المللی زوارتنوتس (EVN) با 3.3 میلیون مسافر در سال است. دومین فرودگاه بزرگ شیراک (LWN) با 147000 مسافر سالانه است. فرودگاه Zvartnots دارای پروازهای عالی به کل اتحادیه اروپا و فراتر از آن است.

نوع حکومت، دموکراسی پارلمانی است ، انتخابات هر 5 سال یکبار برگزار می شود و رئیس جمهور به طور غیر مستقیم توسط مجمع انتخاب می شود.

ارمنستان مملو از مقاصد و جاذبه های گردشگری شهری و طبیعی است. این شهر به دلیل مکان‌های تاریخی قرون وسطایی زیبا و جنبه‌های فرهنگی متفاوتش شناخته شده است. دارای 3 سایت میراث جهانی یونسکو ست . برخی از مقاصد اصلی شامل پایتخت ایروان، ذخیره‌گاه دولتی شیکاهوگ، دریاچه سوان، کوه آراگاتس و کارخانه‌های تقطیر آرات هستند. این کشور در مجموع سالانه 1.9 میلیون گردشگر دارد. بیشتر گردشگران از اروپا، روسیه و کشورهای اطراف آن می آیند.  

زبان مردم ارمنستان  

دین  و زبان مهمترین ارکان فرهنگ و سنت ارمنی هستند.  ارمنستان اولین کشوری بود که مسیحیت را به عنوان دین رسمی پذیرفت و ارمنستان  قدیمی ترین جامعه مذهبی را دارد.

اگرچه زبان رسمی ارمنستان ارمنی است، اما بسیاری از مردم به دلیل پیوندهای تاریخی آن با این کشور، به زبان روسی نیز به عنوان زبان دوم صحبت می کنند. با این حال، انگلیسی نیز توسط برخی  از افراد صحبت می شود و اکنون از سنین پایین زبان انگلیسی  به عنوان زبان دوم در مدرسه تدریس می شود. هنوز هم به مهاجرانی که به ارمنستان مهاجرت می کنند توصیه می شود برخی از عبارات ارمنی یا روسی را یاد بگیرند

هزینه های زندگی در کشور ارمنستان
هزینه های زندگی در کشور ارمنستان

 هنگام تصمیم گیری برای مهاجرت به کشور ارمنستان ، به یاد داشته باشید که ارزش اصلی برای ارامنه پیوندهای خانوادگی است. در اینجا توجه زیادی به تربیت کودکان می شود،و زنان نقش مربی را ایفا می کنند و مهارت های لازم را برای نسل جوان  را القا می کنند. انصافاً خاطرنشان می‌کنیم که زنان ارمنی به طور فزاینده‌ای موقعیت‌های مسلط را در سازمان‌های مختلف اشغال می‌کنند با این وجود، در مناطق دورافتاده، سنت هایی حفظ شده است که زن را به عنوان نگهبان آتشگاه، و مرد را به عنوان درآمد و نان آور تلقی می کنند.

 آب و هوا در ارمنستان

با توجه به تنوع جغرافیایی ارمنستان و موقعیت منحصر به فرد آن بین آسیا و اروپا، این کشور دارای انواع آب و هوای مختلف است، از آب و هوای خشک نیمه گرمسیری و معتدل قاره ای گرفته تا آن هایی که بیشتر با محیط های قطب شمال مرتبط هستند. این بدان معناست که مهاجرانی که به ارمنستان مهاجرت می کنند، بسته به جایی که در کشور هستند، می توانند طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی مختلف را تجربه کنند.

رایج ترین آب و هوا در ارمنستان آب و هوای نیمه گرمسیری خشک با تأثیرات معتدل قاره ای است. این بدان معناست که تابستان های ارمنستان معمولاً بسیار گرم و خشک است، اما می تواند در خارج از شهرها خنک تر باشد زیرا رطوبت کمتری وجود دارد. میانگین دمای تابستان بین 22 تا 36 درجه سانتیگراد (72 و 97 درجه فارنهایت) متغیر است. در مقابل، زمستان‌ها می‌تواند بسیار سرد و دارای بارش برف سنگین، به‌ویژه در مناطق کوهستانی باشد، و دما می‌تواند بین -10 تا -5 درجه سانتی‌گراد (14 تا 23 درجه فارنهایت) کاهش یابد.

اقتصاد ارمنستان 

اقتصاد ارمنستان به طور سنتی بر پایه صنایع سنگین استوار بوده و تولید نساجی و فرآوری شیمیایی به عنوان صنایع اولیه است. سایر بخش های مهم اقتصادی، صنعت و کشاورزی هستند که به ترتیب 35 درصد و 19 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهند.

اگرچه اقتصاد ارمنستان پس از به دست آوردن استقلال دوره بی ثباتی را تجربه کرد، اما از سال 1995 هر ساله شاهد رشد ثابتی بوده است و به سرعت در حال تبدیل شدن به یک نیروگاه اقتصادی در منطقه خود است و اکنون در رتبه 28 جهان در شاخص آزادی اقتصادی قرار دارد. بالاتر از اتریش، فرانسه، پرتغال و ایتالیا .

مالیات بر درآمد در ارمنستان

مهاجران و خارجیانی که در ارمنستان کار می کنند طبق قانون ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد خود خواهند بود. اگرچه ارمنستان زمانی به دلیل سیستم پیچیده مالیاتی خود شناخته شده بود، قوانین مالیاتی تجدیدنظر شده که در سال 2001 اجرا شد اکنون بسیار ساده است و کار در ارمنستان را برای مهاجران آسان می کند.

مهاجرت به ارمنستان
مهاجرت به ارمنستان

مانند بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان، درآمدی که شما ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد با نرخ ارمنستان خواهید بود به وضعیت اقامت شما در این کشور بستگی دارد. اگر برای مقاصد مالیاتی مقیم هستید، به این معنی که بیش از 183 روز در سال در ارمنستان زندگی و کار می کنید، مالیات بر درآمد را با نرخ ارمنستان بر درآمد خود در سراسر جهان پرداخت خواهید کرد. اگر کمتر از 183 روز در سال در ارمنستان زندگی و کار می کنید، مالیات بر درآمد را با نرخ ارمنستان فقط بر درآمد ارمنستانی خود می پردازید. 

ارمنستان دارای یک سیستم مالیات بر درآمد دو طبقه است که به موجب آن میزان مالیات بر درآمد شما بستگی به گروه مالیاتی شما در آن سال دارد. 

مراقبت های بهداشتی در ارمنستان

با وجود آن که کشور ارمنستان  دارای یک سیستم مراقبت بهداشتی عمومی رایگان است که با کمک های تامین اجتماعی تامین می شود، بسیاری از مهاجرانی که در ارمنستان زندگی می کنند به جای آن از سیستم خصوصی استفاده می کنند. این به این دلیل است که، اگرچه در سال‌های اخیر این موضوع  بهبود یافته است، اما سیستم عمومی مانند بسیاری از کشورها استاندارد نیست. علاوه بر این، یافتن پزشکی که  به زبان انگلیسی صحبت کند ممکن است سخت باشد، و امکانات ضعیف است، به خصوص در خارج از پایتخت. بنابراین به مهاجرانی که در ارمنستان زندگی می کنند توصیه می شود که بیمه درمانی جامع داشته باشند  . بسیاری از بهترین مراکز درمانی خصوصی در ایروان، پایتخت این کشور واقع شده اند.

حمل و نقل در ارمنستان

مهاجرانی که در ارمنستان زندگی می کنند می توانند با استفاده از گواهینامه رانندگی کشور خود رانندگی کنند، مشروط بر اینکه دارای مجوز رانندگی بین المللی باشند. در حالی که جاده های ایروان، پایتخت، و سایر مناطق شهری کیفیت خوبی دارد،

ارمنستان همچنین دارای یک شبکه ریلی گسترده به طول 825 کیلومتر (513 مایل) در سراسر کشور است که به کشورهای همسایه از جمله آذربایجان، گرجستان، ایران و ترکیه نیز ارتباط دارد. ایروان،سیستم مترو نیز دارد.  

هزینه های زندگی در کشور ارمنستان

ارمنستان کشوری مدرن و به سرعت در حال رشد با تاریخ و سنت های غنی، طبیعت زیبا، غذاهای عالی و نرخ جرم و جنایت بسیار پایین است. هزینه زندگی در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین است

هزینه تخمینی خانواده چهار نفره ماهانه 1,663.40 دلار (801,364.38 AMD) بدون اجاره است.

هزینه های ماهانه یک نفر بدون اجاره 468.71 دلار (225806.02 درام) برآورد شده است.

هزینه زندگی در ارمنستان به طور متوسط 9.87 درصد کمتر از ایران است.

اجاره در ارمنستان به طور متوسط 32.44 درصد کمتر از ایران است.

اعضای خانواده

اگر دارای مجوز اقامت ارمنستان هستید، اعضای نزدیک خانواده شما نیز ممکن است واجد شرایط اقامت باشند. به طور خاص، می توانید از همسر، فرزندان خود (صغیر یا بزرگسال، بدون محدودیت سنی) و همچنین والدین خود (بدون محدودیت سنی) حمایت مالی کنید. مجبور نیستید نشان دهید که اعضای خانواده از نظر مالی به شما وابسته هستند. 

علاوه بر این، دارندگان مجوزهای اقامت دائم (طولانی مدت) و ویژه می توانند خواهر و برادر، پدربزرگ و مادربزرگ و نوه خود را نیز حمایت کنند.

مزایای اقامت در کشور ارمنستان  
مزایای اقامت در کشور ارمنستان  

به طور کلی امکان درخواست همزمان برای اقامت متقاضی اصلی و اعضای خانواده وی وجود ندارد. در عوض، اعضای خانواده درخواست های خود را پس از صدور مجوز اقامت متقاضی اصلی ثبت می کنند. از این رو، نیاز به برنامه ریزی مناسب برای فرآیند درخواست از قبل، به خصوص در مورد تمدید مجوزها وجود دارد

انواع ویزا در کشور ارمنستان

اگر بخواهید به کشور ارمنستان مهاجرت کنید انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که می توانید برای آن درخواست دهید آ ن ها عبارتند از

ویزای ویزیتور (توریستی): ویزای توریستی/ویزیتور برای خارجیانی است که می خواهند برای تجارت، گردشگری، درمان، ملاقات با اقوام و دوستان و … به ارمنستان بیایند. این ویزا به مدت یک سال اعتبار دارد و برای یک سال صادر می شود.  

ویزای تجاری: برای خارجیانی که مایل به سفر به ارمنستان برای انجام یا راه اندازی کسب و کار در آنجا هستند.

ویزای دیپلماتیک: این ویزا برای افراد دارای وضعیت دیپلماتیک یا افرادی است که دارای گذرنامه دیپلماتیک هستند.

اجازه اقامت: برای کسانی که مایل به زندگی، کار یا تحصیل در ارمنستان هستند، یا در حال پیوستن به اعضای خانواده هستند، باید برای اقامت موقت بیش از 180 روز درخواست دهند.

ویزای توریستی 

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی ارمنستان  شامل موراد زیر می باشد

 1. سند سلامت برای همه مسافران بین‌المللی که به ارمنستان می‌آیند (نتیجه آزمایش PCR COVID-19 منفی )
 2. 2.          گذرنامه  با حداقل 6 ماه اعتبار باقی مانده در تاریخ سفر و دارای حداقل 2 صفحه ویزا بدون هرگونه علامت
 3. برنامه سفر (رزرو سفر به ایران و از ایران به نام شما، نه بلیط) سفارت توصیه می کند تا زمان تایید ویزا، بلیط هتل و پرواز را خریداری نکنید. پس پول، زمان و تلاش خود را با خرید بلیط واقعی به خطر نیندازید

 ویزای کاری در کشور ارمنستان

مهاجرانی که مایل به کار در ارمنستان هستند برای انجام این کار به مجوز کار نیاز دارند. ارمنستان قبلاً هیچ سیاستی در مورد جابجایی افراد و مجوزهای کار نداشت، اما اخیراً قوانینی وضع کرده است که خارجی ها را ملزم می کند قبل از مهاجرت به این کشور برای اقامت و مجوز کار اقدام کنند.

برای به دست آوردن مجوز کار در ارمنستان، به حمایت از کارفرمای احتمالی خود در این کشور نیاز دارید، که همچنین باید مجموعه ای از معیارها را برآورده کند، از جمله اینکه هیچ شهروند ارمنی نمی تواند نقش را ایفا کند. در نتیجه، شما باید قبل از ارائه درخواست خود در ارمنستان کار مطمئنی داشته باشید، زیرا بدون حمایت کارفرمای شما احتمالاً درخواست رد می شود

kianvisa.com
kianvisa.com

. چه کسانی نیازی به دریافت مجوز کار ندارند؟
افراد خارجی زیر نیازی به دریافت مجوز کار ندارند:

 • متخصصان خارجی مجرب در زمینه‌های 1) علوم طبیعی، 2) فناوری اطلاعات (تکنسین، بهره‌برداری و نگهداری فنی تجهیزات محاسباتی و سیستم‌های کامپیوتری، تکنسین، بهره‌برداری از ماشین‌های محاسباتی، مجتمع‌ها، سیستم‌ها و شبکه‌ها، طراح وب)، 3) کشاورزی
 • خارجیان دارای تحصیلات عالی در 1) فناوری اطلاعات و ارتباطات. 2) مدیریت و اداره؛ 3) فناوری مواد غذایی؛ 4) امور مالی؛
 • مؤسسان، مدیران و نمایندگان مؤسسات تجاری با سرمایه گذاری خارجی
 • دارندگان مجوز اقامت دائم یا ویژه (برای خارجیان ارمنی الاصل صادر می شود).
 • دارندگان مجوزهای اقامت موقت در صورتی که چنین مجوزی بر اساس عضویت در خانواده یکی دیگر از دارندگان اجازه اقامت دائم (ویژه، موقت) صادر شده باشد…

کار بدون مجوز کار یا اجازه اقامت ممکن است منجر به جریمه برای کارفرما و لغو ویزا برای کارمند شود. در صورت فسخ قرارداد کار، مجوز کار و اجازه اقامت ممکن است باطل شود  

حداقل دستمزد .

حداقل دستمزد در ارمنستان در حال حاضر 68000 AMD است که حدود 150 دلار است. این روزها بیشتر حقوق ها از 100000 تا 300000 درام متغیر است. از تابستان 2020، میانگین کشور کم و بیش 188000 AMD یا حدود 400 USD است.

. در ارمنستان، دستمزدها با استفاده از میانگین حقوق  ماهانه محاسبه می شود.

تحصیل در ارمنستان

 پایتخت جمهوری ارمنستان ایروان است و تقریباً تمام دانشگاه های بزرگ و موسسات آموزش عالی و متوسطه در اینجا قرار دارند. اطلاعات مربوط به تحصیل در ارمنستان را می توان از طریق وکیل های مهاجرتی به دست آورد . ارمنستان مکانی عالی برای ادامه تحصیلات عالی است زیرا هزینه های آن بسیار مقرون به صرفه است. هزینه های زندگی در جمهوری ارمنستان نسبتاً کمتر از سایر کشورهای اروپایی است

این کشور که در حال حاضر  یازدهمین مقصد تحصیلی محبوب جهان بر اساس آمار یونسکو است،  ارمنستان جاه‌طلبی‌های بزرگ‌تری دارد و هدف آن این است که تا سال 2030 با هدف جذب 500000 دانشجوی بین‌المللی تا سال 2030، ششمین ارائه‌دهنده بزرگ آموزش باشد

ارمنستان یکی از بهترین کشورها در زمینه آموزش ارزان و با کیفیت است. مردم ارمنستان دوستانه و خوش برخورد هستند و مشکلی برای اسکان وجود ندارد زیرا اتاق ها و آپارتمان های اجاره ای به راحتی در دسترس هستند. مدارک ارمنی در تمام دنیا معتبر است.

ارمنستان دارای دانشگاه های محبوب بسیاری است که آموزش عالی با کیفیت ارائه می دهند. دلایل متعددی وجود دارد که چرا ارمنستان یک مکان ارجح برای تحصیلات عالی است. تمرکز بیشتری روی حقوق، تجارت و پزشکی وجود دارد و این موارد زمینه های اصلی تحصیل و تحقیق در ارمنستان هستند. اگر می خواهید شغلی را در یکی از این موارد دنبال کنید، هیچ کشور دیگری بهتر یا ارزان تر از ارمنستان پیدا نمی کنید.

 کشور ارمنستان در بحث  شهریه  یکی از کمترین هزینه ها  را در کل اتحادیه اروپا دارد  و برنامه های متعددی وجود دارد که به هزینه های فراوان دانشجویان شایسته کمک می کند. همچنین اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان  یکی از راحت ترین راه های مهاجرت به این کشور می باشد.

 مشاوران کیان ویزا می توانند شما  را در ویزای تحصیلی ارمنستان  یاری دهند .

روشهای مهاجرت به کشور ارمنستان کیان ویزا
روشهای مهاجرت به کشور ارمنستان کیان ویزا

دانشجویان بین المللی هرگز در ارمنستان احساس بیگانگی نمی کنند. راه های مختلفی وجود دارد که می توانید در اوقات فراغت خود را مشغول نگه دارید. ارمنستان یک جامعه کارگری متشکل از افرادی دارد که در تلاش برای همکاری با یکدیگر برای منافع بیشتر هستند. ارمنستان دارای فرهنگ متنوع و فرصت های تجاری بسیاری برای کسانی است که مایل به کار هستند. برای هر کسی که می خواهد به مهارت های خود بیفزاید و شغلی موفق و درخشان داشته باشد.

ویزای دانشجویی در ارمنستان این امکان را به شهروندان خارجی می دهد که به صورت موقت به ارمنستان مهاجرت کنند تا دوره های تحصیلی را در این کشور طی کنند. تحصیل در ارمنستان یک گزینه محبوب برای دانشجویان کارشناسی در سراسر جهان است. ارمنستان با انبوهی از مؤسسات آموزشی، سابقه ای طولانی از تعالی در یادگیری ارائه می دهد. مهاجرت به ارمنستان در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است که بخشی از آن به دلیل سیاست مهاجرت نسبتا لیبرال همراه با کیفیت بالای زندگی است که می توان در این کشور به دست آورد.

 

انواع بورسیه تحصیلی در ارمنستان

ارمنستان کشوری است که به دانشجویان خارجی بورسیه تحصیلی اعطا می کند. دانشجویان بین المللی در دانشگاه های ارمنستان با شرایط خاصی می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند. مهمترین بورسیه های تحصیلی در ارمنستان عبارتند از:

بورس دولتی ارمنستان

اولین نوع بورسیه تحصیلی در ارمنستان، بورسیه دولتی است. این بورسیه بر اساس توافقنامه ای است که توسط دولت ارمنستان امضا شده است و بر اساس آن متعهد به اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان شده است. این بورسیه بر اساس قانون بورسیه تحصیلی مستمر ارمنستان یا بورسیه بر اساس توافقنامه است. این بورسیه تمام هزینه های دانشجوی واجد شرایط دریافت این نوع بورسیه را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی بر اساس معافیت شهریه

نوع دوم بورسیه تحصیلی در ارمنستان بر اساس معافیت شهریه می باشد. این بورسیه برای کاهش بار پرداخت شهریه بر دوش دانشجویان در نظر گرفته شده است و توسط وزارت کشور ارمنستان ارجاع داده شده است. این نوع بورسیه فقط شهریه دانشجویان را پوشش می دهد، اما هزینه های  زندگی همچنان بر عهده خود فرد است.

بورسیه تحصیلی رایگان برای دانشجویان کشورهای خاص

نوع سوم بورسیه تحصیلی در ارمنستان، تحصیل رایگان برای دانشجویان 70 کشور خاص است. به عبارت دیگر این نوع بورسیه از ارمنستان نوع دوم است با این تفاوت که فقط به دانشجویان گروه خاصی از کشورها تعلق می گیرد که توسط دولت ارمنستان تعیین می شود. ایران نیز یکی از کشورهایی است که دانشجویان زیادی در ارمنستان دارد و دانشجویان ایرانی می توانند از این بورسیه استفاده کنند.

 دانشگاه های دولتی اصلی عبارتند از دانشگاه دولتی ایروان و موسسه معماری و مهندسی عمران ایروان.     همچنین دانشگاه آمریکایی ارمنستان، یک دانشگاه خصوصی است که به زبان انگلیسی تدریس می کند.

سرمایه گذاری در کشور ارمنستان
سرمایه گذاری در کشور ارمنستان

سرمایه گذاری در کشور ارمنستان

سرمایه گذاری املاک و مستغلات. داشتن املاک و مستغلات به تنهایی شما را واجد شرایط دریافت اجازه اقامت نمی کند. با این حال، شما این گزینه ها  را دارید: 1) توسعه املاک و مستغلات یا 2) خرید و بهره برداری ملک

صاحبان مشاغل می توانند شرایط اقامت موقت (1 ساله)، دائمی (5 ساله) یا ویژه (10 ساله) را داشته باشند. اگر صاحب یک کسب و کار نسبتاً جدید هستید، به طور کلی توصیه می شود ابتدا برای اجازه اقامت موقت (1 ساله) اقدام کنید. اگر کسب و کار شما به خوبی تثبیت شده است و سابقه خوبی در پرداخت مالیات دارد، می توانید برای یک مجوز 5 ساله اقدام کنید. گذرنامه های 10 ساله ویژه معمولاً برای صاحبان مشاغل بزرگتر که تعداد قابل توجهی از مشاغل محلی ایجاد کرده اند در دسترس است.

نوع کسب و کار|، ماهیت تجارت (فروش کالا، خدمات یا استفاده از اموال) چندان مهم نیست و دولت یک نوع تجارت را بر دیگری ترجیح نمی دهد. با این حال، ماهیت کسب و کار، نوع شواهد و مدارکی را که باید ارائه دهید، از پیش تعیین می کند. به عنوان مثال، اگر یک فروشگاه خرده فروشی باز می کنید، افسر مهاجرت از شما انتظار دارد که حداقل مکان های تجاری لازم را داشته باشید، فروشگاه را به درستی تجهیز کنید و موجودی (کالاها) را ذخیره و برای فروش در دسترس داشته باشید. از طرف دیگر، اگر یک متخصص فناوری اطلاعات هستید که در خانه کار می کنید، افسر از شما انتظار دارد که محل کار خود را نشان دهید و دقیقاً توضیح دهید که چه خدماتی ارائه می دهید، مشتریان شما چه کسانی هستند، چگونه به شما حقوق می دهند، و نتایج کار شما چیست

چرا انتخاب ارمنستان برای کسب و کار به عنوان یک استارت آپ توصیه می شود؟ در زیر لیست غیر جامعی از مزایای غیرقابل انکار این کشور ارائه شده است:

 • دفاتر نمایندگی بسیاری از شرکت های فناوری جهان – منتور گرافیک، مایکروسافت، نشنال اینسترومنتز، آی بی ام، سینوپسیس و….
 • رتبه بالای ارمنستان از نظر سهولت انجام کسب و کار (  هفتمین  رتبه در رتبه بندی طبق ارزیابی بانک جهانی به ویژه به دلیل گام های محکم در جهت از بین بردن فساد و بوروکراسی است
 • شناخت جهانی پیشرفت‌های ارمنستان – علاوه بر استارت‌آپ‌های فوق، باید به بازی پازل Shadowmatic از Triada Studio Games نیز اشاره کنیم که برنده جایزه طراحی اپل در سال 2015 شد.
 • در سال 2019، ارمنستان برای اولین بار در تاریخ خود وارد فهرست کشورهایی شد که در رتبه بندی شاخص محدودیت تنظیمی سرمایه گذاری مستقیم خارجی OECD (در رتبه 10، در بین 69 کشور) قرار گرفتند.
مهاجرت به ارمنستان
مهاجرت به ارمنستان

بر اساس رتبه بندی سازمان جهانی مالکیت فکری، ارمنستان در سال 2019 در رتبه 64 در شاخص جهانی نوآوری (در بین 130 کشور) قرار گرفت

کارمندان محلی

داشتن کارمندان ارمنی مطمئناً تأثیر خوبی خواهد داشت و باعث تقویت پرونده شما خواهد شد. با این حال، ایجاد شغل، الزامی برای واجد شرایط بودن برای اقامت نیست و می توان با داشتن یک مالک انحصاری یا تنها کارمند کسب و کار خود به این وضعیت دست یافت.

مزایای پاسپورت ارمنستان 

پس از سه سال اقامت در ارمنستان، یا اگر ارمنی الاصل هستید، می توانید برای شهروندی درخواست دهید، بنابراین واجد شرایط دریافت پاسپورت سفر خواهید شد. پاسپورت ارمنستان که در رتبه 70 جهان قرار دارد، امکان سفر بدون ویزا به 59 کشور از جمله روسیه، بیشتر کشورهای مستقل مشترک المنافع و ایران را فراهم می کند. شما مجاز به تابعیت دوگانه هستید و نیازی نیست که تابعیت اصلی خود را رها کنید. اقامت به تنهایی به شما این حق را می دهد که در ارمنستان تجارت کنید، کار کنید، تحصیل کنید یا به سادگی بازنشسته شوید. ساکنان همچنین می توانند خارجی ها را دعوت کنند.

نتیجه

همانطور که می بینید، گزینه های زیادی برای اخذ اقامت قانونی در ارمنستان وجود دارد. اگر به دنبال تجربه زندگی در خارج از کشور، داشتن شغل یا ریشه های قومیتی در ارمنستان هستید، به شدت توصیه می کنیم مطمئن شوید که به طور کاملا قانونی روندخود را انجام می دهید  .

جهت اطلاعات بیشتر می توانید فرم ارزیابی رایگان را درسایت موسسه مهاجرتی کیان ویزا تکمیل نمایید تا مشاورین کیان ویزا در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}