کیان ویزا

مهاجرت به کشور کانادا( ویژه رانندگان کامیون)

0.0
0.0/5
راننده پایه یک
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت به کشور کانادا( ویژه رانندگان کامیون)

اگرچه عجیب به نظر می رسد ، اما نیاز کشور کانادا به رانندگان کامیون همواره در حال افزایش است ، چرا که جمعیت این کشور پهناور در مقایسه با مساحت آن به عنوان دومین کشور بزرگ جهان نسبتا کم بوده و یکی از راه های حل مشکل نیروی کار در آن پذیرش مهاجر از کشورهای دیگر است.
بدین ترتیب تعداد نیروی کار مهاجری که ظرف ۳ سال آینده از سراسر دنیا به کانادا جذب می شوند، بیش از ۱ میلیون نفر خواهد بود. در ادامه دلایل پردرآمد بودن شغل رانندگی کامیون در کشور کانادا و روش های مهاجرت از این طریق را بررسی می کنیم.

کشورکانادا 

در ۵ سال آینده به۵۰۰ هزار راننده کامیون احتیاج خواهد داشت، بنابراین در صورتی که از روش های صحیح درخواست پذیرش اقدام کنید، شانس شما برای دریافت اقامت و مهاجرت به این کشور بسیار زیاد خواهد بود،وکلای موسسه مهاجرتی کیان ویزا بهترین روش را برای شما انتخاب خواهند کرد.متوسط سن یک راننده کامیون در کشور کانادا ۴۸ سال است، بنابراین اگر از سنین پایین تر این کار را شروع کرده و اقامت این کشور را نیز دریافت کنید، با مسن تر شدن نیروی کار کنونی می توانید سال های بیشتری به این شغل ادامه داده و از طریق آن کسب درآمد کنید.

رانندگی و حمل کالا

در مسافت های بیش از ۲۰۰ مایل یا  حقوق ۵۵ الی ۷۰ هزار دلار در سال و در مقایسه با سایر انواع رانندگی کامیون، پاداش و مزایای بیشتری دارد، که البته این مبلغ بسته به توانایی های شغلی شما بیشتر یا کمتر نیز می شود. برنامه کاری در این شغل نیز نسبتا انعطاف پذیر و به صورت ماهانه یا هفتگی است. علاوه بر این مدت زمان کار کردن یا تعداد مرخصی های ماهانه مورد نظر خود را نیز می توانید با کارفرما  هماهنگ  کنید.

بعلاوه رانندگی خارج از شهر می تواند یک تجربه جالب از تماشای مناظر، حیات وحش، کوهستان های راکی و جنگل های اطراف آن و نیز مناظر شهرهای بزرگ تورنتو، ونکوور، مونتریال و سایر مقاصد را برای شما خلق کند.

مراحل مهاجرت رانندگان پایه یک به کانادا

مراحل مهاجرت به این کشور به عنوان راننده کامیون  نسبتا راحت است. برای شروع باید حتما گواهینامه معتبر ، سوابق کاری مناسب و عدم سوء سابقه کیفری داشته باشید. قبل از درخواست پذیرش نیز باید آزمایشات پزشکی لازم را انجام داده و نمرات قابل قبول در آزمون کتبی قوانین رانندگی کشور کانادا را دریافت کنید.

بعد از فراهم کردن همه مدارک لازم باید به سامانه ʺجذب نیروی کار خارجیʺ کشور کانادا وارد شده و مدارک خود را تحویل دهید. این سامانه مدارک و سوابق کاری شما را در اختیار تمام کارفرماها در سراسر کشور کانادا قرار داده و در صورت دریافت پیشنهاد کاری از کارفرما، برای ثبت درخواست پذیرش از شما دعوت می کند. برای اقدام فوری (۶ ماهه) نیز باید در سامانه ورود فوری یا Express Entry   تشکیل پرونده بدهید.

قبل از شروع به کارموقت یا در حین اشتغال به کار برای کارفرمای کانادایی، باید به صورت آنلاین   درخواست کار مورد علاقه خود را  برای  یک استان خاص در کشور کانادا ارسال کنید. در صورتی که مدارک و سوابق شما مورد تایید باشد، برای ثبت درخواست از طریق سامانه ʺاستخدام استانیʺ از شما  دعوت خواهد شد. برای مثال یکی از شغل های مورد نیاز در این سامانه رانندگی کامیون برای حمل بار در مسافت های طولانی به عنوان بخشی از نیاز استان ساسکچوان است. این مسیر و مراحل کاریابی ویژه کارفرمایان است تا  بتوانند از طریق آن نیروی کار موقت مورد نیاز خود را از میان مهاجرین کشورهای دیگر پیدا کرده و به مهاجران نیز امکان دریافت مجوز کارموقت در کشور کانادا را می دهد. بعد از گذراندن مراحل فوق استان مربوطه شما را برای دریافت مجوز اقامت نامزد خواهد کرد و همین دریافت نامزدی ۶۰۰ امتیاز به رتبه پرونده شما اضافه کرده و شانس دریافت مجوز شما را در سیستم اکپرس انتری بالاتر میبرد.  

 

متوسط سن یک راننده کامیون در کانادا چند سال است  ؟


حدود ۴۸ سال

میانگین حقوق یک راننده کامیون در کانادا به چه میزان است؟ 


رنج حقوق راننده پایه یک در کانادا از 55 الی 70هزار دلار می باشد.

جهت مشاوره برای مشاغل کانادا  می توانید با مشاورین ما در موسسه مهاجرتی کیان ویزا در هر یک یا فرم ارزیابی رایگان را  در سایت تکمیل  نمایید تماس بگیرند .

  https://mfa.gov.ir  : وزارت امور خارجه  ایران

پیشنهاد مطالعه کیان ویزا :

روش های مهاجرت به کانادا

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}