مراحل دریافت لیسانس انجمن پزشکی کانادا

۱. گذراندن آزمون های ارزیابی MCCQE1 و MCCQE2

مرحله اول امتحانات انجمن پزشکی کانادا یا آزمون MCCQE1  توانایی شما برای فعالیت پزشکی در این کشور را ارزیابی می کندکه نمونه های آزمایشی آن نیز برای تمرین و آمادگی بیشتر دردسترس است. این آزمونهای آزمایشی برای آشنایی بیشتر شما با سؤالات و نحوه برگزاری آنها توسط تیمی از پزشکان و متخصصان با تجربه انجمن پزشکی کانادا طراحی شده اند.

 آزمون MCCQ1 در بیش از ۵۰۰ مرکز در سراسر دنیا به صورت کامپیوتری برگزار می شود و برای شرکت در آن باید از طریق حساب کاربری خود درسامانه  physiciansapply.ca  ثبت نام کنید. برای این منظور باید ابتدا از طریق این سیستم برایآخرین مدرک پزشکی خود درخواست SVR یا تاییدیه کنید. چنانچه هنوز در حال تحصیل بوده و مدرک پایان تحصیلات ندارید، با پر کردن فرم تاییدیه تحصیلی نیز میتوانید برای شرکت در این آزمون درخواست بدهید.

گذراندن آزمون MCCQE 2  علاوه بر پزشکان خارجی برای پزشکان کانادایی نیز الزامیست و پیش نیاز شرکت در آن قبولی درآزمون MCCQE2 و گذراندن دوره های آموزشی عملی طبابت بعد از پایان تحصیلات، با ارائه مدارک معتبر و قابل قبول است. با گذراندن آزمون MCCQ2 و داشتن سایر شرایط مورد نظرانجمن پزشکی کانادا، لیسانس این انجمن به شما اهدا خواهد شد. توجه داشته باشید کهاین آزمونتنها در کشور کانادا برگزار می شود.

2.مرحله دوم کسب مجوز فعالیت پزشکی در کشور کانادا گذراندن دوره حداقل ۱ ساله آموزشی است.

توجه داشته باشید که دریافت لیسانس MCC به تنهایی برای فعالیت پزشکی در کشور کانادا کافی نیست و اگرچه می توانید آزمون1 MCCQE را در خارج از کشور بگذرانید، اما برای شرکت در آزمون MCCQ2 باید حتما در این کشور حضور داشته باشید و علاوه بر این بعد از قبولی در این آزمون ها باید از چند نهاد پزشکی مربوط به استانی که قرار است در آن مشغول به کار شوید نیز تاییدیه و مجوز کار بگیرید.

هزینه ها

تایید مدرک پزشکی: ۲۱۵ دلار کانادا

هزینه ترجمه: ۱۸۱ دلار کانادا

گزارش ECA : ۱۳۷ دلار

  آزمون  MCCEE: ۲۳۶۵ دلار کانادا

آزمون MCCQE1 :۱۵۹۸ دلار کانادا

آزمون MCCQE2 : ۳۳۴۰ دلار کانادا

تجربه کاری

در طول مراحل مختلف ثبت درخواست مجوز کار و اقامت حتما از تجارب کاری و حرفه ای شما نیز پرسش هایی خواهد شد و به احتمال زیاد باید از کارفرمای قبلی خود  معرفی نامه گرفته و به عنوان حسن سابقه کار ارائه کنید. اطلاعاتی چون

  • ساعات کاری
  • مسؤولیت های حرفه ای
  • عنوان یا سمت شغلی
  • مبلغ حقوق دریافتی
  • اطلاعات تماس کارفرما
  • نامه روی سربرگ شرکت

 باید حتما در معرفی نامه شغلی و مدارک مربوط به سابقه کاری قید شوند.

سامانه های متعددی به طور خاص برای پزشکان آموزش دیده طراحی شده اند که برای نمونه دو مورد زیر در اینجا معرفی می شوند:

British Columbia Provincial Nominee Program (BC PNP)

and

Saskatchewan Immigrant Nominee Program (SINP)

جهت کسب  اطلاعات بیشتر، می توانید با مشاورین دفتر مهاجرتی کیان ویزا در هر یک از شعب ما تهران،شیراز،مشهد،ساری،اصفهان،یزد و اهواز تماس حاصل فرمایید و یا فرم ارزیابی رایگان راتکمیل نمایید تا مشاورین ما جهت مشاوره  باشما تماس بگیرند

برای اطلاعات بیشتر  بر روی مقاله  های سیستم  بهداشتی ودرمان کانادا و مشاغل مورد نیاز کانادا و تحصیل در رشته پزشکی و تحصیل در رشته دندان پزشکی  کلیک کنید.

روش های مهاجرت به کانادا

 وزارت امور خارجه :  https://mfa.gov.ir