کیان ویزا

روش های مهاجرت به اسکاندیناوی

0.0
0.0/5
روش های مهاجرت به اسکاندیناوی
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

روش های مهاجرت به اسکاندیناوی

روش های مهاجرت به اسکاندیناوی

مهاجرت و اخذ اقامت اسکاندیناوی پیچیده نیست، فرقی نمی کند که شما یک تبعه اتحادیه اروپا باشید یا غیر اتحادیه اروپا، زیرا این کشور دارای سیستم مهاجرتی بسیار پیشرفته ای است. با تلاش وکلای مهاجرت کیان ویزا در حوزه ی اسکاندیناوی ، روند مهاجرت به این کشور ساده و سریع خواهد شد

کلمه “اسکاندیناوی” به چه معناست؟

منشأ کلمه “اسکاندیناوی” در اوایل قرن هجدهم به دلیل حمایت دانشگاه های دانمارک و سوئد از تاریخ، اساطیر، هنرها و فرهنگ مشترک دانمارک، سوئد و نروژ به وجود آمد.

منظور از اسکاندیناوی مجموعه ای از کشورهای شمال اروپا است که شامل دانمارک، نروژ و سوئد، گاهی فنلاند، ایسلند و جزایر فارو می شود

شبه جزیره اسکاندیناوی چیست؟

شبه جزیره اسکاندیناوی از سوئد و نروژ تشکیل شده است. این شبه جزیره حدود 1150 مایل (1850 کیلومتر) طول دارد

مساحت این شبه جزیره 750000 کیلومتر مربع (289500 مایل مربع) است. این چشم انداز اساساً از یک رشته کوه تشکیل شده است که در اثر تغییر یخبندان در حدود 2600000 تا 11700 سال پیش ایجاد شده است.

سوئد دارای شیب‌های نسبتا ملایمی با شیب کم تا دریای بالتیک است، در حالی که کوه‌های نروژ نزدیک به خط ساحلی ادامه دارند و عمیقاً توسط آبدره‌های زیبا بریده شده‌اند.

اسکاندیناوی در کدام قاره است؟

اسکاندیناوی بخشی از اروپا است و معمولاً از آن به عنوان شمال اروپا یاد می شود.

چند کشور در اسکاندیناوی هستند؟

از نظر جغرافیایی، 3 کشور اسکاندیناوی (دانمارک، سوئد و نروژ) وجود دارد. از نظر فرهنگی، 6 کشور اسکاندیناوی، دانمارک، سوئد، نروژ، ایسلند، فنلاند و جزایر فارو وجود دارد

فرهنگ اسکاندیناوی

از آنجایی که طراحی اسکاندیناوی در سراسر جهان بسیار محبوب شده است، این اصطلاح اغلب در مورد سنت های زیبایی شناسی طراحی مینیمالیستی استفاده می شود.

از آنجایی که تاریخ دانمارک، سوئد، نروژ، ایسلند و فنلاند و همچنین مواردی  مانند تعطیلات و سنت‌ها بسیار در هم تنیده شده‌اند، این گروه از پنج کشور اغلب از نظر فرهنگی به عنوان اسکاندیناوی شناخته می‌شوند. نظام‌های سیاسی همه این کشورها، به‌ویژه مدل‌های رفاهی آن‌ها، مشابه هستند، اگرچه یکسان نیستند..

طراحی و تاریخ معماری فنلاند ارتباط نزدیکی با سایر نقاط منطقه دارد و این اشتباه است که فنلاند (و طراحانی مانند آلوار آلتو، برای مثال) را هنگام بحث در مورد طراحی اسکاندیناوی کنار بگذاریم.

بنابراین منطقی است که هم ایسلند و هم فنلاند را در بحث اسکاندیناوی به عنوان یک منطقه فرهنگی لحاظ کنیم.

روش های مهاجرت به اسکاندیناوی با کیان ویزا
روش های مهاجرت به اسکاندیناوی با کیان ویزا

روش های مهاجرت به اسکاندیناوی

جمعیت اسکاندیناوی چقدر است؟

21 میلیون نفر

زبان اسکاندیناوی

اگر تا به حال زبان شناسی تطبیقی را مطالعه کرده باشید، احتمالاً اصطلاح “زبان های آلمانی شمالی” را شنیده اید. این به شاخه ای از زبان های ژرمنی، زیرگروهی از زبان های هند و اروپایی اشاره دارد. زبان‌های آلمانی شمالی عبارتند از دانمارکی، سوئدی، نروژی، فاروئی و ایسلندی.

بنابراین در اسکاندیناوی چه زبانی صحبت می شود؟ اصطلاح «زبان‌های اسکاندیناوی» منحصراً به سه زبانی اطلاق می‌شود که گویش  هر زبان به طور متقابل: دانمارکی، سوئدی و نروژی می باشد .

فنلاندی بخشی از گروه فنلاندی زبان های اورالیک است که شامل استونیایی و مجارستانی نیز می شود. سوئدی همچنین زبان رسمی فنلاند است و فنلاندی‌های سوئدی زبان 5 درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند. این گویش فنلاند سوئدی نامیده می شود.

کلمه “اسکاندیناوی” را می توان به طور خاص برای اشاره به منطقه جغرافیایی و سیاسی شمال اروپا، که شامل دانمارک، سوئد، نروژ، ایسلند، و فنلاند است، استفاده کرد. این کشور ها  به عنوان کشورهای شمال اروپا نیز شناخته می شوند

منظور از اسکاندیناوی مجموعه ای از کشورهای شمال اروپا است که شامل دانمارک، نروژ و سوئد، گاهی فنلاند، ایسلند و جزایر فارو می شود

سوئد

سوئد یکی از قدیمی ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین عضو منطقه شنگن است. جدای از اینها، سوئد یکی از پربارترین اقتصادها  را در میان کشورهای اروپای شمالی دارد   که آن را به مقصدی ایده آل برای کسانی که علاقه مند به مهاجرت  برای زندگی و کار  هستند  تبدیل می کند 

. مزایای مهاجرت به سوئد شامل سیستم مدرسه با کیفیت بالا، مراقبت های بهداشتی مشهور جهانی، و جامعه ای است که قصد دارد برابری را بدون توجه به جنسیت، سن یا موقعیت اجتماعی فرد ترویج کند   

بانک ها

همه افرادی که به سوئد مهاجرت می کنند می توانند یک حساب بانکی باز کنند. با این حال، وضعیت اقامت شما به نوع حسابی که می توانید باز کنید بستگی دارد. شهروندان اتحادیه اروپا می توانند بلافاصله یک حساب اصلی باز کنند. ساکنان غیر اتحادیه اروپا نیز می توانند، اما حساب آنها تا زمانی که شماره مالیات سوئدی را دریافت نکنند، مشمول محدودیت خواهد بود. تفاوت بین حساب بانکی غیر مقیم و مقیم در سوئد اساساً دسترسی به کارت نقدی و امکان برداشت وجه نقد از دستگاه خودپرداز است.

پشنهاد کیان ویزا :

ویزای شینگن چیست ؟

اخذ فوری ویزای شینگن ایتالیا

نحوه خرید بلیط جام جهانی قطر

روشهای مهاجرت به قطر

آب و هوای کشور سوئد

نام کشور سوئد در ذهن بسیاری از مردم با زمستان های سرد همراه است، اما در واقعیت جریان آب و هوای گرم حوضچه ی اقیانوسی خلیج مکزیک دمای هوا در این کشور را بسیار متعادل کرده است .

در این کشور، فصل بهار در 3 ماه مارچ،آوریل و مه؛ فصل تابستان در ماه های ژوئن، جولای و آگوست؛ فصل پاییز در ماه های سپتامبر، اکتبرو نوامبر و فصل زمستان در ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه است و هریک ویژگی های منحصربه فرد خود را دارد.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

تحصیلات

کشور سوئد همواره مقصد تحصیلی مطلوبی برای دانشجویان بین المللی بوده است. تشویق به استقلال فکری، تفکر خلاقانه و تفکر انتقادی از مزایای تحصیل در سوئد است. تفکر خلاقانه و آزاد در سوئد امری رایج است. کشور سوئد افراد را به ارائه و مشارکت در بیان ایده و نظرات خود دعوت می کند.

سوئد علی رغم جمعیت نسبتاً کم خود، در حیطه ی آموزش و پرورش سابقه درخشانی دارد. کشور سوئد برخی از  برترین دانشگاه های دنیا را در اختیار دارد. نظام آموزش عالی سوئد به عنوان یکی از برترین ها در جهان ثبت شده است.

اگرچه سیستم مدرسه در سوئد از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، بسیاری از مهاجران ممکن است تصمیم بگیرند فرزندان خود را در زمانی که در سوئد هستند به مدارس بین المللی بفرستند. هزینه مدارس خصوصی و بین المللی در سوئد بسیار تنظیم شده است و ​​ قیمت ها بر اساس مدرسه، مکان و سن فرزند شما متفاوت است.

همه مدارس کشور حتی مدارس خصوصی از یک برنامه درسی عمومی پیروی می کنند. این به این دلیل است که سوئد به شدت به برابری اعتقاد دارد که از سیستم آموزشی شروع می شود.

کسانی که به دنبال تحصیل در سوئد برای تحصیلات عالی هستند، موسسات برتر بسیاری را نیز برای انتخاب پیدا خواهند کرد. هدف ملی سوئد این است که پیشرو جهانی در تحقیقات باشد و مهاجران علاقه مند به زمینه های انرژی سبز و فناوری نوآورانه فرصت های آموزشی زیادی در این کشور پیدا خواهند کرد

مراقبت های بهداشتی

سیستم مراقبت های بهداشتی و بیمه درمانی سوئد شهرت جهانی دارد. این کشور چنان طرح مؤثری دارد که بسیاری از کشورهای دیگر در سراسر جهان از آن به عنوان الگویی برای سیستم مراقبت های بهداشتی خود استفاده می کنند. بخشی از دلیل آن این است که سیستم بهداشت عمومی آنقدر جامع است که بسیاری از ساکنان نیازی به بیمه خصوصی در سوئد احساس نمی کنند. در واقع کمتر از 10 درصد سوئدی های بومی از بیمه خصوصی استفاده می کنند.

مهاجرانی که می خواهند از سیستم مراقبت های بهداشتی سوئد استفاده کنند، باید ابتدا به عنوان مقیم سوئد ثبت نام کنند. اگر ثبت نام نکنید، به جای آن باید بیمه درمانی خصوصی بخرید. بیمه درمانی خصوصی گران‌تر از استفاده از سیستم عمومی است، اما مزایای آن شامل زمان انتظار کوتاه‌تر و انتخاب عالی پزشکان هنگام جستجوی نحوه یافتن پزشک است. مادران باردار ملزم به دریافت اقامت سوئد هستند زیرا مراقبت های قبل و بعد از زایمان در بیمارستان های خصوصی بسیار اندک است. همچنین مهاجران باردار می توانند انتظار زایمان را با کمک ماما به جای پزشک داشته باشند

مهاجرت به اسکاندیناوی
مهاجرت به اسکاندیناوی

 کار در سوئد 

صرف نظر از ملیت شما، کار در سوئد برای بسیاری از مهاجران ایده آل است. میانگین حقوق بالاست به همین ترتیب، فرهنگ کسب و کار سوئد به راحتی به نگرش کلی برابری خواهانه این کشور، با تاکید قوی بر اجتماع و برابری، پایبند است. در یک شرکت سوئدی، احتمالاً متوجه سلسله مراتب زیادی نمی شوید و عناوین رسمی رایج نیستند.

یکی از بهترین و ساده ترین راه های مهاجرت به سوئد از طریق استخدام می باشد

اگر شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا هستید و مایل به کار در سوئد هستید، در بیشتر موارد به مجوز کار نیاز دارید. قبل از اینکه بتوانید مجوز کار را دریافت کنید باید به شما پیشنهاد کار داده شده باشد. مجوز کار شما باید قبل از عزیمت به سوئد صادر شده باشد. اگر کار شما کمتر از سه ماه است، ممکن است به ویزا نیز نیاز داشته باشید.

سریع ترین و ساده ترین راه برای درخواست مجوز کار این است که این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. درخواست ها از طریق اینترنت مستقیماً به اداره مهاجرت سوئد می روند و در اولویت هستند.

در بیشتر موارد، اخذ مجوز کار برای مهاجرت به سوئد مستلزم مراحل زیر است:

کارفرما پیشنهاد می دهد و روند مهاجرت را شروع می کند،

یک ایمیل حاوی قرارداد کار برای متقاضی ارسال می شود،

در مقابل، متقاضی مجوز کار باید مدارک مختلفی را تهیه و برای کارفرما ارسال کند.

اداره مهاجرت مدارک را برای صدور مجوز کار آماده می کند و برای متقاضی ارسال می کند.

بر اساس ویزای کار، شهروند خارجی می تواند  به سوئد نقل مکان کند و برای کارفرمای محلی شروع به کار کند 

به منظور درک اینکه آیا معیارهای اعمال شده در هر یک از دسته بندی های ارائه شده در بالا را برآورده می کنید، می توانید فرم ارزشیابی رایگان را در سایت کیان ویزا تکمیل نمایید تا وکلای  ما در اسرع وقت تماس بگیرند  

راهنمای مناسب برای اخذ تابعیت در سوئد

هنگام درخواست شهروندی سوئد باید به جنبه های مختلفی توجه کرد. به عنوان مثال، هنگام انتخاب درخواست برای پاسپورت سوئدی از طریق تابعیت، یک شهروند خارجی باید 5 سال در اینجا زندگی کرده باشد و بر اساس یک مجوز اسکان معمولی زندگی کرده باشد

اقامت در اسکاندنیاوی
اقامت در اسکاندنیاوی

دانمارک   

دانمارک یکی از مقاصد باشکوه با زیبایی‌های طبیعی اروپایی است. دانمارک از نظر کیفیت زندگی در رتبه اول قرار دارد و پس از بریتانیا و صربستان بهترین سیستم آموزش عالی را دارد. شاخص پیشرفت اجتماعی شامل داده های 128 کشور در 50 شاخص است و امسال دانمارک با پیشرفت اجتماعی بسیار بالا در رتبه اول قرار دارد. دانمارک بالاترین امتیاز را در زمینه: آب 99.87 درصد تغذیه و مراقبت های پزشکی اولیه کسب کرد.99.28 درصد.. پادشاهی دانمارک دارای دو قلمرو در اقیانوس اطلس شمالی به نام‌های جزایر فارو و گریلنند است. مساحت آن 2210579 کیلومتر مربع (853509 مایل مربع) با جمعیت 5.8 میلیون نفر در دانمارک است. بله، دانمارکی ها دارای یک دولت باثبات، سطح پایین فساد عمومی، و دسترسی به آموزش و مراقبت های بهداشتی با کیفیت بالا هستند.

با پیشرو بودن در سبک زندگی، با استفاده از دوچرخه برای رفتن و آمدن به مصرف سوخت فسیلی، زندگی پایدار را به جهان نشان می دهد، بنابراین نشان می دهد که خود را در مصرف انرژی پایدار گذاشته است. زندگی در دانمارک به فرد مکانی برای شاد زیستن می دهد.

دانمارک اگرچه از نظر قلمرو و جمعیت کوچک است، اما نقش مهمی در تاریخ اروپا ایفا کرده است.

توپوگرافی دانمارک مانند سوئد از دشت های کم ارتفاع و هموار تشکیل شده است.

پایتخت دانمارک کپنهاگ و جمعیت این کشور 5747830 نفر است. اقتصاد تحت سلطه صنایع با تمرکز بر داروسازی، انرژی های تجدیدپذیر و کشتیرانی دریایی است.

آب و هوای دانمارک

دانمارک آب و هوای متغیری را تجربه می کند زیرا در منطقه معتدل در نقطه تلاقی توده های هوای مختلف از اقیانوس اطلس، قطب شمال و شرق اروپا قرار دارد. سواحل غربی رو به دریای غیر مهمان نواز شمال است،. دریاچه ها ممکن است یخ بزنند و برف اغلب در زمستان های سرد می بارد، با این حال میانگین دما در فوریه، سردترین ماه، حدود 32 درجه فارنهایت (0 درجه سانتیگراد) است که تقریباً 12 درجه فارنهایت (7 درجه سانتیگراد) بالاتر از میانگین جهانی است.

باران در طول سال می بارد اما در زمستان و بهار نسبتاً کم است و از اواخر تابستان تا پاییز بیشترین مقدار را دارد. بارندگی سالانه تقریباً 25 اینچ (635 میلی متر) از حدود 32 اینچ (810 میلی متر) در جنوب غربی یوتلند تا حدود 16 اینچ (405 میلی متر) در بخش هایی از مجمع الجزایر متغیر است.

زبان ها

دانمارکی یا دانمارکی زبان رسمی است. ارتباط نزدیکی با زبان نروژی دارد که با آن به طور متقابل قابل درک است، به خصوص در شکل نوشتاری. بسیاری از دانمارکی های تحصیل کرده یا شهری یاد گرفته اند به زبان دوم، به ویژه انگلیسی صحبت کنند. ترکی، عربی، آلمانی و سایر زبان های اقلیت توسط اعضای گروه های قومی مختلف کشور صحبت می شود

روش های مهاجرت به اسکاندیناوی
روش های مهاجرت به اسکاندیناوی

اقتصاد دانمارک

دانمارک از استاندارد بالای زندگی پشتیبانی می کند – تولید ناخالص ملی سرانه آن یکی از بالاترین ها در جهان است – با خدمات اجتماعی به خوبی توسعه یافته. اقتصاد اساساً بر صنایع خدماتی، تجارت و تولید استوار است. تنها درصد کمی از مردم به کشاورزی و ماهیگیری مشغول هستند. شرکت های کوچک غالب هستند.

بانک ها ، واحد پول

در سال 1846 اولین بانک تجاری در دانمارک تأسیس شد. در سال 1975 بانک‌های تجاری و پس‌انداز از نظر موقعیت برابر شدند و بانک‌های خارجی که تا آن زمان دفاتر نمایندگی خود را در کپنهاگ داشتند، مجاز به تأسیس شعبه کامل شدند. همه بانک ها تحت نظارت دولت هستند.

پول ملی کرون است. اگرچه دانمارک یکی از اعضای اتحادیه اروپا است، اما یورو، واحد پول مشترک اتحادیه اروپا را قبول نکرده است. بانک ملی دانمارک (بانک ملی دانمارک) مسئول صدور ارز است و به عنوان یک نهاد خودگردان تحت نظارت دولت از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

مراقبت های بهداشتی

دانمارکی ها به طور کلی از سلامتی عالی برخوردار هستند.. پرستاران بهداشت عمومی مشاوره و کمک رایگان به مادران ارائه می دهند که با تغذیه و مسکن خوب، به پایین بودن نرخ مرگ و میر نوزادان کمک کرده است. اکثریت قریب به اتفاق هزینه های سیستم مراقبت های بهداشتی توسط مقامات ملی و محلی و کارفرمایان پرداخت می شود.

سیستم جامع رفاه اجتماعی دانمارک مزایای بیکاری، ناتوانی، پیری و بقا را تقریباً بدون هزینه برای همه دانمارکی ها ارائه می دهد. طبق قانون اساسی دانمارک، «هر فردی که قادر به تأمین هزینه های خود یا افراد تحت تکفلش نباشد، در صورتی که هیچ شخص دیگری مسئول نگهداری از او نباشد، حق دریافت کمک های عمومی را خواهد داشت». با این حال، برنامه های رفاهی دولتی دانمارک نباید به عنوان خیریه نهادینه شده در نظر گرفته شود..

تحصیلات

تحصیل در دانمارک رایگان است و تقریباً کل جمعیت بزرگسال با سواد هستند. حضور 9 ساله در مدرسه برای کودکان 7 تا 16 ساله اجباری است. آموزش پیش دبستانی و مهدکودک اختیاری است اما برای همه کودکان در دسترس است

پس از رسیدن به کلاس نهم، دانش آموزان ممکن است مدرسه را ترک کنند تا وارد نیروی کار شوند، اما اکثریت به تحصیل خود ادامه می دهند. برخی از آنها برنامه‌های حرفه‌ای یا آموزشی را بر عهده می‌گیرند، در حالی که برخی دیگر در یک دبیرستان عمومی (Gymnasium) یا مؤسسه دیگری که آموزش مقدماتی عالی ارائه می‌دهد ثبت‌نام می‌کنند. در حالی که بسیاری از فارغ التحصیلان این مدارس متعاقبا وارد نیروی کار می شوند، بسیاری دیگر به دانشگاه ها یا مدارس و آکادمی های دانشگاهی که در رشته های فنی و هنری تخصص دارند ادامه می دهند. برخی از دانمارکی‌ها برای شرکت در دبیرستان‌های محلی دانمارک که برای اولین بار در قرن نوزدهم تأسیس شدند و همچنان برنامه‌های آموزشی غیررسمی را برای بزرگسالان ارائه می‌کنند، انتخاب می‌کنند.

دانشگاه کپنهاگ (تاسیس در 1479)، دانشگاه آرهوس (1928) و دانشگاه جنوب دانمارک (1966) در اوج آموزش عالی قرار دارند که همگی تحت حمایت دولت هستند. دانشگاه های دیگری در Roskilde در سال 1972 و در Ålborg در سال 1974 تأسیس شدند.

مهاجرت به نروژ
مهاجرت به نروژ

نروژ

نروژ در شبه جزیره اسکاندیناوی بین دریای شمال و اقیانوس اطلس شمالی واقع شده است. مساحت آن 125020 مایل مربع (323802 کیلومتر مربع) و 15626 مایل (25148 کیلومتر) خط ساحلی است.

توپوگرافی نروژ متنوع است، با فلات های مرتفع و رشته کوه های ناهموار و یخبندان که توسط دره ها و دشت های حاصلخیز از هم جدا شده اند. خط ساحلی کوهستانی مشابه از آبدره های زیادی تشکیل شده است. آب و هوا در امتداد ساحل به دلیل جریان اقیانوس اطلس شمالی معتدل است، در حالی که در داخل کشور سرد و مرطوب است.

نروژ حدود 5353363 نفر جمعیت دارد و پایتخت آن اسلو است. اقتصاد صنعتی آن به لطف صادرات موفق نفت و گاز و همچنین بازارهای کشتی سازی و ماهیگیری پررونق در حال رشد است 

نروژ به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی شناخته می شود. مهاجرانی که در نروژ زندگی می کنند از زیبایی های طبیعت و آبدره ها، ماهیگیری و پیاده روی، امنیت عمومی و کیفیت عالی غذاهای دریایی در این کشور لذت می برند. 

نروژ عضو اتحادیه اروپا نیست، اما بخشی از منطقه شنگن و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) است.

مراقبت های بهداشتی در نروژ

سیستم مراقبت های بهداشتی در نروژ توسط دولت کنترل می شود و از طریق مالیات و کمک های تامین اجتماعی تامین می شود. همه شهروندان و مقیمان قانونی در نروژ بدون توجه به درآمدشان، دسترسی برابر به خدمات مراقبت های بهداشتی دارند. در صورت بروز هر گونه مشکل سلامتی، ابتدا باید به پزشک خانواده خود (GP) مراجعه کنید که تصمیم می گیرد برای یک متخصص پزشکی خاص وقت ملاقات بگذارد یا خیر.

مدرسه و آموزش در نروژ

تحصیل در کشور نروژ بعد از اتمام دوره  اجباری ده ساله پیش دبستانی، دبستان و راهنمایی، در مقطع غیر اجباری دبیرستان و هنرستان و پس از آن در دانشگاه های دولتی و خصوصی این کشور اتفاق می افتد.

اگر با فرزندان خود به نروژ نقل مکان می کنید، باید از سیستم آموزشی در نروژ مطلع شوید. کودکان دبستانی که به خارج از کشور نقل مکان کرده اند می توانند در مدارس دولتی شرکت کنند، اما احتمالاً برای مطالعه نروژی به دوره های اضافی نیاز دارند. اگر با نوجوانان به نروژ مهاجرت می کنید، یک مدرسه بین المللی خصوصی می تواند گزینه بهتری باشد. این راه حل مناسبی برای کسانی است که به زبان نروژی تسلط ندارند.  

فنلاند 

فنلاند بین سوئد و روسیه و نروژ در شمال آن قرار دارد. مساحت این کشور 130558 مایل مربع (338145 کیلومتر مربع) و 776 مایل (1250 کیلومتر) خط ساحلی در امتداد دریای بالتیک، خلیج بوتنیا و خلیج فنلاند است.

توپوگرافی فنلاند شامل دشت های کم ارتفاعی است که با دریاچه های زیادی پر شده است. بلندترین نقطه هالتیاتونتوری با ۴۳۵۷ فوت (۱۳۲۸ متر) است. آب و هوای فنلاند معتدل سرد است و به همین دلیل با وجود عرض جغرافیایی زیاد، نسبتاً معتدل است. جریان اقیانوس اطلس شمالی و دریاچه های متعدد این کشور شرایط آب و هوایی را معتدل می کند.

جمعیت فنلاند 5542517 نفر و پایتخت آن هلسینکی است. این کشور در زمینه تولید برای صنایع مهندسی، مخابرات و الکترونیک تخصص دارد   

ویزای اسکاندیناوی
ویزای اسکاندیناوی

میزان حقوق و درآمد در کشور فنلاند

برای دریافت مجوز اقامت کاری کشور فنلاند باید در مشاغلی مشغول به کار شوید که حقوق و دستمزد آنها برای تامین مخارج زندگی در تمام طول مدت اقامت قانونی شما در فنلاند کافی باشد. برای این منظور باید بتوانید در شغلی که استخدام شده اید، فعالیت مفید داشته و تا زمانیکه مجوز کار شما اعتبار دارد از کارفرمای خود حقوق ثابت کارمندی دریافت کنید.

حداقل حقوق برای مشاغل کارمندی و حقوق بگیران در فنلاند به طور سالانه بررسی شده و تغییر می کند. لازم به ذکر است که حقوق متخصصانی که کارت آبی اتحادیه اروپا را دارند، در مقایسه با بقیه کارمندان بیشتر خواهد بود.

مالیات در فنلاند

فنلاند یک دولت رفاهی است که خدمات عمومی و امنیت اجتماعی خوبی ارائه می دهد. این هزینه زیادی دارد و بودجه باید از جایی تامین شود – از مالیات مردم. در نتیجه، مالیات ها به ویژه مالیات بر درآمد در فنلاند به همین دلیل بالا است – زیرا این کشور هزینه زندگی استاندارد بالایی دارد.

بسته به محل کار شما، نرخ مالیات از یک شهر/شهرداری به شهر دیگر متفاوت است. نرخ مالیات بر درآمد به شدت به حقوق ناخالص سالانه شما بستگی دارد. سیستم مالیاتی فنلاند مترقی است و بنابراین، هرچه درآمد سالانه شما بیشتر باشد، درصد مالیات بالاتری نیز خواهد داشت. حداکثر درصد مالیات می تواند تا 60 درصد حقوق ناخالص شما باشد. 

 مالیات‌های بالا به شما زیرساخت‌های مدرن، خدمات کتابخانه‌ای عالی، مزایای بیکاری فوق‌العاده (اگر شرایط لازم را داشته باشید)، آموزش رایگان یا خدمات بهداشتی و اجتماعی مقرون به صرفه (اگرچه زمان انتظار می‌تواند طولانی باشد) و بسیاری دیگر از خدمات عمومی باکیفیت مانند هزینه‌های مقرون به صرفه به شما اعطا می‌کند

سیستم آموزشی  در فنلاند 

سیستم آموزشی کشورفنلاند شامل مقاطع کودکستان، پیش دبستانی، آموزش عمومی، دبیرستان و دانشگاه  می شود. آموزش بزرگسالان نیز در مدارس جداگانه و در تمامی مقاطع امکان پذیر است.

 یکی از ساده ترین راه ها برای مهاجرت به فنلاند تحصیل در این کشور می باشد طبیعتاً ابتدا باید وارد یک موسسه  آموزشی در  فنلاند شوید و شهریه مورد نیاز را بپردازید. همچنین برای تامین هزینه های زندگی خود باید از نظر مالی ثبات داشته باشید. با ویزای دانشجویی، کار مجاز است، اما مطمئن شوید که سقف درآمد مشخص شده را رعایت کنید. فنلاند به داشتن یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان شناخته شده است.

دانشگاه های فنلاند

دانشگاه ها

فنلاند به عنوان یک کشور کوچک، دانشگاه های زیادی دارد. بین المللی ترین آنها دانشگاه هلسینکی و دانشگاه آلتو در منطقه پایتخت هستند. 

خدمات درمانی و بهداشتی کشور فنلاند

در کشور فنلاند شرایط بهره مندی از خدمات عمومی درمان اورژانسی، حتی در صورت نداشتن شهروندی و بیمه محل کار، برای همه افراد فراهم است و هزینه های آن بعد از درمان دریافت خواهد شد.

اگر برای کار به کشور فنلاند آمده اید، بسته به نوع قرارداد کاری، طول مدت اقامت و ملیت خود می توانید از خدمات بهداشت و درمان عمومی این کشور استفاده کنید و کارفرما موظف است با پرداخت هزینه های لازم کارکنان خود را بیمه کند.

خرید خدمات بیمه درمانی برای کارآفرینان اختیاری است، اما در مورد کارکنان شرکت یا سازمانی که تاسیس کرده اید، موظف به تعهد بیمه خدمات درمانی هستید

ایسلند

ایسلند کشوری جزیره ای است که درست در جنوب دایره قطب شمال در شمال اقیانوس اطلس، جنوب شرقی گرینلند و غرب ایرلند واقع شده است. مساحت کل آن 39768 مایل مربع (103000 کیلومتر مربع) و خط ساحلی آن 3088 مایل (4970 کیلومتر مربع) است.

توپوگرافی ایسلند یکی از آتشفشانی ترین توپوگرافی های جهان است. چشم انداز آن با چشمه های آب گرم، بسترهای گوگردی، آبفشان ها، مزارع گدازه، دره ها و آبشارها محصور شده است. آب و هوای ایسلند معتدل با زمستان های معتدل و بادخیز و تابستان های مرطوب و خنک است.

پایتخت ایسلند ریکیاویک است و جمعیت این کشور 337780 نفر است که آن را با اختلاف زیادی کم جمعیت ترین کشور در بین کشورهای اسکاندیناوی می کند. اقتصاد ایسلند در صنعت ماهیگیری و همچنین گردشگری و انرژی زمین گرمایی و انرژی آبی لنگر انداخته است.  

جهت اطلاعات بیشتر جهت  مهاجرت به کشور  اسکاندیناوی و اخذ ویزای آن  می توانید فرم ارزیابی رایگان را سایت  کیان ویزا تکمیل نمایید تا وکلای مهاجرتی  ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند .


اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}