کیان ویزا

شرایط بردن حیوان خانگی به خارج از کشور

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

 

شرایط بردن حیوان خانگی به خارج از کشور

مهاجرت به هر نقطه ای از دنیا چه به انتخاب شما باشه و چه به الجبار یک تصمیم بزرگی هست که نیازمند  به کمی پیش بینی و برنامه ریزی است.  وقتی حیوانات خانگی به  همراه داشتن داشته باشید، این برنامه ریزی  دو برابر می شود .مهاجرت  در سطح بین‌المللی تقریباً به آسانی جابجایی با آنها در داخل کشور نیست، و همچنین  شرایط استرس زایی هم برای ما و هم برای حیوان خانگی است که  با تحقیقات و برنامه ریزی از قبل میتوانیم نگرانی ها و فشار های قبل از سفر را کاهش دهیم.

به خاطر داشته باشید سفر و مهاجرت  با حیوانات خانگی در سطح بین المللی چیزی نیست که بتوانیم در آخرین لحظه برنامه ریزی کنیم.پس در این مقاله سعی بر این داریم که اقدامات کلی و لازم را بررسی کنیم واین مسیر را هم برای خودمان هم برای حیوان نازنین خود اسان تر کنیم.

 

قوانین  ورود حیوانات خانگی  به کشور های مختلف

 

برخی از کشورها قوانین سخت گیرانه ای نسبت به ورود حیوانات خانگی دارد. پس یکی از واجبات بررسی قوانین هر کشور برای ورود حیوانات خانگی میباشد ، به خصوص که برخی از کشورها اجازه ورود به انواع خاصی از حیوانات را نمی دهند یا فقط برای گونه  و نژاد خاصی مجوزصادر میکنند.

مهم ترین اقدامات

تماس با دامپزشک

اگر قصد دارید که  با حیوانات خانگی در سطح بین‌المللی سفر کنید، یکی از اقدامات اولیه و مهم تماس با دامپزشک شما خواهد بود. آنها می توانند  شما را راهنمایی کنند که آیا حیوان خانگی شما از لحاظ جسمی و روحی شرایط پرواز طولانی را دارد  یا خیر . (حیوانات جوان، مسن، مضطرب و مریض معمولاً توصیه نمی شود در محموله سوار شوند)، و همچنین به شما کمک کنند حیوان خانگی خود را برای سفر آماده کنید. شاید با یک داروی ضد اضطراب برای آرام کردن آنها در حین حمل و نقل یا اطمینان از به روز بودن همه واکسن هایشان باشد. آن‌ها همچنین می‌توانند به شما کمک کنند تا هرگونه نیاز بهداشتی را که توسط کشوری که به آن نقل مکان می‌کنید را بررسی کنید.

 

شرکت های کمک کننده  در این مسیر

اگر با  انجام این پروسه به تنهایی مظطرب هستید ،شرکت هایی هستند که به شما در این مسیر کمک میکنند و راهنمای شما میتوانند باشند.

شرکت  PetRelocation،International Pet and Animal Transportation Associationو Happy Tails Travel  همه سازمان‌های خوبی هستند که می‌توانند در همه چیز به شما کمک کنند، از  تمام قوانین واردات حیوان خانگی در مقصد خود گرفته تا ترتیب سفر حیوان خانگی. آن‌ها همچنین تجربه افرادی که با  موفقیت  مسیر را قبل از شما طی کرده‌اند در اختیار شما قرار میدهند.

برنامه ریزی و زمان بندی

 

مانند پروسه ویزای خودتان، فرآیند انتقال و سفر با حیوانات خانگی در سطح بین‌المللی می‌تواند طولانی باشد حتی تا شش ماه قبل از سفر هم زمان بر است. اگر زود شروع نکنید، احتمالا حیوان خانگی شما پس از شما سفر کند. سناریویی که احتمالا برای هیچ یک از ما ایده آل نیست.  برای اینکه همه چیز طبق برنامه پیش برود یک جدول زمان بندی داشته باشید!  بعضی از مراحل ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. ممکن است مجبور شوید کارها را در مراحل مختلف انجام دهید و سپس کمی صبر کنید .پس به زمان بندی خود توجه کنید.

تهیه باکس مسافرتی برای حیوان خانگی

اگر جعبه مسافرتی هواپیمایی برای حیوان خانگی خود ندارید، آن را تهیه کنید. و به محض تهیه ان ،حیوان خود را با جعبه اشنا کنید تا زمان پرواز با ان راحت باشد و به ان عادت کرده باشد. همه حیوانات خانگی بلافاصله به جعبه های خود نمی روند، بنابراین شما باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا ارتباط مثبتی با آن ایجاد کنید. هرچه بیشتر بتوانید برای حیوان خانگی خود در جعبه به عنوان یک مکان امن، پیوند قوی ایجاد کنید، بهتر است. حیوان خانگی خود را  با غذا و جایزه دادن تشویق کنید تا به درون  جعبه  رود و در آن کاوش کند .به تدریج پتو و اسباب بازی مورد علاقه حیوان خود  را نیز در آن قرار دهید. در حالی که جعبه ها ممکن است برای ما انسان ها محدود کننده به نظر برسند، اما در واقع می توانند برای حیوان خانگی شما بسیار آرامش بخش باشند – فقط ممکن است مجبور باشید کمی برای این پروسه زمان بگذارید  تا حیوان خود را به آن نقطه برسانید.

با شرکت هواپیمایی خود تماس بگیرید

 

حتی اگر هنوز بلیط خود را رزرو نکرده‌اید، با شرکت هواپیمایی که قصد سفر با آن را دارید تماس بگیرید و در مورد گزینه‌ها و دستورالعمل‌های آن‌ها در مورد سفر با حیوانات خانگی بپرسید.  در بعضی اوقات قوانین خطوط هوایی از کشور مقصد قوانین بیشتری برای سفر داشته باشد .علاوه بر این  می‌توانند جزئیات مربوط به اندازه جعبه و یا آنچه شما و حیوان خانگی‌تان باید همراه داشته باشید را تکمیل کنند. اگر حیوان خانگی شما زیر وزن معینی باشد ، شما می‌توانید با خود به کابین هواپیما ببرید پس در این مورد هم پر سو جو کنید. ( معمولا در طول پرواز آنها در جعبه خود زیر صندلی جلوی شما خواهند ماند)

 

اماده سازی تمام مدارک

 

مطمئن شوید که تمام مدارک مورد نیاز را در اختیار دارید. مدارک  شامل واکسن هاری حیوان خانگی شما یا سایر واکسیناسیون‌ها، نامه‌ی تأییدیه سفر  از دامپزشک شما ، یا سایرمدارک و  الزامات که توسط شرکت هواپیمایی شما و کشور مقصد تنظیم شده است.

( چندین نسخه همراه خود داشته باشید و مطمئن شوید که همه چیز دقیقاً در جایی که باید امضا شده  باشد)

 

 (نکته: حیوان خانگی شما باید همیشه میکروچیپ باشد .)

 

پرواز با حیوان خانگی غیر از گربه یا سگ؟

 

در حالی که توصیه های بالا مختص سگ و گربه است، اما همه آن ها در مورد سایر حیوانات نیز صدق می کند. با این حال، اگر با حیوان خانگی کمتر رایجی مانند پرنده، خزنده یا موجود کوچک حرکت می‌کنید، مطمئن شوید که هنگام انجام تحقیقات، الزامات خاصی را در مورد آن حیوان مطالعه می‌کنید. همه کشورها اجازه انواع حیوانات را نمی دهند، بنابراین اولین قدم شما این است که اطمینان حاصل کنید که حیوان خانگی شما مجاز به سفر است. پس از آن، شروع به بررسی جزئیات مربوط به الزامات بهداشتی، الزامات سفر، و اینکه آیا یک دوره قرنطینه اجباری وجود خواهد داشت یا خیر.

 

برنامه ریزی، برنامه  ریزی و برنامه ریزی کلیدی ترین اقدام برای سفر با حیوانات خانگی در سطح بین المللی است. هر چه زودتر شروع کنید و دقیق عمل کنید  تا تمام مسیر تمام و کمال طی شود. دامپزشکان، شرکت‌های جابه‌جایی حیوانات خانگی، و کنسولگری یا سفارت کشور جدید شما، همگی منابع بسیار خوبی هستند، و هرگز نباید از پرسیدن واهمه داشته باشید .در صورت نیاز به راهنمایی میتوانید با متخصصین مهاجرت  کیان ویزا تماس بگیرید یا فرم ارزیابی ما را در سایت پر کنید که در این مسیر به شما کمک کنیم .

 

 

قوانین کانادا برای سفر با حیوان خانگی

 برای بسیاری از افراد، حیوانات خانگی عضوی از خانواده هستند و تصور مهاجرت به کانادا بدون آنها غیرقابل تحمل است.خوشبختانه کانادا قوانین دوستانه ای با ورود حیوانات خانگی دارد و می توانید در هنگام نقل مکان به کانادا حیوانات خانگی را با خود بیاورید. البته این بستگی به نوع حیوان خانگی ای دارد که می خواهید با خود بیاورید.

گربه‌ها و سگ‌ها مجاز به همراهی شما در هنگام مهاجرت به کانادا هستند تا زمانی که مدارک لازم را داشته باشید.

 

وقتی با حیوان خانگی به کانادا نقل مکان می کنید، آژانس خدمات مرزی کانادا می خواهد که حیوانات در دوازده ماه گذشته واکسن هاری زده شده باشند و برای اثبات این موضوع، سوابق را همراه خود داشته باشید. هزینه واردات سگ، گربه یا موش خرمای خانگی 30 دلار کانادا می باشد. اگر بیش از یکی از این حیوانات خانگی دارید، 5 دلار اضافیباید پرداخت کنید. فقط حیوانات (سگ، گربه و موش خرما) که از ایالات متحده آمریکا می آیند از هزینه بازرسی معاف هستند.

دستورالعمل های لازم :

گواهی واکسیناسیون هاری یا گواهی دامپزشکی و داشتن میکروچیب

 

گواهی واکسیناسیون هاری باید حاوی تمام اطلاعات زیر در مورد حیوان باشد:

 • به زبان انگلیسی یا فرانسوی نوشته شود؛
 • توسط دامپزشک دارای مجوز صادر و امضا شود.
  • کارت شناسایی حیوان (نژاد، جنس، رنگ و وزن)؛
   • بیان کنید که حیوان علیه هاری واکسینه شده است.
  • تاریخ واکسیناسیون را مشخص کنید.
  • نام تجاری و شماره سریال واکسن مجاز را ذکر کنید.
  • مدت مصونیت را مشخص کنید (در غیر این صورت از تاریخ واکسیناسیون به مدت یک سال معتبر تلقی می شود).

گواهی دامپزشکی باید حاوی تمام اطلاعات زیر در مورد حیوان باشد:

 • به زبان انگلیسی یا فرانسوی نوشته شود؛
 • توسط دامپزشک دارای مجوز صادر و امضا شود.
 • شناسایی حیوان (نژاد، جنس، رنگ و وزن)؛
 • بیان کنید که حیوان از بدو تولد یا حداقل شش ماه قبل از ارسال به کانادا در کشور صادرکننده بوده است.
 • همراه با مدارکی از یک مقام دولتی صلاحیتدار، مبنی بر اینکه هاری در کشور مبدا حداقل شش ماه قبل از ارسال حیوان به کانادا رخ نداده است

(“مرجع دولتی صلاحیتدار” به یک سازمان دامپزشکی یا سایر سازمان های دولتی اطلاق می شود که وضعیت سلامت و رفاه حیوانات یک کشور را مدیریت می کند و همچنین مسئولیت صدور گواهینامه دامپزشکی را برای اهداف تجارت بین المللی انجام می دهد. سند می تواند یکی از موارد زیر باشد:

نامه‌ای صادر شده بر سربرگ مقام صلاحیتدار دولتی که باید دارای تاریخ، مهر و امضای یکی از مقامات دولتی صلاحیتدار در کشور مبدا باشد. یا نامه ای از دامپزشک دارای مجوز صادر کننده گواهی که باید توسط مرجع ذیصلاح دولتی تایید شود.)

اگر سگی الزامات واردات هاری در کانادا را برآورده نکند، صاحبان آن با هزینه شخصی ملزم خواهند بود:

حیوان را در یک بازه زمانی مشخص واکسینه کنید

سوابق واکسیناسیون را به دفتر آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا ارائه دهید.

 

مهاجرت با پرنده به کانادا

اگر به دنبال ورود با  پرنده به کانادا هستید، ممکن است حیوان در قرنطینه قرار گیرد. همچنین ممکن است به اسناد اضافی مانند مجوز CITES نیاز داشته باشید. این مهم است که قبل از ورود به کانادا برای حیوان خانگی خود چه مدارکی لازم است تا از هر گونه دردسر یا ممنوعیت ورود حیوان جلوگیری کنید. هزینه مربوطه برای انتقال پرنده به کانادا 35 دلار کانادا برای مجوز واردات، 100 دلار کانادا برای تأیید محل قرنطینه برای پرنده، 35 دلار کانادا برای بازرسی و 130 دلار کانادا برای نظارت بر دوره قرنطینه است. مدت قرنطینه حداقل 45 روز خواهد بود.

 

توجه به این نکته ضروری است که همه حیوانات را نمی توان به کانادا وارد کرد. برخی از حیوانات بسته به کشوری که از آن آمده اند و نحوه طبقه بندی آنها توسط دولت کانادا ممنوع خواهند بود.

 

هنگامی که با حیوانات خانگی به کانادا نقل مکان می کنید، معمولاً می خواهید غذای حیوانات خانگی را برای آنها بسته بندی کنید تا بتوانید در بدو ورود به آنها غذا بدهید. برخی از غذاهای حیوانات خانگی ممکن است محدود شده و هنگام ورود شما به کانادا مصادره شوند. مهم است که تحقیق کنید آیا غذایی که می خواهید وارد کنید مجاز است یا خیر، در غیر این صورت ممکن است بهترین کار خرید غذای حیوانات خانگی در بدو ورود باشد. در اکثر فرودگاه‌های بین‌المللی، می‌توانید یک میان وعده کوچک برای این حیوان از فروشگاه‌هایی که در مناطق ورودی و خروجی قرار دارند، خریداری کنید.

 قوانین اروپا برای سفر با حیوان خانگی

فقط سگ‌ها، گربه‌ها و نوعی موش خرما میتوانند  با صاحبشان  به هر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند. ، سفر باید برای مقاصد غیر تجاری انجام شود.

چند حیوان خانگی می توانم با خود به اتحادیه اروپا بیاورم؟

توجه داشته باشید که حداکثر تعداد حیوانات خانگی که می توانید در اروپا در سفرهای غیرتجاری به همراه داشته باشید، پنج حیوان خانگی است.

الزامات لازم

 • میکروچیب داشته باشد
 • واکسن هاری زده باشد
 • مراقبت و درمان نسبت به نوعی انگل به نام Echinococcus multilocularis،  برای سفر به مقصدی که عاری از این  نوع کرم نواری است (فنلاند، ایرلند، مالت، نروژ و ایرلند شمالی)
 • گواهی سلامت حیوانات ، هنگام سفر از کشور غیر اتحادیه اروپا.

گواهی سلامت حیوانات نوع دیگری از سند است که حاوی اطلاعات خاصی در مورد حیوان خانگی شما (هویت، سلامت، واکسیناسیون هاری) است و بر اساس استاندارد های اتحادیه اروپا است.

اگر از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا سفر می کنید، حیوان خانگی شما باید گواهی سلامت حیوانات را داشته باشد . این مدرک توسط دامپزشک (حداکثر 10 روز قبل از ورود حیوان خانگی شما به اتحادیه اروپا)صادر میشود .این گواهی برای سفر بین کشورهای اتحادیه اروپا به مدت 4 ماه از این تاریخ یا تا زمان انقضای واکسیناسیون ضد هاری معتبر است، هر کدام که زودتر از بین برود.

 

اگر با هر حیوان خانگی دیگری مانند پرندگان، آبزیان زینتی، خزندگان، جوندگان یا خرگوش به کشور دیگری از اتحادیه اروپا سفر می کنید، قوانین ملی کشوری را که قصد بازدید از آن را دارید برای اطلاعات در مورد شرایط ورود بررسی کنید.

 

در این مقاله ما سعی بر این داشتیم که شما را با مسیر درست و اقدامات لازم برای مهاجرت با حیوانات دوست داشتنی خود که جز جدا نشدنی از خانواده هستند اشنا کنیم .امیدواریم که اطلاعات داده شده این مسیر را برای شما و حیوان خانگی دوست داشتنیتان هموار کند.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}