کیان ویزا

زندگی و کار در اتحادیه اروپا

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

کارت آبی اتحادیه اروپا پاسخ اروپا به گرین کارت آمریکا است .

کارت آبی اتحادیه اروپا یک مجوز کار و اقامت برا ی اتباع غیر اتحادیه اروپا است . کارت آبی اروپا حقوق جامع اقتصادی –اجتماعی و مسیری به سوی  اقامت دایم و شهروندی اتحادیه اروپا را فراهم میکند .

کارت آبی اتحادیه اروپا

معیارهای واجد شرایط بودن کارت آبی اتحادیه اروپا

با بررسی اینکه آیا واجد شرایط هستیدفرآیند درخواست برای دریافت کارت آبی را شروع کنید. هنگام درخواست برای کارت آبی، متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشد:

1)دارای مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن

2) حداقل 5 سال سابقه کار در زمینه کاری خود داشته باشید.

3) برای حداقل یک سال قرارداد کاری یا پیشنهاد کاری برای استخدام با شرایط عالی داشته باشید.

4) حداقل آستانه حقوق را در کشور اتحادیه اروپا که می خواهید در آن کار کنید، برآورده کنید.

5) برای مشاغل تحت نظارت: اثبات اینکه الزامات قانونی ملی رعایت شده است.

در صورت از دست دادن شغل خود در سه سال اول تحت یک کارت آبی سه ماه فرصت خواهید داشت تا شغل دیگری پیدا کنید . در غیر این صورت باید کشور را ترک کنید.

الزامات کارت آبی اتحادیه اروپا

مدارک مورد نیاز برای کارت آبی اتحادیه اروپا به شرح زیر است:

فرم درخواست. گذرنامه. کپی صفحات مهم پاسپورت. گذرنامه قبلی. دو عکس. قرارداد کاری با یک کارفرمای اتحادیه اروپا مستقر در کشوری که می خواهید در آن کار کنید. اثبات سطح حرفه ای. رزومه به روز. اثبات پرداخت هزینه درخواست.مدرک بیمه سلامت. اثبات اینکه حقوق شما 1.5 برابر یا 1.2 برابر برای مشاغلی که کمبوددارند از میانگین در ایالت میزبان بیشتر است . اعلامیه کتبی کارفرمای شما. اثبات عدم تهدید برای سیاست عمومی، امنیت یا سلامت کشور میزبان.

فرم درخواست blue card:

باید توسط شما یا کارفرمایتان با اطلاعات صادقانه و صحیح پر شود. فرم را دوبار پرینت بگیریدودر پایان هر دو نسخه را امضا کنید.

گذرنامه:

 برای حداقل 15 ماه دیگر پس از تاریخ برنامه ریزی شده شما برای خروج از اتحادیه اروپا معتبر است. نباید آسیب ببیند باید حداقل دو صفحه خالی داشته باشد تا بتوان ویزا را نیز اضافه کرد.

کپی صفحات مهم پاسپورت:

 اینها اولین صفحات با مشخصات شما و صفحات دارای برچسب و مهر ویزا هستند.

گذرنامه قبلی:

 اگر پاسپورت قدیمی‌تری دارید، باید آنها را نیز ارسال کنید. اگر بیش از یک پاسپورت قدیمی دارید، آنها را با یک کش به هم ببندید.

دو عکس

آنها باید یکسان و مطابق با استانداردهای ایکائو باشند. عکس ها باید رنگی، با پس زمینه سفید ساده و در سه ماه گذشته گرفته شده باشند.

قرارداد کاری با یک کارفرمای اتحادیه اروپا مستقر در کشوری که می خواهید در آن کار کنید: 

 این قرارداد باید توسط همه طرف های درگیر امضا شود. باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد و حداقل دستمزد لازم را داشته باشد.

اثبات سطح حرفه ای:

 مدرک دانشگاهی به عنوان مدرکی از سطح حرفه ای مورد نیاز است. همچنین ارائه مدرکی مبنی بر 5 سال سابقه کار حرفه ای مستمر در زمینه کاری خود الزامی است.

در صورت داشتن حرفه تنظیم شده – گواهی کسب شده را ارائه دهید:

رزومه به روز

اثبات پرداخت هزینه درخواست

مدرک بیمه سلامت 

اثبات اینکه حقوق شما 1.5 برابر یا 1.2 برابر برای مشاغلی که کمبود دارند از میانگین در ایالت میزبان بیشتراست .

اعلامیه کتبی کارفرمای شما:

 این سندی است که توسط کارفرمای شما نوشته شده و دلایل استخدام و مزایای حاصل از این عمل را بیان می کند. به عنوان حامی، نوشتن یک اظهارنامه مبنی بر اینکه کارمند تمام شرایط و الزامات مهم برای کارفرما را دارد، کافی است.

اثبات عدم تهدید برای سیاست عمومی، امنیت یا سلامت کشور میزبان

نکته:  برای تهیه و جمع آوری مدارک مورد نیاز مانند تشخیص صلاحیت یا ترجمه مدارک و سایر مدارک مشابه، تقریباً 6-4 ماه زمان نیاز دارید. برخی از کشورهای عضو ممکن است سریع‌تر عمل کنند، اگرچه در صورت تمایل به درخواست، باید این جزئیات را در نظر داشته باشید.

فرآیند درخواست برای کارت آبی اتحادیه اروپا

روند درخواست برای کارت آبی اتحادیه اروپا از یک کشور اتحادیه اروپا به کشور دیگر متفاوت است. کشورهای عضو آزادند که تصمیم بگیرند که آیا درخواست کارت باید توسط تبعه کشور ثالث و/یا کارفرمای آنها انجام شود. اکثر کشورهای عضو از کاندیداها می خواهند که با تعیین وقت ملاقات در سفارتخانه ها یا کنسولگری های مناسب در کشورهای خود درخواست دهند. تعداد کمی از کشورهای عضو برنامه های کاربردی آنلاین ارائه می دهند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنین می‌توانند حد بالایی برای اتباع کشورهای ثالثی که می‌توانند با کارت آبی اتحادیه اروپاوارد کشور خود شوند، تعیین کنند. پرداخت هزینه درخواست برای صدور 140 یورو در حالی که 100 یورو برای تمدید کارت آبی اتحادیه اروپا است. پس از تحویل درخواست، ممکن است مجبور باشید حداکثر 3 ماه/90 روز تا تکمیل پردازش صبر کنید.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}