کیان ویزا

شرایط پذیرش در اوسبیلدونگ آلمان

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

اوسبیلدونگ آلمان

اوسبیلدونگ آلمان که به عنوان آموزش حرفه ای یا کارآموزی نیز شناخته می شود، یک مسیر آموزشی و حرفه ای رایج در آلمان است.

آموزش حرفه ای در آلمان چیست؟

یک دوره آموزشی 2-3 ساله برای تبدیل شدن به یک کارگر ماهر است. در آلمان، این آموزش از شهرت بالایی برخوردار است و گزینه های شغلی و حقوقی خوبی ارائه می دهد

در آلمان، بسیاری از جوانان از طریق سیستم کارآموزی وارد بازار کار می شوند

بیش از 500000 قرارداد جدید کارآموزی اوس بیلدونگ  هر ساله توسط شرکت های مختلف در آلمان منعقد می شود.

اولین و مهمتر از همه، برای درخواست و تکمیل دوره کارآموزی در آلمان، به سطح خوبی از زبان آلمانی نیاز دارید. دروس به زبان آلمانی ارائه می شود و کار به زبان آلمانی نیز انجام می شود. تقریبا   هیچ برنامه آموزشی برای ویزای اوس بیلدونگ به زبان انگلیسی وجود ندارد.

اوس بیلدونگ یکی از معدود راه های رسیدن به آلمان است. با این حال، به دلیل کمبود اطلاعات مناسب، اکثر مردم نمی دانند اوس بیلدنگ چیست. این مقاله  به تمام سوالات شما پاسخ می دهد  که شرایط لازم برای انجام اوس بیلدونگ چیست.

آیا نمی خواهید در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس تحصیل کنید اما به هر حال می خواهید به آلمان بروید؟ اگر شما یکی از این افراد هستید، پس تا پایان این مقاله با ما باشید  .

چند نوع اوس بیلدونگ وجود دارد؟

معمولا دو نوع اوس بیلدونگ در آلمان وجود دارد.

  1. 1. دوگانه (دوگانه) 2. آموزشی

1- اوس بیلدونگ دوگانه آموزش فنی حرفه ای یا آموزش حرفه ای است. یک سیستم آموزش دوگانه ترکیبی از کارآموزی در یک شرکت و آموزش حرفه ای در یک مدرسه حرفه ای است. شرکت‌های دوگانه ماهانه مقدار معینی از دستمزد یا سالی پرداخت می‌کنند. معمولاً از 450 یورو تا 1200 یورو متغیر است.

با این حال، به طور متوسط، یک کارآموز در آلمان 908 یورو در ماه درآمد دارد.

2-آموزشی مانند آموزش فنی است. جایی که مشاغل مختلف مرتبط با موضوع و همچنین تحصیلات آکادمیک به شما آموزش داده خواهد شد. اما در این مورد هیچ بورسیه ای داده نمی شود. می توانید آن را با تحصیل در مقطع دیپلم مقایسه کنید.

مدارک لازم برای پذیرش ویزای اوس بیلدونگ المان

رزومه

این اولین الزامی است که باید انجام دهید. رزومه شما باید مختصر باشد، این موارد باید  شامل اطلاعات مربوط به جزئیات دقیق تحصیل شما ، تجربیات کاری (در صورت وجود ) و …. باشد.

گواهی پایان تحصیلات

شما باید گواهینامه های فوق (کپی های تایید شده) خود را به زبان انگلیسی و همچنین به زبان آلمانی ارائه دهید.

بیمه سلامت آلمان

یک بیمه درمانی معتبر حداقل برای سال اول یا قبل از شروع آموزش حرفه ای شما

یک تاییدیه کتبی یا یک قرارداد توسط شرکت آموزشی

مدرک زبان در سطح b2 آلمانی

انگیزه نامه (برای برخی دوره ها)

اثبات مالی 600 یورو – 700 یورو برای یک ماه

الزامات اوس بیلدونگ آلمان

قبل از شروع آموزش، یک قرارداد آموزشی با شرکت آموزشی آینده خود امضا می کنید. این قرارداد به طور کتبی به عنوان مثال کمک هزینه آموزشی، روزهای تعطیل، ساعات کاری و مدت زمان آموزش شما را مشخص می کند.

– مدت زمان اوس بیلدونگ

معمولاً برنامه اوسبیلدونگ آلمان 2-4- سال طول می کشد، اما اگر نمرات شما بر اساس عملکرد شما در شرکت و آموزشگاه حرفه ای خوب باشد، این دوره زمانی را می توان کاهش داد.

اما هیچ تفاوت قابل توجهی ایجاد نمی کند، زیرا زمان 3 سال را می توان به 2.5 سال کاهش داد، بنابراین به سختی مهم است.

مدت زمان معمولاً به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند شرکتی که در آن کار می‌کنید، در کدام بخش کار می کنید، از کدام اموزشگاه  در حال تحصیل هستید…

-مدرک زبان برای ویزای اوس بیلدونگ

اما یک چیز مهم وجود دارد که برای واجد شرایط بودن در برنامه اوس بیلدونگ به شدت به آن نیاز دارید و آن تسلط به زبان آلمانی است.

آخرین شرط متقاضیان خارجی، توانایی صحبت و نوشتن به زبان آلمانی است زیرا تقریبا  هیچ دوره کارآموزی انگلیسی در آلمان وجود ندارد.

زبان مورد استفاده در آموزشگاه حرفه ای آلمانی است. آنها تمام امتحانات را به زبان آلمانی برگزار می کنند.

همچنین آموزش عملی شما در شرکت شما به زبان آلمانی خواهد بود. گاهی اوقات، ممکن است متفاوت باشد زیرا ممکن است افرادی انگلیسی زبان وجود داشته باشند. اما معمولاً ارتباط به زبان آلمانی خواهد بود

. بنابراین، شما باید شرایط یا سطح اولیه زبان آلمانی را داشته باشید  یعنی بتوانید ثابت کنید که سطح شما حداقلb1 است .

مهم ترین پیش نیازی که اکثر شرکت ها برای استخدام کارآموز از کشورهای دیگر بررسی می کنند، دانستن  زبان آلمانی است.

بیش از 90٪ از شرکت ها (با پیشنهادات کارآموزی) اظهار داشتند که مهارت های زبان برای تکمیل یک دوره آموزشی ضروری است

پاسخ به سوالات متداول در زمینه ویزای اوس بیلدونگ در کشور آلمان

چه کسی می تواند درخواست دهد؟

هر کسی می تواند اوس بیلدونگ را انجام دهد اگر شرایط لازم را داشته باشد ، اما اوسبیلدونگ آلمان اساسا برای کسانی است که به مسائل فنی علاقه مند هستند. اگر علاقه یا صلاحیتی برای لیسانس یا کارشناسی ارشد ندارید، ویزای اوس بیلدونگ مناسب شماست .

در آلمان چقدر حقوق می گیرید؟

پس از اوس بیلدونگ می توان به عنوان یک کارگر ماهر مشغول به کار شد. حداقل حقوق آلمان حدود 10 یورو در ساعت است. با زمان کار استاندارد 40 ساعت در هفته، می توانید حداقل 1600 یورو در ماه درآمد ناخالص داشته باشید. در بیشتر موارد این برای تامین یک استاندارد اولیه زندگی کافی است. امروزه سهم بالایی از کارمندان در آلمان بیش از حداقل حقوق دریافت می کنند و شرایط زندگی بهتری را برای آنها فراهم می کند..

. . کارفرمایان پشتیبانی اضافی مانند بلیط حمل و نقل محلی رایگان یا حمایت مالی برای اقامت شما ارائه می دهند.

چه حرفه هایی را می توانم در دوره های اوس بیلدونگ بیاموزم؟

آموزش  های مرتبط با حرفه است که شما را به سمت شغل خاصی سوق می دهد در آلمان بیش از 330 حرفه برای یادگیری وجود دارد: از حرفه های صنعتگران مانند نقاش، مکانیک خودرو یا مدیر دفتر گرفته تا حرفه های فناوری اطلاعات، مشاغل خدمات عمومی یا حرفه های مراقبت و… .

آیا شهروندان غیر اتحادیه اروپا می توانند برای دوره های اوس بیلدونگ در آلمان درخواست دهند؟

بله، خارجی ها از همه کشورها واجد شرایط درخواست اوسبیلدونگ آلمان هستند. الزامات زبان آلمانی حداقل سطح B1 است و متقاضیان باید بالای 18 سال داشته باشند و حداقل 9 سال در مدرسه را گذرانده باشند.

آیا اوسبیلدنگ آلمان در کشورر آلمان کار را تضمین می کنند؟

با نگاهی به تقاضای بالای فعلی کارگران ماهر در آلمان، فرصت های شغلی بسیار خوبی پس از وجود دارد. تقاضای بالا برای کارگران ماهر در آلمان به احتمال زیاد برای سال های آینده غالب خواهد بود. با این حال، فرصت های شغلی همیشه به نمرات کسب شده در دوره اوس بیلدونگ و مهارت های شخصی بستگی دارد.

بعد از کار در اوس بیلدنگ چه کاری می توانم انجام دهم ؟

پس از اتمام موفقیت آمیز اوسبیلدونگ آلمان متقاضیان می توانند به طور قانونی و به طور نامحدود در بسیاری از شرکت های آلمانی کار کنند. همچنین به راحتی می توان مدارک بیشتری را در این حرفه به دست آورد (به عنوان مثال استادکار، حرفه ای کارشناسی یا کارشناسی ارشد حرفه ای). حتی تحصیل در دانشگاه نیز امکان پذیر است – اغلب با حمایت شرکت های آلمانی گزینه دیگر این است که در آلمان خوداشتغال شوید. در نهایت امکان بازگشت به کشور و کار در

اینجا با صلاحیت خارجی به عنوان یک متخصص برجسته در سطح تجارت آلمان وجود دارد..

آیا خانواده من می توانند برای کارآموزی در آلمان به من بپیوندند؟

. موسسه مهاجرتی کیان ویزا  کارآموزی مناسب را برای کارآموزان خارج از کشور در سراسر آلمان و در محل مورد نظر برای شما پیدا می کنند  همچنین ما شما را در مراحل درخواست همراهی می کنیم. در صورت داشتن فرزند یا همسر، ما تمام تلاش خود را می کنیم تا کارآموزی را با خانواده شما ممکن کنیم. در این راستا سعی می کنیم برای شریک زندگی شما شغل یا مکانی برای کارآموزی پیدا کنیم.

چه مدرکی را با دوره های اوس بیلدونگ در آلمان می توانم  بدست بیاورم ؟

به عنوان یک قاعده، گواهی به عنوان “کارگر ماهر” به عنوان مدرک اعطا می شود. این مدرک فرصت های شغلی عالی را در آلمان و سراسر جهان ارائه می دهد. صلاحیت نیروی کار ماهر شما را قادر می سازد تا برای اجازه اقامت دائم در آلمان درخواست دهید، مشروط بر اینکه برخی از شرایط دیگر برآورده شوند.

بعد از کارآموزی در آلمان چه اتفاقی می افتد؟

بسته به کشور مبدا متقاضی، امکان اشتغال دائم در آلمان پس از آموزش وجود دارد. شرکت های آلمانی علاقه مند به استخدام دائمی برای اکثر متقاضیان هستند و به طور کلی یک پیشنهاد شغلی بسیار خوب به شما ارائه می دهند. و اگر درست نشد، می‌توانید همیشه به اطراف نگاهی بیندازید

جهت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید و یا فرم ارزیابی رایگان را

در سایت کیان ویزا تکمیل نمایید تا مشاورین ما دراسرع وقت با شما تماس بگیرند.

.روش های مهاجرت به المان

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}