مراحل دریافت ویزای تدریس زبان انگلیسی در کشور روسیه

دریافت ویزای تدریس زبان انگلیسی کشور روسیه نیز همچون سایر ویزاها نیازمند دعوت نامه کاری است که توسط مؤسسات آموزشی مجاز و مورد تایید این کشور برای متقاضیان تهیه می شود. بدین ترتیب که ابتدا مؤسسه آموزشی یا به اصطلاح مؤسسه اسپانسر مدارک لازم برای صدور دعوتنامه را به همراه معرفی نامه برای وزارت امور داخلی کشور روسیه ارسال می نماید و پس از دریافت دعوت نامه کاری آن را در اختیار سفارت یا کنسولگری کشور روسیه قرار می دهد.

پروسه صدور ویزای تدریس زبان

.ارسال مدارک تحصیلی، رزومه و سایر مدارک:

انگلیسی کشور روسیه حدود۱ ماه زمان می برد و در ابتدا لازم است مدارک لازم برای آموزشگاه مورد نظر در کشور روسیه ارسال شود تا آموزشگاه  از طریق آنها برای دریافت

دعوتنامه کاری متقاضیان اقدام کند. این مدارک عبارتند از:

 • کپی پاسپورت معتبر با حداقل ۱۸ ماه اعتبار از تاریخ دریافت ویزا یا ۶ ماه اعتبار بعد از تاریخ ابطال ویزا
 • نام، آدرس و شماره تلفن محل کارمتقاضیان در کشور روسیه
 • مدارک تحصیلی و رزومه کاری متقاضی تدریس

دریافت دعوتنامه کاری

در صورت قبول درخواست، دعوتنامه کاری شما از سوی وزارت امور داخلی کشور روسیه برای مؤسسه آموزشی که قرار است در آن به کار مشغول به کار شوید، فرستاده می شود و آموزشگاه آن را به ایمیل شما ارسال می کند. صدور دعوتنامه کاری معمولا حدود ۲۰ روز زمان می برد.

ثبت درخواست ویزای کاری

در دست داشتن دعوتنامه کاری کشور روسیه می توانید در محل سفارت یا کنسولگری روسیه در ایران یا هرکشوری که از قبل تعیین کرده اید، برای ثبت درخواست ویزای کاری تدریس اقدام کنید. در برخی موارد نیز خود آموزشگاه دعوت نامه کاری را برای سفارت یا کنسولگری روسیه در کشور شما ارسال کرده و مراحل اداری ثبت درخواست ویزا را با پرداخت هزینه های لازم برای شما انجام می دهد.

برای ثبت درخواست ویزای کشور روسیه مدارک زیر لازم است:

 • فرم ثبت درخواست ویزا
 • ۳ قطعه عکس
 • پاسپورت معتبر با حداقل ۱۸ ماه اعتبار و حداقل ۲ صفحه خالی
 • اصل دعوت نامه تحصیلی
 • نتیجه منفی آزمایش ایدز
 • معرفی نامه از آموزشگاهی که قرار است در آن مشغول به کار شوید با ذکر تمام جزییات از قبیل نام مدیریت آموزشگاه، آدرس، اطلاعات و عنوان شغلی متقاضی
 • رسید پرداخت هزینه ثبت درخواست ویزا
 • بیمه خدمات درمانی(در صورت نیاز)

دریافت کارت مهاجرت

همه اتباع خارجی در بدو ورود به کشور روسیه باید با نشان دادن ویزا، کارت مهاجرت(Migration Card) این کشور را دریافت کرده و با هر بار خروج از کشور روسیه نیز باید آن را به مامورین تحویل بدهند. این کار در حقیقت برای پیگیری و ثبت آمار ورود و خروج مهاجران به کشور روسیه انجام می شود.

ثبت ویزا

(Visa Registration) در کشور روسیه:تمامی افرادی که با ویزا وارد کشور روسیه می شوند موظفند ظرف مدت ۳ روز با در دست داشتن کارت مهاجرت و ویزا آدرس محل اقامت خود در این کشور را به ثبت برسانند، در غیراین صورت، اقامت آنها در کشور روسیه غیر قانونی تلقی شده و باید جریمه بپردازند.

ثبت ویزا در حقیقت برای پیگیری آدرس محل سکونت اتباع خارجی انجام می شود و با هر بار تغییر آدرس باید ظرف مدت ۷ روز از تاریخ جابجایی مجددا انجام شود. در صورت اقامت در هتلنیز مسؤولان پذیرش هتل هنگام ورود اشخاص با دریافت ویزا و کارت مهاجرت، ویزای آنها را به ثبت می رسانند.

هزینه دعوت نامه کاری و ویزای مولتیپل کاری ۱ ساله(ویزای تدریس زبان انگلیسی) توسط آموزشگاهی که قرار است در آن مشغول به کار شوید پرداخت می شود، اما هزینه ویزای ۳ ماهه سینگل در اکثر موارد بر عهده خود شما خواهد بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه دریافت انواع ویزای کشور روسیه با وکلای با تجربه مؤسسه حقوقی کیان ویزا در ارتباط باشید. همچنین می توانید فرم مشاوره رایگان در وب سایت کیان ویزا را تکمیل نموده و منتظر تماس مشاوران این مجموعه بمانید.

دریافت اقامت و شهروندی کشور روسیه از طریق تدریس زبان انگلیسی

 بر اساس قوانین تسهیل سازی مهاجرت کشور روسیه مصوب فوریه سال ۲۰۲۰ مدرسان زبان انگلیسی که در این کشور به استخدام رسمی مدارس، دانشگاه ها و مؤسسات دولتی در آمده اند، به شرط داشتن حداقل ۶ ماه سابقه کار می توانند در صورت تمایل با ارائه مدارک زیر برای دریافت مجوز اقامت دائم و بعد از ۱ سال برای دریافت شهروندی کشور روسیه  اقدام کنند:

 • قرارداد کاری با مؤسسه آموزشی در کشور روسیه
 • گواهی سازمان حقوق بگیران و مستمری بگیران کشور روسیه دال بر استخدام رسمی مدرسان به مدت حداقل ۶ ماه

واضح است که دریافت مجوز اقامت کشور روسیه از طریق تدریس زبان انگلیسی برای فریلانسرها و کسانی که در آموزشگاه های خصوصی این کشور تدریس می کنند، امکان پذیر نخواهد بود.سایر مدارک لازم برای دریافت مجوز اقامت کشور روسیه از طریق ویزای تدریس زبان انگلیسی عبارتند از:

 • عکس
 • فرم ثبت درخواست مجوز اقامت
 • ترجمه رسمی تمام صفحات پاسپورت
 • کارت مهاجرت
 • مدرک ثبت ویزا در کشور سوریه
 • مدارک عدم سوء پیشینه کیفری در کشور مبدا با مهر رسمی دادگستری
 • نتایج آزمایشات پزشکی از مراکز درمانی کشور روسیه
 • مدارک تمکن مالی(اظهارنامه مالیاتی مرکز آموزشی اسپانسر یا سپرده بانکی متقاضی)
 • رسید هزینه درخواست مجوز اقامت به مبلغ ۵۰۰۰ روبل
 • مدرک دوره های زبان، فرهنگ و قوانین کشور روسیه

صدور مجوز اقامت از تاریخ ثبت درخواست حداقل ۴ ماه زمان می برد و بر اساس قوانین تسهیل سازی سال ۲۰۲۰ ، بعد از ۱ سال تدریس رسمی زبان انگلیسی در کشور روسیه می توان برای دریافت شهروندی این کشور اقدام کرد. البته پیشنهاد می شود به دلیل پیچیدگی های اداری و نیاز به مدرک زبان روسی در سال های اول ورود به کشور روسیه برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نکنید.

تجدید و تمدید ویزای ۱ ساله تدریس زبان انگلیسی به شرط ادامه کار در مؤسسه اسپانسر، در داخل کشور روسیه نیز امکان پذیر است و نیازی به ترک این کشور و بازگشت دوباره بعد از تمدید ویزا نیست. برای تمدید ویزای کاری تدریس زبان در کشور روسیه باید ۳ الی ۴ ماه قبل از باطل شدن آن اقدام کرد.

از آنجا که افسران مهاجرت در کشور روسیه همواره به دنبال کوچک ترین دلیل برای رد درخواست اقامت و شهروندی مهاجران هستند، توصیه می شود حتما مراحل اداری این کار را از طریق وکلای مهاجرت مورد اعتماد پیگیری نمایید و به صورت شخصی اقدام نکنید. برای این منظور می توانید با وکلای با تجربه مؤسسه حقوقی کیان  ویزا در ارتباط باشید و از خدمات تیم مهاجرت این شرکت بهره مند شوید.

پرسش های متداول:

چگونه می توان در کشور روسیه زبان انگلیسی تدریس کرد؟

برای تدریس زبان انگلیسی در کشور روسیه باید ویزای تدریس زبان انگلیسی کشور روسیه از نوع ویزای کاری دریافت کنید. یکی از مدارک ضروری برای صدور این ویزا دعوت نامه کاری است که از طرف وزارت امور داخلی کشور روسیه و به تقاضای مؤسسه آموزشی اسپانسر مدرسان برای متقاضیان صادر می شود.

درآمد تدریس زبان انگلیسی در کشور روسیه چقدر است؟

درآمد متوسط مدرسان زبان انگلیسی در کشور روسیه در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰۰ هزار روبل در ماه(معادل ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار آمریکا) تخمین زده شده است و هزینه های متوسط زندگی در شهر مسکو برای ۱ نفر ۴۲،۵۰۰ روبل در ماه(بدون اجاره محل اقامت) می باشد.

آیا برای تدریس زبان انگلیسی در کشور روسیه مدرک دانشگاهی نیاز است؟

برای تدریس زبان انگلیسی در کشور روسیه نیازی به تحصیلات و مدرک دانشگاهی در رشته زبان انگلیسی نیست و استخدام مدرسین با مدارک بین المللی زبان انگلیسی از جمله آیلتس و تافل و سابقه کار تدریس نیز امکان پذیراست.

آیا برای تدریس زبان انگلیسی در کشور روسیه مدرک زبان روسی نیاز است؟

خیر. برای تدریس زبان انگلیسی در کشور روسیه نیازی به مدرک زبان روسی نیست، اما برای دریافت اقامت دائم این کشور مدرک دوره های زبان، فرهنگ و قوانین کشور روسیه الزامیست.

آیا با ویزای تدریس زبان انگلیسی می توان برای دریافت اقامت و شهروندی کشور روسیه اقدام کرد؟

بر اساس قوانین تسهیل سازی مهاجرت کشور روسیه مصوب فوریه سال ۲۰۲۰ مدرسان زبان انگلیسی که در این کشور به استخدام رسمی مدارس، دانشگاه ها و مؤسسات دولتی در آمده اند، به شرط داشتن حداقل ۶ ماه سابقه کار می توانند برای دریافت مجوز اقامت دائم و بعد از ۱ سال برای دریافت شهروندی کشور روسیه  اقدام کنند.

آیا ویزای کاری تدریس زبان انگلیسی روسیه قابل تمدید است؟

تجدید و تمدید ویزای ۱ ساله تدریس زبان انگلیسی به شرط ادامه کار در مؤسسه اسپانسر در داخل کشور روسیه نیز امکان پذیر است و نیازی به ترک این کشور و بازگشت دوباره بعد از تمدید ویزا نیست. برای تمدید ویزای کاری تدریس زبان در کشور روسیه باید ۳ الی ۴ ماه قبل از باطل شدن آن اقدام نمود.

پیشنهاد می شود برای اطلاعات بیشتر این مقاله ها را نیز مطالعه نمایید

مهاجرت به کشور روسیه از طریق اشتغال به کار–  دریافت شهروندی کشور روسیه از طریق ازدواج

 :https://www.yasa.co/  : سایت سفارت روسیه در ایران