کیان ویزا

مهاجرت برقکار به اروپا

0.0
0.0/5
مهاجرت برقکار به اروپا
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت برقکار به اروپا

در اغلب کشورهای اروپایی فرصت های بی شماری برای کار و یافتن فرصت های شغلی جدید وجود دارد. با توجه به جمعیت سالخورده اغلب کشورهای اروپایی، نیاز این کشورها به نیروهای کار ماهر بیش از گذشته به نظر می رسد. بنابراین کشورهای اروپایی که در حوزه نیرو کار ماهر با کمبود جدی روبرو هستند، برای رفع کمبودهای خود در پست های خالی به  جذب و بکارگیری افراد ماهر و‌ واجد شرایط از کشورهای سراسر جهان روی آورده اند.

اغلب این کشور برای سرعت بخشیدن به رفع کمبودهای خود به نیروهای کار ماهر، شرایط اعطای ویزای کار به کارگران فنی و ماهر را تا حد امکان آسان تر کرده اند.

علاوه بر این، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کوشیده اند تا با فراهم کردن شرایط بهتر برای کارگران ماهر که به دنبال یک زندگی بهتر و ایده آل هستند، مشکل کمبود نیروی کار خود را برطرف کنند. اغلب این کشورها دستورالعمل هایی برای ایجاد تعادل بین کار و زندگی در برنامه مهاجرتی خود گنجانده اند. این دستورالعمل ها، شامل مزایایی نظیر برخورداری از مرخصی والدین، شغل و حق درخواست ترتیبات کاری انعطاف‌ پذیر می باشند. لازم به ذکر است که این دستورالعمل ها  برای کلیه کارگرانی که در اتحادیه اروپا فعالیت دارند، اعمال می شود.

برخی از کشورهای اروپایی نظیر لیتوانی، آلمان، فنلاند، فرانسه و هلند، به کارگران ساختمانی نظیر برقکار، جوشکار، نجار، عایق کار، داربست بند و بسیاری فرصت های شغلی دیگر نیاز دارند.

موسسه حقوقی و‌ مهاجرتی کیان ویزا این مقاله را به مهاجرت برقکاران به اتحادیه اروپا و سایر کشورهای اروپایی اختصاص داده است، چنانچه قصد دارید به عنوان یک جوشکار به یکی از کشورهای اروپایی سفر کنید، و به اطلاعات کاملی در این زمینه نیاز دارید، توصیه می‌ کنم این مقاله را از دست ندهید.

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت برقکار به اروپا کیان ویزا
مهاجرت برقکار به اروپا کیان ویزا

دیگر مقالات مرتبط ما :

مهاجرت جوشکار

مهاجرت جوشکار به هلند

مهاجرت نیروی کار به فرانسه

مهاجرت برقکار

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

ویزای کار هلند

مهاجرت نجار به هلند

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت برقکار به هلند

مهاجرت نجار به کشورهای اروپایی

مهاجرت نیروی کار به اروپا

مهاجرت برقکار به آلمان

مهاجرت جوشکار به المان

مهاجرت نیروی کار به هلند

مهاجرت برقکاران به لیتوانی

امروزه به دلیل شرایط بحرانی اقتصادی در کشور، اغلب افراد می کوشند تا با مهاجرت به کشور بهتری به سطح درآمد مطلوب و یک زندگی ایده آل دست پیدا کنند. یکی از بهترین کشورهایی که می تواند به حداقل نیازهای شما به عنوان یک شهروند پاسخ دهد، کشور لیتوانی است.

از آنجایی که لیتوانی از بازار کار پر رونقی برخورداراست، یک‌ مقصد بسیار خوب برای افرادی است که در یکی از حوزه های فنی مهارت دارند. لیتوانی به دلیل رشد اقتصادی بسیار خوبی که داشته به توسعه شهرها و ساخت و ساز بناهای متعدد روی آورده است، به همین دلیل با کمبود نیروهای کار ماهر مواجه شده است. یکی از نیروهای کار ماهری که این کشور نیاز دارد، برقکاران هستند. چنانچه شما نیز به عنوان برقکار قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید، می توانید برای اخذ ویزای کار این کشور اقدام کنید.

افرادی که بتوانند اجازه کار یک‌ ساله این کشور را دریافت کنند، می توانند در کشورهای دیگری نظیر، آلمان، فنلاند، فرانسه، هلند و کشورهای اروپایی دیگر نیز کار کنند.

یکی از سریع ترین و راحت ترین راه دریافت ویزای کار لیتوانی، یافتن یک پیشنهاد کاری در حرفه های نامبرده است، علاوه براین چنانچه از دانش زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردار باشید، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی خواهید داشت.

لازم به ذکر است که کارگران ماهر برای دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی ملزم‌ به ارائه هیچ گونه مدرک زبان انگلیسی نیستند، با این حال باید از دانش زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشند.  متقاضیانی که از سوابق کاری بسیار خوبی برخوردارند، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی را دارند.

معمولا ویزای کار لیتوانی یک ساله است.اما در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشید می‌ توانید ویزای کار خود را تمدید کنید. پس از ۵ سال کار و زندگی در این کشور، متقاضی می تواند برای دریافت اقامت دائم  لیتوانی اقدام کند. چنانچه مایل باشید پاسپورت این کشور را دریافت کنید پس از ۱۰ سال که در این کشور زندگی کردید، می توانید برای دریافت گذرنامه این کشور اقدام نمایید.

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت برقکار به اروپا
مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت برقکاران به آلمان

آلمان یکی از بهترین کشورهای اتحادیه اروپا  است که اخیر با راه اندازی شیوه جدید مهاجرت، سعی در جذب نیروی کار ماهر از کشورهای دیگر دارد. این کشور از جمله پرطرفدارترین کشورهای اروپایی درمیان اغلب ایرانیان است. خوشبختانه آلمان با تسهیل شرایط اعطای ویزای کار خود به کارگران ماهر، فرصت بسیار خوبی را در اختیار افرادی که دارای مهارت های فنی ویژه ای هستند، قرار داده است. 

این کشور با استفاده از یک سیستم امتیازی موسوم به «Chancenkarte» به افرادی که به دنبال کار در آلمان هستند اجازه می دهد قبل از یافتن کار به این کشور سفر کنند. بنابراین می توانید با سفر به این کشور حرفه مناسب خود را پیدا کنید و برای اخذ ویزای این کشور اقدام نمایید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزا برای‌ یافتن کار در آلمان پیش از مهاجرت، با مشاوران مجرب کیان ویزا تماس بگیرید.

برقکارانی که مایلند ویزای کار آلمان را دریافت کنند باید کمتر ۳۵ سال سن داشته باشند. در صورتی که زبان انگلیسی شما در حد مطلوبی باشد، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار این کشور دارید، اما نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید. علاوه براین، متقاضیان ترجیحا بهتر است حداقل ۳ سال تجربه حرفه ای در رزومه خود داشته باشند.

همچنین به عنوان برقکار باید ثابت کنید که می توانید قبل از یافتن شغل مورد نظر خود در آلمان، هزینه های زندگی خود را برای مدت زمانی که در این کشور اقامت دارید، پرداخت‌ نمایید.

مهاجرت برقکاران به کشور فنلاند

فنلاند نیز در فهرست بهترین کشورهای اروپایی قرار دارد که با کمبود نیروی کار ماهر به ویژه برقکاران مواجه است. بنابراین، این کشور برای رفع نیاز خود به کارگران ماهر، از کشورهای دیگر افراد متخصص و ماهر را استخدام می کند.

بنابراین چنانچه یک‌ برقکار ماهر هستید و تصمیم دارید به کشور دیگری مهاجرت کنید، فنلاند می تواند یک انتخاب فوق العاده خوب برای شما باشد. 

این کشور یک فرآیند سریع ۱۴ روزه را برای ورود کارگران بسیار ماهر و همچنین خانواده های آنها به فنلاند راه اندازی کرده است. افرادی که می توانند از این خدمات بهره مند شوند توسط دولت فنلاند به عنوان «متخصصان» و کارآفرینان تازه کار تعریف می شوند.

افراد غیر اتحادیه اروپا که موفق شوند ویزای کار این کشور را دریافت کنند می توانند پس از ۹۰ روز اقامت در این کشور برای دریافت اجازه اقامت فنلاند اقدام کنند.

مهاجرت برقکاران به فرانسه

فرانسه یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپا و جهان محسوب می شود، این کشور دارای اقتصادی پویا و در حال رشد است. کارگران در فرانسه از یک زندگی ایده آل برخوردار خواهند شد. این کشور در سال‌ های اخیر اقدام به جذب نیروهای کار ماهر و افراد متخصص در مشاغل ساختمانی نموده است. یکی از مشاغل فنی که این کشور نیاز دارد، برقکاران هستند، بنابراین به عنوان برقکار می توانید جذب بازار کار این کشور شوید.  

افرادی که تصمیم دارند به عنوان کارگر ماهر به فرانسه سفر کنند باید مجوز اقامت این کشور که تحت عنوان «پاسپورت استعداد» شناخته می شود را دریافت کنند. پاسپورت استعداد به نام «کارت آبی اتحادیه اروپا» نیز شهرت دارد.

برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا، متقاضی باید دارای قرارداد کاری با اعتبار حداقل ۱۲ ماه باشد و حداقل ۱.۵ برابر میانگین حقوق ناخالص تثبیت شده سالانه این کشور که از ۱ ژانویه ۲۰۱۷ معادل ۵۳,۸۳۶,۵۰  یورو در سال در نظر گرفته شده است را دریافت کند.

متقاضی همچنین باید از مدرک تحصیلی پس از حداقل سه سال تحصیلات عالی برخوردار باشد و یا در صورت نداشتن مدرک تحصیلات عالی،  می‌ تواند مدارک خود را با ارائه شواهدی مبنی بر پنج سال تجربه کاری در سطحی معادل با مدرک تحصیلی، مهارت خود را به اثبات برساند.

دارندگان گذرنامه استعداد می توانند حداکثر به مدت ۴ سال در فرانسه زندگی و‌ کار کنند و در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشند، می توانند این ویزا را تمدید نمایند.‌

کیان ویزا
کیان ویزا

مهاجرت برقکاران به هلند

زندگی و‌ کار در کشور زیبای هلند می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت باشد. هلند در سال های اخیر با کمبود نیروی کار ماهر روبرو شده است، بنابراین برای رفع کمبود خود در این حوزه ها به افراد واجد شرایط اجازه می دهد تا به این کشور سفر کنند و فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنند.‌

برقکاران نیز از جمله نیروی کار ماهری هستند که این کشور به آنها نیاز دارد، بنابراین شما نیز می‌ توانید به عنوان یک برقکار شانس خود را برای مهاجرت به این کشور امتحان کنید.

 در صورتی که به عنوان برقکار یا هریک از استادکاران در مشاغل ساختمانی مهارت خاصی دارید می توانید برای از طریق  دریافت ویزای کار به این کشور سفر کنید. برای انجام این کار باید برای دریافت ویزای کار بیش از ۹۰ روز در هلند اقدام نمایید.

ویزای کار هلند یک مجوز اقامت است که برای شهروندان خارجی که مایل به ورود و کار در این کشور هستند صادر می شود.

در بسیاری از موارد، متقاضی علاوه بر اجازه اقامت کشور هلند، باید مجوز کار این کشور را نیز دریافت کند. بدیهی است که شهروندان برخی از کشورها برای  ورود و اقامت در هلند به ویزا یا اجازه اقامت نیاز ندارند که این امر به کشور مبدا متقاضیان بستگی دارد، اما ایران نیز از جمله کشورهایی است که شهروندان آن باید برای دریافت ویزای کار هلند، به این کشور درخواست دهند.

به طور کلی هلند دارای ویزای های کاری مختلفی است. هریک از ویزاهای کاری هلند دارای شرایط منحصر به خود است. چنانچه تصمیم دارید در هلند به عنوان یک کارگر مهاجر زندگی و کار کنید، باید ویزای کار کارگر ماهر این کشور را دریافت کنید. برای دریافت این ویزا، باید یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای مقیم هلند دریافت کنید و به عنوان یک‌ کارگر، باید حداقل دستمزدی که ویژه کارگران بالای ۲۳ سال در نظر گرفته شده است را دریافت نمایید. کارفرمای شما باید ثابت کند که این موقعیت توسط یک شهروند هلندی یا سایر اتباع اتحادیه اروپا اشغال نشده باشد.

هلند یک نوع ویزای کاری دیگر را به متقاضیان ارائه می دهد که به ویزای کار فصلی شهرت دارد. معمولاً ویزای کار فصلی هلند به افرادی اعطا می شود که مایلند در بخش کشاورزی در این کشور فعالیت کنند. ویزای کار فصلی هلند حداکثر برای ۲۴ هفته برای متقاضیان صادر می‌ شود.

سخن پایانی

کشورهای اتحادیه اروپا بهترین مقصد برای مهاجرت افرادی هستند که در حرفه های فنی خود مهارت های لازم و کافی دارند.‌ در این مقاله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت برقکاران را معرفی کردیم. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با مشاوران و کارشناسان ما در کیان ویزا تماس بگیرید.

علاوه بر موارد ذکر شده، سایر کشورهای اتحادیه اروپا از جمله اسپانیا و ایتالیا نیز اخیراً اعلام کرده اند که در حال کار بر روی باز کردن فرصت های بیشتری برای کارگران غیر اتحادیه اروپا هستند و به زودی فهرستی از مشاغل خالی را منتشر خواهند کرد که برای پر کردن آنها به جذب کارگران مهاجر نیاز دارند.

چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشورها یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}