ادامه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در خارج در مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا و فوق دکترا در شاخه های  تخصصی تر از جمله هوش مصنوعی، مهندسی نرم افزار، انفورماتیک، سیستم های اطلاعاتی یا جرم شناسی یارانه ای نیز امکان پذیر است.

بهترین کشور برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در خارج بر اساس عواملی چون امکان دریافت مجوز اقامت و مجوز کار بعد از اتمام تحصیلات، مدت زمان دوره آموزشی، فرهنگ، آب و هوا و هزینه های زندگی و مهم تر از همه مهاجر پذیر بودن آن کشور برای افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد.

با توجه به عوامل نامبرده می توان گفت به غیر از کشور آمریکا که بهترین کشور برای تحصیل در رشته کامپیوتر در خارج از کشور است و متاسفانه دریافت ویزای تحصیلی آن برای ایرانیان غیر شهروند و غیر مقیم این کشور امکان پذیرنیست، انگلستان و کشورهای کانادا و سوئیس و در میان کشورهای آسیایی سنگاپور، چین و هنگ کنگ در مقایسه با سایر کشورها از عالی ترین سطح و استاندارد آموزش برای تحصیل در رشته کامپیوتر و رشته برنامه نویسی کامپیوتر در خارج برخوردارند.

بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در رشته کامپیوتر در خارج(مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر) و ITبر اساس رتبه بندی QSعبارتند از:

نام بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در رشته کامپیوتر و ITدر خارج از کشور

نام کشور

دانشگاه علم و فناوری ماساچوست(۱)، دانشگاه استنفورد(۲)، دانشگاه کارنگی ملون(۳)، دانشگاه UCBکالیفرنیا(۴)، دانشگاه هاروارد(۷)، دانشگاه پرینستون(۱۱)

  آمریکا

دانشگاه آکسفورد(۵)، دانشگاه کمبریج(۶)، ایمپریال کالج لندن(۱۴)، دانشگاه ادینبرگ(۲۳)، دانشگاه UCL(۱۷)

  انگلستان

دانشگاه تورنتو(۱۰)، دانشگاه واترلو(۲۴)، دانشگاه بریتیش کلمبیا(۲۵)،

  کانادا

دانشگاهEPFL(۸)، دانشگاه ETH زوریخ(۹)،

  سوئیس

دانشگاه ملی سنگاپور(۱۲)، دانشگاه فنی نن یانگ(۱۶)

  سنگاپور

دانشگاه شینگ هووا(۱۳)، دانشگاه پکینگ(۱۹)، دانشگاه شانگهای جیائو تنگ(۳۴)

  چین

دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ(۲۶)، دانشگاه چین هنگ کنگ(۳۰)، دانشگاه هنگ کنگ(۳۸)

  هنگ کنگ

توجه کنید که در جدول فوق اعداد داخل پرانتز نشان دهنده رتبه بندی جهانی QS مربوط به هر دانشگاه است.

پیشنهاد می شود برای اطلاع از روش های اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای کشورهای فوق با وکلای باتجربه و مشاوران مؤسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید و فرم مشاوره رایگان موجود در سایت کیان ویزا را تکمیل نمایید.تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور

بر خلاف عموم، علوم کامپیوتر که برنامه نویسی یا programming نیز زیر شاخه آن محسوب می شود و بیشتر با ریاضیات و استفاده از آن در برنامه نویسی سیستم ها سر و کار دارد، مهندسی کامپیوتر بیشتر از مهندسی برق و علوم کامپیوتر برای توسعه نرم افزار و سخت افزار استفاده می کند.

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور مستلزم گذراندن واحدهای درسی در زمینه های علوم پایه، الکترونیک، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، سیستم های عامل و سیستم های پردازش اطلاعات و غیره است و فارغ التحصیلان این رشته می توانند در مشاغلی چون توسعه سیستم های کامپیوتری، اتوماسیون، صنعت مولتی مدیا یا چند رسانه ای، رباتیک، توسعه سیستم های مخابراتی و اطلاعاتی و غیره مشغول به کار شوند.

در حقیقت فرق مهندسی کامپیوتر و IT در این است که در رشته مهندسی کامپیوتر تمرکز بیشتر روی حل مشکلات و طراحی سیستم های اتصال نرم افزار و سخت افزار است، در حالی که رشته IT بیشتر بر حل مشکلات در سطح نرم افزار، زبان های برنامه نویسی، الگوریتم، هوش مصنوعی، سیستم های عامل و نگهداری پایگاه داده ها تمرکز دارد.

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور در مقطع کارشناسی حداقل ۳ و حداکثر ۵ سال زمان می برد.

ادامه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور

ادامه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتردر خارج از کشور در مقاطع کارشناسی ارشد، دکترا و فوق دکترا در کشورهای آلمان، نروژ، سوئد و دانمارک به صورت رایگان و در سایرکشورها به صورت سلف فاند یا با دریافت فاند مهندسی کامپیوتر برای دانشجویان ایرانی به راحتی امکان پذیر است.

 بر اساس رتبه بندی جهانی QSبهترین کشورها برای ادامه تحصیل در رشته IT و نیز ادامه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور در شاخه های مهندسی نرم افزار و برنامه نویسی، چنانچه در جدول بالا نیز اشاره شد، به ترتیب عبارتند از آمریکا، انگلستان،سوئیس، سنگاپور،هنگ کنگ، استرالیا و کانادا.

برای آگاهی بیشتر از بهترین شغل ها برای مهاجرت و کار دریافت فاند مهندسی کامپیوتر با وکلای مجرب و مشاوران با تجربه مؤسسه حقوقی کیان ویزا در تماس باشید.

روش های مهاجرت به المان

تحصیل در رشته فناوری اطلاعات در خارج ازکشور

تحصیل در رشته IT در خارج از کشور و به طور کلی تحصیل در تمامی رشته ها از جمله رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی در کشورهایی چون  دانمارک، فنلاند، نروژ،سوئد و آلمان به صورت رایگان و در کشورهایی چون انگلیس، استرالیا و کانادا با پرداخت شهریه و یا دریافت بورسیه برای دانشجویان بین المللی از جمله ایرانیان امکان پذیر است.

در صورت علاقه به ادامه تحصیل در رشته IT، مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد،دکترا و فوق دکترا نیز متقاضیان به راحتی می توانند از  فلوشیپ و فاند رایگان کشورهای نامبرده استفاده نمایند.

پر درآمد ترین شاخه برنامه نویسی در کشورهای مختلف

رشته برنامه نویسی در خارج به دلیل نیاز روز افزون صنایع و حرفه های مختلف به انواع شاخه های علوم کامپیوتر، از جمله بهترین شغل ها برای مهاجرت فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر است.

پر درآمد ترین شاخه های  برنامه نویسی در بهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویسان کامپیوتر، مهندسین نرم افزار، توسعه دهندگان شبکه و تحلیلگران داده از لحاظ توسعه فناوری، ضریب شادی و رضایت از زندگی و نیاز بازارکار سال ۲۰۲۰در جدول زیر آورده شده است.

بر این اساس، بهترین کشوربرای مهاجرت برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان شبکه از لحاظ درآمد در سال ۲۰۲۰ سه کشور آمریکا  انگلیس و سوئیس و پردرآمد ترین شاخه ی برنامه نویسی نیز برنامه نویسی به زبان  C++  است.

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین کامپیوتر

بهترین کشور برای مهاجرت مهندسین کامپیوتر با در نظر گرفتن گرایش های مختلف مهندسی کامپیوتر از جمله مهندسی نرم افزار، مهندسی سخت افزار یا مهندسی نت ورک ممکن است متفاوت باشد.

نام کشور

پردرآمدترین شاخه برنامه نویسی

متوسط درآمد سالانه(دلار آمریکا)

آمریکا

JavaScript

۱۱۵۲۶۱

آلمان

C++

۶۰۴۵۱

سوئیس

C++

۹۴۱۹۷

دانمارک

Java

۷۰۵۴۱

نروژ

C#

۶۲۱۳۳

سوئد

C++

۴۹۱۳۲

فنلاند

Java

۵۱۱۷۶

انگلستان

Java

۹۵۱۷۱

هلند

C++

۵۵۹۰۲

استرالیا

Android

۵۰۹۳۷

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس کامپیوتر

متوسط درآمد سالانه به دلار

  آمریکا

  ۲۰۰۰۰۰

  اسرائیل

  ۱۳۴۰۰۰

  استرالیا

  ۱۰۵۰۰۰

  کانادا

  ۹۶۰۰۰

  دانمارک

  ۹۱۰۰۰

  سوئیس

  ۹۰۰۰۰

  انگلستان

  ۸۹۰۰۰

  آلمان

  ۸۵۰۰۰

بهترین گرایش کامپیوتر برای اپلای

در حال حاظر بهترین گرایش کامپیوتر برای اپلای تحصیلی و کاری و بهترین شغل ها برای مهاجرت به ترتیب الویت و نیاز بازار کار عبارتند از علوم داده(Data Science)، مهندسی کلان داده، تجزیه و تحلیل داده، تجزیه و تحلیل کلان داده، طراحی شبکه، توسعه نرم افزار و مهندسی سخت افزار

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بهترین شغل ها برای مهاجرت و دریافت فاند مهندسی کامپیوتر با وکلای مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید.

پرسش های متداول تحصیل کامپیوتر در خارج

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس کامپیوتر کدام است؟

بهترین کشور برای مهاجرت مهندس کامپیوتر شاخه نرم افزار از کشور ایران از لحاظ درآمد و مهاجرپذیر بودن،استرالیا، کانادا و دانمارک است.

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور چقدر طول می کشد؟

تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در خارج از کشور در مقطع کارشناسی حداقل ۳ و حداکثر ۵ سال زمان می برد.

بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس کدام است؟

بهترین کشور برای مهاجرت برنامه نویس از کشور ایران .آلمان و بعد از آن سوئیس و دانمارک است.

پردرآمدترین شاخه برنامه نویسی در خارج کدام است؟

پردرآمد ترین شاخه برنامه نویسی دربهترین کشورها برای مهاجرت برنامه نویس کامپیوتر و توسعه دهندگان شبکه  در سال ۲۰۲۰ یعنی کشورهای آمریکا، انگلستان و سوئیس، زبان برنامه نویسی C++ است.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

وزارت امور خارجه ایران :  https://mfa.gov.ir