کیان ویزا

مهاجرت برقکار

0.0
0.0/5
مهاجرت برقکار
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت برقکار

به طور کلی اغلب کشورهای توسعه یافته در سطح جهان با کمبود قطعی برقکار ماهر که صلاحیت انجام کارهای مرتبط با این حرفه را داشته باشند، مواجه هستند. برقکارها از جمله افرادی ماهر و متخصصی هستند که مهارت آنها همواره در هر جایی از جهان مورد تقاضا است. یکی از بهترین مقصدهای مهاجرتی برای نیروی کار ماهر یا کارگر ماهر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و‌ سایر کشورهای اروپایی هستند.‌ اغلب این کشورها مقصد بسیار فوق العاده ای برای کلیه مهندسان، تکنسین ها، متخصصان بهداشت و سایر کارگران فنی و ماهر هستند. بدیهی است که کار در کشورهای پیشرفته جهان به شما امکان کسب تجربیات بسیاری در حوزه فعالیت خود می دهد.

برخی از کشورهای اروپایی نظیر لیتوانی، آلمان، فلاند، فرانسه، هلند، دانمارک و پرتغال به کارگران ساختمانی نظیر نجار، جوشکار، برقکار، عایق کار، داربست بند، لوله کش و بسیاری تخصص های دیگر نیاز دارند.

اما این تنها کشورهای اروپایی نیستند که به تخصص نیروهای کار ماهر نیاز دارند.‌ از جمله کشورهایی که به برقکاران ماهر نیاز دارد کانادا می باشد. این کشور نیز یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت برقکاران است. استرالیا نیز در فهرست کشورهایی قرار دارد که به تخصص‌ برقکاران نیاز دارد.

نکته ای که در اینجا باید در نظر بگیرید این است که هر یک از این کشور براساس قوانین مهاجرتی خود، شرایط و الزامات ویژه ای برای اعطای ویزای کار به متقاضیان مهاجرت از سراسر جهان در نظر گرفته اند.

موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا قصد دارد در این مقاله به معرفی بهترین کشورها‌ی اروپایی برای مهاجرت برقکاران بپردازد و شرایط و نحوه دریافت ویزای کاری هریک از آنها را به طور کامل شرح دهد. چنانچه شما نیز به عنوان یک‌ برقکار قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید، با مطالعه این مقاله بهترین مقصد مهاجرتی خود را انتخاب کنید.‌

مقالات مرتبط :

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت نیروی کار به فرانسه

مهاجرت نیروی کار به هلند

مهاجرت نجار به کشورهای اروپایی

مهاجرت نیروی کار به اروپا

مهاجرت جوشکار به هلند

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

مهاجرت برقکار به آلمان

ویزای کار هلند

ویزای کار اروپا

مهاجرت نجار به هلند

مهاجرت برقکار به هلند

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت جوشکار

مهاجرت جوشکار به المان

مهاجرت برقکار
مهاجرت برقکار

مهاجرت برقکار به لیتوانی

یکی از بهترین کشورهایی که به نیرو کار ماهر به ویژه برقکار نیاز دارد، کشور لیتوانی است. این کشور در سال‌ های اخیر رشد اقتصادی بسیار خوبی داشته و توانسته است نرخ بیکاری را  تا حدود بسیار زیادی کاهش دهد. افرادی که در برقکاری دارای مهارت هستند و از دانش زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردارند می توانند برای دریافت ویزای یک ساله لیتوانی اقدام کنند. لازم به ذکر است که برای دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید، اما باید بتوانید به این زبان صحبت کنید.‌

در صورتی که موفق شوید ویزای کار یک ساله لیتوانی را دریافت نمایید می توانید در کشورهای دیگری نظیر، آلمان، فنلاند، فرانسه، هلند و کشورهای اروپایی دیگر نیز کار کنید.

برای اینکه شانس خود را برای دریافت این ویزا افزایش دهید، باید سعی کنید یک پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمای مقیم این کشور دریافت نمایید. همچنین در صورتی که از ۲ تا ۳ سال سابقه کار برخوردار باشید، راحت تر می توانید ویزای کار لیتوانی را دریافت کنید.

همانطور که بیان کردیم ویزای کار لیتوانی یک ساله است. اما در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشید می‌ توانید ویزای کار خود را تمدید کنید. پس از ۵ سال کار و زندگی در این کشور، متقاضی می توانید برای دریافت اقامت دائم  لیتوانی اقدام کنید. چنانچه مایل باشید پاسپورت این کشور را دریافت کنید پس از ۱۰ سال که در این کشور زندگی کردید، می توانید برای دریافت گذرنامه این کشور اقدام نمایید.

مهاجرت برقکار به  کشور هلند

یکی از بهترین کشورهای اروپایی که می توانید ویزای کارگر ماهر آن را به عنوان برقکار دریافت کنید کشور هلند است.‌ این کشور نیز مانند سایر کشورهای اروپایی دیگر با کمبود نیروی کار ماهر از جمله برقکاران روبروست و به افراد سراسر جهان با چنین مهارت هایی اجاره می‌ دهد تا برای اخذ ویزای کار این کشور اقدام کنند.

به طور کلی هلند دارای ویزای های کاری مختلفی است. هر یک از این ویزاهای کاری هلند دارای شرایط منحصر به خود است. چنانچه تصمیم دارید در هلند به عنوان یک نیروی کار ماهر زندگی و کار کنید، باید برای دریافت ویزای کار کارگر ماهر این کشور درخواست دهید. برای دریافت این ویزا، نیاز دارید تا یک بیک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای مقیم هلند دریافت کنید همچنین به عنوان یک‌ کارگر ماهر، باید حداقل دستمزدی که ویژه کارگران بالای ۲۳ سال در نظر گرفته شده است را دریافت نمایید. یکی دیگر از الزامات دریافت پیشنهاد کاری این است که کارفرمای شما باید ثابت کند که موقعیت شغلی پیشنهاد شده به شما توسط یک شهروند هلندی یا سایر اتباع اتحادیه اروپا اشغال نشده باشد و این پست همچنان خالی باقی مانده است.

به عنوان برقکار برای دریافت مجوز کار در این کشور باید برای دریافت ویزای کار بیش از ۹۰ روز در هلند اقدام نمایید. در واقع ویزای کار هلند یک مجوز اقامت است که برای شهروندان خارجی که مایل به ورود و کار در این کشور هستند صادر می شود.

در بسیاری از موارد، متقاضی علاوه بر اجازه اقامت کشور هلند، باید مجوز کار این کشور را نیز دریافت کند.

علاوه براین، هلند یک نوع ویزای کاری دیگر را به متقاضیان ارائه می دهد که به ویزای کار فصلی شهرت دارد. معمولاً ویزای کار فصلی هلند به افرادی اعطا می شود که مایلند در بخش کشاورزی در این کشور فعالیت کنند. ویزای کار فصلی هلند حداکثر برای ۲۴ هفته برای متقاضیان صادر می‌ شود.

مهاجرت برقکار در موسسه کیان ویزا
مهاجرت برقکار در موسسه کیان ویزا

مهاجرت برقکار به فنلاند

یکی از بهترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا که به کارگران و استادکاران ماهر ساختمانی نیاز دارد، کشور فنلاند است‌. این کشور اروپایی نیز برای کمبود نیازهای خود در مشاغل فنی نظیر برقکاری از نیروهای کار ماهر کشورهای دیگر استقبال می کند. بنابراین شما به عنوان یک برقکار ماهر می توانید برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنید. چنانچه مایلید به این کشور مهاجرت کنید، بهتر است دانش و مهارت زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و تجربیات کاری خود را در حوزه برقکاری افزایش دهید، زیرا افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند و از تجربه کاری ۲ تا ۳ ساله برخوردارند، راحت تر می توانند ویزای کار این کشور را اخذ کنند.

این کشور یک فرآیند سریع ۱۴ روزه را برای ورود کارگران بسیار ماهر و همچنین خانواده های آنها به فنلاند راه اندازی کرده است. افرادی که می توانند از این خدمات بهره مند شوند توسط دولت فنلاند به عنوان «متخصصان» و کارآفرینان تازه کار تعریف می شوند.

افراد غیر اتحادیه اروپا که موفق شوند ویزای کار این کشور را دریافت کنند می توانند پس از ۹۰ روز اقامت در این کشور، برای دریافت اجازه اقامت فنلاند اقدام کنند.

مهاجرت برقکار به کشور آلمان

آلمان یکی از ثروتمندترین و قدرتمندترین کشورهای اتحادیه اروپاست که برای کمبود نیروهای کار ماهر خود اقدام به جذب متقاضیان کار در این کشور کرده است. آلمان برای سرعت بخشیدن به رفع کمبودهای خود در برخی شرایط اخذ ویزای کار را آسان تر کرده و شیوه های جدیدی برای اعطای ویزای کار به افراد ماهر ارائه کرده است.

این کشور با استفاده از یک سیستم امتیازی موسوم به «Chancenkarte» به افرادی که به دنبال کار در آلمان هستند اجازه می دهد قبل از یافتن کار به این کشور سفر کنند. از این رو چنانچه یافتن‌ کار خارج‌ از این کشور برایتان قدری مشکل است، می توانید با سفر به آلمان تلاش کنید یک پیشنهاد کاری مناسب دریافت نمایید و سپس برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید. 

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزا برای‌ یافتن کار در آلمان پیش از مهاجرت، با مشاوران مجرب کیان ویزا تماس بگیرید.

چنانچه به عنوان برقکار قصد دارید در آلمان کار کنید باید کمتر از ۳۵ سال سن داشته باشند. از دیگر الزامات دریافت ویزای کار این کشور تسلط به زبان انگلیسی است، اما ملزم‌ به ارائه مدرک زبان نیستید، تنها باید قادر باشید به این زبان صحبت کنید. علاوه براین، متقاضیان ترجیحا بهتر است حداقل ۳ سال تجربه کاردر رزومه خود داشته باشند.

همچنین چنانچه مایلید برای یافتن کار به آلمان سفر کنید باید به دولت این کشور اطمینان دهید که در زمان اقامت خود در این کشور می توانید هزینه های زندگی خود را برای مدت زمانی که در این کشور اقامت دارید، پرداخت‌ نمایید.

مهاجرت برقکار به کشور فرانسه

فرانسه نیز از قدرتمندترین کشورهای اتحادیه اروپاست که به نیروهای کار ماهر نظیر برقکاران از سراسر جهان ویزای کار اعطا‌ می کند. این کشور برای اعطای ویزای کار به نیروهای کار ماهر قوانین و برنامه های منحصر به فرد خود را دارد که با برنامه‌ های اخذ ویزای کشورهای دیگر اروپایی کمی متفاوت تر است.

چنانچه به عنوان برقکار یا هر نیروی ماهر دیگری قصد داشته باشید ویزای کار فرانسه را دریافت کنید باید مجوز اقامت این کشور که به نام «گذرنامه استعداد» شهرت دارد، را دریافت کنید.‌ گذرنامه استعداد به نام «کارت آبی اتحادیه اروپا» نیز شناخته می شود.

برای اینکه بتوانید کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کنید باید بتوانید کاری مرتبط با این حرفه در فرانسه بیابید و از یک قرارداد کاری با اعتبار حداقل ۱۲ ماه برخوردار باشید. همچنین باید حداقل حقوق معادل ۱.۵ برابر میانگین حقوق ناخالص تثبیت شده سالانه این کشور که از ۱ ژانویه ۲۰۱۷ معادل ۵۳,۸۳۶,۵۰  یورو در سال در نظر گرفته شده است را دریافت کنید.

علاوه براین، باید از مدرک تحصیلی پس از حداقل سه سال تحصیلات عالی برخوردار باشید و یا در صورت نداشتن مدرک تحصیلات عالی، می‌ توانید مدارک خود را با ارائه شواهدی مبنی بر پنج سال تجربه کاری در سطحی معادل با مدرک تحصیلی، مهارت خود را به اثبات برسانید.

در صورتی که موفق شوید گذرنامه استعداد فرانسه را دریافت نمایید می توانید حداکثر به مدت ۴ سال در فرانسه زندگی و‌ کار کنید و در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشید، می توانید این ویزا را تمدید نمایید.‌

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

مهاجرت برقکار به کشور دانمارک

از جمله کشورهای اروپایی دیگری که به نیروی کار ماهر در بخش های ساخت و ساز و صنایع نیاز دارد، کشور دانمارک است. این کشور که یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی محسوب می شود برای رفع کمبود نیروی کار ماهر خود افراد دارای مهارت را از میان افراد واجد شرایط کشورهای دیگر انتخاب می کند. همانطور که گفتیم هر کشور دارای مقررات و روش های منحصر به فرد خود است.

به طور کلی دانمارک دو فهرست برای جذب افراد متخصص از کشورهای دیگر تهیه کرده است که فهرست اول شامل متخصصانی است که دارای تحصیلات عالی هستند و فهرست دوم فهرست مشاغلی می باشد که برای جذب کارگران ماهر توسط آژانس بین‌ المللی استخدام و ادغام دانمارک (SIRI) منتشر شده است. این دو فهرست معمولا از اول ماه جولای معرفی می شوند و تا ۳۱ دسامبر سال جاری قابل اجرا خواهند بود.

چنانچه بتوانید در یکی از مشاغل موجود در این دو لیست یک پیشنهاد کاری دریافت کنید، می توانید برای اقامت دانمارک و دریافت اجازه کار این کشور درخواست دهید. در صورتی که قراردادی کمتر از چهار سال داشته باشید، مجوز اقامت شما تا زمانی که مدت کارتان ادامه داشته باشد دارای اعتبار خواهد بود و چنانچه مدت کار شما طولانی تر باشد، مدت زمان اعتبار مجوز کار شما در این کشور چهار ساله خواهد بود.

در صورتی که از خارج از بلژیک برای شغلی که در فهرست های مذکور موجود است درخواست دهید، یک اجازه اقامت با اعتبار یک ماه قبل از شروع کار به شما اعطا می شود تا بتوانید در این کشور مستقر شوید، مشروط بر اینکه ثابت کنید می توانید در آن دوره هزینه های زندگی خود را در این کشور تامین کنید.

بر اساس آمار دانمارک، در حال حاضر ۷۱۴۰۰ شغل خالی در بخش خصوصی در دانمارک وجود دارد که بیشترین تعداد این فرصت‌ های شغلی در شهر کپنهاگ پایتخت این کشور است.

مهاجرت برقکار به کشور پرتغال

پرتغال نیز از جمله بهترین کشورهای اروپایی است که به تازگی ویزای کار کوتاه مدتی را برای کارگرانی که قصد دارند تنها یک فصل در این کشور اقامت کنند راه اندازی کرده است. طبق ویزای کار پرتغال، افراد غیر اتحادیه اروپا مجاز به دریافت مجوز اقامت و کار در این کشور برای مدت حداکثر ۹ ماه هستند. همچنین افراد متقاضی مهاجرت به این کشور مجازند که در بیش از یک شرکت کار کنند. البته این قانون برای افرادی لازم اجراست که به دنبال فرصت کاری فصلی هستند.

شرایط دریافت هر نوع ویزای کار طولانی مدت دیگر این کشور به حرفه شما بستگی دارد. بدیهی است که بررسی درخواست ها، قبل از نهایی شدن آنها چندین ماه طول می کشند، اما پس از دریافت مجوز کار پرتغال، اجازه دارید یک تا دو سال در این کشور زندگی و‌ کار کنید. لازم به ذکر است که در صورت رعایت قوانین این کشور و عدم نقض قوانین تا هنگامی که شرایط و الزامات کار در این کشور را داشته باشید می توانید مجوز کار خود را تمدید کنید.

افرادی که به مدت پنج سال در پرتغال زندگی و کار کرده اند می توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند و پس از آن دیگر نیازی به درخواست یا تمدید ویزای کار ندارند.

مهاجرت برقکار به کشور ایرلند

در فهرست بهترین و آسان ترین کشورهای اروپایی برای اخذ ویزای کار نیروهای ماهر از جمله برقکار، این بار به کشور ایرلند برمی خوریم. این کشور نیز برای جذب کارگران ماهر از سراسر جهان شرایط اعطای این ویزا را تا حدود بسیار زیادی آسانتر کرده است، بنابراین اخذ ویزای کار این کشور در مقایسه با دیگر

کشورهای اروپایی نسبتا آسان تر است. این کشور گزینه های مختلفی از ویزای کوتاه مدت تا ویزای بلند مدت را به متقاضیان کار و زندگی در این کشور ارائه می دهد.

در صورتی که به عنوان برقکار تصمیم دارید ویزای کار این کشور را دریافت کنید باید قبل از اینکه برای دریافت ویزای کار خود از این کشور اقدام‌ کنید باید یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای ایرلندی دریافت نمایید. ایرلند کشوری است که به طور فعال به دنبال کارگران ماهر مهاجر برای پر کردن مشاغل خالی در بخش هایی است که کمبودهای قابل توجهی در آنها دارد.

به طور کلی، این کشور دو ویزای کار اصلی را برای مهاجران در نظر گرفته است، مجوز استخدام مهارت های ضروری که ویژه کارگران بسیار ماهر می‌ باشد‌. ویزای کار دیگر این کشور مجوز اشتغال عمومی است. ویزای مهارت های ضروری، مشاغلی را پوشش می دهد که برای رشد اقتصاد ایرلند نقش حیاتی دارند، در حالی که ویزای اشتغال عمومی، کلیه انواع مشاغل را دربرمی گیرد. چنانچه موفق شوید ویزای کار این کشور را دریافت کنید و قوانین این کشور را رعایت نمایید می توانید ویزای کار این کشور را قبل از تاریخ انقضای آن تمدید کنید  و پس از چند سال زندگی در این کشور برای اخذ اقامت دائم  ایرلند اقدام نمایید. 

سخن پایانی

کشورهای اروپایی بهترین مقصد برای مهاجرت افرادی هستند که در حرفه های فنی خود مهارت های لازم و کافی دارند.‌ در این مقاله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت برقکاران را معرفی کردیم. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با مشاوران و کارشناسان ما در کیان ویزا تماس بگیرید.

چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشورها یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}