کیان ویزا

شرایط پذیرش در اوسبیلدونگ آلمان

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

اوسبیلدونگ آلمان

اوسبیلدونگ آلمان که به عنوان آموزش حرفه ای یا کارآموزی نیز شناخته می شود، یک مسیر آموزشی و حرفه ای رایج در آلمان است.

آموزش حرفه ای در آلمان چیست؟

یک دوره آموزشی 2-3 ساله برای تبدیل شدن به یک کارگر ماهر است. در آلمان، این آموزش از شهرت بالایی برخوردار است و گزینه های شغلی و حقوقی خوبی ارائه می دهد

در آلمان، بسیاری از جوانان از طریق سیستم کارآموزی وارد بازار کار می شوند

بیش از 500000 قرارداد جدید کارآموزی اوس بیلدونگ  هر ساله توسط شرکت های مختلف در آلمان منعقد می شود.

اولین و مهمتر از همه، برای درخواست و تکمیل دوره کارآموزی در آلمان، به سطح خوبی از زبان آلمانی نیاز دارید. دروس به زبان آلمانی ارائه می شود و کار به زبان آلمانی نیز انجام می شود. تقریبا   هیچ برنامه آموزشی برای ویزای اوس بیلدونگ به زبان انگلیسی وجود ندارد.

اوس بیلدونگ یکی از معدود راه های رسیدن به آلمان است. با این حال، به دلیل کمبود اطلاعات مناسب، اکثر مردم نمی دانند اوس بیلدنگ چیست. این مقاله  به تمام سوالات شما پاسخ می دهد  که شرایط لازم برای انجام اوس بیلدونگ چیست.

آیا نمی خواهید در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس تحصیل کنید اما به هر حال می خواهید به آلمان بروید؟ اگر شما یکی از این افراد هستید، پس تا پایان این مقاله با ما باشید  .

چند نوع اوس بیلدونگ وجود دارد؟

معمولا دو نوع اوس بیلدونگ در آلمان وجود دارد.

 1. 1. دوگانه (دوگانه) 2. آموزشی

1- اوس بیلدونگ دوگانه آموزش فنی حرفه ای یا آموزش حرفه ای است. یک سیستم آموزش دوگانه ترکیبی از کارآموزی در یک شرکت و آموزش حرفه ای در یک مدرسه حرفه ای است. شرکت‌های دوگانه ماهانه مقدار معینی از دستمزد یا سالی پرداخت می‌کنند. معمولاً از 450 یورو تا 1200 یورو متغیر است.

با این حال، به طور متوسط، یک کارآموز در آلمان 908 یورو در ماه درآمد دارد.

2-آموزشی مانند آموزش فنی است. جایی که مشاغل مختلف مرتبط با موضوع و همچنین تحصیلات آکادمیک به شما آموزش داده خواهد شد. اما در این مورد هیچ بورسیه ای داده نمی شود. می توانید آن را با تحصیل در مقطع دیپلم مقایسه کنید.

مدت زمان Ausbildung در آلمان

مدت دوره آموزش حرفه ای Ausbildung یا  Dual Profesional در آلمان  به حرفه انتخاب شده بستگی دارد.  بسیاری از مشاغل به برنامه های مبتنی بر بلوک تقسیم می شوند .

به عنوان مثال ، پرستاران نیمی از زمان خود را در مدرسه و نیمی را در تمرین می گذرانند. با این حال، بیشتر کارآموزان تنها کسری از زمان خود را در مدرسه و نیمی از زمان خود را در تمرین می گذرانند  .

حقوق کارآموزان با توجه به شغل متفاوت خواهد بود. به برخی تا 1000 یورو در ماه پرداخت می شود. مشاغل دیگر ممکن است شرایط متفاوتی داشته باشند و به زمان بیشتری نیاز داشته باشند .

در آلمان ، مدت برنامه Ausbildung سه تا چهار سال است، اگرچه بسته به فرد می توان این مدت را کاهش داد.  بسته به بخش، مدرسه آموزش حرفه ای و شرکت ، Ausbildung را می توان در زمان کمتری تکمیل کرد .

به طور کلی ، مهم ترین شرط لازم برای واجد شرایط بودن در برنامه Ausbildung، تسلط خوب به زبان آلمانی است.  تکمیل آن تا سه سال طول می کشد . علاوه بر تکمیل دوره آموزشی خود ، می توانید بلافاصله پس از فارغ التحصیلی شغلی پیدا کنید .

مدارک لازم برای پذیرش ویزای اوس بیلدونگ المان

رزومه

این اولین الزامی است که باید انجام دهید. رزومه شما باید مختصر باشد، این موارد باید  شامل اطلاعات مربوط به جزئیات دقیق تحصیل شما ، تجربیات کاری (در صورت وجود ) و …. باشد.

گواهی پایان تحصیلات

شما باید گواهینامه های فوق (کپی های تایید شده) خود را به زبان انگلیسی و همچنین به زبان آلمانی ارائه دهید.

بیمه سلامت آلمان

یک بیمه درمانی معتبر حداقل برای سال اول یا قبل از شروع آموزش حرفه ای شما

یک تاییدیه کتبی یا یک قرارداد توسط شرکت آموزشی

مدرک زبان در سطح b2 آلمانی

انگیزه نامه (برای برخی دوره ها)

اثبات مالی 600 یورو – 700 یورو برای یک ماه

الزامات اوس بیلدونگ آلمان

قبل از شروع آموزش، یک قرارداد آموزشی با شرکت آموزشی آینده خود امضا می کنید. این قرارداد به طور کتبی به عنوان مثال کمک هزینه آموزشی، روزهای تعطیل، ساعات کاری و مدت زمان آموزش شما را مشخص می کند.

– مدت زمان اوس بیلدونگ

-مدرک زبان برای ویزای اوس بیلدونگ

یک چیز مهم وجود دارد که برای واجد شرایط بودن در برنامه اوس بیلدونگ به شدت به آن نیاز دارید و آن تسلط به زبان آلمانی است.

آخرین شرط متقاضیان خارجی، توانایی صحبت و نوشتن به زبان آلمانی است زیرا تقریبا  هیچ دوره کارآموزی انگلیسی در آلمان وجود ندارد.

زبان مورد استفاده در آموزشگاه حرفه ای آلمانی است. آنها تمام امتحانات را به زبان آلمانی برگزار می کنند.

همچنین آموزش عملی شما در شرکت شما به زبان آلمانی خواهد بود. گاهی اوقات، ممکن است متفاوت باشد زیرا ممکن است افرادی انگلیسی زبان وجود داشته باشند. اما معمولاً ارتباط به زبان آلمانی خواهد بود

. بنابراین، شما باید شرایط یا سطح اولیه زبان آلمانی را داشته باشید  یعنی بتوانید ثابت کنید که سطح شما حداقلb1 است .

مهم ترین پیش نیازی که اکثر شرکت ها برای استخدام کارآموز از کشورهای دیگر بررسی می کنند، دانستن  زبان آلمانی است.

بیش از 90٪ از شرکت ها (با پیشنهادات کارآموزی) اظهار داشتند که مهارت های زبان برای تکمیل یک دوره آموزشی ضروری است

پاسخ به سوالات متداول در زمینه ویزای اوس بیلدونگ در کشور آلمان

چه کسی می تواند درخواست دهد؟

هر کسی می تواند اوس بیلدونگ را انجام دهد اگر شرایط لازم را داشته باشد ، اما اوسبیلدونگ آلمان اساسا برای کسانی است که به مسائل فنی علاقه مند هستند. اگر علاقه یا صلاحیتی برای لیسانس یا کارشناسی ارشد ندارید، ویزای اوس بیلدونگ مناسب شماست .

در آلمان چقدر حقوق می گیرید؟

پس از اوس بیلدونگ می توان به عنوان یک کارگر ماهر مشغول به کار شد. حداقل حقوق آلمان حدود 10 یورو در ساعت است. با زمان کار استاندارد 40 ساعت در هفته، می توانید حداقل 1600 یورو در ماه درآمد ناخالص داشته باشید. در بیشتر موارد این برای تامین یک استاندارد اولیه زندگی کافی است. امروزه سهم بالایی از کارمندان در آلمان بیش از حداقل حقوق دریافت می کنند و شرایط زندگی بهتری را برای آنها فراهم می کند..

. . کارفرمایان پشتیبانی اضافی مانند بلیط حمل و نقل محلی رایگان یا حمایت مالی برای اقامت شما ارائه می دهند.

چه حرفه هایی را می توانم در دوره های اوس بیلدونگ بیاموزم؟

آموزش  های مرتبط با حرفه است که شما را به سمت شغل خاصی سوق می دهد در آلمان بیش از 330 حرفه برای یادگیری وجود دارد: از حرفه های صنعتگران مانند نقاش، مکانیک خودرو یا مدیر دفتر گرفته تا حرفه های فناوری اطلاعات، مشاغل خدمات عمومی یا حرفه های مراقبت و… .

آیا شهروندان غیر اتحادیه اروپا می توانند برای دوره های اوس بیلدونگ در آلمان درخواست دهند؟

بله، خارجی ها از همه کشورها واجد شرایط درخواست اوسبیلدونگ آلمان هستند. الزامات زبان آلمانی حداقل سطح B1 است و متقاضیان باید بالای 18 سال داشته باشند و حداقل 9 سال در مدرسه را گذرانده باشند.

آیا اوسبیلدنگ آلمان در کشور آلمان کار را تضمین می کنند؟

با نگاهی به تقاضای بالای فعلی کارگران ماهر در آلمان، فرصت های شغلی بسیار خوبی پس از وجود دارد. تقاضای بالا برای کارگران ماهر در آلمان به احتمال زیاد برای سال های آینده غالب خواهد بود. با این حال، فرصت های شغلی همیشه به نمرات کسب شده در دوره اوس بیلدونگ و مهارت های شخصی بستگی دارد.

بعد از کار در اوس بیلدنگ چه کاری می توانم انجام دهم ؟

پس از اتمام موفقیت آمیز اوسبیلدونگ آلمان متقاضیان می توانند به طور قانونی و به طور نامحدود در بسیاری از شرکت های آلمانی کار کنند. همچنین به راحتی می توان مدارک بیشتری را در این حرفه به دست آورد (به عنوان مثال استادکار، حرفه ای کارشناسی یا کارشناسی ارشد حرفه ای). حتی تحصیل در دانشگاه نیز امکان پذیر است – اغلب با حمایت شرکت های آلمانی گزینه دیگر این است که در آلمان خوداشتغال شوید. در نهایت امکان بازگشت به کشور و کار در

اینجا با صلاحیت خارجی به عنوان یک متخصص برجسته در سطح تجارت آلمان وجود دارد..

آیا خانواده من می توانند برای کارآموزی در آلمان به من بپیوندند؟

. موسسه مهاجرتی کیان ویزا  کارآموزی مناسب را برای کارآموزان خارج از کشور در سراسر آلمان و در محل مورد نظر برای شما پیدا می کنند  همچنین ما شما را در مراحل درخواست همراهی می کنیم. در صورت داشتن فرزند یا همسر، ما تمام تلاش خود را می کنیم تا کارآموزی را با خانواده شما ممکن کنیم. در این راستا سعی می کنیم برای شریک زندگی شما شغل یا مکانی برای کارآموزی پیدا کنیم.

چه مدرکی را با دوره های اوس بیلدونگ در آلمان می توانم  بدست بیاورم ؟

به عنوان یک قاعده، گواهی به عنوان “کارگر ماهر” به عنوان مدرک اعطا می شود. این مدرک فرصت های شغلی عالی را در آلمان و سراسر جهان ارائه می دهد. صلاحیت نیروی کار ماهر شما را قادر می سازد تا برای اجازه اقامت دائم در آلمان درخواست دهید، مشروط بر اینکه برخی از شرایط دیگر برآورده شوند.

بعد از کارآموزی در آلمان چه اتفاقی می افتد؟

بسته به کشور مبدا متقاضی، امکان اشتغال دائم در آلمان پس از آموزش وجود دارد. شرکت های آلمانی علاقه مند به استخدام دائمی برای اکثر متقاضیان هستند و به طور کلی یک پیشنهاد شغلی بسیار خوب به شما ارائه می دهند. و اگر درست نشد، می‌توانید همیشه به اطراف نگاهی بیندازید

جهت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید و یا فرم ارزیابی رایگان را

در سایت کیان ویزا تکمیل نمایید تا مشاورین ما دراسرع وقت با شما تماس بگیرند.

مزایا – اهمیت آموزش حرفه ای دوگانه

تجربه کاری بسیار ارزشمند است و معمولا در طول دوره کارآموزی بیشتر از دوران کالج یاد می گیرید. علاوه بر این ، دستمزد و گاهی مزایا و کمک های دیگری از شرکت دریافت می کنید .

شما همان تعداد تعطیلات را مانند کارمندان معمولی (24-30 روز در سال) دارید که فقط می توانید در طول دوره کارآموزی بگذرانید.  مزیت دیگر این است که معمولاً بسیاری از معلمان افرادی هستند که در این زمینه کار می کنند ، به این معنی که تجربه کاری واقعی را به شما می آورند و مطالب به روز را به شما آموزش می دهند .

آموزش حرفه ای به افراد کمک می کند تا کار خود را بهتر انجام دهند زیرا فرصت یادگیری عالی را دریافت می کنند. کارگران فرصتی برای اصلاح استعدادهای خود در حین کسب درآمد دارند .

برخی از مهارت‌های حرفه‌ای به دست آمده از آموزش حرفه‌ای به دانش‌آموزان اهمیت کار دستی را می‌آموزد. کار فیزیکی انجام شده تحت برخی از مشاغل آنها را قوی ، سالم و درگیر می کند .

آموزش حرفه ای از طریق پل زدن بر تقاضا و شکاف عرضه با کارکنان واجد شرایط ، اقتصاد را متحول می کند.  این همچنین به دانش آموزان این امکان را می دهد که دانش قابل فروش را مستقیماً از کلاس درس به محیط کار وارد کنند .

افراد ترک تحصیل و بزرگسالان (بین 18 تا 30 سال) نیز ممکن است این نوع آموزش را دریافت کنند ، زیرا فرصتی برای یادگیری مهارت ها و تجارت فراهم می کند. بسیاری از رشته های شغلی با درآمد خوب وجود دارند که نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند .

اهمیت آموزش حرفه‌ای ، ارائه کار رضایت‌بخش برای کسانی است که تمایلی به اخذ مدرک دانشگاهی ندارند ، اما توانایی کامل دارند. آنها به سادگی از آموزش حرفه ای استفاده می کنند تا برای شغلی رضایت بخش و مفید آماده شوند .

دانش آموز از ابتدا کارمند شرکت است و وظایفی را بر اساس توانایی های رو به رشد او دریافت می کند . اگر شرکتی مایل به بستن قرارداد کاری با دانشجو پس از دوره دوگانه تحصیلی وی باشد ، شرکت کارمندی را دریافت می کند که از جریان کاری شرکت مطلع باشد .

دانش آموز همچنین می تواند از دانش در مورد مهارت های سخت و نرم متولد شده همکاران با تجربه تر بهره مند شود . دانش آموز تحت شرایط واقعی رشد می کند. علاوه بر این ، دانش آموز از همان ابتدا درآمد کسب می کند .

با توجه به اینکه دانش‌آموزان در سیستم‌های آموزش دوگانه ، آموزش و آموزش حرفه‌ای با کیفیت بالایی دریافت می‌کنند ، آمادگی خوبی برای ورود به بازار کار در سنین پایین دارند و شرکت‌هایی که در آموزش آن‌ها شرکت می‌کنند ، تمایل بیشتری به استخدام آن‌ها در زمان فارغ‌التحصیلی دارند .


صدور گواهینامه پس از اتمام دوره آموزشی

سیستم آموزش حرفه ای در آلمان با همکاری شرکت های کوچک و متوسط ​​عمل می کند.  همکاری توسط قانون تنظیم می شود و کارفرمایان و اتحادیه های کارگری مسئول ایجاد مقررات جدید آموزشی هستند.  از آنجایی که گواهینامه ها در تمام صنایع استاندارد شده اند ، سیستم آموزش دوگانه تضمین می کند که کارآموزان بدون در نظر گرفتن منطقه یا شرکت، آموزش یکسانی را دریافت می کنند. کارفرمایان به گواهی ها اعتماد دارند زیرا مدرکی دال بر دانش فرد ارائه می دهند .  همچنین یک مسئولیت مشترک بین دولت، کارفرمایان و اتحادیه‌های کارگری وجود دارد که به پاسخگویی به مناظر دیجیتال یا تغییر بازارهای شغلی کمک می‌کند که بر میزان تأثیرگذاری کارمندان آینده در بازار کار آینده تأثیر می گذارند .

تعدادی از رشته های آموزش حرفه ای در اوسبیلدونگ

کارشناس هتل

نانوا

منشی صنعتی

حرفه فلز و برق

برق / برق صنعتی

پرستاری

باغبان

کارشناس لجستیک انبار

حرفه اتومبیلرانی

لوازم آرایشی

فروشندگان/زنان

آشپز یا آشپز

متخصص آبگرم و سلامتی

تکنسین مکاترونیک

و….

سوالات متداول در خصوص ویزای اوس بیلدونگ آلمان


1_ کدام رشته در آلمان بیشترین حقوق را دارد؟

پردرآمدترین مدارک تحصیلی در آلمان

 1. پرستاری ،پزشکی و دندانپزشکی. پزشکان و دندانپزشکان متخصصان ارزشمندی در سراسر جهان هستند. …
 2. قانون. وکلا نیز بسیار مهم هستند. …
 3. مهندسی صنایع. …
 4. مهندسی. …
 5. ریاضیات و علوم کامپیوتر. …
 6. علوم طبیعی. …
 7. تجارت و اقتصاد. …
 8. معماری.
 9. روانشناسی
 10. علوم زمین

 2_ آیا میتوانم بعداز دوره آموزشی آوسبیلدونگ در آلمان بمانم ؟

اگر پس از اتمام دوره آموزشی خود در رشته حرفه ای خود شغلی پیدا کنید ، برای دو سال دیگر اجازه اقامت به شما داده می شود .

3_ محدودیت سنی برای شرکت در آوسبیلدونگ  حقیقت دارد ؟

بله از سن 18 تا 30سال

4_ چه کسی می تواند برای  اوسبیلدونگ  درخواست دهد ؟

افراد از همه کشورها می توانند برای اوسبیلدونگ  در آلمان 2023 یا در هر زمان درخواست دهند .  یک آموزش بسیار رقابتی است.  برای همه کسانی که می خواهند حرفه ای را مطابق با استانداردهای آلمانی یاد بگیرند – از جمله چشم انداز کار و زندگی در آلمان حتی به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا مناسب است .

 

در این مقاله سعی داشتیم اطلاعات کاربردی درباره مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ را در اختیار شما متقاضیان عزیز قرار دهیم. برای اخذ اطلاعات تخصصی تر می توانید با استفاده از شماره 09300660818 با ما در تماس باشید و همچنین با پر کردن فرم ارزیابی رایگان در سایت کیان ویزا از مشاوره کامل تری بهره مند شوید.

.روش های مهاجرت به المان

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}