کیان ویزا

لاتاری چیست؟

0.0
5/5
لاتاری چیست؟
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

لاتاری چیست؟

لاتاری چیست؟

آنچه میبایست در مورد لاتاری گرین کارت آمریکا بدانید!

هر ساله افراد زیادی حتی از کشورهای اروپایی در لاتاری آمریکا ثبت نام می کنند تا بتوانند در صورت برنده شدن به کشور آمریکا مهاجرت کرده و اقامت این کشور را دریافت کنند. برندگان لاتاری بدون انجام دادن اقداماتی که در سایر روش ها ضروری است و در واقع با تلاشی خیلی کمتر نسبت به سایر روش ها این شانس را دارند که اقامت دائم آمریکا را دریافت کرده و به این کشور مهاجرت کنند و از امتیازات زندگی در کشوری که اولین قدرت اقتصادی دنیاست لذت ببرند.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا در وبسایت خود اطلاعات جامع و کاملی را در مورد لاتاری گرین کارت آمریکا در اختیار عموم قرار می دهد تا افراد بتوانند با آگاهی و اعتماد بیشتری در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با مشاوران متخصص کیان ویزا تماس بگیرید.

لاتاری گرین کارت آمریکا

برنامه Diversity Visa Lottery (DV Lottery) که لاتاری گرین کارت نیز نامیده می­شود، یک برنامه بخت ­آزمایی است که دولت آمریکا آن را جهت اعطای کارت اقامت دائم آمریکا به داوطابانی که انتخاب می­شوند اجرا می­کند. برندگان این بخت­آزمایی توسط یک برنامه کامپیوتری به صورت کاملا تصادفی انتخاب می­شوند. افرادی که در این بخت آزمایی برنده می شوند واجد شرایط دریافت گرین کارت آمریکا خواهند بود. مجری این برنامه وزارت امور خارجه آمریکا است و  به منظور افزایش تنوع مهاجرانی که برای زندگی وارد کشور آمریکا می­شوند انجام می شود.

در برنامه لاتاری آمریکا هر ساله حدود 50000 نفر به صورت اتفاقی انتخاب می­شوند تا بتوانند اقامت دائم ایالات متحده آمریکا (که به طور معمول گرین کارت آمریکا نامیده می­شود) را دریافت کنند. این افراد تنها از کشورهایی انتخاب می­شوند که معمولا مهاجران زیادی را به کشور آمریکا نمی­فرستند .

هر سال ممکن است تغییراتی در لیست کشورهای واجد شرایط شرکت در لاتاری آمریکا ایجاد شود. اما کشورهای کانادا، چین، هند، مکزیک و انگلستان هرگز در لیست کشورهای واجد شرایط شرکت در لاتاری آمریکا قرار نمی­گیرند. به این دلیل که این کشورها در حالت معمول مهاجران زیادی را به آمریکا می فرستند که بیشتر از تعداد حد نصاب برای شرکت در لاتاری است.

لاتاری گرین کارت آمریکا راهی را پیش پای افراد و خانواده­هایی قرار می­دهد که راه دیگری برای مهاجرت قانونی به آمریکا و اخذ گرین کارت این کشور ندارند.

ایران یکی از کشورهایی است که واجد شرایط شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکاست و ایرانیان می­توانند برای شرکت در این برنامه ثبت نام کنند.

جهت شرکت در لاتاری (بخت­آزمایی) گرین کارت آمریکا، لازم است متقاضیان یک فرم ساده آنلاین را پر کنند و این کار هیچ هزینه­ای ندارد. مهلت ثبت نام در لاتاری و پر کردن این فرم آنلاین هر سال حدودا از اوایل اکتبر تا اوایل نوامبر است.

پس از این که فرم آنلاین را پر کردید و آن را ثبت کردید، صفحه­ای نمایش داده می­شود که در آن نام شما و یک شماره تاییدِ مخصوص به شما به منزله تاییدیه ثبت نام نشان داده شده است. توجه داشته باشید که حتما می بایست اطلاعات این صفحه را ذخیره کرده یا از آن پرینت بگیرید تا بعدا بتوانید از این شماره تاییدیه برای پیگیری­های بعدی استفاده کنید. فقط و فقط با داشتن این شماره می­توانید نتیجه لاتاری را مشاهده کنید و در صورتی که در لاتاری برنده شوید، به این شماره نیاز خواهید داشت تا مراحل بعدی را برای درخواست ویزا انجام بدهید. 

توجه داشته باشید که برای ثبت نام و شرکت در لاتاری می بایست حتما پاسپورت معتبر (که دارای تاریخ اعتبار باشد) داشته باشید و لازم است شماره آن را در فرم آنلاین ثبت نام لاتاری وارد کنید. شرط داشتن پاسپورت معتبر تنها برای متقاضی اصلی ضروری است و همسر و فرزندان او نیازی نیست که در این مرحله دارای پاسپورت معتبر باشند. در صورتی که شماره پاسپورت اشتباه یا غیر معتبر را در فرم ثبت نام لاتاری بنویسید، حتی در صورتی که در لاتاری برنده شوید، در مراحل بعد حذف خواهید شد.

بنابراین در صورتی که در ثبت نام اولیه لاتاری شماره پاسپورت غیرمعتبر یا اشتباه وارد کرده­اید، بهتر است از ادامه مراحل درخواست Diversity Visa صرف نظر کنید. چرا که هزینه­هایی که جهت درخواست ویزای آمریکا پرداخت می­کنید در صورت رد شدن درخواستتان به شما بازگردانده نمی شود.

مقالات مرتبط به لاتاری:

برای راهنمایی ثبت نام لاتاری مقاله ثبت نام لاتاری امریکا را بخوانید.

همچنین اگر میخواهید از مزایای لاتاری باخبر شوید ، میتوانید مقاله مزایای لاتاری امریکا کیان ویزا را بخوانید .

همچنین میتوانید برای پیش ثبت نام لاتاری امریکا این مقاله را بخوانید .

شرایط ثبت نام لاتاری

شرایط ثبت نام لاتاری برای سربازان

شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا

بر اساس یک مطالعه آماری بلند مدت، شانس برنده شده در لاتاری گرین کارت آمریکا بین 25/1 تا 100/1 است که بستگی به منطقه محل سکونت شما دارد.

طبق آخرین آمار این شانس برای اروپائیان 45/1 است. به عبارت دیگر از هر 45 نفر اروپایی که در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت می­کند، یک نفر برنده می­شود.

برای متقاضیان ایرانی این شانس در حدود 100/1 است. یعنی تقریبا از هر 100 نفر ایرانی یک نفر در لاتاری گرین کارت آمریکا برنده می­شود.

آمار لاتاری گرین کارت آمریکا (DV Lottery)

در جدول زیر آمار متقاضیان ایرانیِ لاتاری گرین کارت آمریکا (سال­های 2019 تا 2021) به صورت خلاصه آورده شده است. این آمار تنها مربوط به تعداد متقاضیان است (و نه افراد انتخاب شده یا ویزاهایی که صادر شده است)

کشورسال 2019سال 2020سال 2021
 متقاضیان اصلی  همراهانتعداد کلمتقاضیان اصلیهمراهانتعداد کلمتقاضیان اصلیهمراهانتعداد کل
متقاضیان ایرانی  453.242411.326864.568709.469644.9751.354.444404.863355040759903
کل متقاضیان  14.352.0138.073.04022.425.05314.722.7988.459.75623.182.5546.741.1285.089.57911.830.707

آمار افراد انتخاب شده و ویزاهای صادر شده در لاتاری گرین کارت آمریکا (سال­های 2015 تا 2017) برای متقاضیان ایرانی

کشورسال 2015سال 2016سال 2017
 افراد انتخاب شدهویزاهای صادر شدهافراد انتخاب شدهویزاهای صادر شدهافراد انتخاب شدهویزاهای صادر شده
ایران499226614501278845002106
تعداد کل125.51449.37791.56346.71883.91049.976

حدود 40 درصد افرادی که در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت نام می­کنند، به دلیل خطاهایی که خودشان در فرآیندهای ثبت نام لاتاری و ادامه آن انجام می­دهند رد صلاحیت می­شوند. در واقع مشکل اصلی این است که مقامات آمریکایی به افرادی که در این مرحله رد صلاحیت می­شوند اطلاع نمی­دهند که رد شده­اند و دلیل رد شدن آن­ها چه بوده است. به همین دلیل افراد، هر سال بدون این که متوجه باشند همان خطاهای تکراری را انجام می­دهند و در نتیجه هر سال رد صلاحیت شده و در لاتاری شرکت داده نمی­شوند.

پیشنهاد ما :

خواندن مقاله لاتاری آمریکا 2024 برای کسانی که قصد ثبت نام در لاتاری را دارند می باشد .

به همین دلیل بهتر است برای ثبت نام لاتاری و مراحل بعد از آن از آژانس­های مهاجرتی با سابقه کمک بگیرید.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا در این مسیر راهنما و همراه شما خواهد بود.

هزینه­ های برنامه لاتاری آمریکا

برای ثبت نام و شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا لازم نیست هیچ هزینه­ای بپردازید. اما در صورتی که در این بخت­آزمایی انتخاب شوید و تصمیم بگیرید که برای دریافت Diversity Visa اقدام کنید، آنگاه لازم است هزینه­های اجباری درخواست گرین کارت را بپردازید. زمانی که انتخاب شوید، جزئیات این هزینه­ها برای شما فرستاده می شود.

هزینه­های دولتی درخواست گرین کارت آمریکا برای یک خانواده به صورت زیر است:

 • برای افرادی که در ایالات متحده آمریکا زندگی می­کنند 1760 دلار
 • برای افرادی که خارج از ایالات متحده آمریکا زندگی می­کنند 1200 دلار

این هزینه­ها شامل هزینه­های آزمایشات پزشکی الزامی نیست. هزینه­های آزمایشات پزشکی بسته به ارائه دهنده این خدمات متفاوت است.

مزایای کمک گرفتن از یک موسسه مهاجرتی با سابقه جهت ثبت نام در لاتاری

یکی از مراحل مهم که برنده شدن شما در لاتاری تاثیر دارد، پرکردن صحیح و به موقع فرم ثبت نام اولیه است. اگر در پر کردن فرم اولیه خطا داشته باشید یا آن ها به موقع تکمیل و ارسال نکنید، پروفایل شما در همین مرحله حذف شده و در لاتاری (بخت­ آزمایی) شرکت داده نمی­شود. بنابراین بهتر است که در تکمیل فرم اولیه لاتاری، که در ظاهر ممکن است ساده به نظر برسد، از آژانس ­های مهاجرتی با تجربه کمک بگیرید.

مشاوران متخصص موسسه مهاجرتی کیان ویزا، مدارک ثبت نام شما چک می­کنند تا اطمینان حاصل کنند که ثبت نام شما درست و بدون خطاهای احتمالی انجام می­شود و شما را در مراحل اولیه و در صورتی در بخت ­آزمایی برنده گرین کارت آمریکا شوید، در مراحل اخذ ویزا راهنمایی و همراهی می­کنند.

لاتاری چیست؟ کیان ویزا
لاتاری چیست؟ کیان ویزا

گرین کارت چیست؟

گرین کارت در واقع کارت اقامت قانونی دائم آمریکاست. فردی که گرین کارت آمریکا را دارد مجاز است به صورت دائم در آمریکا کار و زندگی کند. دارنده گرین کارت آمریکا تقریبا اکثر حقوق یک شهروند آمریکایی را داراست.

تفاوت گرین کارت و شهروندی (Citizenship) آمریکا:

فردی که گرین کارت آمریکا (که نام رسمی آن کارت اقامت دائم آمریکاست) را دارد، می تواند به صورت دائم در ایالات متحده آمریکا کار و زندگی کند و از داشتن اکثر حقوق و مزایای یک شهروند آمریکایی لذت ببرد. اما لازم است در نظر داشته باشید که دارنده گرین کارت آمریکا، یک شهروند آمریکایی به شمار نمی رود و در مقایسه با یک  شهروند آمریکایی محدویت هایی از نظر حق و حقوق دارد.

مقاله کامل گرین کارت امریکا را میتوانید بخوانید

مزایای گرین کارت آمریکا

دارنده گرین کارت آمریکا بیشتر حقوق و مزایای یک شهروند آمریکایی را دارد، شامل:

 • حق اقامت نامحدود در ایالات متحده آمریکا
 • اجازه کار نامحدود در آمریکا
 • اجازه ورود و خروج نامحدود به و از آمریکا (بدون نیاز به داشتن ویزا)
 • دارنده گرین کارت پس از 5 سال می تواند از خدمات بیمه بهداشتی درمانی و سایر یارانه های دولتی آمریکا استفاده کند.
 • دارنده گرین کارت آمریکا می تواند به راحتی در دانشگاه های آمریکا تحصیل کند. تحصیل در دانشگاه های آمریکا برای دارندگان گرین کارت، نسبت به افرادی که گرین کارت ندارند، حدودا 80 درصد ارزان تر است.
 • دانشجویانی که گرین کارت دارند، می توانند وام های فدرال از دولت آمریکا دریافت کنند.
 • تحریم های مسافرتی آمریکا در مورد دارندگان گرین کارت اعمال نمی شود.
 • دارندگان گرین کارت به راحتی می توانند مجوزهای دولتی آمریکا را دریافت کنند.
 • اعضای خانواده فردی که گرین کارت دارد (شامل همسر و فرزندان مجردی که کمتر 21 سال سن دارند) واجد شرایط دریافت گرین کارت آمریکا خواهند بود بود.
 • دارندگان گرین کارت آمریکا، بسته به نوع گرین کارت خود بعد از 3 الی 5 سال می توانند برای اخذ شهروندی آمریکا اقدام کنند.

تفاوت اصلی داشتن گرین کارت با شهروندی آمریکا این است که بر خلاف شهروندان آمریکایی دارندندگان گرین کارت آمریکا پاسپورت آمریکایی  حق رای ندارند و در شرایط خاص و در صورت تخطی از قوانین مهاجرت آمریکا ممکن است حق اقامت دائمی در آمریکا و گرین کارت آمریکا از آن ها گرفته شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا و مراحل اخذ ویزای مهاجرت از طریق لاتاری، با شماره­های 09300660818 و 07136240541 با کیان­ویزا تماس بگیرید.

منابع

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-program-statistics.html
https://www.the-american-dream.com/chances-of-winning-a-green-card/

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}