کیان ویزا

تحصیل پزشکی در خارج

0.0
0.0/5
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

تحصیلات رشته پزشکی در خارج

همیشه در میان علاقه مندان به این رشته طرفداران بسیاری داشته است.

در حقیقت به دلیل رقابت تنگاتنگ و ظرفیت محدود دانشگاهها در داخل ایران، تحصیل پزشکی در خارج از کشورو در بهترین دانشگاه های پزشکی دنیا بدون محدودیت سنی و بدون آزمون ورودی گزینه مناسبی برای دانش آموزان ممتاز مدارس و فارغ التحصیلان دانشگاه ها در سایر رشته هاست.

برای اطلاع از روش های تحصیل پزشکی در کشورهای اروپایی و تحصیل پزشکی در خارج از کشور به صورت رایگان، پیشنهاد می شود با وکلای باتجربه مؤسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان منتظر تماس متخصصین تیم مهاجرت شرکت کیان ویزا باشید.

تحصیل  پزشکی در کشورهای اروپایی

بهترین کشورها برای تحصیل پزشکی در خارج از ایران کشور های حوزه اسکاندیناوی و کشو رهای اروپایی از جمله آلمان، سوئد، فنلاند،نروژ و اتریش هستند، اما کشور آلمان همچنان بهترین مقصد برای تحصیل رایگان پزشکی در خارج از کشور به حساب می آید و مهمترین شرط پذیرش دانشگاه های این کشور برای تحصیل پزشکی آشنایی نسبی به زبان آلمانی و مدرک زبان آلمانی معتبر است. در حقیقت کشور آلمان بهترین گزینه برای تحصیل پزشکی در کشورهای اروپایی بدون محدودیت سنی و بدون آزمون ورودی یا کنکور است.

 :تحصیل پزشکی در این دانشگاه ها  رایگان است

کشور نام دانشگاه برای تحصیل پزشکی رایگان
نروژ دانشگاه برگن

The University of Bergen

آلمان دانشگاه رایگان برلین

Free University of Berlin

آلمان دانشگاه فنی مونیخ

Technical University of Munich

آلمان دانشکده پزشکی هیدلبرگ

Heidelberg University School of Medicine

آلمان دانشکده پزشکی لوبک

Lubeck University Faculty of Medicine

آلمان دانشکده پزشکی دانشگاه مونستر

University of Munster

آلمان دانشکده پزشکی دانشگاه وورزبرگ

Wurzberg University

آلمان دانشکدده پزشکی دانشگاه لیپزیگ

Leipzig University

سوئد دانشگاه اومئو

Umea University

اتریش دانشگاه پزشکی وین

TheUniversity of Medicinein Vienna

لهستان دانشگاه علوم پزشکی پزنان

(Poznan University of Medical Sciences)

برای اطلاع از روش های تحصیل پزشکی در خارج بدون محدودیت سنی و تحصیل پزشکی در خارج از کشور به صورت رایگان، پیشنهاد می شود با وکلای باتجربه مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان منتظر تماس متخصصین تیم مهاجرت موسسه کیان ویزا باشید.

تحصیل پزشکی در خارج بدون آزمون

اغلب دانشگاه های معتبر دنیاامکانات تحصیل پزشکی در خارج بدون آزمون را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده اند و بدون شرکت در آزمون ورودی نیز می توان از این دانشگاه ها پذیرش گرفت. اما از آنجا که تحصیل پزشکی در خارج از ایران و به طور کلی تحصیل در رشته پزشکی نیازمند سطح علمی و ضریب هوشی بالاست، در بسیاری از دانشگاه ها نمرات بالا(۵۰ درصد) در دروس فیزیک، شیمی، ریاضی و زیست شناسی برای تحصیل در رشته پزشکی در مقطع MBBS و نمرات قابل قبول در آزمون های بین المللی پزشکی از قبیل GASMAT، UCAT یا  BMAT برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در مقطع DM مورد نیاز است.

تحصیل پزشکی در خارج بدون کنکور در برخی از کشورها از جمله انگلستان نیازمند شرکت در دوره های پیش نیاز یا فاندیشن است و چنانچه نمرات دانشجویان در این دوره ها مناسب باشد، می توانند به تحصیل پزشکی در خارج ادامه دهند. شرکت در دوره های فاندیشن نیاز به آزمون ورودی ندارد و امکان تحصیل پزشکی در خارج بدون محدودیت سنی را برای علاقه مندان فراهم می کند.

برای اطلاع از روش های اخذ پذیرش تحصیلی در رشته پزشکی و تحصیل پزشکی در خارج از کشور به صورت رایگان، پیشنهاد می شود با وکلای باتجربه مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان منتظر تماس متخصصین تیم مهاجرت موسسه کیان ویزا باشید.

مراحل تحصیل در رشته پزشکی

مراحل تحصیل در رشته پزشکی در کشورهای مختلف به طور کلی به دو دوره تحصیلات مقدماتی یا Undergraduate و تحصیلات پیشرفته یا Graduate  تقسیم می شود.

تحصیلات مقدماتی در رشته پزشکی اغلب ۶ یا ۷ سال زمان میبرد و مدرک مربوط به آن MBBS است که به عنوان یکی از  مراحل تحصیل در رشته پزشکی معادل کارشناسی پزشکی و کارشناسی جراحی است.

بعد از MBBSیا (Bachelor of Medicine, Bachlor of Surgery) علاقه مندان به ادامه تحصیل پزشکی وارد دوره ۴ ساله تحصیلات پیشرفته شده و در پایان مدرک MD یا Doctor of Medicine را دریافت می کنند.

 یکی از مراحل تحصیل در رشته پزشکی دوره رزیدنتی است . رزیدنت ها در اصل پزشکانی هستند که مدرک MD خود را دریافت کرده و در آزمون مربوط به دریافت مجوز فعالیت پزشکی نیز پذیرفته شده اند. با این وجود رزیدنت ها باید تا حداقل 3سال تحت نظارت پزشکان مافوق به فعالیت حرفه ای خود در تخصصی که انتخاب کرده اند بپردازند.

اینترنی یکی دیگر از مراحل تحصیل در رشته پزشکی است که در مورد دانشجویان سال اول دوره رزیدنتی به کار می رود. در حقیقت اینترن ها نیز مدارج پزشکی و آزمون های لازم برای دریافت MD  را گذرانده و در سال اول تخصص مشغول فعالیت هستند.

کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل پزشکی

در کنار کشورهای اروپایی چون آلمان، نروژ و سوئد که برای تحصیل رایگان پزشکی در خارج از ایران معرفی کردیم، کشورهای دیگری نیز هستندکه تحصیل در آنها نسبت به بقیه کشورها ارزان تر است.

کشورهای روسیه، چین، اوکراین، رومانی، قرقیزستان و فیلیپین از جمله کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل پزشکی هستند.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی برای ایرانیان

در میان کشورهای رایگان برای تحصیل پزشکی در خارج از ایران کشور آلمان به دلایلی که گفته شد از جمله پذیرش بدون شرط سنی و آزمون ورودی،  بهترین گزینه برای ایرانیان است و مدرک دیپلم دبیرستان و زبان آلمانی در حد B2 برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور آلمان و تحصیل پزشکی در اروپا کافیست. در میان دانشگاه های غیر رایگان نیز بهترین کشور برای تحصیل پزشکی برای ایرانیان انگلستان است.

 در حقیقت بر خلاف کشورهایی چون کانادا که بیشتر دانشجویان بومی را پذیرش می کندو یا استرالیا که نمرات آزمون های ورودی UMAT، ATR و مصاحبه لازم دارد، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلستان به مراتب راحت تر است و علاوه بر این علاقه مندان می توانند بدون مدرک دیپلم دبیرستان یا شرکت در آزمون ورودی و بدون محدودیت سنی و با وجود گپ تحصیلی در دوره های فاندیشن کالج شرکت کرده و شانس خود را برای تحصیل پزشکی در اروپا امتحان کنند. در حقیقت راه تحصیل پزشکی در انگلستان اخذ نمرات قابل قبول در دوره های فاندیشن یا مقدماتی است.

البته باید توجه داشت که هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان در مقایسه با سایر کشورها نسبتا بالاست.

برای اطلاع از روش های اخذ پذیرش تحصیلی در رشته پزشکی و تحصیل پزشکی در خارج از کشور بصورت رایگان، پیشنهاد می شود با وکلای باتجربه مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید و یا با پر کردن فرم مشاوره رایگان منتظر تماس متخصصین تیم مهاجرت کیان ویزاباشید.

پرسش های متداول تحصیل پزشکی در خارج

کم هزینه ترین کشور برای تحصیل پزشکی کدام است؟

کشورهای روسیه، چین، اوکراین، قرقیزستان و فیلیپین از جمله کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل پزشکی هستند.

بهترین کشور برای تحصیل پزشکی برای ایرانیان کدام است؟

در میان کشورهای رایگان برای تحصیل پزشکی در خارج از ایران کشور آلمان به دلایلی که گفته شد از جمله پذیرش بدون شرط سنی و آزمون ورودی،  بهترین گزینه برای ایرانیان است و در میان دانشگاه های غیر رایگان نیز بهترین کشور برای تحصیل پزشکی برای ایرانیان انگلستان است.

 در حقیقت بر خلاف کشورهایی چون کانادا دریافت پذیرش از دانشگاه های انگلستان به مراتب راحت تر است و علاوه بر این علاقه مندان می توانند بدون مدرک دیپلم دبیرستان یا شرکت در آزمون ورودی و بدون محدودیت سنی در دوره های فاندیشن کالج شرکت کرده و شانس خود را برای تحصیل پزشکی در اروپا امتحان کنند.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید:

روش های مهاجرت به المان

آزمون های بین المللی 1 – فرق آزمون آیلتس و تافل

وزارت امور خارجه ایران :  https://mfa.gov.ir

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}