کیان ویزا

مهاجرت برقکار به هلند

0.0
0.0/5
مهاجرت برقکار به هلند
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت برقکار به هلند

هلند که یکی از زیباترین کشورهای اتحادیه اروپا است، اکنون با کمبود نیروهای کار ماهر ساختمانی روبرو‌شده است. انتخاب این کشور برای کار، اکنون یک فرصت بسیار فوق العاده برای افرادی است که در حرفه های فنی نظیر جوشکاری، برقکاری، نجاری، عایق بندی، داربست بندی و بسیاری مشاغل ساختمانی مهارت دارند.

بنابراین کشور هلند برای رفع کمبود خود در این حوزه ها به افراد واجد شرایط اجازه می دهد تا به این کشور سفر کنند و فعالیت حرفه ای خود را آغاز کنند.‌

ظوسسه حقوقی و‌ مهاجرتی کیان ویزا این مقاله را به مهاجرت برقکار به هلند اختصاص داده است، چنانچه قصد دارید به عنوان یک کارگر ماهر به این کشور سفر کنید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.

ویزای کار هلند

در صورتی که در حرفه برقکاری مهارت خاصی دارید و تصمیم دارید از طریق دریافت ویزای کار به این کشور مهاجرت کنید باید برای دریافت ویزای کار بیش از ۹۰ روز در هلند اقدام کنید.

ویزای کار هلند یک مجوز اقامت است که برای شهروندان خارجی که مایل به ورود و کار در این کشور هستند صادر می شود. در بسیاری از موارد، متقاضی علاوه بر اجازه اقامت کشور هلند، باید مجوز کار این کشور را نیز دریافت کند.

مقالات مرتبط :

مهاجرت نیروی کار به اروپا

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت برقکار

مهاجرت نیروی کار به هلند

مهاجرت برقکار به آلمان

ویزای کار اروپا

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

مهاجرت جوشکار به هلند

مهاجرت نیروی کار به فرانسه

مهاجرت نجار به هلند

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت جوشکار

ویزای کار هلند

مهاجرت جوشکار به المان

مهاجرت برقکار به هلند
مهاجرت برقکار به هلند

شرایط اخذ ویزای کار کشور هلند

به طور کلی هلند ویزای های کاری مختلفی را به متقاضیان کار در این کشور اعطا می کند. هر یک از این ویزاهای کاری هلند دارای شرایط منحصر به خود است. چنانچه تصمیم دارید در هلند به عنوان یک‌ برقکار ماهر زندگی و کار کنید، باید برای دریافت ویزای کار کارگر ماهر این کشور درخواست دهید. برای دریافت این ویزا، نیاز دارید تا یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای مقیم هلند دریافت کنید. علاوه براین باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید، اما نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید. چنانچه از ۲تا ۳سال سابقه کار برخوردار باشید، شانس شما برای دریافت ویزای این کشور بیشتر خواهد بود.

شرایط ویزای کار هلند، به نوع ویزاهای کار این کشور که به متقاضیان ارائه می شود بستگی دارد. با این حال، مجموعه‌ ای از الزامات استاندارد برای اخذ هر یک از ویزاهای هلند وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید.

انواع ویزای کار هلند

ویزای کار هلند یک ابتکار نوین است که در سال ۲۰۲۱ دولت این کشور برای جذب کارگران ماهر خارجی آن را راه اندازی کرد.

ویزای کار هلند به کارگران خارجی اجازه کار ۴ ساله در این کشور را می دهد. افراد با مهارت بالا می توانند از طریق دریافت مجوز کار دائمی معمول یا کارت آبی اتحادیه اروپا  برای کار به هلند سفر کنند. افرادی که موفق شوند کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کنند این امکان به آنها داده می شود که در هر یک از ۲۵ کشور از ۲۷ کشور اروپایی کار کنند.

یکی از ویزاهای کار هلند ویزای کار با حقوق معمولی است. چنانچه تصمیم‌ دارید در هلند به عنوان یک کارگر معمولی کار کنید، باید برای دریافت ویزای کار هلند اقدام‌ کنید.

مهاجرت برقکار به هلند با کیان ویزا
مهاجرت برقکار به هلند با کیان ویزا

شرایط لازم برای اخذ ویزای کار به‌ عنوان کارگر عادی هلند عبارتند از:

  • ●        برخورداری از یک قرارداد کاری با یک کارفرما هلندی
  • دریافت حداقل دستمزد برای کارمندان بالای ۲۳ سال
  • کارفرمای شما باید نشان دهد که این موقعیت توسط یک هلندی یا سایر اتباع اتحادیه اروپا شغال نشده باشد.

کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا یک مجوز کار است که به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد در هر کشوری در اتحادیه اروپا به استثنای دانمارک، ایرلند و بریتانیا زندگی و کار کنند. برای کار در هلند از طریق دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا که از کشور دیگری صادر شده است، به ویزای کار هلند و مجوز کار آن نیاز نخواهید داشت. برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا  باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • برخورداری از قرارداد کار که باید حداقل ۱۲ ماه اعتبار داشته باشد.
  • دیپلم تحصیلات عالی از یک برنامه حداقل سه ساله
  • گواهی تحصیلات عالی شما باید توسط Nuffic ارزیابی شود
  • ●        باید بتوانید ثابت کنید که استانداردهای انجام حرفه خود را رعایت می کنید.
  • باید میزان دستمزد مورد نیاز برای دارندگان کارت آبی اتحادیه اروپا را دریافت کنید که حداقل ۵۲۷۲ یورو در ماه است.
  • شرکتی که برای آن کار خواهید کرد  در ۵ سال گذشته به دلیل نقض ماده ۲ قانون استخدام اتباع بیگانه یا عدم پرداخت (یا عدم پرداخت کافی) مالیات دستمزد یا حق بیمه کارفرما جریمه نشده باشد.

نحوه درخواست برای دریافت ویزای کار هلند

درخواست دریافت ویزای کار هلند به ملیت شما و همچنین نوع کاری که انجام خواهید داد بستگی دارد. برای کار در هلند، هم به یک مجوز اقامت برای استقرار در این کشور و هم به یک مجوز کار جداگانه برای اجازه کار نیاز خواهید داشت. با این حال، برخی از متقاضیان می‌ توانند برای یک مجوز واحد که هر دوی این مجوزها را در برمی گیرد، درخواست دهند. این مجوز به  نام GVVA شناخته می شود و می تواند برای یک تا سه سال صادر شود.

در اغلب موارد، کارفرمای شما باید برای مجوز کار یا مجوز GVVA شما درخواست دهد. کارفرما می تواند این کار را مستقیماً از طریق IND پس از دریافت تمام مدارک مورد نیاز از شما انجام دهد. پس از اینکه کارفرمای شما، مدارکتان را ارسال کرد IND درخواست کارفرما را به آژانس کار هلند (UWV) ارسال می کند، این نهاد پس از ارزیابی درخواست کارفرما به IND برای صد ویزا مشاوره می دهد.

کیان ویزا
کیان ویزا

چه افرادی به اجازه اقامت و اجازه کار (TWV) به طور جداگانه نیاز دارد؟

در صورتی که نمی توانید برای مجوز GVVA درخواست دهید، کارفرمای شما باید از طرف شما برای یک مجوز کار جداگانه درخواست دهد. با این حال، شما یا کارفرمایتان می توانید برای دریافت اجازه اقامت در هلند درخواست دهید. چنانچه خودتان درخواست می دهید، می توانید آن را از طریق سفارت یا کنسولگری هلند در کشور خود انجام دهید.

سخن پایانی

کشورهای اتحادیه اروپا بهترین مقصد برای مهاجرت افرادی هستند که در حرفه های فنی خود مهارت های لازم و کافی دارند.‌ در این مقاله مهاجرت برقکار به هلند را شرح دادیم.

علاوه بر هلند، کشورهای دیگر اتحادیه اروپا نظیر لیتوانی، فرانسه، آلمان، فنلاند و کشورهای دیگر به کارگران ماهری مانند جوشکار، برقکار، نجار، عایق کار، داربست بند و بسیاری مشاغل ساختمانی دیگر نیاز دارند. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید می توانید ، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}