کیان ویزا

مهاجرت جوشکار

0.0
0.0/5
مهاجرت جوشکار
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت جوشکار

کمبود نیروی کار ماهر در اروپا یکی دیگر از نگرانی هایی است که بیش از هر زمان دیگری در اروپا برجسته‌ تر شده است. اغلب شرکت‌ ها در سرتاسر قاره اروپا از ناتوانی فزاینده‌ شان در یافتن کارگر ماهر در بازار کار اروپا ابراز تاسف می‌ کنند. برخی از این شرکت ها با ارائه شرایط کاری بهتر، سعی در جذب کارگران ماهر دارند. اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا در حال بررسی شرایط تسهیل روادید برای کارگران کشورهای ثالث هستند.

در عین حال، بیش از ۳ درصد از کلیه مشاغل موجود در کشورهای اروپایی همچنان خالی هستند. اکنون بیش از هر زمان دیگری از زمان شروع ثبت آماری داده ها در سال ۲۰۰۶، حدود شش میلیون شغل در سراسر اتحادیه اروپا وجود دارد که افراد ماهر از سراسر جهان می توانند برای استخدام در این شغل ها درخواست دهند.‌ به همین ترتیب، نرخ بیکاری اتحادیه اروپا در ژانویه به ۶ درصد کاهش یافته است.

جوشکارها از جمله افرادی ماهر و متخصصی هستند که مهارت آنها همواره در هر جایی از جهان مورد تقاضا است. همانطور که اشاره کردیم کشورهای اروپایی که با کمبود نیروی کار ماهر مواجه هستند، اکنون بهترین مقصد مهاجرتی برای افراد با مهارت کافی به حساب می آیند.

جوشکارها نیز از جمله نیرو کار ماهری هستند که اغلب کشورهای اروپایی به مهارت آنها نیاز دارند.‌ از این رو برای رفع کمبودهای خود برخی از شرایط اخذ ویزای کار خود را به کارگران ماهر تسهیل کرده اند.

برخی از کشورهای اروپایی نظیر لیتوانی، آلمان، فلاند، فرانسه، هلند، دانمارک و پرتغال به کارگران ساختمانی نظیر نجار، جوشکار، برقکار، عایق کار، داربست بند، لوله کش و بسیاری تخصص های دیگر نیاز دارند.

نکته ای که در اینجا باید در نظر بگیرید این است که هر یک از این کشور براساس قوانین مهاجرتی خود، شرایط و الزامات ویژه ای برای اعطای ویزای کار به متقاضیان مهاجرت از سراسر جهان در نظر گرفته اند.

موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا این مقاله را به مهاجرت جوشکار به بهترین کشورهای اروپایی اختصاص داده است. در این مقاله قصد داریم به بهترین کشورها‌ی اروپایی برای مهاجرت جوشکاران بپردازیم و شرایط و نحوه دریافت ویزای کاری هریک از آنها را به طور کامل شرح دهیم. چنانچه شما نیز در جوشکاری مهارت های لازم را دارید، می توانید با مطالعه این مقاله بهترین مقصد مهاجرتی خود را انتخاب کنید.‌

دیگر مقالات مرتبط ما :

مهاجرت برقکار

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت نیروی کار به هلند

ویزای کار هلند

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

مهاجرت نیروی کار به فرانسه

مهاجرت نجار به هلند

مهاجرت نجار به کشورهای اروپایی

مهاجرت نیروی کار به اروپا

مهاجرت جوشکار به هلند

مهاجرت برقکار به آلمان

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت برقکار به هلند

مهاجرت جوشکار به المان

مهاجرت جوشکار
مهاجرت جوشکار

مهاجرت جوشکار به لیتوانی

لیتوانی از جمله کشورهای اروپایی است که برای رفع کمبود نیروی کار ماهر خود، برنامه ای در نظر گرفته است. براساس این برنامه، این کشور افرادی که در حرفه هایی نظیر جوشکاری، نجاری، برقکاری، عایق بندی و داربست بندی مهارت دارند را جذب می کند.‌ در صورتی که یک جوشکار ماهر هستید و از دانش زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردارید می توانید برای دریافت ویزای یک ساله لیتوانی اقدام کنید. لازم به ذکر است که برای دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید، اما باید بتوانید به این زبان صحبت کنید.‌

در صورتی که موفق شوید ویزای کار یک ساله لیتوانی را دریافت نمایید می توانید در کشورهای دیگری نظیر آلمان، فنلاند، فرانسه، هلند و کشورهای اروپایی دیگر نیز کار کنید.

افرادی که دارای تجربه کاری ۲ تا ۳ ساله هستند، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار این کشور دارند. اغلب کشورهای اروپایی برای اعطای ویزای کار کشور خود به افراد ماهر، آنها را ملزم به دریافت یک پیشنهاد کار از طرف کارفرمای مقیم کشور مورد نظر می کنند.

به طور کلی ویزای کار لیتوانی یک ساله است. چنانچه پس از پایان این مدت، بازهم مایل باشید در این کشور زندگی کنید، در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در لیتوانی را داشته باشید می‌ توانید ویزای کار خود را تمدید کنید. پس از ۵ سال کار و زندگی در این کشور، می توانید برای دریافت اقامت دائم  لیتوانی اقدام کنید. چنانچه مایل باشید پاسپورت این کشور را دریافت کنید پس از ۱۰ سال که در این کشور زندگی کردید، می توانید برای دریافت گذرنامه آن اقدام نمایید.

مهاجرت جوشکار به  کشور هلند

هلند نیز یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که با کمبود نیروی کار ماهر مواجه است. بنابراین این کشور نیز برای رفع کمبود خود در این مشاغل، اقدام به جذب کارگران ماهر کرده است. طبق قوانین این کشور افرادی که دارای مهارت های لازم و کافی در شغل های ساختمانی هستند، می توانند از سراسر جهان برای کار به هلند نقل مکان کنند.

هلند برای جذب نیروهای ماهر ویزاهای متفاوتی را به افرادی که تصمیم دارند در این کشور کار و زندگی کنند، ارائه می دهد.‌ هریک از این ویزاها شرایط ویژه ای دارند.‌ چنانچه تصمیم دارید در هلند به عنوان یک نیروی کار ماهر زندگی و کار کنید، باید برای دریافت ویزای کار کارگر ماهر این کشور درخواست دهید. برای دریافت این ویزا، با یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای مقیم هلند دریافت کنید، همچنین به عنوان یک‌ کارگر ماهر، باید حداقل دستمزدی که برای کارگران بالای ۲۳ سال در نظر گرفته شده است را دریافت نمایید. علاوه بر این، کارفرمای شما باید ثابت کند که موقعیت شغلی که به شما پیشنهاد داده است توسط هیچ یک‌ از شهروندان هلندی یا سایر اتباع اتحادیه اروپا اشغال نشده باشد و این پست همچنان خالی باقی مانده است.

برای دریافت ویزای کار این کشور، باید برای اخذ ویزای کار بیش رز ۹۰ روز هلند درخواست دهید. در واقع ویزای کار هلند یک مجوز اقامت است که برای شهروندان خارجی که مایل به ورود و کار در این کشور هستند صادر می شود. ممکن است علاوه بر اجازه اقامت کشور هلند، ناچار شوید مجوز کار این کشور را نیز دریافت کنید.

علاوه براین، هلند یک نوع ویزای کاری دیگر را به متقاضیان ارائه می دهد که به ویزای کار فصلی شهرت دارد. معمولاً ویزای کار فصلی هلند به افرادی اعطا می شود که مایلند در بخش کشاورزی در این کشور فعالیت کنند. ویزای کار فصلی هلند حداکثر به مدت ۲۴ هفته برای متقاضیان صادر می‌ شود.

مهاجرت جوشکار همراه با کیان ویزا
مهاجرت جوشکار همراه با کیان ویزا

مهاجرت جوشکار به فنلاند

فنلاند از جمله کشورهای اتحادیه اروپاست که برای رفع کمبود نیروی کار ماهر خود اقدام به جذب کارگران ماهر از سراسر جهان کرده است. جوشکارها نیز می توانند برای دریافت ویزای کار این کشور اقدام کنند.‌

در صورتی که  در حرفه جوشکاری دارای ۲تا ۳ سال سابقه کار هستید و از دانش زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردارید، می‌ توانید به راحتی برای دریافت ویزای کار این کشور اقدام‌ کنید. اما آگاهی از این نکته لازم‌ است که برای دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید، اما باید بتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید.‌

به طور کلی فنلاند یک فرآیند سریع ۱۴ روزه را برای اعطای ویزای کار به افراد دارای مهارت های فنی و همچنین ورود خانواده های آنها به این کشور راه اندازی کرده است. افرادی که می توانند از این خدمات بهره مند شوند توسط دولت فنلاند به عنوان «متخصصان» و کارآفرینان تازه کار تعریف می شوند.

چنانچه بتوانید ویزای کار این کشور را دریافت کنند می توانید پس از ۹۰ روز اقامت در فنلاند، برای دریافت اجازه اقامت آن اقدام کنید.

مهاجرت جوشکار به کشور آلمان

کشور آلمان یکی از بهترین کشورهای اتحادیه اروپا است که به منظور برطرف کردن نیازهاای خود در این مشاغل، قوانین اخذ ویزای کار خود را برای افراد ماهر بسیار آسان کرده است.

این کشور برای اعطای ویزای کار به این افراد سیستم امتیاز دهی به نام «Chancenkarte» را راه اندازی کرده است که افراد مختلف براساس مهارت ها و دانش خود امتیازهای مختلفی را کسب می کنند و در دسته بندی های ویژه ای قرار می گیرند.‌

آلمان به افرادی که به دنبال کار در این کشور هستند اجازه می دهد قبل از یافتن کار به این کشور سفر کنند. بنابراین چنانچه مایل باشید در این کشور کار کنید می توانید با اخذ ویزا به آلمان سفر کنید و در مدت اقامت موقت خود، به جستجوی کار بپردازید.‌ در حین اقامت موقت خود در این کشور باید بتوانید هزینه های خود را تامین کنید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزا برای‌ یافتن کار در آلمان پیش از مهاجرت، با مشاوران مجرب کیان ویزا تماس بگیرید. برای اینکه بتوانید به عنوان جوشکار در آلمان یک پیشنهاد کار دریافت کنید باید کمتر از ۳۵ سال سن داشته باشند. از دیگر الزامات دریافت ویزای کار این کشور تسلط به زبان انگلیسی است، اما ملزم‌ به ارائه مدرک زبان نیستید. علاوه براین، متقاضیان ترجیحا بهتر است حداقل ۳ سال تجربه کار در رزومه خود داشته باشند.

کیان ویزا
کیان ویزا

مهاجرت جوشکار به کشور فرانسه

در فهرست بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت کاری فرانسه نیز قرار دارد. این کشور که یکی از قدرتمندترین کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می شود دارای بازار کار بسیار خوبی برای کارگران ماهر ساختمانی است. فرانسه برای اعطای ویزای کار به نیروهای کار ماهر قوانین و برنامه های منحصر به فرد خود را دارد که با برنامه‌ های اخذ ویزای کشورهای دیگر اروپایی کمی متفاوت تر است.

فرانسه به افراد ماهری که در شغل های ساختمانی مهارت دارند ویزای ویژه ای اعطا می کند که گذرنامه استعداد نام دارد. گذرنامه استعداد به نام «کارت آبی اتحادیه اروپا» نیز شناخته می شود.

برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا باید بتوانید یک پیشنهاد کاری به عنوان جوشکار در فرانسه  پیدا کنید و از یک قرارداد کاری با اعتبار حداقل ۱۲ ماه برخوردار باشید. همچنین باید حداقل حقوق معادل ۱.۵ برابر میانگین حقوق ناخالص تثبیت شده سالانه این کشور که از ۱ ژانویه ۲۰۱۷ معادل ۵۳,۸۳۶,۵۰  یورو در سال در نظر گرفته شده است را دریافت کنید.

یکی دیگر از الزامات دریافت این ویزا، این است که باید از مدرک تحصیلی پس از حداقل سه سال تحصیلات عالی برخوردار باشید و یا در صورت نداشتن مدرک تحصیلات عالی، باید مدارک فنی خود را با ارائه شواهدی مبنی بر پنج سال تجربه کاری در سطحی معادل با مدرک تحصیلی، به اداره سفارت این کشور ارائه دهید.

در صورتی که موفق شوید گذرنامه استعداد فرانسه را دریافت نمایید می توانید حداکثر به مدت ۴ سال در فرانسه زندگی و‌ کار کنید و در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشید، می توانید این ویزا را تمدید نمایید.‌

مهاجرت جوشکار به کشور دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای اروپایی است که به  کارگران ماهر در بخش های ساخت و ساز و صنایع نیاز دارد. بنابراین شما نیز به عنوان جوشکار یکی از همین نیروهای کار ماهری محسوب می شوید که می‌ توانید از طریق دریافت ویزای کار وارد این کشور شوید و پس از تمدید ویزای کار خود و چند سال زندگی در این کشور، برای اخذ اقامت دائم آن اقدام‌ کنید.‌

دانمارک نیز مانند سایر کشورهای اروپایی برای اعطای ویزای کار خود به متقاضیان سراسر جهان شرایط ویژه ای را در نظر گرفته است.

این کشور برای این منظور دو فهرست تهیه کرده  که فهرست اول شامل اعطای ویزای کار به  متخصصانی است که دارای تحصیلات عالی هستند و فهرست دوم شامل مشاغل فنی و نیروی کار ماهری می‌ باشد که این کشور به مهارت های آنها نیاز دارد. این دو فهرست معمولا از اول ماه جولای معرفی می شوند و تا ۳۱ دسامبر سال جاری قابل اجرا خواهند بود.

چنانچه بتوانید در یکی از مشاغل موجود در این دو لیست یک پیشنهاد کاری دریافت کنید، می توانید برای اقامت دانمارک و دریافت اجازه کار این کشور درخواست دهید.

به عنوان جوشکار یا هر یک از نیروهای کار ماهر می توانید تا ۴ سال در این کشور بمانید و کار کنید، اما  در صورتی که قراردادی کمتر از چهار سال داشته باشید، مجوز اقامت شما تا زمانی که مدت کارتان ادامه داشته باشد دارای اعتبار خواهد بود.

در صورتی که از خارج از بلژیک اقامت داشته باشید و برای شغلی که در فهرست های مذکور موجود است درخواست دهید، یک اجازه اقامت با اعتبار یک ماه قبل از شروع کار به شما اعطا می شود تا بتوانید در این کشور مستقر شوید، مشروط بر اینکه ثابت کنید می توانید در آن دوره هزینه های زندگی خود را در این کشور تامین کنید.

بر اساس آمار دانمارک، در حال حاضر ۷۱۴۰۰ شغل خالی در بخش خصوصی در دانمارک وجود دارد که بیشترین تعداد این فرصت‌ های شغلی در شهر کپنهاگ پایتخت این کشور است.

مهاجرت جوشکار به کشور پرتغال

پرتغال نیز یک مقصد بسیار خوب برای جوشکاران محسوب می‌ شود. این کشور به تازگی ویزای کار کوتاه مدتی را برای کارگرانی که قصد دارند تنها یک فصل در این کشور اقامت کنند راه اندازی کرده است. براساس قوانین مرتبط با ویزای کار پرتغال، افرادی که از خارج از اتحادیه اروپا  برای اخذ ویزای این کشور اقدام می کنند می‌ توانند برای دریافت مجوز اقامت و کار در این کشور به مدت حداکثر ۹ ماه درخواست خود را تسلیم این کشور کنند.‌ همچنین افراد متقاضی کار در این کشور اجازه دارند در بیش از یک شرکت کار کنند. البته این قانون برای افرادی لازم اجراست که به دنبال فرصت کاری فصلی هستند.

متقاضیان می توانند برای دریافت ویزای طولانی مدت پرتغال نیز درخواست دهند که این امر کاملا به کشور مبدا آنها بستگی دارد. بدیهی است که بررسی درخواست ها، قبل از نهایی شدن آنها چندین ماه طول می کشند، اما پس از دریافت مجوز کار پرتغال، اجازه دارید یک تا دو سال در این کشور زندگی و‌ کار کنید. لازم به ذکر است که در صورت رعایت قوانین این کشور و عدم نقض قوانین تا هنگامی که شرایط و الزامات کار در این کشور را داشته باشید می توانید مجوز کار خود را تمدید کنید.

افرادی که به مدت پنج سال در پرتغال زندگی و کار کرده اند می توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند و پس از آن دیگر نیازی به درخواست یا تمدید ویزای کار ندارند.

مهاجرت جوشکار به کشور ایرلند

به عنوان نیروی کار ماهری که در جوشکاری مهارت های لازم را دارید و مایلید به خارج از کشور مهاجرت کنید، ایرلند نیز به عنوان یک کشور اروپایی یک مقصد خوب برای شما خواهد بود.‌ این کشور نیز برای جذب کارگران ماهر از سراسر جهان شرایط اعطای این ویزا را تا حدود بسیار زیادی آسانتر کرده است، بنابراین اخذ ویزای کار این کشور در مقایسه با دیگر

کشورهای اروپایی نسبتا آسان تر است. ایرلند گزینه های مختلفی از ویزای کوتاه مدت تا ویزای بلند مدت را به متقاضیان کار و زندگی در این کشور ارائه می دهد.

در صورتی که به عنوان جوشکار تصمیم دارید ویزای کار ایرلند را دریافت کنید باید قبل از اینکه برای دریافت ویزای کار خود از این کشور اقدام‌ کنید یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای ایرلندی دریافت نمایید. ایرلند کشوری است که به طور فعال به دنبال کارگران ماهر مهاجر برای پر کردن مشاغل خالی در بخش هایی است که با کمبودهای قابل توجهی در آنها  روبروست. بنابراین در صورتی که شرایط دریافت ویزای کار این کشور را داشته باشید می توانید یک پیشنهاد کاری خوب در ایرلند دریافت کنید.

به طور کلی، ایرلند دو ویزای کار اصلی را برای مهاجران در نظر گرفته است، مجوز استخدام مهارت های ضروری که ویژه کارگران بسیار ماهر می‌ باشد‌. ویزای کار دیگر این کشور مجوز اشتغال عمومی است. ویزای مهارت های ضروری، مشاغلی را پوشش می دهد که برای رشد اقتصاد ایرلند نقش حیاتی دارند، در حالی که ویزای اشتغال عمومی، کلیه انواع مشاغل را دربرمی گیرد. چنانچه موفق شوید ویزای کار این کشور را دریافت کنید و قوانین این کشور را رعایت نمایید می توانید ویزای کار این کشور را قبل از تاریخ انقضای آن تمدید کنید و پس از چند سال زندگی در این کشور برای اخذ اقامت دائم  ایرلند اقدام نمایید. 

سخن پایانی

کشورهای اروپایی بهترین مقصد برای مهاجرت افرادی هستند که در حرفه های فنی خود مهارت های لازم و کافی دارند.‌ در این مقاله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت جوشکاران را معرفی کردیم. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با مشاوران و کارشناسان ما در کیان ویزا تماس بگیرید.

چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشورها یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}