کیان ویزا

سایت رسمی ثبت نام لاتاری آمریکا

0.0
0.0/5
سایت رسمی ثبت نام لاتاری آمریکا
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

سایت رسمی ثبت نام لاتاری آمریکا

دولت ایالات متحده هر ساله ۵۰۰۰۰ کارت اقامت دائم که به دلیل رنگ سبز آنها به گرین کارت شهرت دارند را به افرادی اعطا می کند که در کشورهایی با نرخ مهاجرت تاریخی پایین به ایالات متحده متولد شده اند. افرادی که دو شرط اساسی واجد شرایط بودن را دارند می توانند برای ثبت نام در برنامه قرعه کشی لاتاری این کشور اقدام کنند.‌ این ثبت نام از طریق وب سایت رسمی ایالات متحده به نشانی dvprogram.state.gov صورت می گیرد.

موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا این مقاله را به معرفی سایت رسمی ثبت نام لاتاری آمریکا اختصاص داده است، چنانچه مایلید در ثبت نام لاتاری این کشور شرکت کنید، مطالعه این مقاله برای‌ شما عزیزان  سودمند خواهد بود.

ثبت نام لاتاری سال ۲۰۲۲

در ابتدا به شرح‌ مختصری در مورد ثبت نام لاتاری سال جاری یعنی سال ۲۰۲۲ می پردازیم و در ادامه به معرفی وب سایت رسمی ثبت نام برنامه لاتاری ایالات متحده خواهیم پرداخت.

یکی از آسان ترین شیوه های مهاجرت به آمریکا، برنامه لاتاری گرین کارت آمریکاست. این برنامه همه ساله تقریبا در اوایل اکتبر (اواسط مهرماه) آغاز می شود و متقاضیان ۳۳ روز فرصت دارند تا مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند.

برای ثبت نام در برنامه لاتاری آمریکا، افراد به هیچ‌ گونه شرایط ویژه ای نیاز ندارند و کلیه افراد بدون هیچ گونه محدودیتی می توانند در این برنامه ثبت نام کنند.‌ افرادی که موفق شوند در برنامه ثبت نام لاتاری آمریکا برنده شوند، مجاز هستند که به همراه خانواده خود که معمولا همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال را شامل می شود، به ایالات متحده وارد شوند و زندگی جدید خود را در این کشور آغاز کنند.

لاتاری سال جاری که سال ۲۰۲۲ میلادی است، لاتاری DV2024 نامیده می شود. درخواست های لاتاری DV2024 تا ۸ نوامبر ۲۰۲۲ پذیرفته می شوند و قرعه کشی در تاریخ اول مارس سال ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد.‌ اعلام نتایج برندگان این قرعه کشی در ۷ می  سال۲۰۲۳ منتشر می شود.

افرادی که بتوانند در این قرعه کشی برنده شوند باید فرم های مهاجرت را ارسال کنند و در یک جلسه مصاحبه شرکت نمایند. مصاحبه بعد از ۷ می سال ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد. با توجه به این روند، برندگان می توانند در ژانویه سال ۲۰۲۴  از طریق دریافت کارت اقامت دائم جدید خود که به عنوان گرین کارت نیز شناخته می شود، وارد ایالات متحده شوند. اغلب افراد در سراسر جهان واجد شرایط ورود به لاتاری و دریافت گرین کارت هستند، تا زمانی که دو شرط حاکم بر قانون ویزای تنوع مندرج در INA ۲۰۳ را داشته باشند.

یکی از این دو شرط بیان می‌ کند که افرادی که در کشورهایی متولد شده‌ اند که بیش از ۵۰۰۰۰ مهاجر را طی پنج سال گذشته به ایالات متحده فرستاده اند، واجد شرایط درخواست یا ورود به لاتاری DV و قرعه‌ کشی نخواهند بود. چنانچه در هر یک از این کشورها متولد شده اید، واجد شرایط شرکت در لاتاری گرین کارت سال جاری نخواهید شد.

توجه داشته باشید که فهرست کشورهای واجد شرایط هر سال تغییر می کند. چنانچه کشوری که در آن متولد شده‌ اید در فهرست سال جاری قرار دارد، به این معنی نیست که کشور مذکور در سال آینده نیز در این فهرست قرار خواهد گرفت، بنابراین برای تأیید وضعیت کشور تولد خود، هر ساله باید وضعیت کشور خود را بررسی کنید.

سایت رسمی ثبت نام لاتاری آمریکا
سایت رسمی ثبت نام لاتاری آمریکا

سایت رسمی ثبت نام لاتاری آمریکا

از سال ۲۰۲۰ تاکنون وب سایت رسمی لاتاری ایالات متحده dvprogram.state..gov معرفی شده است.‌

بنابراین توجه داشته باشید هر سایتی به غیر از این دو سایت، سایت لاتاری ایالات متحده نیست و ممکن است سایت های فیک‌ و کلاهبردار باشند. بنابراین هنگام ثبت نام لاتاری، اطمینان حاصل کنید که مشخصات خود را تنها در سایت رسمی لاتاری ایالات متحده وارد می کنید.‌

در اینترنت سایت های بسیاری وجود دارند که به ثبت نام افراد تحت عنوان ثبت نام لاتاری آمریکا اقدام می کنند، اغلب این سایت ها تقلبی هستند و صرفا برای کلاهبرداری راه اندازی شده اند. سایت های تقلبی پس از ثبت نام با ارسال ایمیلی ضمن تبریک به علت برنده شدن شما در لاتاری از شما می خواهند مبلغی را به حسابی که اعلام می کنند واریز کنید. لازم به ذکر است که سایت رسمی لاتاری ایالات متحده هیچ‌ گونه ایمیلی مبنی بر اعلام نتایج و برنده شدن شما، برایتان ارسال نخواهد کرد. افراد باید خود برای بررسی اعلام نتایج به سایت dvlottery.state.gov/ESC مراجعه کنند و وضعیت خود را در این سایت جستجو کنند.

سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری ایالات متحده

نشانی سایت رسمی اعلام نتایج ثبت نام لاتاری ایالات متحده dvlottery.state.gov/ESC است.

در صورتی که با موفقیت در سایت رسمی ثبت نام لاتاری ایالات متحده، ثبت نام خود را کامل کردید، یک کد ۱۶ رقمی در صفحه نمایش سایت رسمی ثبت نام لاتاری مشاهده خواهید کرد.‌

اعلام نتایج قرعه کشی لاتاری ایالات متحده معمولا شش ماه بعد، از طریق سایت اعلام نتایج منتشر خواهد شد.‌

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم اعلام نتایج قرعه کشی سال جاری در ۷ می سال ۲۰۲۳ که به تاریخ شمسی ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ است، اعلام خواهد شد.‌ افرادی که در برنامه لاتاری ایالات متحده ثبت نام کرده اند، برای مشاهده نتایج می توانند از طریق مراجعه به سایت اعلام نتایج لاتاری ایالات متحده که قبلا معرفی کردیم و با وارد کردن نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و کد پیگیری ۱۶ رقمی، وضعیت خود را بررسی کنند.

در صورتی که نام خود را در لیست برندگان لاتاری ایالات متحده مشاهده کردید،  پس از اطمینان از برنده شدن خود، می توانید برای طی کردن مراحل بعدی و دریافت گرین کارت خود به یکی از سفارت های ایالات متحده در کشورهای همسایه مراجعه کنید.

نکته: احتمالا تاریخ زمان مصاحبه برندگان لاتاری دو سال پس از اعلام نتایج لاتاری خواهد بود.

نکات ضروری برای ثبت نام در وب سایت رسمی لاتاری آمریکا

به طور کلی فرم ثبت نام لاتاری ایالات متحده که  در سایت رسمی آن قرار دارد به زبان انگلیسی است، بنابراین چنانچه قصد دارید برای ثبت نام لاتاری آمریکا به سایت رسمی آن مراجعه کنید باید به زبان انگلیسی مسلط باشید تا بتوانید اطلاعات‌ خود را به طور کامل و صحیح وارد کنید.

در صورتی که به زبان انگلیسی تسلط ندارید، می توانید این کار را از طریق یکی از دفاتر معتبر مهاجرتی انجام دهید. زیرا در صورتی که اطلاعات خود را به طور ناقص یا اشتباه وارد کنید، این سایت هیچ‌ گونه خطایی برای شما ارسال نخواهد کرد و اطلاعات‌ وارد شده خواه صحیح خواه نادرست در این وب سایت ثبت خواهند شد.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که اطلاعات ثبت شده در وب سایت لاتاری ایالات متحده قابل ویرایش و تصحیح نمی باشند. بنابراین اطلاعات خود را به دقت وارد کنید و پس از حصول اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده، گزینه ثبت را کلیک کنید.

نکته مهم بعدی این است که تنها برای ثبت نام لاتاری یک فرم را تکمیل کنید، چنانچه فردی دو فرم را در وب سایت لاتاری تکمیل کند، هر دو فرم‌ این فرد از وب سایت حذف خواهد شد و در لیست قرعه کشی قرار نخواهد گرفت.

در نتیجه چنانچه اطلاعات‌ خود را به طور ناقص یا اشتباه وارد کرده اید هرگز برای اصلاح آن، فرم دیگری را تکمیل نکنید. بنابراین بهتر است از همان ابتدا اطلاعات‌ خود را به طور صحیح وارد کنید.‌

در صورتی که اطلاعات شما به صورت اشتباه وارد شده باشند یا عکس شما دارای فرمت صحیح نباشد، هیچ‌ گونه پیامی مبنی بر خطا از طرف این وب سایت دریافت نخواهید کرد و‌ بدون اینکه متوجه شوید، فرم شما از وب سایت حذف می شود و به راحتی از فهرست قرعه کشی کنار گذاشته خواهید شد.

یکی دیگر از موارد مهمی که باید در نظر بگیرید این است که هنگام اعلام نتایج هیچ‌ گونه پیام و ایمیلی از طرف این وب سایت دریافت نخواهید کرد.‌ بنابراین همانطور که پیشتر نیز گفتیم برای آگاهی از اعلام نتایج لاتاری ایالات متحده، باید با مراجعه به وب سایت اعلام نتایج، یعنی dvlottery.state.gov/ESC از نتایج لاتاری آگاه شوید.‌ بنابراین تاریخ اعلام نتایج لاتاری ایالات متحده را نباید فراموش کنید، زیرا در صورت فراموش کردن و مراجعه نکردن به این وب سایت ممکن است شانس خود را از دست بدهید.

یکی دیگر از مشکلات هنگام ثبت نام این است که احتمالا پیام های خطایی از طرف سایت دریافت می کنید، بنابراین با دقت ثبت نام خود را انجام دهید، زیرا در صورتی که متوجه پیام های خطایی که برایتان ارسال می شود، نشوید ممکن است این سایت عدم توجه به پیام های خطای فرستاده را نشانه انصراف شما از ثبت نام تلقی کند. از آنجایی که این سایت هیچ‌ گونه خدمات پشتیبانی ارائه نمی دهد، بنابراین قادر نخواهید بود مشکلات خود را گزارش کنید.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

سخن پایانی

همانطور که پیشتر نیز شرح دادیم برنامه لاتاری ایالات متحده یکی از آسانترین شیوه های مهاجرتی است. زیرا برای ثبت نام در برنامه لاتاری آمریکا، افراد به هیچ‌ گونه شرایط ویژه ای نیاز ندارند و کلیه افراد بدون هیچ گونه محدودیتی می توانند در این برنامه ثبت نام کنند.‌ در این مقاله موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا به معرفی وب سایت رسمی لاتاری آمریکا پرداخت. برای اطلاعات بیشتر در مورد برنامه لاتاری آمریکا می توانید مقاله های لاتاری و‌ گرین کارت آمریکا که توسط همین موسسه نوشته شده است را مطالعه کنید.‌

 در صورتی که قصد دارید برای لاتاری سال جاری ثبت نام‌ کنید یا قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارید می توانید از طریق تلفن های ۰۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان کیان‌ ویزا تماس بگیرید. کارشناسان ما، از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}