کیان ویزا

مهاجرت جوشکاران به اروپا

0.0
0.0/5
مهاجرت جوشکاران به اروپا
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت جوشکاران به اروپا

به طور کلی عوامل مختلفی در کمبود نیروی کار در کشورهای اروپایی دخیل است. از مهمترین این موارد می توان به جمعیت این کشورها اشاره کرد که اغلب سالخورده هستند و توانایی کارهای سخت و دشوار را ندارند، بنابراین سیاست اغلب کشورهای اروپایی در قبال برطرف کردن نیروی کار حرفه ای و افراد متخصص در رشته های مختلف فنی، جذب کارگران و متخصصان رشته های فنی از کشورهای مختلف از سراسر جهان است.

خوشبختانه اغلب کشورهای اروپایی به دلیل کمبود نیروی کاری که در کشور خود با آن مواجهه هستند، شرایط مهاجرت کارگران ماهر برای کار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا را آسان تر کرده اند. یکی از بهترین و پرطرفدارترین کشورهای اروپایی در میان ایرانیان، کشور آلمان می باشد که شرایط مهاجرت کارگران را آسان تر کرده است، این کشور که یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان محسوب می‌‌ شود به تازگی  شیوه جدید مهاجرتی را معرفی کرده است که به کارگران اجازه می دهد به راحتی به این کشور مهاجرت کنند.

علاوه بر این، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شرایط بهتری را برای مهاجرانی که به دنبال یک زندگی بهتر و ایده آل هستند، فراهم می کند. اغلب این کشورها دستورالعمل هایی برای ایجاد  تعادل بین کار و زندگی در برنامه مهاجرتی خود گنجانده اند. این دستورالعمل ها، شامل مزایایی نظیر برخورداری از مرخصی والدین، شغل و حق درخواست ترتیبات کاری انعطاف‌ پذیر می باشند. لازم به ذکر است که این دستورالعمل ها  برای کلیه کارگرانی که در اتحادیه اروپا فعالیت دارند، اعمال می شود.

برخی از کشورهای اروپایی نظیر لیتوانی، آلمان، فنلاند، فرانسه و هلند، به کارگران ساختمانی نظیر جوشکار، نجار، برقکار، عایق کار، داربست بند، لوله کش و بسیاری فرصت های شغلی دیگر نیاز دارند.

موسسه حقوقی و‌ مهاجرتی کیان ویزا این مقاله را به مهاجرت جوشکارها به اتحادیه اروپا و سایر کشورهای اروپایی اختصاص داده است، چنانچه قصد دارید به عنوان یک جوشکار به یکی از کشورهای اروپایی سفر کنید، و به اطلاعات کاملی در این زمینه نیاز دارید، توصیه می‌ کنم این مقاله را از دست ندهید.

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مقالات مرتبط :

مهاجرت نجار به کشورهای اروپایی

مهاجرت نیروی کار به اروپا

مهاجرت برقکار

مهاجرت جوشکار به هلند

مهاجرت برقکار به آلمان

ویزای کار اروپا

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت نیروی کار به هلند

مهاجرت برقکار به هلند

ویزای کار هلند

مهاجرت نجار به هلند

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

مهاجرت جوشکار

مهاجرت جوشکار به المان

مهاجرت جوشکاران به اروپا
مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت نیروی کار به لیتوانی

یکی از بهترین کشور‌های اروپایی که در سال های اخیر رشد اقتصادی چشمگیری را تجربه کرده کشور لیتوانی است. این کشور در حال حاضر یکی از پر رونق ترین بازارهای کار در جهان را به خود اختصاص داده است. توسعه شهرها و ساخت و ساز بناهای متعدد در لیتوانی باعث شده که این کشور با کمبود نیروهای فنی مانند جوشکار، نجار، برقکار، عایق کار، داربست بند و دیگر کارگران ساختمانی روبرو شود. از این رو دولت لیتوانی برای استخدام و به کارگیری  نیروهای کار ماهر در این حوزه ها اقدام نموده است. افرادی که بتوانند اجازه کار یک‌ ساله این کشور را دریافت کنند، می توانند در کشورهای دیگری نظیر، آلمان، فنلاند، فرانسه، هلند و کشورهای اروپایی دیگر نیز کار کنند.

یکی از سریع ترین و راحت ترین راه دریافت ویزای کار لیتوانی، یافتن یک پیشنهاد کاری در حرفه های نامبرده است، علاوه براین چنانچه از دانش زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردار باشید، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی خواهید داشت.

لازم به ذکر است که کارگران ماهر برای دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی ملزم‌ به ارائه هیچ گونه مدرک زبان انگلیسی نیستند، با این حال باید از دانش زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشند.  متقاضیانی که از سوابق کاری بسیار خوبی برخوردارند، راحت تر می توانند جذب بازار کار این کشور شوند.

معمولا ویزای کار لیتوانی یک ساله است.اما در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشید می‌ توانید ویزای کار خود را تمدید کنید. پس از ۵ سال کار و زندگی در این کشور، متقاضی می تواند برای دریافت اقامت دائم  لیتوانی اقدام کند. چنانچه مایل باشید پاسپورت این کشور را دریافت کنید پس از ۱۰ سال که در این کشور زندگی کردید، می توانید برای دریافت گذرنامه این کشور اقدام نمایید.

مهاجرت نیروی کار به آلمان

همانطور که در ابتدای مقاله نیز بیان کردیم  اغلب کشورهای اروپایی با کمبود کارگر ماهر مواجه هستند، بنابراین این کشورها برای پاسخ به کمبودهای خود در برخی مشاغل، شرایط اعطای ویزای کار به کارگران ماهر غیر اروپایی را تسهیل کرده اند. آلمان نیز از جمله پرطرفدارترین و محبوب ترین کشورهای اروپایی است که شرایط استخدام کارگران ماهر غیر اروپایی را بسیار آسان کرده است.

این کشور با استفاده از یک سیستم امتیازی موسوم به «Chancenkarte» به افرادی که به دنبال کار در آلمان هستند اجازه می دهد قبل از یافتن کار به این کشور سفر کنند. بنابراین می توانید با سفر به این کشور حرفه مناسب خود را پیدا کنید و برای اخذ ویزای این کشور اقدام نمایید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزا برای‌ یافتن کار در آلمان پیش از مهاجرت، با مشاوران مجرب کیان ویزا تماس بگیرید.

متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق اخذ ویزای کار این کشور باید شرایط و الزامات واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای کار این کشور را رعایت کنند.

متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور باید کمتر از ۳۵ سال سن داشته باشند، از دیگر شرایط دریافت ویزای کار آلمان برخورداری از مهارت های زبان انگلیسی کافی برای زندگی و کار در این کشور است. با این حال متقاضی ملزم به ارائه مدرک زبان نیست. علاوه براین، متقاضیان ترجیحا بهتر است حداقل ۳ سال تجربه حرفه ای در رزومه خود داشته باشند.

آنها همچنین باید ثابت کنند که می توانند قبل از یافتن شغل مورد نظر خود در آلمان، هزینه های زندگی خود را برای مدت زمانی که در این کشور اقامت دارند، پرداخت‌ نمایند.

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت جوشکاران به اروپا در کیان ویزا
مهاجرت جوشکاران به اروپا در کیان ویزا

مهاجرت نیروی کار به کشور فنلاند

یکی از محبوب ترین کشورهای اروپایی که به نیروی کار ماهر نیاز دارد کشور فنلاند است. این کشور نیز در فهرست بهترین کشورهای اروپایی قرار دارد که با کمبود نیروی کار ماهر به ویژه رشته هایی نظیر جوشکاری، نجاری، برقکاری، عایق کاری و داربست بندی روبرو شده است. اکنون بهترین فرصت برای افرادی است که در هر یک از این رشته های فنی مهارت دارند. 

این کشور یک فرآیند سریع ۱۴ روزه را برای ورود کارگران بسیار ماهر و همچنین خانواده های آنها به فنلاند راه اندازی کرده است. افرادی که می توانند از این خدمات بهره مند شوند توسط دولت فنلاند به عنوان «متخصصان» و کارآفرینان تازه کار تعریف می شوند.

افراد غیر اتحادیه اروپا که موفق شوند ویزای کار این کشور را دریافت کنند می توانند پس از ۹۰ روز اقامت در این کشور برای دریافت اجازه اقامت فنلاند اقدام کنند.

مهاجرت نیروی کار به فرانسه

فرانسه یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپا و جهان محسوب می شود، این کشور دارای اقتصادی پویا و در حال رشد است. کارگران در فرانسه از یک زندگی ایده آل برخوردار خواهند شد. این کشور در سال‌ های اخیر اقدام به جذب نیروهای کار ماهر و افراد متخصص در مشاغل ساختمانی نموده است. بنابراین به عنوان جوشکار یا هریک از کارگران ماهر در مشاغل دیگر می توانید جذب بازار کار این کشور شوید.

افرادی که تصمیم دارند به عنوان کارگر ماهر به فرانسه سفر کنند باید مجوز اقامت این کشور که تحت عنوان «پاسپورت استعداد» شناخته می شود را دریافت کنند. پاسپورت استعداد به نام «کارت آبی اتحادیه اروپا» نیز شهرت دارد.

برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا، متقاضی باید دارای قرارداد کاری با اعتبار حداقل ۱۲ ماه باشد و حداقل ۱.۵ برابر میانگین حقوق ناخالص تثبیت شده سالانه این کشور که از ۱ ژانویه ۲۰۱۷ معادل ۵۳,۸۳۶,۵۰  یورو در سال در نظر گرفته شده است را دریافت کند.

متقاضی همچنین باید از مدرک تحصیلی پس از حداقل سه سال تحصیلات عالی برخوردار باشد و یا در صورت نداشتن مدرک تحصیلات عالی،  می‌ تواند مدارک خود را با ارائه شواهدی مبنی بر پنج سال تجربه کاری در سطحی معادل با مدرک تحصیلی، مهارت خود را به اثبات برساند.

دارندگان گذرنامه استعداد می توانند حداکثر به مدت ۴ سال در فرانسه زندگی و‌ کار کنند و در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشند، می توانند این ویزا را تمدید نمایند.‌

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

مهاجرت نیروی کار به هلند

هلند یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که در سال های اخیر اقدام به جذب نیروهای کار ماهر کرده است. اغلب شهروندان این کشور از سطح رفاه بسیار خوبی برخوردارند. زندگی در این کشور اروپایی مزایای بسیاری برای شما در پی خواهد داشت. افرادی که در حرفه هایی ساختمانی مانند جوشکاری مهارت دارند می توانند از طریق دریافت ویزای کار این کشور به راحتی به هلند مهاجرت کنند.

در صورتی که به عنوان جوشکار یا هریک از استادکاران در مشاغل ساختمانی مهارت خاصی دارید و تصمیم دارید از طریق دریافت ویزای کار به این کشور مهاجرت کنید باید برای دریافت ویزای کار بیش از ۹۰ روز در هلند اقدام نمایید.

ویزای کار هلند یک مجوز اقامت است که برای شهروندان خارجی که مایل به ورود و کار در این کشور هستند صادر می شود.  در بسیاری از موارد، متقاضی علاوه بر اجازه اقامت کشور هلند، باید مجوز کار این کشور را نیز دریافت کند. بدیهی است که شهروندان برخی از کشورها برای  ورود و اقامت در هلند به ویزا یا اجازه اقامت نیاز ندارند که این امر به کشور مبدا متقاضیان بستگی دارد، اما ایران نیز از جمله کشورهایی است که شهروندان آن باید برای دریافت ویزای کار هلند، به این کشور درخواست دهند.

به طور کلی هلند دارای ویزای های کاری مختلفی است. هریک از ویزاهای کاری هلند دارای شرایط منحصر به خود است. چنانچه تصمیم دارید در هلند به عنوان یک کارگر مهاجر زندگی و کار کنید، باید ویزای کار کارگر ماهر این کشور را دریافت کنید. برای دریافت این ویزا، باید یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای مقیم هلند دریافت کنید و به عنوان یک‌ کارگر، باید حداقل دستمزدی که ویژه کارگران بالای ۲۳ سال در نظر گرفته شده است را دریافت نمایید. کارفرمای شما باید ثابت کند که این موقعیت توسط یک شهروند هلندی یا سایر اتباع اتحادیه اروپا اشغال نشده باشد.

هلند یک نوع ویزای کاری دیگر را به متقاضیان ارائه می دهد که به ویزای کار فصلی شهرت دارد. معمولاً ویزای کار فصلی هلند به افرادی اعطا می شود که مایلند در بخش کشاورزی در این کشور فعالیت کنند. ویزای کار فصلی هلند حداکثر برای ۲۴ هفته برای متقاضیان صادر می‌ شود.

سخن پایانی

کشورهای اتحادیه اروپا بهترین مقصد برای مهاجرت افرادی هستند که در حرفه های فنی خود مهارت های لازم و کافی دارند.‌ در این مقاله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت جوشکاران را معرفی کردیم. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با مشاوران و کارشناسان ما در کیان ویزا تماس بگیرید.

علاوه بر موارد ذکر شده، سایر کشورهای اتحادیه اروپا از جمله اسپانیا و ایتالیا نیز اخیراً اعلام کرده اند که در حال کار بر روی باز کردن فرصت های بیشتری برای کارگران غیر اتحادیه اروپا هستند و به زودی فهرستی از مشاغل خالی را منتشر خواهند کرد که برای پر کردن آنها به جذب کارگران مهاجر نیاز دارند.

چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشورها یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}