کیان ویزا

مهاجرت دندانپزشک به کانادا

0.0
0.0/5
مهاجرت دندانپزشک به کانادا
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

راهنمای مهاجرت دندانپزشکان به کانادا

کانادا در سطح جهانی به عنوان یکی از پذیراترین کشورهای جهان شناخته می شود، این کشور، یک مرکز تجاری بین المللی ایده آل است.

کانادا یک موزاییک فرهنگی است که توسط جامعه‌ای ساخته شده است که به فرهنگهای بسیاری از سراسر جهان احترام می‌گذارد.  مهاجران اغلب ۲۰ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.

با ادامه روند بهبودی شرایط پاندمی، صدها هزار موقعیت کاری خالی در سراسر کشور کانادا وجود دارد که کلیه کارفرمایان به دنبال پر کردن این جایگاه های خالی هستند.

دولت این کشور معتقد است که مهاجرت برای رشد اقتصادی کانادا، اهمیت فزاینده‌ای پیدا کرده است. رشد اقتصادی این کشور به گونه‌ای است که همواره از یافتن و نگهداری نیروی کار آن پیشی می‌گیرد.

به همین دلیل وزیر مهاجرت و پناهندگان کانادا اعلام کرد که به زودی برنامه مهاجرتی این کشور برای جذب مهاجران از سراسر جهان از سر گرفته می‌شود.

دلایل متعددی وجود دارد که کانادا را در رتبه اول، در میان کشورهای مهاجرپذیر جهان قرار داده است.

این کشور به لطف خدمات پشتیبانی اسکان، اقتصاد با ثبات و جامعه چند فرهنگی، بهترین مقصد برای مهاجران جدید است.

کانادا مدت‌هاست که کمبود نیروی کار را تجربه می‌کند، اما با همه‌گیری این بیماری، کمبود نیروی کار در این کشور  بیشتر از گذشته احساس می‌شود. در همین حال، نرخ مشاغل خالی در بالاترین حد خود قرار دارد و کانادا اخیراً با بیش از ۹۰۰۰۰۰ حرفه  خالی روبروست.

از این رو، دولت کانادا اعلام کرده است که قصد دارد تا سال ۲۰۲۱ حداقل یک میلیون مهاجر ماهر را وارد این کشور کند.

یکی از این حرفه ها که کانادا به شدت به آن نیاز دارد، حرفه دندانپزشکی است.

تیم حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا، با سال‌ها تجربه به افراد مختلفی کمک کرده تا به سرزمین میپول لیف یا همان کانادا مهاجرت کنند. در این مقاله صفر تا صد مهاجرت دندانپزشکان به کانادا را برای شما دندانپزشکان محترم شرح خواهیم داد.

مهاجرت دندانپزشک به کانادا
مهاجرت دندانپزشک به کانادا

مقالات مرتبط به کشور انگلیس :

مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان

مهاجرت کادردرمان

مهاجرت پزشک به انگلستان

ویزای خانواده انگلستان

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

ویزای کادر درمان به انگلستان

ویزای کاری انگلستان

ویزای استارتاپ انگلستان

تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان

آیا به عنوان دندانپزشک می‌توانم به کانادا مهاجرت کنم؟

همانطور که پیشتر گفتیم، کانادا با کمبودها گسترده نیروی کار مواجه است.‌ یکی از مهمترین نیروهای کار که این کشور با کمبود آن روبروست، دندانپزشکان هستند.‌

در سیستم طبقه‌بندی مشاغل کانادا NOC، کد حرفه دندانپزشکی ۳۱۱۳ است. کدهای سیستم طبقه‌بندی مشاغل ملی کانادا مجموعه‌ای از مشاغلی را نشان می‌دهد که در حال حاضر از نظر مهاجرت در کشور مورد تقاضا هستند.

این کشور برای جذب نیروهای کار مورد نیاز خود برنامه‌های متعددی طراحی کرده است که متقاضیان مهاجرت به این کشور می‌توانند از طریق این برنامه‌ها، فرآیند مهاجرت خود را به کانادا دنبال نمایند.

در این مقاله به توصیف بهترین برنامه‌های مهاجرتی کانادا می‌پردازیم.

اما قبل از آن به شرایط لازمی که دندانپزشکان برای مهاجرت به این کشور لازم است بدانند، می‌پردازیم.

حداقل شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا به عنوان دندانپزشک

در صورتی که به عنوان یک دنداپپزشک قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید دارای گواهینامه کارشناسی دندانپزشکی باشید.

علاوه براین برای مهاجرت و آغاز فعالیت خود به عنوان یک دندانپزشک در این کشور، لازم است که دندانپزشکان مهارت و دانش خود را به عنوان دندانپزشک واجد شرایط به اثبات برسانند.

برای اثبات توانایی و مهارت‌های خود به عنوان یک دندانپزشک لازم است که با توجه به معیارهای تعریف شده این کشور در ارزیابی‌هایی که کانادا از مهارتها و دانش‌ شما به عمل می‌آورد، به خوبی بدرخشید.

مراحل مهاجرت به کانادا به عنوان دندانپزشک

مرحله اول:

به عنوان یک دندانپزشک واجد شرایط بین المللی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستید، اولین قدم شما دریافت تاییدیه مثبت ازهیئت ملی آزمونهای دندانپزشکی کانادا (NDEB) است.

در کانادا، دندانپزشکی یک حرفه معمولی است. برای اینکه یک دندانپزشک مجاز در کانادا فعالیت خود را آغاز کند، باید دارای مدرک لیسانس دندانپزشکی / دکترای جراحی دندان / دکترای پزشکی در دندانپزشکی باشد و مدارک‌ این پزشکان،  توسط NDEB تأیید شده باشد.

برای تایید گواهینامه تحصیلی خود باید در آزمون‌های NDEBشرکت نمایید.

آزمون NDEB

در سالهای اخیر، دولت کانادا برای ارزیابی مهارت‌های علمی و عملی دندانپزشکان متقاضی مهاجرت به این کشور، اقدام به برگزاری آزمون‌هایی تحت عنوان آزمون NDEB می‌نماید.

این آزمون‌ها به منظور معادل سازی گواهینامه تحصیلی داوطلبان برگزار می‌شود.

آزمون NDEB دارای دو مرحله تئوری و عملی است. دندانپزشکانی که با موفقیت مرحله اول این آزمون را پشت سر می‌گذارند، مجاز به شرکت در مرحله دوم این آزمون می‌شوند. مرحله دوم آزمون NDEB به صورت عملی برگزار می‌شود و داوطلبان باید دانش و مهارت‌های عملی خود را بر روی یک مانکن به نمایش بگذارند.

هزینه آزمون NDEB

این آزمون دارای هزینه‌هایی است که داوطلبان برای شرکت در این آزمون‌ها لازم است آنها را پرداخت نمایند.

در ابتدا داوطلبان باید ۹۵۰ دلار برای دریافت فرم درخواست امتحان پرداخت نمایید.

هزینه  شرکت در مرحله اول آزمون NDEB ۸۰۰ دلار است. دندانپزشکانی که موفق به کسب  نمره ۷۵ در این آزمون می‌شوند، باید مبلغ ۵۵۰۰ دلار برای شرکت در مرحله دوم این آزمون پرداخت نمایند.

مهاجرت دندانپزشک به کانادا با کیان ویزا
مهاجرت دندانپزشک به کانادا با کیان ویزا

شرایط  دیگر اخذ مجوز کار به عنوان دندانپزشک در کانادا

مهارت‌های زبانی

در اغلب موارد، دندانپزشکانی که قصد مهاجرت به کشور دیگری دارند، باید مهارتهای زبان انگلیسی خود را به اثبات برسانند.

دندانپزشکان متقاضی مهاجرت، لازم است که با کسب نمره مورد قبول کانادا که معمولا مدرک آیلتس آکادمیک ۷ است را برای شرکت در آزمون‌های معادل سازی گواهینامه خود ارائه دهند.

در صورتی که داوطلبان به زبان فرانسوی مسلط باشند می‌توانند مدارک‌ زبان فرانسوی نظیر      TEFوTCF را به جای مدارک زبان انگلیسی ارائه دهند.

مرحله دوم

پس از ارزیابی گواهینامه خود و دریافت تاییدیه NDEB، اکنون زمان ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری خود است.

در این مرحله به منظور دستیابی به یک مهاجرت موفقیت آمیز باید سعی کنید تا یک پروفایل بسیار قوی برای خود ایجاد نمایید.

برای ایجاد پروفایل خود باید مدارک‌ تحصیلی، مدرک‌زبان خود را به انگلیسی ترجمه کنید.

در این مرحله باید به طور جدی به‌ دنبال یک پیشنهاد کاری به عنوان دندان‌پزشک باشید.

مرحله سوم

پس از ارزیابی مثبت NDEB، وقت آن است که مجوز دوم دندانپزشکی خود را به مرکز ثبت نام کانادا ارسال نمایید.

در این مرحله یا از متقاضیان برای شرکت در آزمون نهایی دندانپزشکی دعوت به عمل می‌آید، (در صورتی در این آزمون با موفقیت قبول شدید، می‌توانید مجوز خود را دریافت کنید، ثبت نام‌خود را کامل نمایید و فرآیند درخواست خود را دنبال کنید‌.) یا اینکه از دندانپزشک متقاضی درخواست می‌شود تا در دوره تحصیلی جبرانی شرکت نماید.

مرحله چهارم

در این مرحله دندانپزشک باید از طریق یکی از برنامه‌های مهاجرتی که مناسب موقعیت و شرایط اوست ثبت نام کند.

مرحله پنجم:

آخرین مرحله برای مهاجرت به کانادا دریافت دعوتنامه برای درخواست از طریق برنامه ورود سریع است. شما این دعوت نامه را بر اساس وضعیت ورود سریع خود دریافت خواهید کرد، این برنامه یا آنقدر قوی است که مستقیماً با حمایت دولت فدرال انتخاب می شوید، یا اینکه از طریق برنامه نامزدی استانی، یا بر اساس یک پیشنهاد شغلی رسمی در کانادا می‌توانید این دعوتنامه را دریافت کنید.

مرحله ششم:

پس از پشت سر گذاشتن ۵ مراحل فوق در این مرحله باید به شما تبریک بگوییم. شما تا یک سال فرصت دارید تا ویزای خود را به طور رسمی فعال کنید.

برنامه‌های مهاجرتی کشور کانادا برای دندانپزشکان

در اینجا به شرح برخی از محبوب ترین برنامه هایی می‌پردازیم که دندانپزشکان نیز مانند سایر مشاغل می‌توانند از طریق این شیوه‌ها به کانادا مهاجرت نمایند:

اکسپرس اینتری

سیستم اکسپرس اینتری یک سیستم کارآمد و بسیار مطلوب است که به افراد مختلف با مهارت‌های بسیار بالا این امکان را می‌دهد که به کشور کانادا مهاجرت نمایند. دنداپپزشکان نیز جز گروه‌های متخصص و‌ با مهارتی هستند که می‌توانند از این طریق به کشور کانادا مهاجرت کنند.

این سیستم کلیه درخواست‌های برنامه‌های مهم اقتصادی را مدیریت می‌کند.

دندانپزشکان واجد شرایط، می‌توانند از طریق ثبت نام در برنامه کارمندان با مهارت فدرال برای مهاجرت به کانادا اقدام نمایید.

پس از اینکه درخواست خود را برای مهاجرت تکمیل نمودید، اداره مهاجرت این کشور به پروفایل شما براساس تحصیلات، تجربیات حرفه‌ای، سن، میزان آشنایی به یکی از زبان‌های رسمی این کشور یعنی انگلیسی یا فرانسوی و همچنین با در نظر گرفتن عوامل دیگر امتیاز می‌دهد.

از میان کاندیداهای ثبت نام کرده در این سیستم، افرادی که امتیازات بالاتری کسب نمایند، می‌توانند جهت اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

امتیاز کامل در سیستم اکسپرس اینتری ۱۲۰۰ است. در صورتی که موفق شوید بیش از حداقل امتیاز لازم فعلی CRS در نظر گرفته شده را کسب نمایید، شانس این را خواهید داشت که بدون نیاز به دریافت پیشنهاد کاری از طریق سیستم جاب آفر، به کانادا مهاجرت کنید. ‌

برنامه نامزدهای استانی (PNP)

چنانچه استان خاصی را برای اقامت خود در کشور کانادا در نظر دارید، این بهترین فرصت برای مهاجرت شماست. این شیوه یکی از بهترین و سریعترین شیوه‌های مهاجرتی کانادا محسوب می‌شود.

برنامه نامزدهای استانی، برای جبران نیروی کار در استان‌های مربوطه طراحی شده است. این برنامه، اقدام به جذب افراد ماهری می‌نماید که قادرند در پیشبرد مقاصد اقتصادی این کشور سهم بسزایی داشته باشند.

یکی از حوزه‌هایی که از این طریق نیروی انسانی مورد نیاز خود را تامین می‌کند، حرفه دندانپزشکی است. استان‌های مختلف این کشور از طریق برنامه نامزدی استانی نیروی‌های ماهر خود را در زمینه دندانپزشکی، از میان دندانپزشکانی انتخاب می‌کند که از سراسر جهان قصد مهاجرت به این کشور را دارند.‌

هریک از استان‌های کانادا، برنامه ویژه‌ای جهت جذب مهاجران با توجه به مهارت و توانایی‌های افراد در نظر گرفته‌اند. بنابراین افرادی که به دنبال مهاجرت از طریق حرفه دندانپزشکی هستند، لازم است تا شرایط و برنامه‌های هر استان را به خوبی مطالعه نمایید و اطلاعات دقیقی را در این زمینه کسب نمایند.

برنامه کارمندان ماهر فدرال FSW

یکی از دیگر برنامه‌های مهاجرتی کشور کانادا، برنامه استخدام کارمندان ماهر فدرال FSW  است.

کلیه دندانپزشکانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، می‌توانند  از طریق این برنامه برای اخذ مجوز کار در این کشور اقدام نمایند.

برنامه مهاجرت اقیانوس اطلس

این برنامه از نظر تئوری بسیار شبیه به PNP است و کمبود نیروی کار در استان‌های اقیانوس اطلس را مرتفع می‌کند. این مناطق عبارتند از: نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و نیوبرانزویک.

استان های اقیانوس اطلس به کمبود بسیار چشمگیری در حوزه  پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری مواجه هستند و این استانها  بسیار مشتاقند تا از نیروهای کار واجد شرایط دعوت به عمل آورند.

برنامه تجربه کانادایی

برای کلیه دندانپزشکانی که در حال حاضر در کانادا زندگی و کار می کنند، برنامه CEC  یک‌  برنامه بسیار عالی محسوب می‌شود.

دندانپزشکانی که دارای تجربه کار در این کشور هستند، اگر قبلا برای اعطای ویزا از طرف دولت این کشور انتخاب نشده‌اند، احتمال بسیاری زیادی وجود دارد که در سال جاری موفق به اخذ ویزای کار این کشور شوند. به دلیل همه‌گیری ویروس کوید ۱۹، IRCC بر روی صدور ویزای کار به افرادی که هم اکنون در این کشور زندگی می‌کنند و در این حوزه‌ها کار کرده‌اند، تمرکز دارد.

کد ۳۱۱۳ طبقه بندی مشاغل NOC

کدهای سیستم طبقه‌بندی مشاغل ملی کانادا مجموعه‌ای از مشاغلی را نشان می‌دهد که در حال حاضر از نظر مهاجرت در کشور مورد تقاضا هستند.

اگرچه کدهای NOC بسیار گسترده هستند، اما برخی از کدهای مشاغلی که در ادامه آورده شده است، دارای بیشترین تقاضا در کشور کانادا هستند.

 • جراح دندانپزشک
 • دندانپزشک
 • اندودنتیست
 • دندانپزشک عمومی
 • متخصص ایمپلنت – دندانپزشکی
 • جراح دهان و دندان
 • جراح فک و صورت
 • متخصص طب دهان
 • پاتولوژیست دهان
 • متخصص جراحی فک و صورت و آسیب شناسی دهان
 • رادیولوژیست دهان
 • جراح دهان و دندان
 • متخصص ارتودنسی
 • دندانپزشک اطفال
 • متخصص لثه
 • دندانپزشک

درآمد دندانپزشکان در کانادا

دندانپزشکی یکی از مشاغل پردرآمد در کشور کانادا محسوب می‌شود.‌ اما درآمد دندانپزشکان به عوامل مختلفی نظیر میزان تحصیلات، تجربه و سابقه حرفه‌ای و همچنین میزان مهارت و توانایی پزشک بستگی دارد. اما  به طور میانگین حداقل درآمد دندانپزشکان در این کشور ۵۹۰۰۰ دلار کانادا و حداکثر درآمد آنها ۲۰۹۰۰۰ دلار در سال است.‌

درآمد یک دندانپزشک تمام وقت به طور متوسط حدود ۱۴۲۰۰۰ دلار کانادا در سال است.

آیا در صورت اخذ اقامت کانادا به عنوان دندانپزشک می‌توانید همراه خانواده خود به کانادا مهاجرت کنید؟

البته. حقوق و مزایایی که به دارنده اصلی ویزا تعلق می‌گیرد، معمولاً به طور خودکار به همسر و فرزندان او نیز منتقل می شود. در واقع، مهارت‌ها، تحصیلات و شایستگی‌های همراهان شما ممکن است تقاضای کلی شما را قوی‌تر نماید.

کلام آخر:

به طور کلی کشور کانادا، دارای برنامه‌های مهاجرتی متنوعی است و این تنوع گاه ممکن است متقاضیان را برای انتخاب بهترین گزینه مهاجرت سردرگم کند.

به منظور مهاجرت به کانادا و ادامه فعالیت خود به عنوان دندانپزشک باید بدانید که کدام شهر و استان این کشور براساس شرایط و تجربه حرفه‌ای شما برایتان مناسب‌تر است.

از این رو تیم حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا در یافتن بهترین، سریعترین و ساده ترین برنامه مهاجرتی به شما دندانپزشکان محترم کمک‌ خواهد کرد و تا انتهای فرآیند مهاجرت در کنارتان خواهد بود.

برای مهاجرت به کانادا با وکلا و مشاوران متخصص و خبره کیان‌ویزا مشورت نمایید.شما عزیزان می توانید از طریق شماره تماس 09300660818 با مشاورین ما در ارتباط باشید و همچنین با پر کردن فرم ارزیابی در سایت از مشاوره رایگان برخوردار شوید.

سوالات متداول:

۱- آزمون NDEB چیست؟

هیئت ملی معاینه دندانپزشکی کانادا (NDEB) سازمانی است که مسئولیت ایجاد و حفظ استاندارد ملی صلاحیت دندانپزشکان در کانادا را به عهده دارد. آزمون  NDEB، جهت ارزیابی مهارت‌های علمی و عملی دندانپزشکانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، برگزار می‌شود. 

۲- آزمون NDEB شامل چند سوال است؟

این آزمون شامل ۳۰۰ سوال چند گزینه ای تک پاسخی است.‌

۳-  ثبت نام آزمون ‌NDEB چقدر طول می‌کشد؟

تقریباً ۶ هفته پس از درخواست، نتیجه تأیید از طریق ایمیل به متقاضیان اطلاع داده می‌شود. بازنگری آزمون معمولاً در عرض ۱۲ هفته تکمیل می شود.

۴-درآمد یک دندانپزشک در تورنتو چقدر است؟

متوسط ​​حقوق دندانپزشک در تورنتو ۱۵۵۷۷۱ دلار در سال است.

۵-بهترین گرایشهای حرفه‌ای دندانپزشکی در کشور کانادا کدامند؟

اغلب شهرها و استان‌های این کشور از کلیه گرایش‌های حرفه‌ای در رشته دندانپزشکی استقبال می‌کنند.‌ اما در میان کلیه گرایش‌ها برخی از مشاغل دندانپزشکی نظیر جراحی فک و صورت، دندانپزشکی کودکان، تخصصهای مرتبط با ارتودنسی و رادیولوژی دندانپزشکی از جمله بهترین گرایش‌های حرفه‌ای مرتبط با دندانپزشکی هستند.

۶-آیا در صورت عدم‌کسب نمره قبولی در آزمون BDEB، می‌توان مجدداً در این آزمون شرکت کرد؟

کلیه دندانپزشکانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند مجازند ۳ مرتبه در این آزمون شرکت نمایند. در صورتی که پس از۳ مرتبه موفق به کسب نمره قبولی در این آزمون نشوید، می‌توانید مجددا ثبت نام‌ نموده و تلاش خود را از سر گیرید.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}