کیان ویزا

شرایط ثبت نام لاتاری

0.0
0.0/5
شرایط ثبت نام لاتاری
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

شرایط ثبت نام لاتاری

لاتاری گرین کارت آمریکا، یک برنامه بخت آزمایی است که هر ساله توسط دولت آمریکا برگزار می شود. دولت آمریکا از طریق این برنامه هر ساله حدود 50000 نفر را به صورت اتفاقی و از طریق بخت آزمایی برای دریافت گرین کارت آمریکا (کارت اقامت دائم آمریکا) انتخاب می کند و از این طریق بر تنوع جمعیت مهاجران آمریکا می افزاید. همه کشورها  واجد شرایط شرکت در لاتاری آمریکا نیستند و تنها کشورهایی می توانند در لاتاری شرکت کنند که مهاجران زیادی را به آمریکا نمی فرستند. وزارت خارجه آمریکا هر ساله لیست کشورهای واجد شرایط شرکت در لاتاری را اعلام می کند. این لیست ممکن است هر سال بر اساس تعداد مهاجرانی که کشورها در سال قبل به آمریکا اعزام کرده اند تغییر کند. به عنوان مثال کشورهایی مانند کانادا، چین، هند، مکزیک و انگلستان هیچ گاه واجد شرایط شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا نیستند.

لاتاری آمریکا راه آسانی را پیش پای افرادی قرار می دهد که راه دیگری برای مهاجرت به آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا ندارند. افرادی که در لاتاری آمریکا برنده می شوند، با تلاش و زحمت بسیار کمتری نسبت به سایر روش های مهاجرتی و تنها با داشتن شانس می توانند به آمریکا مهاجرت کنند و کارت اقامت دائم آمریکا را دریافت کنند. سایر روش های مهاجرتی مثل تحصیلی، سرمایه گذاری، کارآفرینی و غیره به رزومه تحصیلی، مدرک زبان، سرمایه زیاد یا شرایط خاصی نیاز دارند که مهاجرت از طریق این روش ها را برای اکثر افراد مشکل می کند. اما برای شرکت در لاتاری شرایط لازم، بسیار پایه ای و ابتدایی هستند، در نتیجه اکثر افراد از این شرایط برخوردار هستند و می توانند در لاتاری شرکت کنند.

برای شرکت و ثبت نام اولیه در لاتاری گرین کارت آمریکا یک سری شرایط اولیه وجود دارد که مهمترین آن  داشتن پاسپورت معتبر است. در ادامه به صورت مفصل و با شرح جزئیات به شرایط شرکت در لاتاری آمریکا می پردازیم.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا در وبسایت خود اطلاعات جامع و کاملی را در مورد لاتاری گرین کارت آمریکا در اختیار عموم قرار می دهد تا افراد بتوانند با آگاهی و اعتماد بیشتری در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات برنامه لاتاری آمریکا می توانید به مقاله های ما در مورد لاتاری مراجعه کنید. همچنین می توانید با مشاوران متخصص کیان ویزا تماس بگیرید.

شرایط ثبت نام لاتاری
شرایط ثبت نام لاتاری

مقالات مرتبط به لاتاری :

لاتاری چیست؟

لاتاری آمریکا 2024

مزایای لاتاری آمریکا

پیش ثبت نام لاتاری آمریکا

شرایط ثبت نام لاتاری برای سربازان

شرایط شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا

ثبت نام در لاتاری امریکا فرآیند ساده ای دارد و برای این کار لازم است یک فرم آنلاین ساده را پر کنید. شرایط اولیه برای شرکت در ثبت نام لاتاری زیاد نیست. شما با هر شرایطی می توانید فرم ثبت نام آنلاین لاتاری را پر کرده و آن را ثبت کنید. اما در صورتی که شرایط لازم را نداشته باشید، بعدا از برنامه لاتاری حذف خواهید شد و در بخت آزمایی شرکت داده نخواهید شد. بنابراین بهتر است قبل از ثبت نام از شرایط شرکت در لاتاری آگاهی داشته باشید.

 1. داشتن پاسپورت معتبر

اولین و مهمترین شرط شرکت در لاتاری داشتن پاسپورت معتبر است. هنگام تکمیل فرم ثبت نام لاتاری لازم است شماره پاسپورت معتبر خود را وارد کنید. بنابراین درصورتی که پاسپورت ندارید، قبل از ثبت نام می بایست برای اخذ پاسپورت اقدام کنید. از آنجایی که پروسه اخذ پاسپورت قدری زمان بر است، بهتر است حداقل 2 ماه قبل از شروع ثبت نام لاتاری برای دریافت پاسپورت خود اقدام کنید. توجه داشته باشید که پاسپورت شما حتما می بایست دارای اعتبار باشد به این معنا که نباید تاریخ انقضای آن گذشته باشد. در صورتی شماره پاسپورتی را وارد کنید که تاریخ اعتبار آن به پایان رسیده است، در این حالت نیز پروفایل شما از لاتاری حذف می شود و در بخت آزمایی شرکت داده نخواهید شد. این پاسپورت می­بایست برای مسافرت­های بین­المللی معتبر باشد. پاسپورت­های داخلی که توسط برخی کشورها صادر می­شوند و اعتبار بین المللی ندارند برای شرکت برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا پذیرفته نمی­شوند.

دسته ­های استثناء از نظر داشتن پاسپورت معتبر

قوانین وزارت امور خارجه ایالات متحده سه دسته را به عنوان استثنا معرفی کرده است. این افراد از ارائه پاسپورت معتبر معاف هستند و می توانند بدون داشتن پاسپورت معتبر در لاتاری آمریکا شرکت کنند. این سه دسته شامل موارد زیر هستند:

 1. افراد فاقد ملیت: عموما فاقد ملیت بودن یک وضعیت بسیار نادر است و می­بایست برای آن شواهد و مدارک معتبر ارائه دهید.  
 2. افراد تبعه کشورهای کمونیست که قادر نیستند از دولت کمونیست کشور خود پاسپورت دریافت کنند: در این حالت می­بایست شواهد و مدارکی ارائه دهید که نشان دهد شما نمی­توانید از دولت کشوری که تبعه آن هستید پاسپورت دریافت کنید.
 3. افرادی که معافیت آن­ها توسط وزیر امنیت داخلی و وزیر امور خارجه آمریکا تایید شده است: برای قرار گرفتن در این گروه می­بایست دلایلی مانند موارد زیر داشته باشید:
  1. قبلا به دلیل که این نمی­توانستید پاسپورت دریافت کنید، تحت فرم DS-232 برای شما ویزای آمریکا صادر شده است و آن دلیل معافیت از پاسپورت هنوز هم وجود دارد.
  1. قبلا به این دلیل که نمی­توانستید پاسپورت دریافت کنید، فرم I-193 توسط USCIS برای شما تایید شده است و آن دلیل معافیت از پاسپورت هنوز هم وجود دارد.
  1. مدارکی ارائه دهید که قبلا به عنوان پناهنده در کشوری غیر از کشور محل تولد خود پذیرفته شده­اید، به این دلیل که توسط دولت کشوری که تبعه آن هستید مورد اذیت و آزار قرار گرفته­اید، و این امر باعث شده که شما نتوانید بدون این که آسیب بیشتری ببنید از دولت این کشور پاسپورت دریافت کنید.

اگر یکی از این دسته­های استثناء را در پروفایل ابتدایی لاتاری خود ثبت کرده­اید، لازم است توضیح بدهید که چگونه در این دسته­های استثنا قرار می­گیرید و برای آن دلایل و مدارک قانع کننده­ای ارائه دهید.

اگر در لاتاری گرین کرات آمریکا برنده شدید، در صورتی که در ثبت نام اولیه لاتاری شماره پاسپورت اشتباه یا غیرمعتبر را وارد کرده­اید، یا اگر در فرم اولیه دسته­های استثناء در مورد پاسپورت را انتخاب کردید ولی واجد شرایط استثناء نیستید، بهتر است ادامه مراحل درخواست ویزا را انجام ندهید.  به این دلیل که هزینه­هایی که برای درخواست ویزا پرداخت می­کنید در صورت رد شدن درخواستتان به شما برگردانده نخواهند شد.

تنها شما به عنوان متقاضی اصلی می­بایست این معیارها داشته باشید و همسر و فرزندان شما لازم نیست این شرایط را داشته باشند.

ثبتنام لاتاری در موسسه مهاجرتی کیان ویزا
ثبتنام لاتاری در موسسه مهاجرتی کیان ویزا
 • کشور محل تولد شما می بایست واجد شرایط شرکت در لاتاری باشد

وزارت امور خارجه هر ساله لیست کشورهای واجد شرایط شرکت در لاتاری را در وبسایت خود منتشر می کند. همان طور که پیشتر گفته شد همه کشورها واجد شرایط شرکت در لاتاری آمریکا نیستند. برای این که بتوانید در برنامه لاتاری آمریکا شرکت کنید، می­بایست در کشوری متولد شده باشید، که در طی 5 سال اخیر کمتر از 50000 مهاجر به ایالات متحده آمریکا فرستاده­اند. سالانه ممکن است تغییراتی در کشورهایی که واجد شرایط شرکت در لاتاری آمریکا هستند ایجاد شود. اما کشورهای کانادا، چین، هند، مکزیک و انگلستان هرگز در لیست کشورهای واجد شرایط شرکت در لاتاری آمریکا قرار نمی­گیرند. به عنوان مثال افرادی که ملیت کشورهای زیر را دارند واجد شرایط شرکت در لاتاری سال 2023 آمریکا نبودند:

 • بنگلادش
 • برزیل
 • کانادا
 • چین (شامل منطقه ویژه اجرایی هنگ کنگ)
 • کلمبیا
 • جمهوری دمنیکن
 • السالوادور
 • هایئتی
 • هند
 • جامائیکا
 • مکزیک
 • نیجریه
 • پاکستان
 • فیلیپین
 • کره جنوبی
 • انگلستان (به جز ایرلند شمالی)
 • ونزوئلا
 • ویتنام

اگر کشور محل تولد شما جز کشورهای واجد شرایط لاتاری آمریکا نباشد، هنوز هم دو روش وجود دارد که  بتوانید در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنید:

 • اگر همسر شما در یک کشور واجد شرایط متولد شده باشد، شما می­توانید از طریق همسرتان درخواست خود را ثبت کنید و در فرم مربوطه کشور تولد همسر خود را انتخاب کنید.
  • اگر پدر و مادر شما ساکنان قانونی کشور محل تولد شما نباشند، شما می­توانید کشور محل تولد پدر یا مادرتان را انتخاب کنید.
 • سطح تحصیلات / سابقه کاری

شرط دیگری که افراد می بایست برای شرکت در لاتاری داشته باشند این است که از نظر تحصیلی حداقل مدرک دیپلم دبیرستان را داشته باشند و یا حداقل 2 سال سابقه کار مفید در طی 5 سال اخیر داشته باشند. این سابقه کار می بایست در مشاغلی باشد که حداقل به دو سال آموزش نیاز داشته باشد و همه مشاغل را شامل نمی شود. لیست مشاغل مورد قبول برای شرکت در لاتاری در وبسایت وزارت کار آمریکا آورده شده است. قبل از اقدام برای ثبت نام در لاتاری می توانید این را ببینید و بررسی کنید که آیا سابقه شغلی شما مورد تایید برای شرکت در لاتاری آمریکا هست یا خیر.

مشاغل مورد قبول برای Diversity Visa می­بایست در دسته­بندی شغلی آمریکا در دسته­های  شغلی 4 یا 5 قرار داشته باشند و از نظر آماده­سازی شغلی اختصاصی در دسته نمره 7 یا بالاتر قرار بگیرد.

(Job Zone 4 or 5, classified in a Specific Vocational Preparation (SVP) rating of 7.0 or higher)

اگر شما هیچ یک از این شرایط را نداشته باشید، واجد شرایط دریافت Diversity Visa یا ویزای لاتاری گرین کارت آمریکا نخواهید بود.

توجه داشته باشید که فقط متقاضی اصلی می­بایست این شرایط را داشته باشد. لازم نیست همسر و فرزندان او نیز این معیارها را داشته باشند.

چگونه مشاغل مورد قبول برای Diversity Visa را در وبسایت وزارت کار ایالات متحده آمریکا پیدا کنیم:

مشاغل مورد قبول برای این ویزا در پایگاه داده وبسایت وزارت کار ایالات متحده آمریکا در آدرس  O*Net Online Database آورده شده­اند. بعد از این که وارد این وبسایت شدید، مراحل زیر را دنبال کنید تا بدانید آیا شغل شما واجد شرایط دریافت این ویزا هست یا نه.

 • ابتدا خانواده شغلی مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • با استفاده از قسمت Brows که در کنار خانواده شغلی قرار دارد شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و دکمه Go را بزنید. صفحه ای برای شما باز می­شود که اطلاعات شغل مورد نظر شما در آن آورده شده است. در پایین قسمت Job Summery در قسمت Job Zone می­توانید اطلاعات مربوط به دسته­بندی شغلی آمریکا را ببینید.

اگر شغل مورد نظر شما در Job Zone  با عدد 4 یا 5 قرار داشته باشد و دارای Specific Vocational Preparation (SVP) (آماده­سازی شغلی اختصاصی) با نمره 7 یا بالاتر باشد، برای دریافت Diversity Visa واجد شرایط هستید.

 • شرایط سنی

برای شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا هیچ محدودیت سنی رسمی وجود ندارد. انتخاب افراد به صورت کامپیوتری و کاملا تصادفی انجام می شود. اما به دلیل این که شرط تحصیلی داشتن حداقل مدرک دیپلم دبیرستان برای شرکت در لاتاری وجود دارد، متقاضیان معمولا می بایست حداقل 16 سال را داشته باشند. در مورد حداکثر سن، هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. حتی در صورتی که 80 سال داشته باشید، باز هم این احتمال وجود دارد که در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده شوید.

 • شرایط مالی

یک سوال مهم در که معمولا در مورد لاتاری گرین کارت آمریکا پرسیده می شود این است که آیا برای شرکت در لاتاری لازم است مقدار مشخصی سرمایه در حساب بانکی ام داشته باشم؟ یا به عبارت دیگر آیا حداقل تمکن مالی مشخصی برای شرکت درلاتاری وجود دارد؟ و اگر جواب آری است، مقدار این سرمایه چقدر باید باشد؟

البته که پاسخ این سوال خیر است. هیچ گونه شرایط مالی خاصی برای شرکت در لاتاری وجود ندارد و حتی در مراحل بعدی اقدام برای ویزا نیز تمکن مالی خاصی مورد نیاز نیست. تنها هزینه ای که باید بپردازید حق بررسی پرونده ویزا است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

با این وجود باید متوجه باشید که برای مهاجرت به آمریکا لازم بتوانید هزینه های سفر خود را بپردازید. هزینه بلیط سفر به آمریکا، هزینه مسکن و هزینه زندگی تا زمانی که بتوانید شغل مناسبی پیدا کنید و درآمد داشته باشید، به عهده خود شما خواهد بود و باید بتوانید از عهده این هزینه ها بربیایید.

شرایط ثبت نام لاتاری کیان ویزا
شرایط ثبت نام لاتاری کیان ویزا

هزینه­ های برنامه لاتاری آمریکا

برای ثبت نام و وارد شدن به برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا لازم نیست هیچ هزینه­ای بپردازید. اما اگر در این بخت­آزمایی انتخاب شوید و تصمیم بگیرید که برای ویزا درخواست بدهید، آنگاه لازم است هزینه­های اجباری دولتی درخواست گرین کارت را بپردازید. زمانی که انتخاب شوید، اطلاعات و جزئیات مربوط به این هزینه­ها برای شما ارسال خواهد شد.

معمولا هزینه­های دولتی درخواست گرین کارت آمریکا برای یک خانواده به صورت زیر است:

 • برای افرادی که در ایالات متحده آمریکا زندگی می­کنند 1760 دلار
 • برای افرادی که خارج از ایالات متحده آمریکا زندگی می­کنند 1200 دلار است.

این هزینه­ها شامل هزینه­های آزمایشات پزشکی الزامی نیست. هزینه­های آزمایشات پزشکی بسته به ارائه دهنده این خدمات متفاوت است.

 • سطح زبان انگلیسی

در مورد سطح دانش زبان انگلیسی هیچ حداقلی وجود ندارد. برای برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا، لازم نیست شما بتوانید به انگلیسی صحبت کنید، بخوانید یا بنویسید. اما برای زندگی در آمریکا قطعا لازم است با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید، چرا که زندگی ایالات متحده آمریکا که یک کشور انگلیسی زبان است، بدون دانستن این زبان برایتان سخت خواهد بود. بنابراین اگر قصد شرکت در لاتاری آمریکا و مهاجرت به این کشور را دارید و نمی توانید به خوبی انگلیسی صحبت کنید، بهتر است خواندن زبان انگلیسی را آغاز کنید.

همچنین مشاوران متخصص کیان ویزا می­توانند شما را در این زمینه راهنمایی یا برای ثبت نام شما در لاتاری 2024 اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ها 09300660818 و 07136240541 با ما تماس بگیرید.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}