نام کشور    بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل مهندسی در خارج

آمریکا    مؤسسه فناوری ماساچوست، مؤسسه فناوری کالیفرنیا، دانشگاه پرینستون، دانشگاه استنفورد

استرالیا    دانشگاه ملبورن، دانشگاه سیدنی، دانشگاه کوئینزلند، دانشگاه موناش، مؤسسه فناوری رویال

ملبورن

انگلستان    دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه دورهام، دانشگاه ناتینگهام، دانشگاه وارویک

سنگاپور    دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه فنی نن یانگ، دانشگاه مدیریت سنگاپور

آلمان    دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه آخن، دانشگاه فنی برلین، مؤسسه فنی کارلزروهه

بهترین کشور برای تحصیل مهندسی عمران

بهترین کشور برای تحصیل مهندسی عمران بسته به عوامل متعددی چون آب و هوا و فرهنگ کشورها، مدت زمان دوره های آموزشی، کیفیت تدریس و سطح علمی دانشگاه ها، اعتبار جهانی مدرک تحصیلی ای که ارائه می شود، سهولت دریافت ویزای تحصیلی و غیره تعیین می شود. با در نظر گرفتن تمامی موارد فوق می توان گفت بهترین کشورها برای تحصیل مهندسی عمران  برای ایرانیان آلمان، انگلستان و سنگاپور هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین کشور برای تحصیل مهندسی عمران، پیشنهاد می شود با وکلای مجرب و مشاوران با تجربه مؤسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید و از طریق وب سایت این مجموعه فرم دریافت مشاوره رایگان را تکمیل بفرمایید.

بهترین رشته مهندسی در دنیا

از لحاظ نیاز بازار کار و تعدد مشاغل موجود، در کشورهای مختلف، متفاوت است. برای مثال، در میان کشورهایی که

بیشترین نیاز را به نیروی کاری مهندس دارند، کشور کانادا به دلیل داشتن منابع متعدد چوب و گاز بیشتر نیازمند رشته های مهندسی مرتبط با بهره برداری از این منابع طبیعی است.

به همین ترتیب در کشور آلمان، رشته های مهندسی مکانیک و بیوپزشکی به دلیل فعالیت صنایع پیشرفته داروسازی و خودرو سازی،بازار کار بهتری دارند. یاکشورهای اسکاندیناوی  از جمله دانمارک،فنلاند و سوئد به دلیل مجاورت با اقیانوس های بزرگ جهان نیاز بیشتری به رشته های مهندسی شیمی، مهندسی برق و نیرو، مهندسی مکانیک، مهندسی تولید، مهندسی محیط زیست و انرژی و مهندسی دریا دارند.

بازار کار مهندسی در برخی از رشته های مهندسی که بیشتر از همه مورد نیاز کشورهای مهاجرپذیر هستند از جمله مهندسی عمران،نسبت به بقیه رشته های مهندسی بهتر است. در حقیقت بهترین رشته مهندسی در دنیا از لحاظ بازار کارمهندسی و از لحاظ مورد تقاضا بودن، رشته مهندسی عمران است، اما لزوما پردرآمد ترین رشته مهندسی در خارج نیست.

در ادامه نام کشورهایی که بیشترین نیاز را به نیروی مهاجر مهندس دارند به همراه مورد نیاز ترین و بهترین رشته های مهندسی در این کشورها معرفی می کنیم.

  رشته های مهندسی که بیشتر مورد نیازند    نام کشور
  نقشه کشی، نقشه برداری هوایی،مهندسی عمران،بیوپزشکی، نفت، محیط     زیست،مهندسی کشتی و مهندسی دریا   کانادا
  مهندسی عمران  نیوزلند
  مهندسی شیمی و مکانیک   سوئیس
  مهندسی مکانیک، ساختمان، کامپیوتر، برق، خودرو و ارتباطات   آلمان
  مهندسی عمران، ساختمان، نقشه کشی و معماری   فنلاند
  مهندسی عمران و مکانیک   نروژ
  مهندسی عمران، مکانیک، مهندسی فرایند ومهندسی برق و الکترونیک   انگلستان
  مهندسی دریا، مهندسی انرژی، مهندسی شیمی،مهندسی محیط زیست  دانمارک

پردرآمدترین رشته های مهندسی در خارج

بازار کار رشته مهندسی بسته به نیاز کشورهای مختلف در زمینه های گوناگون تکنولوژی متفاوت است، با این وجود پردرآمدترین رشته های مهندسی در خارج و درآمد سالانه آنها به ترتیب اولویت عبارتند از:

درآمد متوسط سالانه به دلار آمریکا پردرآمدترین رشته های مهندسی در خارج رتبه
۱۵۵۵۰۰

  مهندسی کلان داده(Big Data Engineering)

 ۱

۱۳۲۲۸۰

  مهندسی نفت

  ۲

۱۱۵۱۲۰   مهندسی کامپیوتر-سخت افزار  ۳
۱۱۳۰۳۰   مهندسی هوافضا   ۴
۱۰۵۸۱۰   مهندسی هسته ای   ۵
۱۰۳۸۰۰   مهندسی سیستم ها   ۶
۱۰۲۱۶۰   مهندسی شیمی   ۷
۹۷۹۷۰   مهندسی برق   ۸
۸۸۰۴۰   مهندسی بیوپزشکی   ۹
۸۶۸۰۰   مهندسی محیط زیست   ۱۰

بهترین رشته مهندسی برای اپلای

بهترین رشته مهندسی برای اپلای بسته به کشوری که قصد دارید به آن مهاجرت کنید، بسته به عوامل مختلف، ممکن است متفاوت باشد.

چنانچه در جدول بالا نیز اشاره شد، برای مثال در کشور کانادا،بهترین رشته مهندسی برای اپلای  از لحاظ مورد نیاز بودن، مهندسی نقشه برداری است و یا در کشور دانمارک رشته مهندسی دریا و اقیانوس بهترین رشته مهندسی برای اپلای است. اما درآمد هر کدام از این رشته ها در کشورهای مختلف متفاوت بوده و لزوما پر در آمد ترین رشته های مهندسی در خارج نیستند.  

در مجموع به نظر می رسد که رشته مهندسی عمران در بازار کار مهندسی کشورهای مختلف بیشتر از سایر رشته ها مورد نیاز است، اما پر درآمد ترین رشته های مهندسی بیشتر مربوط به مهندسی داده و نفت است.

اپلای با رشته مهندسی کامپیوتر

برای اپلای با رشته مهندسی کامپیوتر و فعالیت حرفه ای در این رشته به طور کلی مدرک تحصیلی معتبر در رشته های مرتبط، تجربه کاری مفید، قرارداد کاری تمام وقت با شرکت یا سازمانی در کشور مقصد، مدارک تسلط نسبی به زبان آن کشور و مدارک تمکن مالی مورد نیاز است.

اپلای با رشته مهندسی کامپیوتر از راه ثبت درخواست برای اخذ ویزای کاری موقت صورت می گیرد که بسته به کشور مورد نظر، شرایط و مدارک لازم برای دریافت ویزای کار، مجوز اقامت و مجوز کار آن کشور، متفاوت خواهد بود.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسی عمران

بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسی عمران و بالاترین درآمدها برای افراد شاغل دراین رشته در جدول زیر آورده شده است. اما باید توجه داشت که انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مهندسی عمران می تواند به عوامل متعددی از قبیل سهولت دریافت ویزای کاری و مجوز کار و اقامت در کنار شرایط و مخارج زندگی و آب و هوا بستگی داشته باشد و طبعا برای افراد مختلف متفاوت است.

برای مثال کشور آمریکا یکی از بهترین و پر طرفدارترین مقاصد جهان برای کار در رشته مهندسی عمران است، اما دریافت ویزای کاری و تحصیلی آن برای ایرانیان چندان راحت نیست.

با توجه به عوامل ذکر شده مؤثر در انتخاب بهترین کشور برای مهندسی عمران و از آنجا که بهترین برای هر شخص به طور متفاوتی تعریف می شود، از لحاظ درآمد بالا و نیاز بازار کار مهندسی و سهولت اخذ اقامت کاری، می توان گفت کشورهای سوئیس، دانمارک و کانادا بهترین کشورها برای مهاجرت مهندسی عمران برای ایرانیان هستند.

درآمد متوسط سالانه به دلار آمریکا نام کشورهای پردرآمد در رشته مهندسی عمران رتبه
۱۴۴۰۰۰   سوئیس                                ۱
۱۰۰۰۰۰       آمریکا ۲
۹۰۰۰۰ دانمارک ۳
۸۸۰۰۰ استرالیا ۴
۸۱۰۰۰ کانادا ۵
۷۶۰۰۰ چین ۶
۷۰۰۰۰ سنگاپور  ۷
۶۸۰۰۰ آلمان  ۸
۶۸۰۰۰ نروژ  ۹
۶۵۰۰۰ انگلستان  ۱۰

برای دریافت اطلاعات بیشتر و کمک در انتخاب بهترین کشور برای مهندسی عمران پیشنهاد می شود با وکلای مجرب و مشاوران با تجربه در ارتباط باشید و از طریق وب سایت این مجموعه فرم دریافت مشاوره رایگان را تکمیل بفرمایید.

پرسش های متداول تحصیل مهندسی در خارج از کشور

بهترین کشورها برای مهندسان کدامند؟

بهترین کشورها برای تحصیل مهندسی در خارج از کشور،آمریکا، استرالیا، انگلستان، آلمان و سنگاپور هستند و بهترین کشورها برای مهندسان و فارغ التحصیلان رشته های مهندسی از لحاظ بازار کار، کانادا، انگلستان، آلمان، دانمارک، نروژ و فنلاند است.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید:

روش های مهاجرت به المان

روش های مهاجرت به دانمارک

وزارت امور خارجه :  https://mfa.gov.ir