کیان ویزا

مهاجرت جوشکار به المان

0.0
0.0/5
مهاجرت جوشکار به المان
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت جوشکار به آلمان

آلمان که یکی از بهترین کشورهای اروپایی محسوب می شود با کمبود نیروهای کار ماهر مواجه شده است و برای رفع کمبود خود در این مشاغل، اقدام به جذب افراد ماهر در بسیاری از مشاغل مرتبط با حرفه های ساختمانی می کند.  بنابراین اکنون مهاجرت و یافتن شغل در آلمان برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا که دارای مهارت های فنی و حرفه ای نظیر برقکاری، جوشکاری، نجاری، عایق کاری، داربست بندی و سایر مشاغل حرفه‌ ای دیگر هستند، بسیار آسان تر شده است.

آلمان برای سرعت بخشیدن به جذب نیروهای ماهر از سراسر کشورهای جهان قوانین مهاجرتی و اخذ ویزای کار خود را برای کارگران ماهر بسیار راحت تر کرده است. این کشور اخیرا یک برنامه جدید برای جذب  نیروهای کار ماهر راه اندازی کرده است که به نام «کارت فرصت» شناخته می شود. این برنامه به افراد ماهر امکان می دهد تا بهره گیری از آن بتوانند سریع تر و راحت تر جذب بازار کار این کشور شوند. چنانچه به عنوان یک نیروی کار ماهر قصد دارید در این کشور کار کنید می توانید با استفاده از این برنامه راحت تر به جستجوی شغل در آلمان بپردازید، به ویژه در صورتی که در حرفه هایی فعالیت داشته باشید که کشور آلمان با کمبود نیروی کارگر ماهر در آنها مواجه است.

موسسه حقوقی و‌ مهاجرتی کیان ویزا، این مقاله را به مهاجرت جوشکار به آلمان اختصاص داده است که در آن شرایط و نحوه درخواست ویزای کار این کشور را شرح خواهد داد.

دیگر مقالات مرتبط ما :

مهاجرت برقکار

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت نیروی کار به فرانسه

مهاجرت نجار به کشورهای اروپایی

مهاجرت نیروی کار به اروپا

مهاجرت نجار به هلند

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

مهاجرت جوشکار به هلند

مهاجرت برقکار به هلند

مهاجرت برقکار به آلمان

مهاجرت نیروی کار به هلند

ویزای کار هلند

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت جوشکار به المان
مهاجرت جوشکار به المان

مزایای کار به عنوان جوشکار در آلمان

بر اساس قانون جدید مهاجرت آلمان، نیروهای کار ماهر خارج از آلمان که از مهارت  کافی در حرفه خود برخوردارند، هنگام تلاش برای یافتن شغل در این کشور با محدودیت های کمتری مواجه خواهند شد. هر شهروند غیر اتحادیه اروپا در صورتی که دارای مدرک دوره آموزشی حرفه ای یا مدرک تحصیلی مرتبط با حرفه مورد تقاضا باشد، همچنین بتواند یک پیشنهاد کار یا قرارداد کاری دریافت کند، اکنون می تواند از طریق دریافت ویزای کار این کشور، در آلمان مشغول به کار شود. این بدان معناست که شرکت‌ های آلمانی در هر بخش اکنون می‌ توانند نیروی ماهر خارجی را جذب کنند، برخلاف گذشته که این شرکت ها تنها در بخش‌ های خاص مجاز به جذب نیروی کار خارجی بودند.

علاوه بر این، جویندگان کار برای یافتن شغل در آلمان می توانند با اخذ ویزا برای یک دوره شش ماهه در آلمان اقامت داشته باشند. با این حال، داشتن آموزش حرفه ای یکی الزامات برای دریافت ویزای کار این کشور است.

همانطور که در ابتدا نیز گفتیم اغلب کشورهای اروپایی با کمبود کارگر ماهر مواجه هستند، بنابراین این کشورها برای پاسخ به کمبودهای خود در برخی مشاغل، شرایط اعطای ویزای کار به کارگران ماهر غیر اروپایی را تسهیل کرده اند. یکی از این کشورهای اروپایی که شرایط مهاجرت کارگران را آسان تر کرده، کشور آلمان است.

مهاجرت جوشکار به المان

انواع ویزای طولانی مدت برای کار در آلمان

معمولاً به عنوان جوشکار می توانید برای دریافت ویزای اقامت طولانی مدت آلمان با هدف کار در این کشور برای موارد زیر درخواست دهید:

 • استخدام – در صورتی که قبلاً یک پیشنهاد شغلی در آلمان دریافت کرده باشید.
 • خوداشتغالی – در صورتی که مایلید  یک کسب و کار در آلمان راه اندازی کنید یا به عنوان کار آزاد کار کنید. به عنوان مثال به‌ عنوان جوشکار می توانید شرکت فنی خود را راه اندازی کنید.
 • کار به عنوان فری لنسر، این ویزا  ویژه افرادی است که مایلند به طور مستقل در این کشور فعالیت داشته باشند.
 • جویای کار – در صورتی که تصمیم دارید از طریق اقامت کوتاه مدت به جستجوی کار در آلمان بپردازید.
 • ویزای تعطیلات کاری – این ویزا  ویژه افراد جوانی است که کشور آنها قرارداد ویزای تعطیلات کاری با آلمان امضا کرده اند. (این ویزا شامل ایران نمی باشد)
موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای کار آلمان

به طور کلی کلیه اتباع خارجی در صورت داشتن شرایط کار در آلمان می توانند برای اخذ ویزای کار این کشور درخواست دهند. برای اخذ ویزای کار آلمان باید ابتدا بررسی کنید که آیا حرفه شما در فهرست مشاغل کمبود نیروی کار ماهر این کشور قرار داشته باشد.‌

نحوه درخواست اخذ ویزای کار آلمان

به طور کلی روند درخواست گام به گام برای دریافت ویزای کار آلمان به شرح زیر است:

 • دریافت پیشنهاد شغلی در آلمان
 • آگاهی از اینکه کجا باید درخواست ویزای خود را ارسال کنید
 • تهیه کلیه مدارک مورد نیاز براساس دستورالعمل و‌ قوانین این کشور
 • دریافت وقت مصاحبه برای دریافت ویزای کار
 • پرداخت هزینه ویزای کار آلمان
 • شرکت در مصاحبه سفارت آلمان

پس از انجام کلیه این کارها، اکنون باید منتظر پاسخ در مورد درخواست ویزای خود باشید.

برای اینکه به سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور محل اقامت خود ثابت کنید که شرایط دریافت ویزای کار این کشور را دارید، باید مدرکی برای اثبات آن ارائه دهید. این مدارک بخش مهمی از درخواست شما برای دریافت ویزای کار آلمان به همراه مصاحبه هستند.

مهاجرت جوشکار به المان

درآمد جوشکار در کشور آلمان

به طور کلی یک برقکار ماهر که در آلمان کار می کند معمولاً حدود ۹۸۰ یورو در ماه درآمد دارد. اغلب دستمزدهای یک‌ برقکار از ۴۵۰ یورو (کمترین) تا ۱۵۶۰ یورو (بالاترین) متغیر است.

این میانگین حقوق که به جوشکار تعلق دارد به طور ماهیانه هزینه های مسکن، حمل و نقل و سایر مزایای این افراد را در برمی گیرد.‌ لازم به ذکر است که حقوق جوشکاران بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی افراد بسیار متفاوت است.

حقوق متوسط یک‌ جوشکار در آلمان حدود ۱۰۶۰ یورو در ماه است، به این معنی که نیمی (۵۰ درصد) از افرادی که به عنوان جوشکار در این کشور فعالیت دارند کمتر از ۱۰۶۰ یورو در ماه درآمد دارند، و این در حالی است که نیمی دیگر بیش از ۱۰۶۰ یورو در آلمان درآمد کسب می کنند.

مهاجرت جوشکار به المان کیان ویزا
مهاجرت جوشکار به المان کیان ویزا

سخن پایانی

همانطور که در ابتدا شرح دادیم آلمان یکی از بهترین کشورهای اتحادیه اروپا برای مهاجرت نیروهای کار ماهر از جمله جوشکاران است.‌ در این مقاله شرایطو‌نحوه اخذ ویزای کار آلمان  را شرح دادیم.‌ چنانچه به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با مشاوران و کارشناسان ما در کیان ویزا تماس بگیرید.

چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشور یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}