کیان ویزا

مهاجرت برنامه نویس یه امارات

0.0
0.0/5
مهاجرت برنامه نویس به امارات
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت برنامه نویس یه امارات

مهاجرت برنامه نویس به امارات

امارات متحده عربی به مهندسان نرم افزار، کدنویسان و برنامه نویسان اقامت ده ساله می دهد.

بر اساس یک مطالعه که در کشورهای امارات متحده عربی، عربستان سعودی، کویت، بهرین و لبنان، بر روی 1625 نفر انجام شده است، حدود 66 درصد افراد بر این باورند که فاکتورهای تکنولوژیکی مانند تحول دیجیتال، اتوماسیون و هوش مصنوعی، ماهیت تجارت و کار را در آینده ای نزدیک به صورت چشمگیری متحول خواهند کرد.

نیاز امارات متحده عربی به متخصصان مهندسی نرم افزار، در سال های اخیر به صورت فزاینده ای افزایش یافته است. در جهانی که هر روزه از نظر تکنولوژی پیشرفت می کند، نیاز به بهبود حریم خصوصی داده ها و امنیت سایبری نیز در حال افزایش است. به همین دلیل، کمپانی های اماراتی متخصصان مهندسی نرم افزار، مهندسی     IT ، برنامه نویسان و کدنویسان را به منظور حفظ و بهبود معماری نرم افزاری خود استخدام می کنند.

مهندسی نرم افزار شاخه ای از علم مهندسی است که با ساخت و توسعه محصولات نرم افزاری ارتباط دارد. این کار در چهارچوب یک سری اصول، و پروتکل ها و روش هایی که در طی سالیان با دقت تکامل یافته اند انجام می شوند. این روش ها و اصول همراه با تکامل و توسعه تکنولوژی و نرم افزارها، توسعه پیدا می کنند.

برنامه نویسی یک از زیرشاخه های مهندسی نرم افزار است و شامل کارهایی مانند آنالیز و تولید الگوریتم ها و استفاده از الگوریتم هاست. به زبان ساده تر، در برنامه نویسی یک سری دستورالعمل ها تولید می شوند که به کامپیوتر می گویند چگونه یک کار یا فعالیت را انجام بدهد.

کد نویسی نیز بخشی از برنامه نویسی است که شامل نوشتن کدهایی است که کامپیوتر بتواند آن ها بفهمد. در فرآیند برنامه نویسی، برنامه هایی تولید می شوند که کدهای نوشته شده را تایید می کنند. کدنویسی به دانش پایه برنامه نویسی بدون استفاده از ابزارهای نرم افزاری نیازمند است.

به گفته مدیران ارشد بخش مشاوره، استخدام و مدیریت دبی، همزمان با پیشرفت تجارت ها و صنایع در دبی، تجارت های مختلف در این شهر به صورت گسترده ای در حال استخدام مهندسان نرم افزار، برنامه نویسان و کدنویسان هستند.

مهاجرت برنامه نویس به امارات
مهاجرت برنامه نویس به امارات

مهاجرت برنامه نویس به امارات

بر اساس یک مطالعه جهانی، کارمندان بخش تکنولوژی در امارات، از نظر رتبه بندی میزان درآمد، در رتبه سوم در این کشور قرار می گیرند. مهندسان نرم افزار با سه سال سابقه کار، در امارات، حدود 30 درصد بیشتر از هم قطاران خود در سایر کشورها، مانند انگلستان، آلمان و هلند درآمد دارند.

درآمد مهندسان IT و نرم افزار در امارات به شرکتی که در آن کار می کنید و نیز به سابقه کاری شما وابسته است. اما به صورت کلی حقوق دریافتی برای این مشاغل از 6000 تا 26000 درهم در ماه متغیر است. ممکن است افراد شاغل در این حرفه حدود 20 دلار در ماه نیز به عنوان اضافه کاری و پاداش دریافت کنند. به علاوه گاهی اوقات نیز پاداش های غیر نقدی، مانند بلیط هواپیما و هزینه سفر به افراد اختصاص داده می شود.  مدیران شاغل در این بخش، به صورت میانگین 52500 درهم در ماه درآمد دارند.

برنامه هایی مانند “ویزای طلایی امارات”، “پاسپورت استعدادهای درخشان امارات”، و “برنامه ملی کدنویسان امارات” که به تازگی در این کشور به اجرا در آمده اند، به منظور جذب متخصصان با استعداد و توانمند در رشته های مختلف تکنولوژی از سرار جهان به این کشور آغاز شده اند.  

امارات متحده عربی، از سال 2021 رسما برنامه ملی جدیدی را در جهت اعطای 100.000 ویزای طلایی به کدنویسان و برنامه نویسان خارجی از تمام کشورهای دنیا آغاز کرده است که “برنامه ملی کدنویسان” نام دارد. هدف از این برنامه حمایت از توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور است. این برنامه قصد دارد متخصصان و استعدادهای بین المللی در زمینه کدنویسی را جذب کرده تا در نهایت خدمات و سیستم های پشتیبانی پیشرفته ای را برای ارتقاء تجارت و نوآوری در امارات فراهم کند.

برای واجد شرایط بودن جهت شرکت در برنامه ملی ویزای طلایی کدنویسان، افراد می بایست متخصصان حرفه ای در زمینه کدنویسی باشند و در رشته های مختلف برنامه نویسی به موفقیت هایی دست یافته باشند یا در شرکت های تکنولوژیکی بین المللی معتبر کار کرده باشند. همچنین فارغ التحصیلان مهندس نرم افزار، مهندسی کامپیوتر، مهندسی سخت افزار و تکنولوژی اطلاعات (IT)، هوش مصنوعی (AI)، علم داده شناسی و سایر رشته های وابسته به کدنویسی و مهندسی الکترونیک نیز می توانند برای دریافت ویزای طلایی امارات از طریق برنامه ملی کدنویسان اقدام کنند.

هدف از اجرای برنامه ملی کدنویسان همچنین کمک به تاسیس حدود 1000 کمپانی دیجیتال در امارات متحده عربی در طی 5 سال آینده است. متقاضیان واجد شرایط می توانند از طریق “اداره هوش مصنوعی (The Office of Artificial Intelligence )” و یا از طریق “سازمان فدرال هویت و شهروندی (the Federal Authority for Identity and Citizenship )” برای این ویزا درخواست بدهند.

سابقا ویزای طلایی امارات تنها مختص سرمایه گذاران، کارآفریننان و دانشجویان نخبه و استعدادهای درخشان در علوم مختلف بود. اما در این برنامه جدید – برنامه ملی ویزای طلایی کدنویسان – این امکان فراهم شده است تا 100.000 نفر متخصص در رشته های مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر، با داشتن موفقیت های بین المللی و تجربه کاری موفق در زمینه کدنویسی، از تمام کشورهای دنیا بتوانند ویزای طلایی امارات را دریافت کنند. ویزای طلایی امارات یک مجوز اقامت طولانی مدت و قابل تمدید است که بسته به معیارها و شرایط فرد و نوع درخواست او، 5 تا 10 سال اعتبار دارد. موسسه مهاجرتی حقوقی کیان ویزا، با افتخار آماده ارائه خدمات مهاجرت به امارات از روش های مختلف می باشد. در صورت تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر حتما با ما در ارتباط باشید.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

ویزای طلایی 10 ساله امارات

ویزای طلایی 10 ساله امارات یک نوع ویزای اقامت است که دولت امارات آن را صادر می کند و این امکان را به دارندگان این ویزا می دهد تا در این کشور ساکن شده، کار کنند و بتوانند یک تجارت جدید را در امارات راه اندازی کنند.

اکثر ویزاهای اقامت کشور امارات می بایست هر سال تمدید شوند اما ویزای طلایی امارات 10 سال اعتبار دارد. پس از پایان 10 سال فرد می تواند آن را دوباره تمدید کند. دارنده ویزای طلایی امارات می تواند برای خانواده خود (شامل همسر و فرزندان) نیز ویزای امارات را دریافت کند.

اگرچه دولت امارات از سال 2017 این ویزا را برای سرمایه گذاران و متخصصان سایر رشته ها صادر می کرده است، اما این اولین باری است که دولت این ویزا را به متخصصان برنامه نویسی اختصاص داده است. 

چگونه می توان برای دریافت ویزای طلایی 10 ساله امارات اقدام کرد؟

افراد واجد شرایط می توانند از طریق “اداره هوش مصنوعی (The Office of Artificial Intelligence )” و یا از طریق “سازمان فدرال هویت و شهروندی (the Federal Authority for Identity and Citizenship )” برای این ویزا درخواست بدهند.

دولت امارات سازمانی را برای نظارت بر برنامه ملی ویزای طلایی کدنویسان تاسیس کرده است. تمرکز اصلی این سازمان بر موارد زیر است:

  • حمایت از برنامه نویسان، کارآفرینان، استارت آپ ها، کمپانی های بزرگ و بخش علمی و دانشگاهی.
  • ایجاد یک پلتفرم جامع برای ارتقاء تعامل و پیوندهای بین کدنویسان، کمپانی های محلی و دانشگاه ها.
  • شناسایی و جذب مربیان بین المللی حرفه ای در زمینه کدنویسی جهت افزایش بازده و کیفیت آموزش به استعدادهای محلی.
  • جذب بهترین متخصصان کدنویسی در سطح جهانی به امارات متحده عربی.
  • تعیین سیاست های جدید جهت پرورش و توسعه بیشتر بخش کدنویسی در ارتباط با نهادهای دولتی مختلف.

متقاضیان می توانند برای ویزای طلایی کدنویسان، به صورت آنلاین درخواست بدهند و مدارک مورد نیاز را سابمیت کنند. پس از ثبت درخواست افراد می کنند از طریق لینک https://www.closecareer.com/uae-visa-validity-check-through-passport-number/ وضعیت درخواست خود را پیگیری کنند.

مدارک مورد نیاز

  • کپی بیمه درمانی معتبر
  • عکس شخصی (با قطع پاسپورت)
  • مدارک دانشگاهی یکی از رشته های مرتبط با مهندسی نرم افزار یا هوش مصنوعی
  • توصیه نامه از سازمان فرهنگ و هنر دبی

نحوه ثبت درخواست

برای ابوظبی، شارجه، عجمان، ام القوین، راس الخیمه و فوجیره:

  1. وارد وبسایت ICA با آدرس www.ica.gov.ae شوید.
  2. فرم های مربوطه را پر کنید.
  3. در دسته بندی، گروه “استعدادهای حرفه ای” و زیرگروه “مهندسی نرم افزار/ هوش مصنوعی” را انتخاب کنید.
  4. مدارک لازم را آپلود کنید.
  5. آزمایشات پزشکی را از طریق یکی از مراکز معاینات پزشکی پیشگیرانه انجام بدهید (انجام آزمایشات پزشکی برای افراد زیر 18 سال اجباری نیست).
  6. پرداخت هزینه
  7. ثبت نهایی

نحوه ثبت درخواست

برای دبی:

برای دبی به دو روش می توانید درخواست خود را ثبت کنید. به صوررت آنلاین از طریق اپلیکیشن هوشمند GDRFA-Dubai و یا به صورت حضوری از طریق مراکز خدمات AMER.

الف) به صوررت آنلاین از طریق اپلیکیشن هوشمند GDRFA-Dubai

  1. اپلیکیشن هوشمند GDRFA-Dubai را از فروشگاه های مجاز مانند Apple store و Play store دانلود کنید.
  2. در صورتی که قبلا در این اپلیکیشن حساب کاربردی ایجاد نکرده اید یک حساب کاربری جدید برای خودتان درست کنید.
  3. خدمات مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  4. فرم های مربوطه را پر کنید.
  5. مدارک مورد نیاز را آپلود کنید.
  6. آزمایشات پزشکی را در یکی مراکز تناسب اندام انجام بدهید (انجام آزمایشات پزشکی برای افراد زیر 18 سال اجباری نیست).
  7. پرداخت هزینه
  8. ثبت نهایی

ب) به صورت حضوری از طریق مراکز خدمات AMER

  1. به یکی از شعب مراکز خدمات AMER مراجعه کنید.
  2. در پذیرش خدمات مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  3. مدارک لازم را به کارمند مربوطه تحویل بدهید.
  4. مدارک با کارمند مربوطه چک کنید تا کم و کاستی نداشته باشد.
  5. هزینه ها را بپردازید.
  6. درخواست خود را ثبت کنید.

هزینه های ویزای طلایی امارات

  1. برای ویزای طلایی 10 ساله
  2. هزینه ویزا: 2790 درهم
  3. هزینه کارت شناسایی امارات (EID): 1070 درهم
  • برای ویزای طلایی 5 ساله
  • هزینه ویزا: 2280 درهم
  • هزینه کارت شناسایی امارات (EID): 575 درهم
برنامه نویسی در امارات
برنامه نویسی در امارات

درآمد مشاغل مرتبط با رشته کدنویسی در امارات متحده عربی

درآمد مشاغل مرتبط با کدنویسی در جدول زیر آورده شده است. همان طور که ابتدای مقاله گفته شده این مشاغل جز مشاغل پرآمد در امارات متحده عربی محسوب می شوند.

#شغلمیانگین درآمد ماهانهحداکثر درآمد ماهانه
1مهندسی IT6000 درهم13500 درهم
2مهندسی نرم افزار10500 درهم25500 درهم
3مهندسی الکترونیک7000 درهم18500 درهم
4مهندسی سایت6500 درهم14000 درهم

هزینه های زندگی در کشور امارات

در نظر داشته باشید در صورتی که ساکن کشور امارات و دبی هستید نرخ مالیات بر ارزش افزوده 5 درصد است که مالیات بسیار پایینی در نظر گرفته می شود و به همین دلیل این کشور را با عنوان کشور بدون مالیات نیز می شناسند. در مورد هزینه های زندگی در امارات به طور کلی باید گفت، هزینه زندگی در دبی برای یک شخص در ماه تقریبا 1766 دلار خواهد بود (این مبلغ شامل مواد غذایی، حمل و نقل و غیره می باشد). در صورتی که یک خانواده 4 نفره باشید هزینه شما به طور متوسط نزدیک به 3680 دلار در ماه خواهد بود.

هزینه مسکن در کشور امارات

یکی از مهمترین هزینه هایی که باید در نظر گرفت مسکن است. منطقه ایی که در آن زندگی می کنید بر اجاره و قیمت تاثیر می گذارد. مناطق مستقر مانند دبی و مارینا و جمیرا دارای قیمت های بالاتری برای اجاره هستند. ما در کیان ویزا به شما بهترین راهنمایی ها را جهت انتخاب بهترین مسیر مهاجرت به دبی به شما ارائه می دهیم.

#نوع مسکنمیانگین اجاره ماهیانه
1آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر1342 دلار
2آپارتمان 3 خوابه درمرکز شهر1958 دلار
3آپارتمان یک خوابه ارزان قیمت878 دلار
4آپارتمان 3 خوابه ارزان قیمت1484 دلار

هزینه مواد غذایی در کشور امارات

یکی دیگر از جنبه های مهمی که باید برای  در دبی در نظر گرفت هزینه مواد غذایی و خوارو بار است. در ادامه مطلب قیمت مواد غذایی در کشور امارت را مشاهده می کنید.

#قلم مواد غذاییقیمت
1شیر (یک لیتر)7/1 دلار
2نان (نیم کیلوگرم)2/1 دلار
3برنج (یک کیلوگرم)6/1 دلار
4تخم مرغ (12 عدد)9/2 دلار
5پنیر (یک کیلوگرم)5/9 دلار
6سینه مرغ (یک کیلوگرم)9/6 دلار
7گوشت گاو (یک کیوگرم فیله)3/10 دلار
8سیب (یک کیلوگرم)1/2 دلار
9موز (یک کیلوگرم)7/1 دلار
10پرتقال (یک کیلوگرم)6/1 دلار
11گوجه فرنگی (یک کیلوگرم)3/1 دلار
12سیب زمینی (یک کیلوگرم)1 دلار
13پیاز (یک کیلوگرم)8/0 دلار

هزینه خدمات رفاهی در کشور امارات

#خدماتهزینه
1شارژ ساختمان برای یک نفر (برق، آب، گرمایش و غیره)100 دلار
2شارژ ساختمان برای یک خانواده (برق، آب، گرمایش و غیره)154 دلار
3اینترنت (یک ماهه نامحدود)97 دلار
4بلیط یک طرفه حمل و نقل شهری4/1 دلار
5بلیط یک ماهه حمل و نقل شهری57 دلار
6یک کورس کرایه تاکسی3/8 دلار
7یک لیتر بنزین8/0 دلار
8ویزیت دکتر70 دلار

شرکت های مرتبط با مهندسی IT، مهندسی نرم افزار و کدنویسی در امارات

شرکت های متعددی در زمینه کدنویسی و مهندسی نرم افزار وجود دارند که متخصصان این رشته ها می توانند در آن ها مشغول به کار شوند. لیستی از بهترین شرکت های مرتبط در زیر آورده شده است:

  • Xerox Emirates LLC
  • Epson
  • Amazon.ae
  • Oracle
  • IBM Middle East
  • Eagle Stone Technologies
  • Unified Microsystems
  • Luxoft
  • Nybl
  • XFX Force
  • ONEMT Middle East FZ LLC
  • Pronyx
  • SAP Middle East & North Afric
  • Easy World Automation
  • SMSGlobal
  • KNZ Solutions
  • Cloudscape Technologies

علاوه بر شرکت هایی که در بالا آورده شده است، هنوز هم شرکت های معتبر زیادی وجود دارند که در این زمینه فعالیت می کنند که برای کوتاه نگه داشتن لیست، از آوردن آن ها در این مقاله صرفه نظر کرده ایم.

در این مقاله سعی داشتیم اطلاعاتی مهم و کاربردی در رابطه با مهاجرت مهندسان کامپیوتر، مهندسان آی تی و همچنین برنامه نویسان عزیز به کشور امارات را مورد بررسی قرار دهیم. در صورت تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره تماس 09300660818 با مشاورین ما در موسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا همراه باشید.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}