کیان ویزا

مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان

0.0
0.0/5

روش های مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان

مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان

          فعالیت به عنوان دندانپزشک در کشور انگلستان، هدفی است که بسیاری از دندانپزشکان در سراسر جهان، خواهان دستیابی به آن هستند.

          به طور کلی این دندانپزشکان به دو‌گروه تقسیم می‌شوند، گروه اول آن دسته از دندانپزشکانی هستند که هرگز به کشور انگلستان سفر نکرده‌اند یا در صورت سفر به این کشور فعالیتی به عنوان دندانپزشک در این کشور انجام نداده‌اند و صرفا به منظور دیدار خانواده یا دوستان خود به این کشور سفر کرده‌اند.

          گروه دوم، دندانپزشکانی هستند که واجد شرایط تحصیل در کشور انگلستان هستند و برای ادامه تحصیل به این کشور سفر می‌کنند.‌

          صرف نظر از اینکه به کدام یک از این دو گروه تعلق داشته باشید، برای مهاجرت و اخذ ویزای کار  به عنوان دندانپزشک، لازم است که ابتدا، از اداره مهاجرت این کشور درخواست ویزای کار کنید، سپس، پس از ثبت نام در GDC در امتحانات ویژه‌ای که برای معادل سازی گواهینامه پزشکی لازم است، شرکت نموده و با کسب نمره قبولی و پذیرفته شدن در این آزمون ها بتوانید در یکی از بیمارستان‌های دولتی یا مطب های خصوصی به درمان بیماران خود مشغول شوید.

          کمبود دندانپزشک، پزشک و متخصص در سراسر بریتانیا نه تنها بر NHS تاثیر گذاشته بلکه بخش خصوصی را نیز تحت‌تاثیر قرار داده است.‌ از این رو، این کمبود، ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی این کشور را بر آن داشته که  به استخدام افراد متخصص از سراسر جهان مبادرت ورزند.‌ 

          دندانپزشکانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند لازم است که از فرآیند مهاجرت به انگلستان و مراحل آن آگاهی کامل داشته باشند. موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا، سعی دارد در این مقاله مراحل این فرآیند را برای شما دندانپزشکان محترم به طور مفصل شرح دهد.

اما قبل از شرح این موارد، به برخی از  مزایای مهاجرت افراد به عنوان دندانپزشک به انگلستان می‌پردازیم:

مزایای مهاجرت و‌ کار به عنوان دندانپزشک در انگلستان

          انگلستان به لحاظ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شوند. اشتغال در این کشور، برای بسیاری افراد از سراسر جهان مزیت‌هایی به همراه دارد.‌

          یکی از هزاران مشاغلی که در این کشور با موفقیت چشمگیری همراه بوده است، پزشکی و دندانپزشکی است.

دندانپزشکان و پزشکان در این کشور از رفاه بسیارخوبی برخوردارند. از آنجا که این کشور با کمبود دندانپزشک و پزشک روبرو است، دولت بریتانیا برای جذب افراد متخصص در این حوزه‌ها، سعی کرده است با اختصاص تسهیلات ویژه‌ای به متخصصان پزشکی و دندانپزشکی، آنها را تشویق به مهاجرت به این کشور نماید.

برای اطلاع بیشتر پیشنهاد می شود دیگر مقالات کیان ویزا را بخوانید :

مهاجرت کادردرمان

مهاجرت کادر درمان به امریکا

مهاجرت پزشک به انگلستان

ویزای کادر درمان به انگلستان

گرین کارت امریکا

مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان
مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان

در ادامه به برخی از این تسهیلات می‌پردازیم.

          همانطور که اشاره کردیم، کار به عنوان دندانپزشک و پزشک در بریتانیا دارای مزایای بسیاری است از جمله این مزایا این است که دندانپزشکان و پزشکان در این کشور از درآمد بسیار بالایی برخوردارند. اغلب دندانپزشکان و پزشکانی که در بیمارستان‌های  این کشور مشغول به کار هستند، دستمزد منصفانه و بسیار خوبی دریافت می‌کنند. همچنین دندانپزشکانی که در بخش خصوصی این کشور فعالیت دارند از درآمد بسیار معقول و مناسبی برخوردارند.

          از دیگر مزایای کار به عنوان دندانپزشک در بریتانیا این است، جهت رفاه متخصصان دندانپزشکی، دولت این کشور، مسکن‌های رایگان در اختیار این متخصصان قرار می‌دهد که این امر، هزینه‌های این افراد را بسیار کاهش میدهد.

          در صورتی که بخواهیم در مورد مزایای دیگر کار در این کشور صحبت کنیم، لازم است به این نکته اشاره کنیم که دندانپزشکانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند می‌توانند برای همسر و فرزندان کمتر از ۱۸ سال خود تقاضای ویزای همراه کنند. همسر و فرزندان این متخصصان می‌توانند پس از ورود به این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند. لازم به یادآوری است که فرزندان دندانپزشکان و پزشکان می‌توانند به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند. دندانپزشکان و پزشکان می‌توانند از دولت بریتانیا برای همسر خود درخواست ویزای کار نمایند. 

          علاوه بر اینها، مدرک دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی این کشور دارای اعتبار جهانی است.

          دندانپزشکانی که موفق به اخذ مجوز کار در این کشور می‌شوند، می‌توانند پس از مدتی برای اقامت دائم خود در بریتانیا اقدام نمایند.

          بریتانیا از جمله کشورهایی است که از رفاه اجتماعی بسیار خوبی برخوردار است که این امر نیز خود یکی دیگر از مزیت‌های کار و زندگی در این کشور قدرتمند است.

          بریتانیا همچنین از ثبات مالی و اقتصادی بسیار خوبی برخوردار است، بنابراین شهروندان این کشور از یک زندگی ایده‌آل و راحت برخوردار خواهند شد.

شرایط مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به انگلستان

          پزشکانی و دندانپزشکانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و قصد مهاجرت به این کشور را دارند، لازم است که از دو نکته مهم و اساسی آگاه باشند.

          اولین گامی که این پزشکان و همچنین دندانپزشکان باید بردارند این است که برای ثبت نام و اخذ مجوز اقدام نمایند. پس از انجام این مراحل و دریافت مجوز، می‌توانند برای اخذ ویزای معتبر از دولت این کشور اقدام کنند.

          در صورتی که قصد دارید به عنوان پزشک و یا دندانپزشک در این کشور مشغول به کار شوید، لازم است ابتدا ثبت نام نمایید و مجوز کار در این کشور را دریافت کنید.

          یکی از مهمترین و اساسی‌ترین شرایط درخواست مهاجرت  به انگلستان از طریق حرفه دندانپزشکی، معادل سازی گواهینامه دندانپزشکی خود از طریق ثبت نام در GDC است.

GDC یا The General Dental Council شورای عمومی دندانپزشکی است که متخصصان دندانپزشکی در بریتانیا را ساماندهی می‌کند. کلیه دندانپزشکان و متخصصان مراقبت از دندان به منظور فعالیت در این کشور، باید در GDC ثبت نام نمایند و مجوز کار دریافت کنند.

          دندانپزشکانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند برای اخذ مجوز کار در این کشور، نیز مانند پزشکان باید دانش و مهارت‌های خود را در این زمینه به اثبات برسانند.

          برای انجام این کار،لازم است که دندانپزشکان اقدام به معادل سازی گواهینامه دندانپزشکی خود نمایند‌.

          معادلسازی گواهینامه دندانپزشکی یک فرآیند است.  کلیه دندانپزشکانی که قصد مهاجرت و اخذ ویزای کار این کشور را دارند،  لازم است این فرآیند را سپری نمایند.

          برای معادل سازی گواهینامه دندانپزشکی، لازم است در آزمون ORE شرکت نمایید.‌

آزمون ORE یا Overseas registration examination

          آزمون ORE مانند آزمون PLAB  که ویژه پزشکان است، دارای دو مرحله تئوری و عملی است.

در ابتدا، لازم است بدانید که این امتحان صرفا به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و دندانپزشکان متقاضی باید از دانش زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردار باشند. یکی از شرایط شرکت در این آزمون، ارائه مدرک آیلتس با نمره ۷ یا ارائه مدرک آزمونOET  است، این آزمون نیز به ارزیابی مهارت‌های زبان انگلیسی دندانپزشک می‌پردازد.‌ در صورت عدم ارائه این مدارک، متقاضی نمی‌تواند در آزمون ORE شرکت نماید.

مرحله اول آزمون ORE به ارزیابی دانش تئوری و نظری دندانپزشک می‌پردازد. معمولاً این آزمون در یکی از کشورهای همسایه عضو GDC برگزار می‌شود و نیازی نیست که دندانپزشک متقاضی اخذ مجوز کار، به بریتانیا سفر کند.

          مرحله اول این آزمون خود شامل دو بخش است. بخش اول این آزمون به ارزیابی دانش دندانپزشکی و بیماری‌های مرتبط با آن می‌پردازد، اما بخش دوم مرحله اول آزمون ORE، به ارزیابی داوطلب در زمینه بالینی اختصاص دارد که شامل مسائل بهداشتی، ایمنی  و حقوقی خواهد بود.

          برای شرکت در این آزمون باید از کامپیوتر استفاده نمایید. طول مدت این آزمون معمولا ۳ ساعت است.

          برای شرکت در مرحله دوم این آزمون، لازم است که داوطلب، مرحله اول را با موفقیت پشت سر گذرانده باشد. دندانپزشک متقاضی تا ۴ مرتبه مجاز است در مرحله اول این آزمون شرکت نماید. در صورتی که پس از چهار مرتبه موفق به کسب نمره قبولی نشود، داوطلب دیگر مجاز نیست در این آزمون شرکت نماید.

          دندانپزشکانی که با موفقیت مرحله اول را پشت سر گذاشته‌اند، ۵ سال فرصت دارند تا در آزمون مرحله دوم شرکت نمایند. چنانچه پس از ۵ سال در این آزمون شرکت نکنند، نتایج مرحله اول آزمون باطل می‌شود.

          مرحله دوم آزمون ORE، به ارزیابی مهارت‌های عملی و حرفه‌ای دندانپزشک می‌پردازد. در این آزمون دندانپزشک متقاضی ملزم است تا ۳ روش از۱۰  روش  استاندارد معاینه، تشخیص و درمان بیمار را بر روی مانکن انجام دهد.

مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان در موسسه مهاجرتی کیان ویزا
مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان در موسسه مهاجرتی کیان ویزا

هزینه آزمون ORE

          مرحله اول آزمون ORE معمولا در دو روز متوالی برگزار می‌شود و‌هزینه این آزمون ۶۰۰ پوند است.

          هزینه مرحله دوم این آزمون که به صورت عملی برگزار می‌شود حدود ۲۲۵۰ پوند است.

آزمون OET

          آزمون OET، معادل آزمون آیلتس است و به ارزیابی دانش و مهارت‌های زبان انگلیسی متقاضیان می‌پردازد.

این آزمون جایگزین آزمون آیلتس است.

          افرادی که از مدرک‌ OET برخوردارنیستند می‌توانند مدرک آیلتس با نمره ۷ را جهت ثبت نام و شرکت در آزمون ORE، برای اخذ ویزای کار ارائه دهند.

آموزش حرفه‌ای

          دندانپزشکانی که در آزمون ORE موفق شده‌اند، ممکن است به منظور کار در NHS نیاز داشته باشند به مدت یک سال در دوره آموزشی شرکت کنند‌.‌

          دندانپزشکانی که مایلند در مطب های خصوصی مشغول به کار شوند، باید در NHS ثبت نام نمایند.

کاریابی پس از موفقیت در آزمون ORE

          دندانپزشکانی که موفق به کسب نمره قبولی در آزمون ORE شده‌اند، برای اخذ مجوز کار در کشور انگلستان، باید قبل از ورود به این کشور از طریق سیستم جاب آفر، به جستجوی یک پیشنهاد کار در این کشور بپردازند.

          دندانپزشکان متقاضی کار باید با کارفرمایان بخش سلامت و بهداشت این کشور مذاکره نمایند و با ارائه مدارک و اسناد خود مبنی بر توانایی و مهارت خود، آنها را متقاعد نمایند تا برای استخدام آنها در کشور انگلستان اقدام نمایند.

          این مصاحبه معمولاً به صورت آنلاین برگزار می‌شود، دندانپزشکان باید از دانش زبان انگلیسی بسیاری قوی برخوردار باشند تا نظر مصاحبه کنندگان را به خود جلب نمایند و برای استخدام خود، مصاحبه کنندگان را قانع کنند.

اخذ ویزای کار دندانپزشکی

          به طور کلی پزشکان و دندانپزشکانی که قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارند، نیاز به دریافت ویزا دارند. معمولا سه نوع ویزای کار برای پزشکان و دندانپزشکان بین المللی وجود دارد.

          برنامه ردیف یک: دارندگان این نوع ویزا، پزشکانی و دندانپزشکانی هستند که مجاز به فعالیت در کلیه مقاطع به جز مقاطع آموزشی هستند.

          ویزای ردیف ۲، که همان ویزای Tier2 می‌باشد،  ویژه پزشکان و دندانپزشکان بین المللی است که از طرف کارفرمای بریتانیایی،  پیشنهاد کار دریافت کرده باشند‌.‌ در صورتی که کارفرمای بریتانیایی قادر نباشد فردی که واجد شرایط یک موقعیت ویژه پزشکی است را بیابد، اقدام به استخدام پزشک و یا دندانپزشک از کشورهای دیگر می‌کند.

          ویزای ردیف ۵، این ویزا به پزشکانی و یا دندانپزشکانی تعلق می‌گیرد که قصد شرکت در دوره‌های آموزشی دو ساله را دارند. این ویزا تنها برای همین مدت به پزشکان اعطا می‌شود و پس از پایان این دوره، پزشکان و دندانپزشکان  دارای این ویزا، باید به کشور خود بازگردند.

شرایط اخذ ویزای Tier2

پزشکان و دندانپزشکانی که قصد دریافت ویزای Tier2 را دارند، لازم است از طریق جاب آفر، یک پیشنهاد کاری دریافت نمایند، همچنین باید یک گواهی حمایت از طرف کارفرمای بریتانیایی خود ارائه دهند.‌

          از دیگر شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای Tier2داشتن پس انداز کافی برای حمایت از خود در دوران اقامت در این کشور است.

          همچنین پزشک و دندانپزشک متقاضی اخذ این ویزا، باید از دانش زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردار باشد.

پس از انجام این مراحل و دریافت این نوع ویزا، افراد مجازند تا کار خود را به عنوان پزشک در این کشور آغاز نمایند.

          این ویزا به مدت ۵ سال تا قبل از مدت زمان تمدید، اعتبار دارد، در صورتی که مدت این ویزا به پایان برسد، یا پزشک و دندانپزشک دارنده این ویزا، حرفه خود و یا کارفرمای خود را تغییر دهد، لازم است برای تمدید این ویزا اقدام نماید.

          علاوه براین، دندانپزشکان  و متخصصانی که موفق به اخذ ویزای Tier2  شده‌اند، می‌توانند برای اخذ ویزای همراه که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸سال می‌شود، اقدام کنند. تنها شرط اخذ ویزای همراه، این است که پزشک متقاضی، تضمین کند از تمکن مالی مناسبی برای حمایت خانواده خود برخورداراست‌.

          همراهان پزشک می‌توانند پس از مهاجرت به انگلستان به ادامه تحصیل خود ادامه دهند یا به کار مشغول شوند.

درآمد دندانپزشکان در بریتانیا

          دندانپزشکان متخصص در این کشور از درآمد بسیار بالایی برخوردارند. اما این درآمد به عوامل مختلفی نظیر: تخصصهای کسب شده دندانپزشک، میزان سابقه کار و شرایط کارفرما بستگی دارد.

          یکی دیگر از عوامل تعیین کننده درآمد در این کشور به این بستگی دارد که دندانپزشک، خود  یک فرد متخصص باشد و یا تنها به‌ عنوان دستیار دندانپزشک فعالیت داشته باشد.

          اما می‌توان گفت درآمد یک دندانپزشک متخصص حدود ۵۲ هزار پوند در سال است. اما برخی از دندانپزشکان در این کشور می‌توانند تا ۷۰ هزار پوند در سال درآمد داشته باشند.

          در صورتی که از تخصص و مهارت بسیار زیادی برخوردار باشید، حتی می‌توانید درآمدی معادل با ۱۳۷ هزار پوند در سال داشته باشید. 

شرایط و‌ مدت زمان کار دندانپزشکان در بریتانیا

          به طور کلی شرایط و مدت زمان کار دندانپزشک به عواملی از جمله تخصص دندانپزشک و نوع کاری که انجام می‌دهد بستگی دارد. ساعت کار و مدت زمان آن به تعداد مراجعین دندانپزشک نیز بستگی دارد.در صورت عدم دسترسی به پاسخ سوالات خود درمورد مهاجرت کادر درمان به خارج از کشور شما عزیزان می توانید ازطریق شماره تماس 09300660818 با مشاورین ارشد موسسه حقوقی مهاجرتی کیان ویزا در ارتباط باشید و همچنین با پر کردن فرم ارزیابی در سایت از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

سوالات متداول

۱-آیا تقاضا برای استخدام دندانپزشکان از خارج از انگلستان وجود دارد؟

          افزایش اهمیت به زیبایی دندانها از طرف جامعه نظیر: سفید کردن دندان و پولیش دندانها باعث شده است که میانگین دستمزد دندانپزشکان خصوصی رشد قابل توجهی داشته باشد. به نظر می‌رسد همواره اغلب افراد مایلند تا دندانهای زیبایی داشته باشند از این رو، همواره تقاضای فزاینده ای برای کارکنان بهداشت عمومی دندان وجود خواهد داشت.

۲-آیا می توانم بعد از دریافت مدرک کارشناسی جراحی دندان به انگلستان مهاجرت کنم؟

          توصیه نمی شود بلافاصله پس از گذراندن دوره BDS یا کارشناسی جراحی دندان برای دوره تحصیلات تکمیلی در انگلستان اقدام کنید. اغلب دانشگاه ها ترجیح می دهند که متقاضیان مدارک بالاتری داشته باشند به علاوه، دندانپزشک قبل از درخواست برای دوره کارشناسی ارشد بهتر است  حداقل دو سال تجربه کار بالینی داشته باشند.

۳- آیا یافتن کار دندانپزشکی در بریتانیا مشکل است؟

          در صورتی که یک دندانپزشک هستید و اجازه کار و زندگی در این کشور را دارید، نگران نباشید، زیرا چشم انداز وسیعی از کار در این حوزه در این کشور پیش روی شماست.

۴-پردرآمدترین شغل دندانپزشکی چیست؟

          تجارت دندانپزشکی به سرعت در حال رشد است و برنامه ای برای متوقف شدن ندارد.

میانگین دستمزد ارتودنتیست ها در انگلستان ۷۶۰۴۱ پوند در سال یا ۳۹ پوند در ساعت است.

میانگین دستمزد متخصص پروتز در انگلستان ۶۸۰۰۰ پوند در سال یا  ۳۵ پوند در ساعت است.

۵-چگونه یک دندانپزشک خارجی می تواند در انگلستان کار کند؟

          تنها راه انجام فعالیت به عنوان دندانپزشک با مدرک دندانپزشکی خارجی (خارج از انگلستان) شرکت در آزمون ORE است این آزمون، یک آزمون صدور مجوز است که توسط شورای دندانپزشکی عمومی برگزار می شود. آزمون ORE دو بار در سال (یعنی تقریباً در ماه های آوریل و سپتامبر) در انگلستان برگزار می شود.

۶-آیا کمبود دندانپزشک در بریتانیا وجود دارد؟

          آخرین آمار دندانپزشک در بریتانیا ۲۱۵۴۴ دندانپزشک NHS در انگلستان است، این تعداد، پایین ترین رقم در یک دهه اخیر است، بنابراین این کشور با کمبود شدید دندانپزشک در برخی از شهرستان ها مانند لینکلن شایر و نورفولک است.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
پرسشهای عمومی در مورد مهاجرت به کشور انگلستان
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
ویرایش کنید
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}