کیان ویزا

سیستم بهداشتی و درمانی کشور کانادا

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

سیستم بهداشتی و درمانی کشور کانادا

سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی در کانادا تحت عنوان >MEDICARE شناخته می شود.کشور کانادا به جای یک برنامه واحد ملی برای سلامت و درمان، 13 طرح بیمه خدمات درمانی ایالتی و کشوری دارد.

کلیه ساکنان کانادا بدون پرداخت هزینه، به خدمات بیمارستانی و پزشک معالج دسترسی کافی دارند. مسئولیت های خدمات درمانی بین دولت های استانی و دولت فدرال کانادا مشترک است

دولت فدرال کانادا مسئولیت های زیر را در حوزه بیمه درمانی و سیستم بهداشت و درمان کانادا بر عهده دارد:

  • تنظیم و اجرای استانداردهای ملی برای سیستم مراقبت های بهداشتی و درمانی از طریق قانون بهداشت کانادا
  • حمایت از بودجه خدمات بهداشتی و درمانی ایالتی و کشوری کانادا
  • حمایت از ارائه خدمات درمانی به گروههای خاص
  • ارائه سایر کارکردهای مرتبط با سلامت و درمان در کانادا

دسترسی به خدمات مراقبت های بهداشتی و درمانی در کانادا

کانادایی ها اغلب از خدمات مراقبت های بهداشتی و درمانی اولیه استفاده می کنند. به طور کلی، مراقبت های بهداشتی اولیه در کانادا شامل موارد زیر است:

  • ارائه خدمات درمانی دست اول به بیماران
  • هماهنگی خدمات بهداشتی و درمانی برای بیماران جهت تداوم درمان، دریافت مراقبت های پزشکی با کیفیت بالا از تشخیص تا بهبودی، سهولت جابجایی در سیستم مراقبت های بهداشتی و درمانی کانادا و در صورت نیاز به خدمات تخصصی تر، ارجاع به متخصصان یا بیمارستان ها

استانها و قلمروهای مختلف کانادا همچنین برای گروههای خاصی از مردم مانند سالمندان، کودکان و افراد تحت پوشش بهزیستی و سازمان های مشابه خدمات ویژه ای را در نظر گرفته اند. این خدمات شامل پرداخت هزینه خدمات درمانی که عموماً تحت سیستم مراقبت های بهداشتی عمومی تأمین نمی شود، مانند مراقبت از بینایی، مراقبت از دهان و دندان، داروهای تجویزی و خدمات اورژانس می شود.

بیمه خدمات درمانی و بهداشتی برای مهاجران به کانادا

شهروندان و افراد دارای اقامت دائم کانادا و همچنین برخی از نیروی کار خارجی دارای مجوز کار و برخی از دانشجویان بین المللی می توانند از طریق ایالت یا قلمرو محل سکونت خود برای دریافت بیمه خدمات درمانی اقدام کنند. در برخی از ایالت های کانادا، افراد دارای اقامت دایم به محض رسیدن به پوشش بیمه درمانی ایالت مورد نظر دسترسی خواهند داشت. در برخی دیگر از ایالت های کانادا مدت زمان انتظار برای دریافت بیمه درمانی ممکن است تا سه ماه به طول بینجامد.

در طول این مدت انتظار، بیمه درمانی خصوصی می تواند نیازهای شما را به عنوان فرد تازه وارد به کانادا تأمین کند.

افراد تازه وارد در کانادا که واجد شرایط پوشش بیمه عمومی در ایالت محل اقامت خود هستند، ممکن است بخواهند بیمه خدمات درمانی خصوصی را نیز برای خدماتی که تحت پوشش بیمه ایالت مورد نظر نیستند، داشته باشند. بیمه خصوصی می تواند نسخه ها، خدمات دندانپزشکی و سایر مراقبت های پیراپزشکی (مانند فیزیوتراپی یا خدمات بهداشت روان) را تحت پوشش قرار دهد. بسیاری از کارفرمایان در کانادا (هرچند نه همه آن ها) این نوع پوشش بیمه خصوصی را در طول مدت اشتغال شما فراهم می کنند.

گرفتن کارت بهداشت و درمان در کانادا

برای دریافت خدمات درمانی در کانادا به کارت بیمه درمانی نیاز دارید. شما باید هر بار که در کشور کانادا خدمات پزشکی و درمانی دریافت می کنید، این کارت را نشان دهید.

پوشش بیمه درمانی در کانادا خارج از ایالت محل اقامت

پوشش بیمه درمانی در هر ایالت کانادا به شما امکان دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی اولیه در سایر ایالت های کانادا را می دهد. به عنوان مثال، اگر تحت پوشش بیمه درمانی ایالت انتاریو قرار داشته باشید و در زمان حضور در ایالت مانیتوبا نیاز به دسترسی به خدمات پزشکی اورژانسی داشته باشید، می توانید به راحتی این خدمات را دریافت کنید.

خواندن این مقاله ها پیشنهاد می شود : 

تحصیل در نروژ

مهاجرت به نروژ

  اقامت نروژ

 تحصیل در کشور کانادا

روش های مهاجرت به انگلستان

روش های مهاجرت به نروژ

وزارت امور خارجه ایران :  https://mfa.gov.ir

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}