کیان ویزا

مهاجرت راننده به اروپا

0.0
0.0/5
مهاجرت راننده به اروپا
با تکمیل نمودن فرم ارزیابی، کارشناسان ما بهترین روش مهاجرت را برای شما پیدا می کنند و با شما تماس میگیرند!
^ مشاوره رایگان
فهرست مطالب

مهاجرت راننده به اروپا

مهاجرت راننده به اروپا

کمبود رانندگان تریلی، کامیون‌ و رانندگان اتوبوس همچنان به زنجیره‌ های تامین و حمل و نقل اروپا آسیب می‌ زند. گزارش جدید اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ حاکی از آن است که در اروپا، بیش از ۴۲۵۰۰۰ موقعیت شغلی برای رانندگان کامیون‌ که در سال ۲۰۲۱ وجود داشت، تکمیل نشده و همچنان کشورهای اروپایی با کمبود رانندگان ماهر مواجه هستند. بدین ترتیب پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این کمبود تا ۱۴ درصد افزایش یابد.

به دنبال بررسی سالانه کمبود راننده جهانی IRU، گزارش مفصل اتحادیه اروپا که بر اساس یک نظرسنجی جامع از ۷۴۴ اپراتور حمل‌ و نقل جاده‌ ای در ۱۵ کشور اروپایی انجام شده است، نشان می دهد که علت کمبود رانندگان در اروپا به دلایلی از جمله شاخص‌ های اقتصادی پس از کووید برای این بخش، ارقام دقیق در مورد پویایی‌ های جمعیتی و جنسیتی، عوامل اصلی این مشکل به حساب می آیند.

از این رو اغلب کشورهای اروپایی برای رفع کمبود خود در تامین نیروی کار ماهر از جمله رانندگان، قوانین اعطای مجوز کار خود را تا حدودی تسهیل کرده اند. یکی از بهترین کشورهای اتحادیه اروپا که قوانین اعطای مجوز کار خود را برای جذب نیروهای کار ماهر راحت تر کرده است، کشور آلمان است. این کشور که یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان محسوب می‌‌ شود به تازگی  شیوه جدید مهاجرتی را معرفی کرده است که به کارگران اجازه می دهد به راحتی به این کشور مهاجرت کنند.

علاوه بر این، اغلب کشورهای اروپایی به ویژه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، شرایط بهتری را برای مهاجرانی که به دنبال یک زندگی بهتر و ایده آل هستند، فراهم می کنند. اغلب این کشورها دستورالعمل هایی برای ایجاد تعادل بین کار و زندگی در برنامه مهاجرتی خود گنجانده اند. این دستورالعمل ها، شامل مزایایی نظیر برخورداری از مرخصی والدین، شغل و حق درخواست ترتیبات کاری انعطاف‌ پذیر می باشند. لازم به ذکر است که این دستورالعمل ها  برای کلیه کارگرانی که در اتحادیه اروپا فعالیت دارند، اعمال می شود.

برخی از کشورهای اروپایی نظیر لیتوانی، آلمان، فنلاند، فرانسه و هلند، به رانندگان همچنین کارگران ساختمانی نظیر جوشکار، نجار، برقکار، عایق کار، داربست بند، لوله کش و بسیاری فرصت های شغلی دیگر نیاز دارند.

موسسه حقوقی و‌ مهاجرتی کیان ویزا این مقاله را به مهاجرت راننده به اتحادیه اروپا و سایر کشورهای اروپایی اختصاص داده است، چنانچه قصد دارید به عنوان یک راننده به یکی از کشورهای اروپایی سفر کنید، و به اطلاعات کاملی در این زمینه نیاز دارید، توصیه می‌ کنیم این مقاله را از دست ندهید.

مقالات مرتبط :

مهاجرت نیروی کار به اروپا

مهاجرت جوشکاران به اروپا

مهاجرت برقکار

مهاجرت نیروی کار به هلند

مهاجرت برقکار به آلمان

مهاجرت نیروی کار به فرانسه

ویزای کار اروپا

مهاجرت نیروی کار ماهر به فلاند

مهاجرت نجار به هلند

مهاجرت جوشکار به هلند

مهاجرت برقکار به اروپا

مهاجرت جوشکار

مهاجرت برقکار به هلند

ویزای کار هلند

مهاجرت جوشکار به المان

مهاجرت راننده به اروپا
مهاجرت راننده به اروپا

مهاجرت راننده به انگلستان

از زمان خارج شدن انگلستان از اتحادیه اروپا، این کشور با کمبود سوخت روبرو شده است. اما بحران کمبود سوخت در انگلستان کمبود ذخیره سوخت در این کشور نیست، بلکه این کمبود در حوزه حمل و نقل سوخت به این کشور است. کمبود رانندگان کامیون و تریلی باعث ایجاد این بحران در انگلستان شده است، بنابراین این کشور به منظور رفع نیاز خود، به رانندگان ماهر از سراسر جهان که واجد شرایط باشند، مجوز کار اعطا می کند.‌ بدین ترتیب، اکنون می توانید به عنوان راننده برای اخذ مجوز کار این کشور اقدام کنید.

به منظور دریافت مجوز کار انگلستان به عنوان راننده پایه یک باید بتوانید از یک کارفرمای انگلیسی، پیشنهاد کاری معتبر با حداقل حقوق ۳۰۰۰۰ پوند در سال دریافت کنید، اما  خوشبختانه در مورد رانندگان تریلی و کامیون در حال حاضر کارفرمای شما دولت می‌ باشد و نیازی به دریافت پیشنهاد شغلی از طرف یک‌ شرکت خصوصی نیست. همچنین در صورت اخذ ویزای کار انگلستان که معمولا ۳ سال اعتبار دارد، می‌توانید خانواده خود را نیز به‌ همراه خود به انگلستان ببرید.

برای اطلاعات بیشتر از نحوه اخذ ویزای کار انگلستان به عنوان راننده با مشاوران و کارشناسان کیان ویزا تماس بگیرید.

مهاجرت راننده به لیتوانی

یکی از بهترین کشور‌های اروپایی که با کمبود نیروهای کار ماهر مواجه است، کشور لیتوانی است. لیتوانی علاوه بر جذب کارگران ماهر، متخصصان پزشکی و کشاورزان به رانندگان نیز نیاز دارد. بنابراین در صورتی که یک راننده ماهر هستید و‌ قصد دارید به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنید، لیتوانی می تواند یک مقصد بسیار خوب برای مهاجرت از طریق کار برای شما باشد.

به طور کلی این کشور در حال حاضر یکی از پر رونق ترین بازارهای کار در جهان را به خود اختصاص داده است. اخیرا دولت لیتوانی برای استخدام و به کارگیری نیروهای کار ماهر در این حوزه ها اقدام نموده است. افرادی که بتوانند اجازه کار یک‌ ساله این کشور را دریافت کنند، می توانند در کشورهای دیگری نظیر، آلمان، فنلاند، فرانسه، هلند و کشورهای اروپایی دیگر نیز کار کنند.

برای اینکه بتوانید هرچه سریع تر جذب بازار کار این کشور شوید، باید یک پیشنهاد کاری در حرفه رانندگی از یک‌‌ کارفرمای لیتوانیایی دریافت کنید. علاوه براین، چنانچه از دانش زبان انگلیسی بسیار خوبی برخوردار باشید، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی خواهید داشت.

لازم به ذکر است که کارگران ماهر از جمله رانندگان برای دریافت ویزای کار کشورهای اروپایی ملزم‌ به ارائه هیچ گونه مدرک زبان انگلیسی نیستند، با این حال باید از دانش زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشند تا بتوانند در کشورهای اروپایی زندگی و‌ کار کنند. بنابراین برخورداری از دانش زبان انگلیسی یک امتیاز برای شما محسوب می شود و راحت تر می توانید در شغل مورد نظر خود  استخدام شوید.‌ علاوه بر دانش زبان انگلیسی، متقاضیانی که از سوابق کاری بسیار خوبی برخوردارند، راحت تر می توانند پیشنهاد کاری خود را از طرف کارفرمای خود دریافت نمایند.

معمولا ویزای کار لیتوانی یک ساله است. اما در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشید می‌ توانید ویزای کار خود را تمدید کنید. پس از ۵ سال کار و زندگی در این کشور، متقاضی می تواند برای دریافت اقامت دائم  لیتوانی اقدام کند. چنانچه مایل باشید پاسپورت این کشور را دریافت کنید پس از ۱۰ سال که در این کشور زندگی کردید، می توانید برای دریافت گذرنامه این کشور اقدام نمایید.

مهاجرت راننده به اروپا همراه با کیان ویزا
مهاجرت راننده به اروپا همراه با کیان ویزا

مهاجرت راننده به آلمان

همانطور که در ابتدای مقاله نیز بیان کردیم  اغلب کشورهای اروپایی با کمبود نیروهای کار ماهر  از جمله رانندگان مواجه هستند، از این رو اغلب کشورهای اروپایی برای رفع کمبودهای خود در برخی مشاغل، شرایط اعطای ویزای کار به کارگران ماهر غیر اروپایی را تسهیل کرده اند. همانطور که احتمالا آگاه هستید آلمان نیز از جمله پرطرفدارترین و محبوب ترین کشورهای اروپایی در میان اغلب شهروندان کشورهای دیگر به ویژه ایرانیان است. این کشور به تازگی شرایط استخدام کارگران ماهر غیر اروپایی را بسیار آسان کرده است.

به طور کلی کشور آلمان برای جذب نیروهای مورد نیاز خود از طریق یک سیستم امتیازی دهی موسوم به «Chancenkarte» به افرادی که به دنبال کار در آلمان هستند اجازه می دهد قبل از یافتن کار به این کشور سفر کنند. بنابراین شما نیز به عنوان راننده می توانید با سفر به این کشور حرفه مناسب خود را پیدا کنید و برای اخذ ویزای این کشور اقدام نمایید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ ویزا برای‌ یافتن کار در آلمان پیش از مهاجرت، با مشاوران مجرب کیان ویزا تماس بگیرید.

لازم به ذکر است چنانچه به عنوان راننده قصد دارید به کشور آلمان سفر کنید و برای اینکه بتوانید به عنوان راننده در این کشور فعالیت نماید، باید کلیه شرایط و الزامات واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای کار این کشور را رعایت کنند.

براساس قوانین مهاجرتی کشور آلمان، کلیه متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور باید کمتر از ۳۵ سال سن داشته باشند، از دیگر شرایط دریافت ویزای کار آلمان برخورداری از مهارت های زبان انگلیسی کافی برای زندگی و کار در این کشور است. با این حال متقاضی ملزم به ارائه مدرک زبان نیست. علاوه براین، متقاضیان ترجیحا بهتر است حداقل ۳ سال تجربه حرفه ای در رزومه خود داشته باشند.

آنها همچنین باید ثابت کنند که می توانند قبل از یافتن شغل مورد نظر خود در آلمان، هزینه های زندگی خود را برای مدت زمانی که در این کشور اقامت دارند، پرداخت‌ نمایند.

مهاجرت راننده به کشور فنلاند

از دیگر کشورهای اروپایی که در میان مهاجران محبوبیت زیادی دارد، کشور فنلاند است. این کشور نیز مانند سایر کشورهای اروپایی با کمبود نیروهای کار ماهر مواجه است. فنلاند برای جذب نیروهای کار ماهر از جمله رانندگان ماهر به افرادی که مهارت های لازم را دارند اجازه می دهد تا برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنند. بنابراین به‌ عنوان یک راننده ماهر اکنون بهترین فرصت برای شماست که برای دریافت ویزای کار این کشور اقدام ‌کنید. پس از دریافت مجوز کار فنلاند و‌ پس از چند سال کار و زندگی در این کشور می توانید برای دریافت اقامت دائم آن اقدام‌ نمایید.

کشور فنلاند یک فرآیند سریع ۱۴ روزه را برای ورود کارگران بسیار ماهر و همچنین خانواده های آنها به فنلاند راه اندازی کرده است. افرادی که می توانند از این خدمات بهره مند شوند توسط دولت فنلاند به عنوان «متخصصان» و کارآفرینان تازه کار تعریف می شوند.

افراد غیر اتحادیه اروپا که موفق شوند ویزای کار این کشور را دریافت کنند می توانند پس از ۹۰ روز اقامت در این کشور برای دریافت اجازه اقامت فنلاند اقدام کنند.

مهاجرت راننده به فرانسه

فرانسه یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپا و جهان محسوب می شود، این کشور دارای اقتصادی پویا و در حال رشد است. به طور کلی اغلب شهروندان فرانسه از یک زندگی ایده آل برخوردارند. این کشور در سال‌ های اخیر اقدام به جذب نیروهای کار ماهر و رانندگان خبره نموده است. بنابراین به عنوان یک راننده ماهر یا هریک از کارگران ماهر در مشاغل دیگر می توانید جذب بازار کار این کشور شوید.

افرادی که تصمیم دارند به عنوان راننده به فرانسه سفر کنند باید مجوز اقامت این کشور که تحت عنوان «پاسپورت استعداد» شناخته می شود را دریافت کنند. پاسپورت استعداد به نام «کارت آبی اتحادیه اروپا» نیز شهرت دارد.

برای دریافت کارت آبی اتحادیه اروپا، متقاضی باید دارای قرارداد کاری با اعتبار حداقل ۱۲ ماه باشد و حداقل ۱.۵ برابر میانگین حقوق ناخالص تثبیت شده سالانه این کشور که از ۱ ژانویه ۲۰۱۷ معادل ۵۳,۸۳۶,۵۰  یورو در سال در نظر گرفته شده است را دریافت کند.

متقاضی همچنین باید از مدرک تحصیلی پس از حداقل سه سال تحصیلات عالی برخوردار باشد و یا در صورت نداشتن مدرک تحصیلات عالی،  می‌ تواند مدارک خود را با ارائه شواهدی مبنی بر پنج سال تجربه کاری در سطحی معادل با مدرک تحصیلی، مهارت خود را به اثبات برساند.

دارندگان گذرنامه استعداد می توانند حداکثر به مدت ۴ سال در فرانسه زندگی و‌ کار کنند و در صورتی که همچنان شرایط زندگی و کار در این کشور را داشته باشند، می توانند این ویزا را تمدید نمایند.‌

مهاجرت راننده به هلند

هلند یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است که در سال های اخیر اقدام به جذب نیروهای کار ماهر از جمله رانندگان کرده است. این کشور نیز از جمله بهترین و قدرتمندترین کشورهای اروپایی محسوب می شود که بسیاری از افراد در سراسر جهان مایلند از طریق دریافت مجوز کار این کشور به هلند مهاجرت کنند.

بدیهی است که زندگی در این کشور اروپایی مزایای بسیاری برای شما در پی خواهد داشت. بنابراین چنانچه به عنوان یک راننده ماهر شرایط دریافت مجوز کار این کشور را دارید، می توانید از طریق دریافت ویزای کار این کشور به راحتی به هلند مهاجرت کنند.

در صورتی که به عنوان راننده تصمیم دارید از طریق دریافت ویزای کار به این کشور مهاجرت کنید باید برای دریافت ویزای کار بیش از ۹۰ روز در هلند اقدام نمایید.

ویزای کار هلند یک مجوز اقامت است که برای شهروندان خارجی که مایل به ورود و کار در این کشور هستند صادر می شود.  در بسیاری از موارد، متقاضی علاوه بر اجازه اقامت کشور هلند، باید مجوز کار این کشور را نیز دریافت کند.

به طور کلی هلند دارای ویزای های کاری مختلفی است. هریک از ویزاهای کاری هلند دارای شرایط منحصر به خود است. چنانچه تصمیم دارید در هلند به عنوان یک کارگر مهاجر زندگی و کار کنید، باید ویزای کار کارگر ماهر این کشور را دریافت کنید. برای دریافت این ویزا، باید یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای مقیم هلند دریافت کنید و به عنوان یک‌ کارگر، باید حداقل دستمزدی که ویژه کارگران بالای ۲۳ سال در نظر گرفته شده است را دریافت نمایید. کارفرمای شما باید ثابت کند که این موقعیت توسط یک شهروند هلندی یا سایر اتباع اتحادیه اروپا اشغال نشده باشد.

هلند یک نوع ویزای کاری دیگر را به متقاضیان ارائه می دهد که به ویزای کار فصلی شهرت دارد. معمولاً ویزای کار فصلی هلند به افرادی اعطا می شود که مایلند در بخش کشاورزی در این کشور فعالیت کنند. ویزای کار فصلی هلند حداکثر برای ۲۴ هفته برای متقاضیان صادر می‌ شود.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

سخن پایانی

کشورهای اتحادیه اروپا بهترین مقصد برای مهاجرت افرادی هستند که در حرفه های فنی خود مهارت های لازم و کافی دارند.‌ در این مقاله بهترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت رانندگان را معرفی کردیم. چنانچه به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید با مشاوران و کارشناسان ما در کیان ویزا تماس بگیرید.

علاوه بر موارد ذکر شده، سایر کشورهای اتحادیه اروپا از جمله اسپانیا و ایتالیا نیز اخیراً اعلام کرده اند که در حال کار بر روی باز کردن فرصت های بیشتری برای کارگران غیر اتحادیه اروپا هستند و به زودی فهرستی از مشاغل خالی را منتشر خواهند کرد که برای پر کردن آنها به جذب کارگران مهاجر نیاز دارند.

چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشورها یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

اگر در مبحث مهاجرت سوالی دارید از طريق فرم تماس با ما یا در صورت مرتبط بودن با این مطلب در قسمت کامنت ها از ما بپرسید!

این متن را از طريق دکمه های زیر با دیگران به اشتراك بگذارید! 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
{{ reviewsTotal }} نقد و بررسی
{{ reviewsTotal }} نظرات
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}